• Sportowy stypendysta!

27.03.2024 r.

21 marca br. uczeń klasy 6c Jakub Gaber uczestniczył w spotkaniu z Prezydentem Miasta Gorzowa Wlkp. p.Jackiem Wójcickim. Jakub otrzymał stypendium sportowe za osiągnięcie wysokich wyników(m.in srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików K-2 2000m).

Serdeczne gratulacje i życzę udanego kolejnego sezonu!

• Wesołego Alleluja!

27.03.2024 r.

Samorząd Uczniowski tradycyjnie, jak każdego roku, na święta wielkanocne przygotował dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły drobne upominki.

Osoby odpowiedzialne za dystrybucję upominków: Aleksander Miś, Anna Freliga, Antoni Kałużny, Martyna Smolarek, Karol Wróblewski oraz Amelia Solarek.

• "Wielkanocna babeczka"-warsztaty w klasie 2c

27.03.2024r.

Wielkanoc tuż, tuż... Czas więc na pieczenie świątecznych babeczek. Uczniowie z klasy II c wraz z rodzicami dekorowali w klasie babeczki, by wspólnie spedzić ten przedświąteczny czas. Warsztaty prowadzone przez Panią cukiernik sprawiły wszystkim wiele radości. Każdy miał zadanie – okazało się, że wcale niełatwe, ulepić z masy cukrowej baranka lub zajączka. Jednak mimo trudności wszyscy uczestnicy włożyli ogromne starania w wykonanie zadania. Efekt końcowy był zachwycający. Wielkanocne babeczki dekorowane jadalnymi ozdobami i kolorowym lukrem okazały się nie tylko przepiękną ozdobą, ale również smaczną przekąską. Skosztowanie własnoręcznie wykonanych, pachnących babeczek było największą przyjemnością. Pięknie udekorowane babeczki znajdą się również w wielkanocnym koszyczku, a następnie na stole podczas śniadania. Wspólnie spędzony czas był świetną zabawą, jak również ok

• Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny

26.03.2024r.

We wtorek 26 marca uczniowie z klasy 2c zaprezentowali wiosenne przedstawienie pt.: „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”. Uczniowie z własnoręcznie przygotowanymi transparentami odwiedzili kolegów w klasach młodszych i starszych. Występ swój zaprezentowali również w holu szkoły, gdzie honorowym widzem była Pani wicedyrektor. Drugoklasiści pożegnali zimę i powitali wiosnę zaznaczając jak ważne jest dbanie o środowisko. Hasła na transparentach nawoływały do dokarmiania zwierząt, dbanie o przyrodę i cały ekosystem wokół nas. Wszystkim bardzo podobał się występ. Po jego zakończeniu widzowie gorąco bili brawa, a wiosna już na dobre mogła zagościć w naszych sercach.

• Konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej

26.03.24 r.

26 marca 2024 r. w naszej szkole gościliśmy Panią Poseł Krystynę Sibińską oraz przedstawicieli Biura Komunikacji Społecznej i Wszechnicy Sejmowej. Goście przybliżyli uczniom naszej szkoły historię polskiego Parlamentu, a także omówili proces tworzenia prawa w Polsce.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs wiedzy o Sejmie. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

• Wielkanocne babeczki w 2b

26.03.2024 r.