Strona główna
Zakończenie roku szkolnego!
Zapraszamy na uroczysty apel, który odbędzie się 26 czerwca o godz. 9.00 na placu szkoły.
.........................................................................................................................................................................
Jubileusz 80-lecia Naszej Szkoły: za nami niezapomniany festyn!
W sobotę 13 czerwca 2026 roku świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz - 80-lecie istnienia SP4. Z tej okazji odbył się uroczysty festyn rodzinny, którego atmosfera była pełna radości, wspomnień i wspólnej zabawy.
Dyrekcja oraz grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Szczególne podziękowania kierujemy do gości honorowych, którzy byli z nami w tym ważnym dniu: Pani Renaty Pliżgi - Dyrektor Wydziału Edukacji, za obecność, ciepłe słowa oraz wsparcie dla rozwoju naszej szkoły. Pana Alberta Madeja - Radnego Gorzowa Wlkp., za zaangażowanie w sprawy szkoły i wspólne świętowanie naszego jubileuszu. Pana Piotra Palucha - Radnego Gorzowa Wlkp., za obecność i wspieranie inicjatyw budujących naszą szkolną społeczność. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, przyjaciołom szkoły i sponsorom, których praca i hojność umożliwiły organizację tego wydarzenia.
Program festynu obfitował w atrakcje dla każdego - od najmłodszych do najstarszych uczestników. Na szkolnych placach i boiskach działo się niezwykle dużo. Ogromne dmuchańce oraz kreatywne animacje dostarczyły najmłodszym mnóstwo energii i uśmiechu. Zainteresowaniem cieszyła się wizyta straży pożarnej oraz zawodników Stali Gorzów. Uczestnicy mogli także wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach z pierwszej pomocy oraz wykonać ciekawe doświadczenia chemiczne. Amatorzy aktywnego spędzania czasu rywalizowali w dynamicznych zawodach sportowych. O podniebienia gości zadbały stoiska z pysznymi, domowymi słodkimi wypiekami, przygotowanymi przez niezawodnych rodziców. Prawdziwym hitem okazało się szalone piana party, które schłodziło emocje i przyniosło masę radości. Zachwyt wzbudziły również widowiskowe, pełne gracji akrobacje na szarfach oraz taneczny pokaz grupy Sorpresa. Czas umilał nam zespół, który przygotował piosenkę specjalnie na urodziny szkoły, a muzycznym zwieńczeniem festynu był wyjątkowy występ gwiazdy, naszego Absolwenta - Mateusza Ciawłowskiego, porwał on publiczność do wspólnej zabawy. Dziękujemy, że byliście z nami! Ten jubileusz przejdzie do historii szkoły jako dowód, jak wspaniałą i zjednoczoną społeczność tworzymy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://drive.google.com/file/d/1WAzLCsdbYBLHKCRbBGhqgHY-JZJOaxhc/view?usp=drive_link
Stypendium Miasta Gorzowa dla wybitnych uczniów
25.06.2026.
“To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta. Lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być dumne ze swoich mieszkańców”. Słowa Abrahama Lincolna przyświecały uroczystemu rozdaniu stypendiów naukowych Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 uzyskali wybitne osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz konkursach artystycznych.
Poznajemy magię barw! 3c w Farbotece
24.06.2026 r.
Dzisiejszy dzień był dla uczniów klasy 3c pełen niezapomnianych, artystycznych wrażeń! Dzieci odwiedziły wyjątkowe miejsce – Centrum Artystycznej Zabawy „Farboteka”.
Podczas niesamowitych warsztatów plastycznych trzecioklasiści wykazali się ogromną kreatywnością i wyobraźnią, tworząc przepiękne dzieła. Do przygotowania swoich prac uczniowie użyli specjalnych farb fluorescencyjnych, dzięki czemu ich obrazy zyskały niezwykłe i intensywne barwy! To były fascynujące zajęcia sensoryczne, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i rozbudziły ich artystyczną pasję.
Wystawa prac plastycznych "Perspektywa żabia"
Uczniowie klas szóstych podczas lekcji plastyki w mijającym roku szkolnym poznawali różne rodzaje perspektyw w dziełach plastycznych. Jedną z nich była perspektywa żabia, w której obiekt obserwuje się z dołu. Lekcje plastyki w naszej szkole są przede wszystkim wypełnione twórczym działaniem, choć wstępem są zawsze wiadomości dotyczące teorii. W dużej mierze jednak uczniowie doświadczają sztuki- rysując, malująć lub konstruując.
LaserTag-ostatnie klasowe wyjście
W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie klasy 8c uczestniczyli w wyjątkowym wyjściu integracyjnym do TMA Zone. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, aktywnego spędzenia czasu oraz budowania relacji między uczniami. Podczas rozgrywek ósmoklasiści wykazali się nie tylko sprawnością i refleksem, ale także umiejętnością współpracy, planowania strategii i wzajemnego wsparcia. Po zakończonych rozgrywkach rodzice przygotowali dla uczniów poczęstunek. Wspólnie spędzony czas przy przekąskach i rozmowach był doskonałą okazją do integracji. Klasowe wyjście dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i stało się doskonałym podsumowaniem wspólnie spędzonych lat.
Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas II
23.06.2026
3 czerwca 2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II. Drugoklasiści mieli możliwość wykazać się swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami matematycznymi rozwiązując różnego typu zadania. Potyczki matematyczne cieszyły się zainteresowaniem i dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Była to zdrowa rywalizacja i ciekawie wypełniony wolny czas. Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
Karta rowerowa pierwszym prawem jazdy
🚴♂️ Sukces naszych uczniów: Egzamin na kartę rowerową zdany!
W maju i czerwcu uczniowie klas IV–VI oficjalnie dołączyli do grona pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego. Egzamin na kartę rowerową zakończył się wielkim sukcesem! Przygotowania trwały przez wiele tygodni. W tym czasie uczniowie opanowali: przepisy ruchu drogowego, znaczenie znaków drogowych, zasady pierwszej pomocy. Uzyskana karta to powód do dumy, ale też wielka odpowiedzialność. Przypominamy o żelaznych zasadach każdego rowerzysty:
Lato, lato, lato ach to TY...
Na powitanie lata 22 czerwca uczniowie klasy 1c wybrali się do Parku Róż. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, a dużą atrakcją były pyszne lody, które przyniosły ochłodę w ciepły dzień. Każdy uczeń samodzielnie wybrał i zapłacił za wybranego loda zwracając uwagę na cenę, paragon i ewetualną resztę. Niecodziennym doświadczeniem okazała się również przejażdżka komunikacją podmiejską, podczas której uczniowie mogli doskonalić zasady bezpiecznego podróżowania. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, rozwijania samodzielności oraz wspólnego świętowania zbliżających się wakacji. Wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach i miłymi wspomnieniami.
Klasa 5a w teatrze
Przed zakończeniem roku szkolnego i sezonu teatralnego klasa 5a wybrała sie jeszcze do teatru na "Dzieci z Bullerbyn". Jest to spektakl przygotowany przez aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy wspólnie z dziećmi i młodzieżą ze studium teatralnego, które działa przy Teatrze, i zrobił na wszystkich duże wrażenie. Historia beztroskiego dzieciństwa szóstki przyjaciół z małego Bullerbyn opowiedziana przez pryzmat wspomnień młodych już ludzi wybrzmiała blisko serc piatoklasistów, którzy sami zaczynają przekraczać tę niewidzialną granicę oddzielającą dziecko od nastolatka. Zabawny tekst i świetne aranżacje piosenek sprawiły, że zarówno mali, jak i duzi mogli dobrze bawić się na tym przedstawieniu.
Śladami historii i przygody! Wycieczka do Wrocławia i Pragi klasy 6c!
W dniach 17-19 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 6c wzięli udział w niezwykłej wycieczce. Naszym celem był pełen atrakcji Wrocław oraz magiczna stolica Czech – Praga. To były dni pełne wrażeń, nauki i świetnej zabawy!
Dzień 1: Intensywny start we Wrocławiu
Naszą przygodę w stolicy Dolnego Śląska wypełniliśmy po brzegi atrakcjami. Połączyliśmy lekcję historii, nowoczesną naukę oraz sportowy relaks:
Wyniki Szkolnego Konkursu „Zdrowe Śniadanie”! 🍏
Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników! 🌟
Z radością informujemy, że nasz konkurs cieszył się niesamowitym zainteresowaniem. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, ponieważ przygotowaliście mnóstwo wspaniałych i kreatywnych propozycji.
Mamy nadzieję, że konkurs przypomniał Wam, jak ważne jest pełnowartościowe śniadanie każdego dnia. Pamiętajcie, że słodycze wcale nie są potrzebne, aby zaspokoić głód – natura daje nam znacznie lepsze i zdrowsze rozwiązania!
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 5274449
Nasza szkoła w mediach:
W opinii Absolwentów ...
https://drive.google.com/file/d/
1AjNCWjvT8qnIXApGC2_JYaXPbGdqZX0M/Konkurs wiedzy o Sejmie
https://www.youtube.com/watch?v=v9tIzCL_QK4Rowerowy Maj
http://www.gorzow.plPodsumowanie
RowerowyMajMaraton pisania listów 2018/2019
http://www.radiogorzow.pl/chca-uwolnienia-wiezniow-
politycznych/Moja Niepodległa
http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.
pl/artykul/konkurs-moja-
niepodlegla-w-sp-4-w-gorzowie-zobaczcie-co-sie,
4666903,artgal,t,id,tm.htmlProcedura zgłaszania wewnętrznych naruszeń prawa znajduje się w BIP szkoły (akty prawne)
Standardy ochrony małoletnich - uczniowie SP4
Standardy_ochrony_maloletnich_-_uczen.pdf
Informator zdrowia psychicznego



