Nawigacja

 • Międzyanrodowy Konkurs Kangur Matematyczny

  15.03.2018

  W czwartek 15 marca  w naszej szkole odbył się  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, nad którym patronat objął Wydział  Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z kl. 2-7.  Zadania nie były łatwe, ale mamy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze sobie z nimi poradzili. Trzymajmy za nich kciuki!

  Ewa Najda

 • W świecie hip-hopu

  15.03.2018

  W poniedziałek  12 marca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w kolejnych już warsztatach artystycznych z cyklu Karuzela.  Tym razem Patrycja Szymczak (Górniak)  wprowadziła dzieci w świat i kulturę hip-hopu, dynamicznego i  energetycznego tańca. Później maluchy bawiły się  w rytm muzyki i poznawały podstawowe ruchy taneczne. To była fantastyczna lekcja!  Podobała się nam wszystkim.

  Ewa Najda

 • Święto Kobiet w 4A

  15.03.2018

  8 marca, męska część klasy 4a przygotowała dla swoich koleżanek i wychowawczyni bardzo miłą niespodziankę. Dla uczczenia Dnia Kobiet zorganizowali słodki poczęstunek, a także mini turniej "na wesoło". Nie obyło się także bez kwiatów i podarków.

  W imieniu swoim i uczennic kl. 4a - dziękujemy.

  Krystyna Zalewska

 • Dzień Kobiet w 6B

  14.03.2018

  W Dniu Kobiet chłopcy z 6B złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim koleżankom z klasy. Przygotowali dla nich wspaniały poczęstunek. Było mnóstwo słodyczy i ogromne balony. Najważniejszą atrakcją i największym zaskoczeniem było jednak to, że każda z dziewczyn otrzymała też swój portret wykonany własnoręcznie przez kolegów.

  Rafał Zelek

 • Dzień Matematyki

  12.03.2018

  Uczniowie z klasy 3 a świętowali Dzień Matematyki, który obchodzony jest 12 marca. Z tej okazji  uczestniczyli w matematycznej grze terenowej na placu zabaw. Dzieci miały za zadanie dotrzeć do pięciu punktów, w których ukryte były koperty z zagadkami i zadaniami matematycznymi. Uczniowie  przekonali się, że matematyka to nie tylko nauka, ale okazja do wspaniałej zabawy i integracji. To była świetna lekcja w terenie. 

  Grażyna Matlak

 • Dzień Kobiet na wesoło

  12.03.2018

  8 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczniowie i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli program artystyczny "Dzień Kobiet na wesoło". Przedstawienie przygotowali uczniowie klas piątych. Zaprezentowali oni talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Dzień wcześniej młodzi artyści wystąpili także dla swoich rodziców. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

  Justyna Boboń

 • Dzień Kobiet w 3a

  09.03.2018

  Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali słodki poczęstunek, złożyli życzenia, wręczyli dziewczynkom kwiaty i słodkie upominki. Zorganizowali również zabawne konkursy. Był to miły i przyjemny dzień. Dziękujemy im za miłą niespodziankę!  

  Grażyna Matlak

 • Dzień Kobiet w kl. IVd

  09.03.2018

  08.03.2018r. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy IV d przygotowali dla koleżanek z klasy poczęstunek, prezenty a nawet tańce. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni przy zabawie integracyjnej.

  Dorota Wawrzyn

 • Udział klas III w zajęciach z cyklu Pro Musica

  08.03.2018

  8 marca ponownie spotkaliśmy się z muzykami Agencji Artystycznej ProMusica. Tym razem poznaliśmy najpiękniejszy instrument świata - ludzki głos. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy musicalu Przygody myszki Tralaliszki w wykonaniu artystów ze Szczecina.

   

  Ewa Andrzejewska

 • ORIGAMI BAJE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

  05.03.2018

  Klasa 3b podczas zajęć muzyczno- ruchowych ORIGAMI BAJE w Bibliotece Pedagogicznej wykonała interesujące prace plastyczne. Połączenie literatury, muzyki, ruchu i działalności plastycznej to świetna zabawa, podczas której działają wszystkie zmysły. Uczniowie zapoznali się również z płaskimi technikami sztuki origami-koło, kwadrat. Przy okazji odwiedzili ponownie plac zabaw przy ul. Dąbrowskiego.

  Ewa Andrzejewska

 • Pierwszaki w kinie

  05.03.2018

  5 marca uczniowie z klasy 1a i 1b wybrali się do kina Helios na film pt. Jaskiniowiec. Dzieci obejrzały pełną szalonych przygód historię małego Duga, który musiał zjednoczyć swą ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. Film bardzo się podobał, wszyscy pękali ze śmiechu, oglądając jaskiniowców uczących się zasad gry w piłkę nożną.

  Maria Czernielewska

 • Wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece

  05.03.2018

  W środę, 28.02.2018 r. bibliotekę szkolną odwiedziła grupa przedszkolna „0”. 
  Wizyta upłynęła w miłej atmosferze, a co najważniejsze, biblioteka szkolna zyskała nowych czytelników.

  Serdecznie zapraszamy przedszkolaków z rodzicami, aby wypożyczać i czytać książki najmłodszym.

  Więcej szczegółów -> tutaj.

 • KONKURS PLASTYCZNY

  05.03.2018

  Serdecznie zapraszam chętnych uczniów z klas I – VII do wzięcia udziału  

  w Szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka świąteczna”. 

  Prace w formacie A4, wykonane samodzielnie dowolną techniką plastyczną należy podpisać i dostarczyć do opiekuna koła plastycznego (D. Frieske) do dnia 16 marca 2018 r.

                                                                                                                      Koordynator konkursu: Danuta Frieske

 • Zaprogramowani w bibliotece

  02.03.2018

  2 marca 2018 uczniowie klasy IIIb wzięli udział w ciekawych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. W formie gier i zabaw uczyli się programowania. Układali sekwencje, tworzyli proste algorytmy i programowali siebie nawzajem.
                                                                                                                                    Ewa Andrzejewska

 • Czcimy pamięć " Żołnierzy Wyklętych"

  02.03.2018

   1  MARCA
  NARODOWY  DZIEŃ  PAMIĘCI
  ŻOŁNIERZY  WYKLĘTYCH
  1944- 1963
  WIECZNA  PAMIĘĆ BOHATEROM


  W tym dniu  uczniowie kl III  c  oddali cześć  Bohaterom odświętnym biało-czerwonym strojem, minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego. Wykonali również  patriotyczne zakładki do ksiązęk . 

  Ewa Strzyżykowska
  Joanna Freliga

 • Z kulturą języka za pan brat...

  28.02.2018

  W lutym, tuż przed feriami biblioteka szkolna zorganizowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zadaniem uczniów było przygotowanie kartek z wybranym najtrudniejszym słowem i zaprezentowanie go przez cały dzień w szkole. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Należy przyznać, że każdy z wyborów uczniów prezentował daną trudność. Wymowa, jak i pisownia  może stwarzać dla nas nie lada wyzwanie. Wówczas stajemy przed dylematem. Zastanawiamy się czy ó lub u, ż czy rz, kiedy pisownia małą lub wielką literą. Język polski naszpikowany jest trudnymi głoskami i czasem sprawia nam trudność w wymowie np. Szczebrzeszyn, chrząszcz, Gibraltar itd. Dlatego należy przyznać rację prof. Jerzemu Bralczykowi, że musimy nauczyć się "mówić poprawnie, lecz swobodnie". :-) 

  Więcej szczegółów -> tutaj. 

  Biblioteka szkolna

 • BAŚNIOLUDEK W KRAINIE MUZYKI

  28.02.2018

  Uczniowie klas I i II  kolejny raz uczestniczyli w koncercie muzycznym z cyklu Pro Musica. Tym razem w baśniowy świat muzyki wprowadził dzieci Baśnioludek, który opowiedział piękną historię o zaginionych znakach muzycznych i czarownicy Dysharmonii. Ponadto uczniowie poznali budowę i brzmienie klarnetu basowego i chimsów. To była świetna zabawa połączona z nauką.

  Małgorzata Giżycka

 • Walentynkowy turniej sportowy

  27.02.2018

     26 lutego 2018 r. uczniowie klas III wzięli udział w kolejnym turnieju sportowym, tym razem walentynkowym. Rozgrywki  międzyklasowe składały się z dziesięciu konkurencji, w których nasi sportowcy musieli wykazać się szybkością, zwinnością i dobrą koncentracją.  Każda z klas walczyła o jak najwyższą lokatę w turnieju, a wyniki przedstawiają się następująco:
  I    miejsce – klasa 3a
  II   miejsce – klasy 3b i 3e
  III  miejsce – klasa 3d
  IV  miejsce – klasa 3c
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za sportową rywalizację.

  Renata Baczuń

 • Rozstrzygnięcie plastycznego konkursu – „Banknot SKO dla Gorzowa”

  15.02.2018

  W lutym  odbył się konkurs plastyczny „Banknot  SKO dla Gorzowa”. Zadaniem dzieci z klas 1-3 było zaprojektowanie banknotu  z symbolem naszego miasta.  W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Komisja konkursowa oceniała oryginalność, staranność, estetykę oraz samodzielność wykonania.
  Na poziomie klas I nagrody otrzymali: Maksymilian Kowalczyk -  kl. 1 a, Natasza Deszko- kl. 1 b, Maria Wałkowska – kl. 1 c
  Wśród klas II zwyciężyli: Ksawery Wojciechowski – kl. 2 a, Liliana Brzozowska – kl. 2 b
  W klasach III nagrody przyznano: Robertowi Krzeszowskiemu- kl. 3 a, Idze Wydłowskiej- kl. 3 d oraz Bartoszowi Boczkowskiemu z kl. 3 d
  Wyróżnienia otrzymali:  Kaja Bukowska - kl. 2a, Hanna Jankowska – kl. 3a, Aleksander Kowalczyk – 3a, Magda Krzeszowska – kl. 3a, Patryk Olender - kl. 3e, Witoria Pykało- kl. 3e.
  Zwycięzcom  gratulujemy sukcesu! Wszystkich zachęcamy do udziału w konkursach SKO. Następny już w marcu.

  Opiekun SKO  Ewa Najda

 • Rozstrzygnięcie konkursu SKO- Zadania do rozwiązania

  15.02.2018

    W lutym  Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła kolejny konkurs – „Zadania do rozwiązania” dla klas drugich. Labirynty, zagadki  i zadania matematyczne poprawnie rozwiązało 19 uczniów.  Spośród nich wylosowano 5 szczęśliwców, którzy otrzymali drobne nagrody. Są to: 

  Kaja Bukowska – 2a
  Maria Kalinowska – 2 a
  Marika Matowska – 2 b
  Katarzyna Piątek – 2 a
  Rosi Tasman – 2 b

  Gratulujemy! Następny konkurs już w marcu. Znów będzie szansa na zdobycie upominków.
  ​​​​​​​Opiekun SKO - Ewa Najda

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621