Nawigacja

 • WYJŚCIE DO KINA KLAS PIERWSZYCH

  WYJŚCIE DO KINA KLAS PIERWSZYCH
  09.12.2018

  W miniony czwartek wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami udały się do kina Helios na filmową adaptację klasycznej baśni "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Wszyscy od dawna czekali na moment wspólnego wyjścia do kina. Mikołajkowa podróż w świat baśni zdecydowanie przypadła wszystkim do gustu . Film dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń oraz uśmiechów. Po seansie bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, aby cieszyć się wyjątkowym dniem jakim były Mikołajki.

  Magdalena Wójcik

 • DZIECKA PRAWA POWAŻNA SPRAWA

  DZIECKA PRAWA POWAŻNA SPRAWA
  09.12.2018

  Uczniowie klasy 4a przygotowali przedstawienie dotyczące praw dziecka. Na występ zaproszono najmłodszych uczniów, czyli 1 i 2 klasy. Widzowie z zaciekawieniem obserwowali przedstawiane scenki, piosenki, wiersze i na koniec nagrodzili starsze koleżanki i kolegów gromkimi brawami. Efektem miłej i owocnej współpracy był świetny występ. 

  Paulina Pałczyńska

   

 • Pozdrowienia z całej Polski dla Niepodległej

  Pozdrowienia z całej Polski dla Niepodległej
  09.12.2018

  W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas: 4a, 4b, 4c, 4d i 6b wzięli udział w akcji Pozdrowienia dla Niepodległej. Akcja połączyła szkoły ze wszystkich województw w Polsce. Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście. Mieli możliwość dokonania niewielkiego gestu upamiętniającego poświęcenie milionów Polaków w drodze do niepodległości poprzez przesłanie szkołom pozdrowień z okazji tego święta. Moje podziękowania przekazuję cudownej grupie uczniów, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w akcję.

  Agnieszka Chmurak

 • MARATON PISANIA LISTÓW 2018

  MARATON PISANIA LISTÓW 2018
  08.12.2018

  W piątek 7.12.2018 r. odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów 2018 organizowany przez Amnesty International. Już przed godziną 16.00 świetlica szkolna niemal po brzegi wypełniona była uczniami, rodzicami i nauczycielami, którzy chcieli czynnie przyłączyć się do akcji. Nasze przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem, gdyż w zaledwie dwie godziny napisaliśmy aż 96 listów! Jest to z pewnością ogromny sprawdzian z naszej odpowiedzialności za losy drugiego człowieka! Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że za rok pobijemy nasz tegoroczny rekord.

  Karolina Waszak Stasiulewicz

 • Przedświąteczne spotkanie integracyjne - 5b

  Przedświąteczne spotkanie integracyjne - 5b
  07.12.2018

  7 grudnia rodzice i uczniowie klasy 5 b zebrali się, by wspólnie spędzić czas oraz przygotować kartki bożonarodzeniowe. Z różnych niekoniecznie błyszczących materiałów, wspólnymi siłami, wykonali ponad 30  świątecznych, magicznych i niepowtarzalnych kartek, które zostaną przekazane na kolejny kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski. 

  Renata Jaroszyńska

 • 7A i 7B w kinie

  7A i 7B w kinie
  07.12.2018

  W piątek 7 grudnia, z okazji mikołajek, klasy 7A i 7B udały się do kina Helios. Oglądaliśmy animowaną komedię "Grinch". Było dużo śmiechu i radości. Nie obyło się również bez tak uwielbianych przez młodzież popcornu i słodkich napojów.

  Rafał Zelek

 • Mikołajki w 7B

  Mikołajki w 7B
  04.12.2018

  Na lekcji wychowawczej 4 grudnia klasę 7B odwiedził Mikołaj. Uczniowie musieli być grzeczni przez cały rok, bo wszyscy  otrzymali miłe i słodkie upominki. Wychowawca również:) Było miło i sympatycznie. Panowała świąteczna atmosfera.

  Rafał Zelek

 • Mikołajkowa wizyta w kinie

  Mikołajkowa wizyta w kinie
  06.12.2018

  Klasa 5b z okazji  mikołajek  udały sie do kina Helios, by obejrzeć film pt." Dziadek do orzechów i cztery królestwa ". Film przypadł dzieciom do gustu. Szkoda, że 6 grudnia zdarza  się tylko raz w roku.

  Renata Jaroszyńska

 • Warsztaty bożonarodzeniowe w 3 a

  Warsztaty bożonarodzeniowe w 3 a
  07.12.2018

  W środę 5 grudnia rodzice i uczniowie klasy 3 a zebrali się na wspólne warsztaty bożonarodzeniowe. Ze wstążek, koralików i różnych świecidełek wyczarowali świąteczne ozdoby, które zostały przekazane na zbliżający się kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski.  Zachęcamy wszystkich do zakupów. Może któraś z naszych ozdób się Wam spodoba?

  Ewa Najda

 • Wyniki konkursu plastycznego SKO

  Wyniki konkursu plastycznego SKO
  07.12.2018

  Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym SKO- „Nakrętki zbieramy- innym pomagamy.” Zadaniem dzieci było wykonanie plakatu zachęcającego do zbierania nakrętek na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci. W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Komisja konkursowa oceniała oryginalność, staranność, estetykę oraz samodzielność wykonania. Równorzędne nagrody główne otrzymują: Ksawery Wojciechowski – 3 a, Ewa Dorywalska – 1 b, Kuba Majłowski – 1 c, Helena Pękacz- 1 a oraz  Lena Grzyb – 1 b. Wyróżniono prace Jakuba Klasia – 1 c, Agaty Janus – 3 a oraz  Kai Bukowskiej- 3 a. Zwycięzcom  gratulujemy sukcesu! Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek. W ten prosty sposób możemy pomagać dzieciom. W naszej szkole zbiórka trwa cały rok szkolny!

  Opiekun SKO Ewa Najda

 • Etap szkolny konkursów LKO

  Etap szkolny konkursów LKO
  06.12.2018

  Zakończyły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Do etapów rejonowych zakwalifikowało się 15 ucziów. Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych etapach.

  Piotr Talaska - dyrektor szkoły

  Etap szkolny konkursów LKO - Obrazek 1

 • Mikołajki w 5a

  Mikołajki w 5a
  06.12.2018

  4 grudnia w klasie 5a, w zastępstwie Mikołaja, pojawił się "Elf", który rozdał uczniom wcześniej przygotowane paczki ze słodyczami. było wiele śmiechu i radości. Wszyscy mamy nadzieję, że również w przyszłym roku Mikołaj będzie pamiętał o klasie.

  Krystyna Zalewska

 • MIKOŁAJKI W 1B

  MIKOŁAJKI W 1B
  06.12.2018

  Dzisiejszy dzień przyniósł wiele radości dzieciom z klasy 1b. Najpierw z okazji mikołajek razem z pozostałymi klasami pierwszymi pojechały do kina Helios na film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Pełni  wrażeń wrócili do szkoły gdzie czekała na nich kolejna miła niespodzianka. Był to Mikołaj z prezentami. Radość dzieci była wielka, a zaskoczenie jeszcze większe. Spotkanie w naszej klasie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
  To był wspaniały dzień!

  Renata Baczuń

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI
  06.12.2018

  Zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki wywodził się ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja, które stały się bardzo popularne dzięki przedstawieniom wystawianym od X wieku 6 grudnia. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” . Tak też przygotowała się do Mikołajek  klasa 6c. Uczniowie nawzajem obdarowali się prezentami i uśmiechem.

  Osuch Ewelina

 • MIKOŁAJKOWY KONCERT W FILHARMONII

  MIKOŁAJKOWY KONCERT W FILHARMONII
  06.12.2018

  Z okazji mikołajek uczniowie klas trzecich wybrali sie do Filharmonii na musical pt. "Dogonic Pippi". Dzięki połączonym siłom młodych wykonawców i doświadczonych artystów dzieci mogły przenieść się do jedynej na świecie Willi Śmiesznotki, by wraz z Pippi Pończoszanką oraz jej przyjaciółmi śmiać się, przeżywać przygody, zrobić trochę zamieszania w spokojnym małym miasteczku i – od czasu do czasu – zmierzyć się z poważnym i bardzo poukładanym światem dorosłych. To był cudowny i niezapomniany występ, Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich aktorów.!

  Małgorzata Giżycka

 • Mikołajki w 4c

  Mikołajki w 4c
  06.12.2018

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej klasy. Oczekując upragnionego Gościa ubieraliśmy naszą klasową choinkę. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i rozpromienieni, każdy zawieszał i pomagał stroić nasze świąteczne drzewko. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i śmiechu. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła szybko, w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości. Wszyscy byliśmy grzeczni, bo nikogo Mikołaj nie ominął, nawet naszej wychowawczyni.

  Beata Ejma

 • Spotkanie z Mikołajem

  Spotkanie z Mikołajem
  06.12.2018

  W dniu 6 grudnia klasę 2 a odwiedził Mikołaj. Przyniósł i wręczył każdemu wspaniałe prezenty, bo przez cały rok dzieci robiły co mogły, by zasłużyć na pochwały. Cieszymy się z tego spotkania i czekamy na kolejne.

  Barbara Muszytowska

 • II Międzyszkolny Konkurs "Mistrz pięknego czytania"

  II Międzyszkolny Konkurs "Mistrz pięknego czytania"
  05.12.2018

  Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wlkp. odbył się II Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania", w którym wzięło udział 10 gorzowskich szkół. Oczywiście byliśmy i my. Naszą szkołę reprezentowały dzielnie Kinga Markgrafe z klasy 6c i Zosia Stankowska z klasy 6b. Zaprezentowały w 3 minutowym występie fragmenty ulubionych książek. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość oraz tempo czytania, nie zapominając oczywiście o wrażeniach artystycznych, które wywarły na nich wystąpienia uczestników konkursu. Nasze uczennicy nie znalazły się w finałowej trójce, ale ich występy były godne uwagi i dziękuję im za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu. Do zobaczenia za rok.

  Beata Ejma

   

   

 • Z wizytą w teatrze

  Z wizytą w teatrze
  05.12.2018

  W ramach Mikołajkowych Spotkań Baśniowych uczniowie klas drugich wybrali się do teatru na spektakl pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Ta zabawna opowieść, z elementami musicalowymi, pokazała, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś, kto jest jeszcze mniejszy od niego. 

  Po spektaklu pełnym wrażeń była okazja spotkać się z Mikołajem, który wręczył wszystkim słodkie niespodzianki.

  Maria Czernielewska

 • Rozstrzygnięcie konkursu SKO- „Zadania do rozwiązania”

  Rozstrzygnięcie konkursu SKO- „Zadania do rozwiązania”
  03.12.2018

  W listopadzie Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła pierwszy  w tym roku szkolnym konkurs – „Zadania do rozwiązania” dla klas drugich i trzecich. Zadaniem dzieci z kl. 2 było rozwiązanie zadań matematycznych na karcie – „Od  złotówki do gotówki” oraz wyszukanie wyrazów związanych z oszczędzaniem  spośród podanych liter.  Uczniowie klas trzecich musieli natomiast wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem oraz wyszukiwania informacji w tekście Historia skarbonki. Spośród uczniów, którzy wzięli udział w konkursie i prawidłowo rozwiązali wszystkie zadania  wylosowano 8 szczęśliwców. Otrzymają oni drobne nagrody. Są to:  Laura Szambelan- 2 a, Natasza Deszko – 2b, Karol Wróblewski – 2 b, Marcel Górka – 2 c, Lilia Krukowska – 2 c, Katarzyna Piątek- 3 a Ksawery Wojciechowski – 3 a oraz Lilia Brzozowska- 3 b .

  Gratulujemy! Następny konkurs już w grudniu. Znów będzie szansa na zdobycie upominków.

  Opiekun SKO - Ewa Najda

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621