Nawigacja

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJA NIEPODLEGŁA"

  KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJA NIEPODLEGŁA"
  02.07.2018

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moja niepodległa". 

  Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży poczucia wrażliwości na postrzeganie piękna naszej Ojczyzny - Polski.

  Prace konkursowe mają przedstawiać ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim na tle charakterystycznego krajobrazu naszego kraju.

  Prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa --> Regulamin konkursu fotograficznego dla uczniów kl.IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim "Moja niepodległa". 

  Prace biorące udział w konkursie należy dostraczyć do biblioteki szkolnej w dniach: 1-10.10.2018r.

  Koordynatorki konkursu: Krystyna Zalewska, Joanna Freliga.

  Joanna Freliga

 • Uczeń aktywnie promujący szkołę

  Uczeń aktywnie promujący szkołę

  W czwartek 21 czerwca podczas uroczystego apelu wyróżniliśmy wyjątkowymi dyplomami uczniów, którzy aktywnie promowali szkołę w roku szkolnym 2017/2018.

   

  Wśród wyróżnionych znaleźli się:

  • finaliści tegorocznych konkursów przedmiotowych: Julia Bobin (j. angielski) i Adrian Michalski (j. polski);
  • finaliści konkursu wiedzy biblijnej: Zofia Stankowska i Paweł Pękacz;
  • zdobywcy 4 miejsca w miejskim konkursie ,,10-latek w ruchu drogowym": Jan Jasiński, Klaudia Niewiadomska, Paweł Pękacz, Nikola Noak;
  • wielokrotny złoty medalista w turniejach sztuk walki: Oskar Paluch;
  • zdobywcy nagród i wyróżnień w miejskim konkursie ,,Zwierzęta świata": Julia Nyc, Julia Łotarewicz, Martyna Dominiak i Julia Bobin;
  • drużyny sportowe, które zdobyły podium w koszykówce oraz spartakiadzie dzieci i młodzieży;
  • zdobywcy 1 miejsca w mistrzostwach okręgu w tańcu towarzyskim: Estera Kaczmarek i Marcel Buczyński;
  • nagrodzona w ogólnopolskim biennale malarstwa: Martyna Sterżeń;
  • wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie matematycznym: Julia Bobin i Szymon Dura.

  Wręczyliśmy również nagrody najlepszym klasom za rywalizację w szkolnych zawodach sportowych i całoroczne zmagania w konkursie z języka angielskiego.

  Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Katarzyna Skoczylas

 • Zwycięskie podium kl. III

  Zwycięskie podium kl. III
  21.06.2018

  21 czerwca br. podczas apelu klas trzecich nagrodzono zwycięzców Konkursu Ortograficznego kl. III, który odbył się 14 czerwca br. w bibliotece szkolnej. Test ortograficzny miał formę pisemną, składał się z pytań otwartych oraz zamkniętych. Celem konkursu było promowanie poprawnej pisowni oraz sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych z pisownią "rz" i "ó". Dwójka klasowych przedstawicieli mogła zdobyć maksymalnie 146 punktów.  

  Podium zwycięskie:

  I miejsce - III c (przedstawiciele: Patryk Kościuszko, Antonina Stankowska) - 136 pkt.,

  II miejsce - III e ( przedstawiciele: Wiktoria Pykało, Aleksandra Wochniak) - 123,5 pkt.,

  III miejsce - III b (przedstawiciele: Julia Kowalska, Monika Nowak) - 101 pkt.

  Koordynatorki Konkursu Ortograficznego kl.3: Joanna Freliga oraz Ewa Strzyżykowska.

  Joanna Freliga

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  21 czerwca nauczyciele i dzieci uczęszczające do świetlicy podsumowali całoroczną pracę. Wręczono dyplomy Superświetliczaka oraz nagrody za wzorową postawę i zachowanie. Potem były gry i zabawy na placu zabaw ze słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowe zdjęcia w monidłach i z wakacyjnym napisem NIECH ŻYJĄ WAKACJE.

   
  D. Frieske, J.Madalińska, B.Muszytowska, P. Pałczyńska

 • PRZEDWAKACYJNY KONCERT MUZYCZNY

  PRZEDWAKACYJNY KONCERT MUZYCZNY
  21.06.2018

  14.06.2018 uczniowie klas trzecich zakończyli udział w cyklu bajkowych koncertów Pro Musica. Te comiesięczne spotkania rozwijały zainteresowania muzyczne uczniów i wzbogaciły ich wiedzę na temat instrumentów. Ostatnie spotkanie z muzykami odbyło się pod hasłem  "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni", a dzieci mogły poznać brzmienie gitary elektrycznej i saksofonu słuchając bardzo ciekawej opowieści.
  Renata Baczuń

 • Festyn edukacyjno-rekreacyjny „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”

  Festyn edukacyjno-rekreacyjny „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”
  21.06.2018

  19 czerwca 2018 uczniowie kl. 3a, 3b, 3d i 3e wraz z wychowawcami uczestniczyli w festynie edukacyjno – rekreacyjnym „Z nami bezpieczniej”, który zorganizowano dla dzieci i młodzieży gorzowskich szkół w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Nie zabrakło atrakcji. Dzieci miło i aktywnie spędziły czas uczestnicząc w licznych konkursach i obserwując  pokazy różnych służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo – m. in. strażaków i policjantów. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, a przypomniane uczniom zasady bezpieczeństwa będą bardzo przydatne tuż przed wakacjami.

  Renata Baczuń

 • Jeden dzień z życia kl.4d

  Jeden dzień z życia kl.4d
  21.06.2018

  20.06.2018 r. klasa 4d miała bardzo udany dzień. Najpierw uczniowie byli w kinie na filmie " Wyszczekani", potem zajadali się lodami w kawiarni Grycan a po południu wspólnie z rodzicami bawili się podczas Dnia Rodziny. Uczniowie przedstawili dla rodziców program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i brali udział w konkursach rodzinnych. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie. 

  Dorota Wawrzyn

 • Klasa 5a w Fun Jump

  Klasa 5a w Fun Jump
  21.06.2018

  Tuż przed wakacjami, 20 czerwca, klasa 5a wybrała się do parku trampolin Fun Jump. Było dużo świetnej zabawy. Nastepnie wybraliśmy się na drugie śniadanie do KFC,a potem na pyszne lody dla chłody. Wycieczkę zakończyliśmy współnym spacerem. Był to mile spędzony czas z kolegami i koleżankami.

  Justyna Boboń

 • 6B w kinie

  6B w kinie
  20.06.2018

  W ostatnim tygodniu szkoły klasa 6B wybrała sie do kina na "Jurassic World". Było mnóstwo groźnych dinozaurów, wspaniałych efektów 3D a także pyszny popcorn i zimne napoje. Humor również wszystkim dopisywał.

  Rafał Zelek

 • Wycieczka klas 5a i 6c do Trójmiasta...

  Wycieczka klas 5a i 6c do Trójmiasta...
  19.06.2018

  14  i 15 czerwca klasy 5a i 6c wybrały sie na wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie zwiedzali wiele atrakcji Sopotu, Gdyni oraz Gdańska. Pierwszego dnia przespacerowaliśmy się po Molo w Sopocie i zwiedziliśmy port oraz Akwarium w Gdyni. Drugiego dnia zobaczyliśmy katedrę w Oliwie i wysłuchaliśmy koncertu organowego, następnie pojechaliśmy na Westerplatte, a potem spacerowaliśmy po Gdańsku i podziwialiśmy marinę, Żurawia, Kościół Mariacki oraz fontannę Neptuna. Wycieczka była bardzo ciekawa. Uczniowie mieli też okazję do lepszego poznania swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy wrócili do Gorzowa troszkę zmęczeni, ale zadowoleni.

  Justyna Boboń

 • Klasa 5a w teatrze...

  Klasa 5a w teatrze...
  18.06.2018

  12 czerwca uczniowie klasy 5a wybrali się na przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru im. J. Osterwy. Spektakl był adaptacją powieści Lucy Maud Montgomery, którą uczniowie czytali niedawno jako lekturę szkolną. Dzieci miały okazję porównać przeczytaną książkę ze sztuką teatralną, którą zaliczyć można do gatunku musicalu. Niewątpliwie widzowie nie nudzili się oglądając tak interesujący spektakl, który przeplatany był piosenkami i występami tanecznymi. Uczniowie podziwiali także bardzo ciekawą scenografię. 

  Justyna Boboń

 • Spotkanie integracyjne z rodzicami w Bogdańcu

  Spotkanie integracyjne z rodzicami w Bogdańcu
  18.06.2018

  W  piątek 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy 7b  ze swoimi rodzicami i wychowawcą wybrali się do Muzeum chleba w Bogdańcu. Dużo radości wszystkim sprawiło wspólne biesiadowanie  przy ognisku oraz samodzielne  pieczenie  kiełbasek. Piękna sceneria lasu i wody otaczająca  zagrodę  starego młyna sprzyjała żartom i zabawie ale też i poważnym rozmowom.

  Dariusz Odwrot

 • Malujemy zwierzęta świata

  Malujemy zwierzęta świata
  18.06.2018

  W maju uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym „Zwierzęta świata”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 21 w Gorzowie Wlkp.

  Nagrodę otrzymały: Julia Nyc – kl. VIc, Julia Łotarewicz – kl. VIa

  Wyróżniono prace: Martyny Dominiak – kl. Vb i Julii Bobin – kl. VIa

  Serdecznie gratulujemy!

  Danuta Frieske

 • Wycieczka klas 4a i 4c do Poznania

  Wycieczka klas 4a i 4c do Poznania
  18.06.2018

  12 czerwca klasy 4a i 4c wraz z wychowawcami, odwiedziły gród Mieszka I i Bolesława Chrobrego - Poznań. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o początkach państwa Polskiego. Odwiedziliśmy najstarszą w Polsce świątynię chrześcijańską jaką jest poznańska Katedra. To właśnie tam,  w podziemiach, znajdują się groby Mieszka I i jego syna, pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. Panie z "Bramy Poznania" oprowadziły nas po Ostrowie Lednickim, wyspie na której zanajdował się dawny gród Polan.

  Wesoło było w Rogalowym Muzeum, gdzie uczniowie poznawali tajniki wypieku słynnych rogali marcińskich, a przy okazji poznawali tajniki gwary poznańskiej.  Mieliśmy także możliwość spróbowania ich wspaniałego smaku. W drodze powrotnej został przeprowadzony konkurs na mistrza gwary poznańskiej. Najlepszą specjalistką okazała się Michalina Gościńska z klasy 4c. Gratulujemy.

  Wychowawcy:

  Krystyna Zalewska 

 • Integracja klasy 4c

  Integracja klasy 4c
  17.06.2018

  16 czerwca w Różankach odbyło się spotkanie integracyjne klasy 4c. Na boisku spotkali się rodzice z uczniami oraz wychowawca klasy. Spotkanie okazało się świetną zabawą a przebiegało w duchu sportowej rywalizacji. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję sprawdzić się w następujacych konkurencjach: gry i zabawy, bitwa o flagę, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny. Spotkaniu towarzyszyła rodzinna atmosfera a emocje towarzyszące podczas gier i zbaw zapadną w pamięci na długo.

  Bartosz Masłowski

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY
  17.06.2018

  Zbliżają się wakacje, czas przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa. Zaproszeni strażacy omówili program "Kręci mnie bezpieczeństwo". Świetliczaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, padło wiele pytań, a nasi uczniowie wykazali się wiedzą na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania, każdy mógł zobaczyć całe wyposażenie wozu strażackiego, o którym opowiadali panowie oraz wsiąść do pojazdu. Dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie. 

  Paulina Pałczyńska

 • Uczymy się ratować ludzkie życie

  Uczymy się ratować ludzkie życie
  15.06.2018

    W maju i czerwcu uczniowie klas drugich i trzecich realizowali  program „Uczymy się ratować ludzkie życie”. Każda klasa odbyła po 2 lekcje utrwalające wiadomości i umiejętności zdobyte w ubiegłym roku szkolnym. Dzieci przypomniały sobie 5 etapów postępowania w „łańcuchu przeżycia”.  Wymieniają  numery alarmowe i wiedzą, jak poprawnie przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia. Bez problemu  potrafią sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha oraz ułożyć go w pozycji bocznej - bezpiecznej.  Potrafią także prawidłowo  wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkie zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i zaangażowanie dzieci. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się wszystkim podczas wakacyjnych wędrówek.

  Ewa Najda

 • Przygoda z kajakarstwem

  Przygoda z kajakarstwem
  16.06.2018

  15 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili klub sportowy G- Power. przy ulicy Fabrycznej. Zaprosiła nas p. Karolina Głażewska, znana gorzowska kajakarka i trenerka. Najpierw każdy miał niepowtarzalną okazję do spróbowania swoich sił pływając kajakiem, oczywiście musieliśmy mieć kapoki. Pływaliśmy pod czujnym okiem trenerek i sportowców z tego klubu. Następnie zwiedziliśmy klub, zobaczyliśmy ergometry na których sportowcy trenują zimą, siłownię. To spotkanie rozbudziło sportowe zainteresowanie uczniów  kajakarstwem.  Niektórzy zgodnie orzekli, że byłą to przygoda życia.

  Grażyna Matlak

 • Wymiana listowna

  Wymiana listowna
  15.06.2018

  Już po raz ostatni napisaliśmy listy do naszych kolegów z zaprzyjaźnionej klasy w Białogardzie. Tym razem mogliśmy sami decydować o czym napiszemy w liście. Wysłaliśmy sobie  także małe własnoręcznie wykonane upominki oraz nasze zdjęcie klasowe. Był to ciekawy projekt edukacyjny. Dzięki niemu mieliśmy możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami innego miasta a może nawet się z nimi zaprzyjaźnić oraz zapewniło to nam radość z oczekiwania na list. Okazało się, że wymiana listowna to świetna zabawa dla dzieci żyjących w dobie komputerów i Internetu, gdzie coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.

  Grażyna Matlak

 • "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni"

  "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni"
  15.06.2018

  Uczniowie klas pierwszych i drugich poraz ostatni uczestniczyli w bajkowym koncercie z cyklu Pro Musica. Koncert nosił tytuł "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni " i  przeniósł dzieci do krainy śmiechu i zabawy, gdzie przy pomocy gitary elektrycznej i saksofonu mogły przeżyć wakacyjne przygody.

  Małgorzata Giżycka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621