Nawigacja

 • Jeszcze dwa dni i półmetek...

  17.01.2018

  Czytanie nie boli, jak i przebywanie w  naszej bibliotece szkolnej. Ogromną radość sprawiają coraz to nowi odwiedzający oraz czytelnicy. Najwidoczniej miejsce w rankingu ma ogromne znaczenie.  Jeszcze dwa dni do tzw. półmetku czytelniczego. Już 22.01.2018 roku poznamy pierwsze "Zaczytane klasy". Więcej szczegółów -->tutaj

  Biblioteka szkolna

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  10.01.2018

  Sport to zdrowie, o tym każdy Świetliczak Ci powie! 
  Zgodnie z codziennym rytmem dnia urządziliśmy pierwsze indywidualne zawody wewnątrz świetlicowe w skokach na skakankach. Każdy uczestnik skakał w trzech rundach. Rywalizacja oraz doping to rzeczy, których dzisiaj było pod dostatkiem. Najlepsza była Hanna Jankowska z klasy 3 a, która podskoczyła aż 267 razy, kolejne miejsce należało do Marcela Buczyńskiego z klasy 3 b - 238 skoków, na 3 miejscu był Wojciech Wach, który w sumie skoczył 197 razy. Pełna tabela dostępna po kliknięciu w link. Serdecznie gratuluję!
  Paulina Pałczyńska

 • Orszak Trzech Króli 2018

  10.01.2018

  6 stycznia 2018 roku ulicami naszego miasta Gorzowa przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym brały udział dzieci z SP4 wraz z rodzicami.

  Marsz Orszaku rozpoczął się z Placu Katedralnego i szedł ulicami miasta do "Gorzowskiego Betlejem" na Placu Grunwaldzkim. Trzej Królowie wraz z Orszakiem oddali pokłon Dzieciątku Jezus i złożyli dary. 

  Orszak Trzech Króli to promowanie Święta Objawienia Pańskiego, polskich obyczajów, rodzinnych tradycji i chrześcijańskich wartości. Przypomina nam również historyczne wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat związane z narodzinami Jezusa Chrystusa, które zapoczątkowało nową epokę w dziejach ludzkości. 

  Ewa Wysk

 • Kangur Matematyczny 2018

  08.01.2018

  Zapraszamy chętnych uczniów klas 2-7 do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY", który odbędzie się 15 marca. Koszt  - 9 złotych. Zapisy - do 19 stycznia 2018 r. 

  Nauczyciele matematyki

 • Nauka może być fajna

  03.01.2018

  3.01.18 dzieci z klasy 4b uczestniczyły w ciekawych warsztatach w Spichlerzu. Uczniowie dowiedzieli się sporo na temat zmysłów wzroku i słuchu. Chętnie uczestniczyli w eksperymentach: badali kwasowość lub zasadowość proszku do pieczenia i sody oczyszczonej, albo też określali czy to płyn, czy ciecz. Z pewnością będą mogli zaskoczyć rodziców: skaczącym jajkiem, uciekającym pieprzem lub lewitującymi balonami. Warto się uczyć !

                                                                     RENATA JAROSZYŃSKA

 • Podsumowanie noworoczne

  03.01.2018

  Biblioteka szkolna podliczyła dotychczasową ilość wypożyczeń. W rankingu wyróżniono dwie kategorie: kl.1-3 oraz 4-7. Gratulujemy prowadzącym (kl. II a i V c)  oraz zachęcamy do dalszej podróży z książką.

  Do końca roku szkolnego statystyki mogą ulec zmianie.

  Więcej szczegółów -> tutaj.

  Biblioteka szkolna

 • Konkurs SKO rozstrzygnięty

  28.12.2017

    W grudniowym konkursie SKO- „Zadania do rozwiązania” wzięło udział 67 uczniów z klas drugich i trzecich. Zadaniem dzieci było wykazanie się spostrzegawczością oraz umiejętnością liczenia. Ze wszystkich poprawnie wykonanych kart konkursowych wylosowano 11 szczęśliwców, którzy podczas bożonarodzeniowego spotkania otrzymali nagrody z rąk  Pani Dyrektor.  

  Oto oni: Maksymilian Lesiak, Ksawery Wojciechowski, Antoni Kałużny, Robert Krzeszowski, Jagoda Gaść, Alicja Zguczyńska, Patryk Kościuszko, Julia Lewandowska, Hanna Czarnecka, Filip Pomorski oraz  Patryk Michalak.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy do udziału w styczniowym konkursie.

  Opiekun SKO- Ewa Najda

 • "Dziaiaj w Betlejem wesoła nowina!"

  25.12.2017

  "Mizerna, cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały. Oto leżący, przed nami śpiący, w promieniach Jezus mały".

  Wesołą nowinę o narodzeniu Jezusa obwieścili  uczniowie  klas drugich. W czwartek historię tę przedstawili swoim  rodzicom, a w piątek nauczycielom i dzieciom klas I-III. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, pełen radości i zadumy.

  Małgorzata Giżycka, Ewa Najda

 • Najładniejsze kartki bożonarodzeniowe klas 2

  22.12.2017

    W grudniu uczniowie klas drugich brali  udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie kartki ozdobionej symbolami związanymi ze świętami oraz ułożenie i zapisanie życzeń.  Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność  i pomysłowość pracy oraz jej estetykę.

  Zwyciężyli:

  Kl. 2 a- Kaja Bukowska, Katarzyna Dyjak, Agata Janus, Maria Kalinowska, Julia Kamieniecka, Wiktor Mazurek oraz Ksawery Wojciechowski.

  Kl. 2 b- Lilia Brzozowska, Filip Chmielewski, Norbert Nabrzeski, Laura Szpotańska oraz Kuba Wiącek.

  Serdecznie gratulujemy.

  Ewa Najda, Małgorzata Giżycka

 • Jasełka 7b

  22.12.2017

  22  grudnia uczniowie klasy  7b  przedstawili jasełka, na które zaprosili całą społeczność szkolną. Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd i składania sobie życzeń  świątecznych. Tym miłym akcentem wprowadzono  wszystkich w  radosny  czas oczekiwania na Narodzenie  Jezusa.

  Dariusz Odwrot

 • Wigilijne spotkanie integracyjne

  21.12.2017

  Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam nie tylko w gronie najbliższej rodziny.  Ten świąteczny klimat przenieśli uczniowie klas 7b  do szkoły,  zapraszając swoich rodziców  i bliskich na przedstawienia jasełkowe. Był to czas wypełniony  radością , śpiewaniem kolęd i składaniem  sobie  wzajemnie świątecznych życzeń! 

  Dariusz Odwrot

 • Matematyka pod choinkę!

  22.12.2017

  Klasy 6a, 6b, 6c i 5c w ramach powtórki materiału przygotowały figury geometryczne.
  Uczniowie swoimi kreatywnymi ozdobami świątecznymi przystroili korytarz szkolny. 
  Takie lekcje to świetna nauka przez zabawę !

  Wiesława Cyran

 • Wigilia w klasie 2 a

  21.12.2017

  W czwartek 21 grudnia uczniowie klas drugich zaprosili rodziców na świąteczne przedstawienie. Na początek zaproszeni goście obejrzeli przygotowane przez obie klasy jasełka, a następnie udali się do gabinetu na klasową wigilię. Było tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, a później już tylko kosztowanie pyszności przygotowanych przez nasze mamy. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój.

  Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku od całej 2 a!

   

  Ewa Najda

 • Dziewczyny na medal!

  18.12.2017

  Świąteczny prezent sprawiły nam dziewczęta klas IV zdobywając III miejsce w finale Gier i Zabaw Ruchowych. Sięgnęliśmy po brąz ulegając jedynie szkołom o profilu sportowym. Zwycięzcą SP-5 , srebro dla SP-13. Medale odbieraliśmy z rąk piłkarzy ręcznych Stali Gorzów, koszykarek AZS PWSZ oraz trenera Stali Gorzów  - pana Piotra Palucha, który wspierał nasz zespół w zawodach. Pokazaliśmy wolę walki i wysoką sprawność fizyczną. Brawo dziewczyny! Dla nas jesteście zwycięzcami!

  Bartosz Masłowski

 • Zajęcia otwarte dla rodziców

  18.12.2017

  Dnia 18 grudnia w klasach pierwszych odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Wspólnie wykonano piękne ozdoby choinkowe, bombki, choinki, aniołki i stroiki.

  Barbara Muszytowska

 • Konkursy biblioteczne

  18.12.2017

  Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach bibliotecznych. 

  Konkurs dla klas I-III na świąteczną zakładkę do książki "Mikołaj w bibliotece"--> regulamin

  Konkurs dla klas IV-VII na prezentację multimedialną "Zdrowy umysł"--> regulamin. 

  Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. 

  Biblioteka szkolna

   

 • Konkurs języka angielskiego

  17.12.2017

  W piątek 15 grudnia odbył się trzeci, świąteczny test comiesięcznego konkursu z języka angielskiego We Are The Best.

   

   

   

   

                       Punkty zdobyte w trzecim teście: 5b i 7b - 30; 6a -29; 5c - 28; 6b - 27; 5a i 7a - 26; 6c - 23. 

           

           Klasyfikacja generalna po trzech konkursach:

                     1. 7A - 98,5   2. 6A - 98  3. 6B - 83   4. 5A - 79,5   5. 7A - 73   6. 6C - 68   7. 5B - 67,5   8. 5C - 63

   

  Rafał Zelek 

                                                                                         

   

 • Zwiedzamy teatr

  16.12.2017

  W Teatrze im. Juliusz Osterwy  klasa 5 c obejrzała wspaniałe przedstawienie pt: " Tygrys tańczy dla SZU-HIN".  Po spektaklu mieliśmy przyjemność zwiedzić teatr. Byliśmy na scenie, w garderobach, w pracowni krawieckiej. Dowiedzieliśmy się jak powstają piękne kreacje.  W perukarni przymierzaliśmy wąsy, peruki i doczepiane warkocze. Było super.

  Osuch Ewelina

 • ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY UCZENNICY KLASY III E

  13.12.2017

  8 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs na wykonanie "Aniołka Bożonarodzeniowego"  organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 20 w Gorzowie Wlkp. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ prac napłynęło bardzo dużo. Z ogromną przyjemnością informuję, iż uczennica klasy III e- Wiktoria Pykało 13 grudnia 2017r. odebrała nagrodę z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20- Pana Jerzego Koziury za wykonanie jednego z najpiękniejszych aniołków.

  Serdecznie gratulujemy Wktorii,

  wychowawczyni- Magdalena Wójcik 

 • Spotkanie świąteczne

  15.12.2017

  Dnia 08.12.2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne  uczniów z klasy IV d, ich rodziców i wychowawcy. Wszyscy doskonale   bawili się tworząc bożonarodzeniowe ozdoby i przystrajając gabinet nr 13. Panowała przyjemna świąteczna atmosfera, gdyż śpiewano kolędy, jedzono ciasta i inne różne przysmaki.

  Dorota Wawrzyn

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621