Nawigacja

 • Zabawa kolorami

  23.10.2017

  Uczniowie klasy 2b kolejny raz wybrali się do Spichlerza. Tym razem bawili się kolorami. Po ciekawej prezentacji wiedzieli już, co to są kolory podstawowe, pochodne, zimne i ciepłe. Następnie przystąpili do działania, mieszali kolory i malowali obraz wg podanej instrukcji. To była świetna zabawa.

  Małgorzata Giżycka

 • POLA NADZIEI

  23.10.2017

  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 4 składa gorące podziękowania wszystkim, którzy poprzez zakup cebulek żonkili wsparli działalność gorzowskiego hospicjum św. Kamila. Środki uzyskane ze sprzedaży zostana przekazane Stowarzyszeniu.

  Jeszcze raz DZIĘKUJEMY  - Rada Samorządu Uczniowskiego

 • Drugoklasiści w laboratorium

  18.10.2017

    W środę  18 października uczniowie klas drugich  spędzili czas w Klubie Młodego Wynalazcy w Stanowicach.  Dzieciaki pod czujnym okiem opiekunów wykonały szereg doświadczeń, które wprowadziły je w ciekawy świat fizyki i chemii. Wszystkim najbardziej podobała się „Lawa lampa” oraz „Erupcja kontrolowana – czyli wulkaniczna piana”. To był wspaniały i bardzo ciekawy dzień!

  Ewa Najda, Małgorzata Giżycka

 • Konkurs na najlepszy kostium!

  19.10.2017

  Serdecznie zapraszam uczniów oraz nauczycieli poszczególnych klas do udziału w konkursie!

  "Baśniowa postać" - Klasy 1-3  – 23 października 2017 r. Nauczyciel – bibliotekarz odwiedzi poszczególne klasy i sfotografuje przebranych uczniów oraz całe klasy (na pierwszej lekcji wg planów poszczególnych klas ).

  "Postać literacka" - Klasy 4-7 – 24 października 2017 r. Starsze klasy proszone są o przyjście do biblioteki szkolnej w celu zaprezentowania przebrania wybranej postaci (wyłącznie na przerwach lub tuż przed rozpoczęciem lekcji). Na długiej przerwie (12.20-12.40) przewidziana jest sesja klasowa kl. 4-7. O miejscu zbiórki uczniowie zostaną poinformowani w poniedziałek.

  Regulamin konkursu jest dostępny w zakładce Biblioteka/Świetlica - konkursy biblioteczne.

   

  Biblioteka szkolna

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  14.10.2017

  "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, Nauczyciele pomagają im je rozwijać" te słowa Janusza Korczaka znalazły się w laurce wykonanej przez świetliczaki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Delegacja świetliczaków przekazała przygotowaną pracę na ręce Pana Dyrektora, aby podziękować za codzienny trud wkładany w pracę wszystkim osobom zatrudnionym w naszej szkole. Dzieci wykonały również portrety pracowników, które wywołały wiele pozytywnych emocji zarówno w trakcie ich tworzenia i podziwiania wystawy.

  Paulina Pałczyńska

 • PASOWANIE PIERWSZAKÓW

  12.10.2017

  W czwartek po południu, w obecności Dyrekcji i rodziców uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4. Mocne podmuchy wiatru (uroczystość odbywała się na Orliku) nie przeszkodziły dzieciom w prezentacji poznanych piosenek i recytacji wierszy. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, jakie przygotowały wychowawczynie. Członkowie drużyny zuchowej „Czarne wilczki”  sprawiedliwie oceniali uczniów, a rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy. Z wielką powagą dzieci składały przyrzeczenia bycia wzorowym uczniem i obywatelem. Starania najmłodszych zostały docenione pana dyrektora Piotra Talaskę  i panią v-ce dyrektor Katarzynę Skoczylas, którzy za pomocą symbolicznego ołówka dokonali Uroczystego Pasowania.  Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie  uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a  zaproszeni goście mogli się delektować przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

   Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce.

  Jolanta Musiał

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12.10.2017

   

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom
   i wszystkim Pracownikom Szkoły składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.

  Dziękujemy Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

  Życzymy zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, 
  z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.

  Z wyrazami szacunku - Samorząd Uczniowski

 • Konkursy biblioteczne!

  10.10.2017

  Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach bibliotecznych.

  Dla zwycięskiego podium przewidziane są nagrody!

  Pozostaje zapoznać się z regulaminami i do dzieła!

  Konkurs plastyczny na logo kl. 4-7 ->  tutaj

  Konkurs plastyczny na plakat kl.1-7 -> tutaj

  Konkurs plastyczny „Polska w Europie”  kl.1-3 -> tutaj 

  Wyniki zostaną podane na zakończenie Miesiąca Bibliotek Szkolnych (31.10.2017 r.).

  Biblioteka szkolna

 • „W świecie dźwięków”

  09.10.2017

  W poniedziałek 9 października uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w warsztatach artystycznych „W świecie dźwięków”. Dzieci miały okazję poznać profesjonalny sprzęt do nagrywania. Rozpoznawały różne odgłosy, nagrywały swoje wypowiedzi i bawiły się w tworzenie dźwięków. Odkrywały też zalety i wady ciszy. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

  Ewa Najda

 • Sport i zabawa

  09.10.2017

  Dnia 9 października uczniowie klasy 1b mieli okazję spotkać się z panem Wiktorem Bronowskim z Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Na lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli w ćwiczeniach i poprzez wspólną zabawę poznali ABC piłki ręcznej.

  Może ktoś z naszych pierwszaków rozpocznie przygodę z piłką i stanie się kiedyś słynnym sportowcem?

  Maria Czernielewska

 • Spotkanie integracyjne

  08.10.2017

  W sobotę uczniowie klasy 6c ze swoimi rodzicami i wychowawcą wybrali się do stadniny koni. Spędziliśmy bardzo miło sobotnie południe jeżdząc na koniach i jedząc smaczne kiełbaski z ogniska.

  Grzegorz Gracz

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  06.10.2017

  W piątek z okazji Dnia Uśmiechu grupa świetliczaków postanowiła zarazić uśmiechem całą szkołę. Przygotowaliśmy niezliczoną ilość wesołych buziek, które były rozdawane podczas przerw. Więcej informacji i zdjęć w zakładce Biblioteka/Świetlica.

  Paulina Pałczyńska

 • Światowy Dzień Uśmiechu

  06.10.2017

  W piątek 6 października uczniowie klas III wesoło spędzali czas w szkole. Radośnie świętowali Światowy Dzień Uśmiechu, który przypada zawsze w pierwszy piątek października. Z tej okazji przygotowali śmieszne stroje, kolorowe opaski ze znaczkiem uśmiechniętej buźki, wesołe maski, wzbogacali swoje stroje zabawnym elementem. Pomysłów było mnóstwo. Uśmiech towarzyszył nam przez cały dzień.

  Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień :)

  Grażyna Matlak

 • Wizyta w Muzeum chleba Bogdaniec

  05.10.2017

  05 października 2017r., klasy trzecie c,d,e  odwiedziły Muzeum chleba w Bogdańcu.Uczniowie zapoznali się z procesem wypieku chleba jak również z codzienną pracą piekarza. Dzieci zwiedziły budynki gospodarcze, budynek mieszkalny i zapoznały się z maszynami rolniczymi, które służyły do przygotowania ziemi pod uprawy.Domek sanitarny z serduszkiem też wzbudzał duże zainteresowanie  ale także obawy.  Dużą ciekawość wzbudzał piec do wypieku chleba, wyrób ciasta jak również sam proces formowania ciasta do wypieku. Wszyscy z wielką ciekawością obserwowali pracę Pana piekarza, a największy entuzjazm wzbudzał  " chlebowy żółw". Degustacja cieplutkiego pieczywa jak również kiełbasek samodzielnie przygotowanych  na ognisku , piękna sceneria otaczającego zagrodę lasu i wody  wprowadzała wszystkich w świetny  humor, który rekompensował brak słońca : )

  Renata Baczuń,Ewa Strzyżykowska,Magdalena Wójcik

 • Wyniki wyborów do Rady Samorzadu Uczniowskiego

  05.10.2017

  Przedstawiamy skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego SP4: 
  Przewodniczący - Michał Möglin,
  I zastępca - Laura Bajbus, 
  II zastępca - Julia Żejmo.    

  Krystyna Zalewska

   

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  04.10.2017

  Wrzesień dla świetliczaków był bardzo pracowity. Nie zabrakło jednak czasu na zabawę :-). Dzielimy się małą cząstką tego, co działo się u nas we wrześniu. Mini fotorelacja <-- kliknij tutaj

  Paulina Pałczyńska

 • Finał Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców za nami...

  04.10.2017

   29.09.2017r. na orliku naszej szkoły gościliśmy najlepsze gorzowskie zespoły szkół podstawowych w piłce nożnej. Finał odbywał się w formie turnieju. Gra w formule 5+ bramkarz.1x12minut. Zawody odbywały się w sportowej atmosferze, którą stworzyli uczniowie naszej szkoły. Pierwsze dwa zespoły awansowały do finałów wojewódzkich. Oto wyniki:
  1.miejsce: Szkoła Podstawowa nr.5
  2.miejsce: Szkoła Podstawowa nr.20
  3.miejsce: Społeczna Szkoła Stowarzyszenia Edukacyjnego

  Dla pierwszych trzech zespołów dyrektor MOS pan Piotr Wójciak i dyrektor SP 4 pan Piotr Talaska wręczyli dyplomy,medale oraz puchary.
  Bartosz Masłowski

 • Z wizytą w Bogdańcu

  03.10.2017

  3 października uczniowie klas 3a i 3b zwiedzili Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej. Mogli, tam na własne oczy zobaczyć, jak dawniej żyli mieszkańcy wsi i jakimi maszynami się posługiwali. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pieczenia chleba, na którym piekarz lepił z ciasta różne formy bułek, chlebów oraz chałek. Na zakończenie była wspólna zabawa i pieczenie kiełbasek oraz degustacja chleba. To był miły i bardzo ciekawy dzień. Szkoda, że tak szybko się skończył.

  Ewa Andrzejewska, Grażyna Matlak

 • WYBORY DO RADY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

  4 pażdziernika 2017r.  w naszej szkole odbedą się wybory do Rady Samorzadu Uczniowskiego. Klasy 4-7 bedą głosowały w wyborach na przewodniczacego Rady SU. Serdecznie zapraszam do licznego udziału wszystkich uczniów klas starszych.

  Opiekun Samorzadu Uczniowskiego Krystyna Zalewska

 • Strona internetowa w nowej odsłonie

  03.10.2017

  Serdecznie zapraszam  do odwiedzania  strony internetowej biblioteki szkolnej oraz aktywnego udziału!

  Na stronie zamieszczono informacje dotyczące 18-stki Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. a także relacje z wrześniowych  warsztatów i akcji przeprowadzonych z inicjatywy biblioteki szkolnej. Dziękuję nauczycielom za uczestnictwo oraz zaangażowanie.

  Na 5 i 10 minutowych przerwach będzie można posłuchać muzyki. Na aktywnych i kulturalnych czytelników czekają słodkości. 

  Biblioteka szkolna

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621

Galeria zdjęć