Nawigacja

 • Namiastka ery longplayów

  20.04.2018

  Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej w dniach 23.04-26.04 br.. W tym czasie będzie można zapoznać się z wystawą poświęconą płycie winylowej oraz wysłuchać wybranych utworów oraz bajek. Naprawdę, warto pokazywać młodszemu pokoleniu "czarny krążek", który zapoczątkował odtwarzanie muzyki w domach rodzinnych. Tym bardziej, że obecnie wraca do łask naszego społeczeństwa i okrzykiwany jest "rarytasem" muzycznym. 

  Joanna Freliga

 • Koncert bajkowy "Morskie opowieści"

  18.04.2018

  Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli dzisiaj w kolejnym koncercie z cyklu Pro Musica. Poprzez opowiadaną przez aktora bajkę, dzieci poznały  budowę gitary akustycznej i ksylofonu  a potem  usłyszały grane przez te instrumenty piękne utwory muzyczne. Wspólnie z prowadzącym koncert marynarzem śpiewały piosenkę i ilustrowały ruchem jej treść. Dziękujemy za kolejną wycieczkę w świat bajki i muzyki.

  Małgorzata Giżycka

 • PAPIEROWY TEATR KAMISHIBAI

  17.04.2018

  17 kwietnia uczniowie 3a uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach „PAPIEROWY TEATR KAMISHIBAI” zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. Teatr kamishibai to drewniana skrzynka pełniąca rolę sceny oraz karty z opowiadaniem.  Dzieci wysłuchały opowiadania „Kunkushu. Podróznik bez wyboru”.  Historia ta przybliżyła im temat wojny oraz uchodźctwa na przykładzie kotka, który gubi się w nieznanym miejscu. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną - plan miasta Gorzowa WLKp. Ten sposób obcowania z książką bardzo pobudza wyobraźnię, uczy koncentracji, to prawdziwe teatralne doświadczenie.

  Grażyna Matlak

 • Warsztaty mydełkowe

  17.04.2018

  Uczniowie klasy 3d uczestniczyli w nietypowej lekcji. Podczas zajęć warsztatowych poznali składniki i kolejne etapy powstawania kolorowych mydełek. Pod okiem instruktorów samodzielnie je wykonali, wybierając kształt foremki, zapach i kolory swojego mydełka. Zajęcia artystyczne bardzo spodobały się dzieciom i dostarczyły im wielu emocji. Największą radością był efekt samodzielnej pracy - piękne mydełka.

  Renata Baczuń

 • Zajęcia z Doradztwa Zawodowego

  17.04.2018

  17 kwietnia na zajęciach z Doradztwa Zawodowego w kl. 7b gościliśmy doradzcę zawodowego Pana Lecha Idziaszka. Praca zespołowa, która była tematem zajęć w ćwiczeniach okazała się nie lada wyzwaniem. Trudno było zbudować wieżę z papieru, która nie tylko miała być wysoka ale także stabilna. Uczniowie podczas zajęć wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Brawo !

                              Ewa Strzyżykowska

 • Finał II Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior 2017/2018.

  16.04.2018

  12 kwietnia 2018 r. w Paradyżu odbył sie Finał II Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior Ewangelia według św. Mateusza 2017/2018. 

  Zofia Stankowska zdobyła 50/67 punktów - 74,62 procent i zajęła 25 miejsce na 89 uczestników. 

  Paweł Pękacz zdobył 40 /67 punktów - 59,70 procent i zajął 59 miejsce na 89 uczestników.

  Finalistom gratulujemy!!!

  Ewa Wysk 

 • Wielkanocna pisanka

  16.04.2018

  Komisja konkursowa w składzie: Barbara Muszytowska, Jolanta Musiał, Maria Czernielewska rozstrzygnęła konkurs na Wielkanocną pisankę.   


  I miejsce zajęli:

  Kamil Chwiałkowski I a
  Julia Ozimek I b
  Patrycja Pietrych I c
   

  Wyróżnienia otrzymali:

  Oskar Bojarski I c
  Paweł Cichocki I c
  Maria Wałkowska I c
  Filip Kramm I b
  Tymon Tajchman I a

  WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY
  Barbara Muszytowska

 • "Morskie opowieści"

  13.04.2018

  „Morskie opowieści” to tytuł kolejnego koncertu bajkowego zorganizowanego przez Agencję Artystyczną Pro Musica ze Szczecina,  
  w którym uczestniczyli uczniowie klas III. Tym razem poznali oni budowę i brzmienie gitary i ksylofonu. To właśnie te instrumenty rozbrzmiewały podczas słuchania bardzo ciekawej opowieści i śpiewanej piosenki "Hej jestem marynarzem". 
  Dziękujemy artystom za interesującą lekcję muzyki.

  Renata Baczuń

 • Zdrowe zęby każdego dnia

  13.04.2018

  W ostatnim tygodniu uczniowie klas pierwszych realizowali Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”. Z wielkim zaangażowaniem dzieci brały udział w zajęciach, podczas których zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów i dziąseł oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Po zrealizowaniu zajęć każdy pierwszoklasista dostał na pamiątkę dyplom – nagrodę za gwiazdorski uśmiech.  

  Maria Czernielewska

 • Wycieczka edukacyjna

  13.04.2018

  W dniu 13.04 2018. klasy 5 pojechały na wycieczkę edukacyjną.Podczas zwiedzania Muzeum Etnograficznego w Ochli odkrywaliśmy tajemnice osady sprzed dwóch wieków, przyglądaliśmy się wiejskim chatom i strojom ludowym. Wyrabialiśmy również masło i lepiliśmy naczynia z gliny.W Zielonej Górze byliśmy w Centrum Nauki Keplera. Zwiedzaliśmy interaktywne stanowiska wyjaśniające tajemnice fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi. W planetarium oglądaliśmy gwiezdny spektakl wewnątrz 10 metrowej kopuły.Sprawdzaliśmy ile ważymy na wszystkich planetach naszego układu.

  Osuch Ewelina, Justyna Boboń, Martyna Walczak.

 • KONKURS ŚWIETLICOWY

  W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi

  ogłaszamy konkurs plastyczny pt. „Herb Młodego Ekologa”.

  Prace należy złożyć w świetlicy do dnia 20 kwietnia.

  Autorzy najlepszych i najbardziej oryginalnych prac

  zostaną nagrodzeni.

  Warunki:

  Prace powinny być wykonane na technicznym arkuszu A4 o orientacji pionowej, w technice dowolnej. Na odwrotnej stronie prosimy zamieścić imię, nazwisko i klasę autora.

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

  Trzymamy kciuki :)

  Julita Madalińska

 • „Co zerka z kamienicy, kiedy idziesz po ulicy?”

  09.04.2018

  W poniedziałek  9 kwietnia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w kolejnych już warsztatach artystycznych z cyklu Karuzela.  Zajęcia pod tytułem- „Co zerka z kamienicy, kiedy idziesz po ulicy?” poprowadziła tym razem pani Katarzyna Gucało. Dzieci przyglądały się gorzowskim kamienicom i szukały na nich  detali architektonicznych. Następnie samodzielnie próbowały  stworzyć własne elewacje. Na zakończenie zajęć pani Katarzyna zadała uczestnikom zadanie domowe- wybrać się z rodzicami na spacer po naszym mieście, otworzyć  szeroko oczy i ruszyć  na poszukiwanie architektonicznych skarbów wśród naszych pięknych kamienic. Naprawdę warto!

  Ewa Najda

 • Konkursy biblioteczne

  Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza organizuje:

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY dla kl. 1-3  
  Album mojej rodziny, Regulamin konkursu -> tutaj.
  oraz 
  SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY  dla kl. 4-7  
  Moi przodkowie – historia niezapomniana,  Regulamin konkursu -> tutaj.

  Joanna Freliga

 • WYJŚCIE DO TEATRU KLAS III

  05.04.2018

  W minioną środę klasy III miały okazję wybrać się na spektakl pt." Tygrys tańczący dla Szu-Hin". Wszystkim jednogłośnie bardzo podobała się gra aktorów. Duże wrażenie na uczniach wywarły efekty dźwiękowe oraz scenografia. Zwieńczeniem spektaklu było wspólne zdjęcie z aktorami występującymi na deskach gorzowskiego teatru.

  Magdalena Wójcik

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

  04.04.2018

   Przed Świętami Wielkanocnymi odbył się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Zadaniem dzieci było wykonanie kartki światecznej w dowolnej technice plastycznej.

  Nagrody otrzymały: Wiktoria Pykało – kl. IIIe, Kornelia Pawlukowiec – kl. IIIc, Hanna Jankowska – kl. IIIa, Oliwia Michalak – kl. Va, Kinga Markgräfe – kl. Vc. 

  Wyróżniono prace: Liliany Krukowskiej – kl. Ic, Mai Wojciechowskiej – kl. Ib, Julii Kowalskiej – kl. IIIb, Wanessy Kizielewicz – kl. IIIc, Jana Malinowskiego – kl. IIIc, Aleksandra Borowskiego – kl. IIIb, Szymona Dury – kl. IIIc, Jakuba Bobonia – kl. Vc, Klaudii Koniczek – kl. Vc, Melanii Trockiej – kl. VIa

  Danuta Frieske 

 • "Wielkanocne ozdabianie"

  03.04.2018

  Uczniowie klas drugich poraz kolejny uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych w Miejskim Centrum Kultury"Zawarcie". Tym razem dzieci wykonywały piękne ozdoby świąteczne z kolorowych papierów, piórek i brokatów, malowały jajka styropianowe oraz robiły pisanki.  Powstały piękne baranki, koszyczki, kurki, kwiatki i inne cudeńka. Jak zwykle na warsztatach nie mogło zabraknąć dziecięcych wypieków. Z drożdżowego ciasta wyrosły wielkanocne zajączki i slimaczki. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani czekoladowymi zajaczkami i jajeczkami. 

  Małgorzata Giżycka

 • "Wielkanocne zwyczaje" raz jeszcze

  03.04.2018

  Klasy czwarte zaprosiły 28 marca 2018r. uczniów naszej szkoły na przedstawienie, które miało przybliżyć nam wszystkim polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wspólnie z  Frankiem, bohaterem przedstawienia, dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotowujemy się do świąt. Poznaliśmy także symbolikę: pisanek, palm, baranka, śmigusa dyngusa. Wspólnie zaśpiewaliśmy swiateczne piosenki. Było wiosennie i radośnie.

  Dorota Wawrzyn, Krystyna Zalewska, Renata Jaroszyńska i Bartosz Masłowski

 • Warsztaty wielkanocne w MCK Zawarcie

  28.03.2018

  W środę uczniowie klas 3a, b, d i e brali udział w zajęciach w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Wawrzyniaka. Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne min. baranki, zające, koszyczki. Malowali i ozdabiali również jajka. Największą atrakcją było pieczenie i ozdabianie drożdżowych zajączków. Na zakończenie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

  Ewa Andrzejewska

 • Wielkanocne tradycje

  27.03.2018

  We wtorek  27 marca uczniowie klas drugich wprowadzili w świąteczny nastrój swoich kolegów i koleżanki z  klas młodszych przygotowując apel  z okazji Świąt Wielkanocnych. Mali widzowie dzięki wierszom i piosenkom poznali polskie tradycje i zwyczaje związane z tymi pięknymi świętami.  Po południu przedstawienie obejrzeli także zaproszeni goście- rodzice i członkowie rodzin naszych małych aktorów. Była to świetna okazja do  składania sobie wzajemnych życzeń radości, szczęścia, smacznego jajka oraz tradycyjnego mokrego dyngusa. Wszystkim nam udzieliła się wiosenna, świąteczna atmosfera.

  Ewa Najda i Małgorzata Giżycka

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  31.03.2018
  Kolorowych pisanek i koszyczka pełnego, smacznego śniadania Wielkanocnego. Kurczaczków, zajączków i innych zwierzątek, by radość zajrzała w każdy domu zakątek. Wiosennych kwiatów i wypieków udanych, czasu spędzonego w gronie ukochanych.   Życzą Świetliczaki oraz nauczyciele świetlicy szkolnej.
  Paulina Pałczyńska
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621