• PRZEDSTAWIAMY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/22

Zastępca:

ALEKSANDRA  WOCHNIAK

• SZCZĘŚLIWY NUMEREK

• Opiekun Samorządu Uczniowskiego informuje,że tak jak w zeszłym roku szkolnym  rozpoczynamy zabawę w „Szczęśliwy numerek”.

W każdą środę rano zostanie wylosowany numer i umieszczony na tablicy samorządu. Uczeń posiadający numer w dzienniku taki, jak wylosowany, zostaje w tym dniu zwolniony z odpytywania i niezpowiedzianych kartkówek .

Przypominam regulamin „Szczęśliwego numerka”

Każdy ma prawo do szczęścia.

1. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:

• niezapowiedzianych kartkówek

• niezapowiedzianych odpowiedzi

• zadanych zadań domowych

• odpowiedzi ustnej na ocenę;

1. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:

• zaplanowanych sprawdzianów

• zaplanowanych kartkówek

• zaplanowanego pytania

• bieżącej pracy na lekcji oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek. Odmowa pracy w czasie zajęć powoduje utratę przywileju Szczęśliwego Numerka (decyduje nauczyciel danego przedmiotu);

• wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego.

1. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

2. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

3. Szczęśliwy Numerek nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.

4. W przypadku, gdy uczeń wylosuje szczęśliwy numerek, ale nie zachowuje podstawowych norm społecznych oraz nie wypełnia obowiązków uczniowskich zarówno na lekcji jak i na przerwach nie może skorzystać z praw przysługujących szczęśliwemu numerkowi.

• Z całego  dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków piorących, koców oraz żywności.
          • Zbiórka dla  Ukrainy

• Różowa skrzyneczka

• W naszej szkole pojawiła się „Różowa skrzyneczka” wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt.
            Idea takiej skrzyneczki jest prosta: WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ, ZOSTAW JEŚLI MASZ NADMIAR!

Jeśli zapomniałaś środków higienicznych możesz skorzystać z darmowych podpasek, tamponów, czy wkładek. Chcielibyśmy jednak, by ta skrzyneczka skłaniała Was również do refleksji – dziś wezmę, a jutro włożę do skrzyneczki podpaski przyniesione z domu, by inne dziewczęta miały taką samą szansę jak ja.
            Jest to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Obecnie „Różowe skrzyneczki” stoją już w 2000 miejscach w kraju, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, kinach i muzeach. W szkołach jest ich najwięcej. Cieszymy się, że i nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.