Nawigacja

 • Dotyczy naboru do klas pierwszych 2020/2021

  Dzieci z obwodu szkoły

  1. Wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły z urzędu zostały przyjęte do klas pierwszych. Informacje o pierwszym spotkaniu dla rodziców (planowanym na czerwiec) zostaną przekazane sms-em na podany w zgłoszeniu numer telefonu.

  Dzieci spoza obwodu

  1. Rodzice kandydatów niezakwalifikowanych do klasy pierwszej zostali poinformowani telefonicznie o tej decyzji. Nie mają obowiązku przenoszenia wniosku dziecka do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. Oryginały wniosków zostaną przekazane pomiędzy szkołami przez dyrektorów.

  2. Rodzice kandydatów zakwalifikowanych otrzymali informację telefonicznie i już złożyli potwierdzenie woli zapisu. O pierwszym spotkaniu dla rodziców (planowanym na czerwiec) zostaną poinformowani sms-em.

   

   

   

   

   

   

 • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

  Pałac w Kozłówce to niezwykła rezydencja otoczona obszernym parkiem. Za sprawą rodziny Zamoyskich przekształciła się w jedną z najbardziej reprezentacyjnych siedzib magnackich. Szczęście a może cud sprawił, że pałac w Kozłówce przetrwał najgorsze – II wojnę światową. Dzięki temu dziś możemy podziwiać magnackie sale w całej okazałości i choć na chwilę poczuć się jak gość hrabiego.Pałac w Kozłówce to niezwykła rezydencja otoczona obszernym parkiem. Za sprawą rodziny Zamoyskich przekształciła się w jedną z najbardziej reprezentacyjnych siedzib magnackich. Szczęście a może cud sprawił, że pałac w Kozłówce przetrwał najgorsze – II wojnę światową. Dzięki temu dziś możemy podziwiać magnackie sale w całej okazałości i choć na chwilę poczuć się jak gość hrabiego. 

 • Dzień Kobiet w 8B

  Dzień Kobiet w 8B
  19.03.2020

  W środę 11 marca, na lekcji wychowawczej świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczyny otrzymały piękne kwiatki od panów z klasy. Dostały też niespodziewane upominki. Chłopcy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku dla swoich wspaniałych koleżanek.

  Rafał Zelek

 • Etap rejonowy Konkursu Biblijnego

  Etap rejonowy Konkursu Biblijnego
  17.03.2020

  Dnia 5 marca 2020 r. odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego dla klas 4-6 (Ewangelia według św. Łukasza), w którym wzieli udział: Jan Jasiński (6d), Paweł Pękacz (6d) i Wojciech Weber (6d). 

  6 marca 2020 r. odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego dla klas 7-8 (I i II List do Koryntian), w którym wzięli udział: Konrad Książkiewicz (7b), Julia Jasińska (8c) i Karolina Kadziewicz (8c). 

  Gratulujemy Karolinie Kadziewicz, która zakwalifikowała się do finału Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista IV Edycja 2019/2020.

   

  Ewa Wysk 

 • Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo

  Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo
  12.03.2020

  Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Młode pokolenie powinno pamiętać o polskich bohaterach. Pamiętając o nich okazujemy szacunek dla ich czynów.

  W związku z ogłoszeniem pracowników placówki, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału od 16 marca do 20 marca br. w lekcjach historii oraz w wirtualnych spacerach po muzealnej ekspozycji Muzeum Warszawskiego. To niepowtarzalna okazja dla naszych uczniów w celu poznania i pogłębienia wiedzy historycznej oraz wzmacniania poczucia tożsamości narodowej.

  Więcej szczegółów o akcji  -> tutaj. 

  Oficjalny profil facebooka Muzeum Powstania Warszawskiego -> tutaj. 

  Joanna Freliga

 • "Bańkowy" Dzień Kobiet w 7b

  "Bańkowy" Dzień Kobiet w 7b
  12.03.2020

  O swoich koleżankach pamiętali także chłopcy z klasy 7b. W środę 11 marca świętowanie Dnia Kobiet rozpoczęli złożeniem życzeń oraz sprawdzeniem wiedzy koleżanek na temat gier komputerowych. Dziewczyny chętnie podjęły wyzwanie, a ich zmagania zostały nagrodzone brawami. Chłopcy przygotowali prezentację ze śmiesznymi zdjęciami z wcześniejszych lat. Było dużo śmiechu. Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki otrzymały drobne prezenty m.in. bańki, które sprawiły radość nie tylko im. Dziękujemy :)

  Agnieszka Chmurak

   

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Poetyckiego

  Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Poetyckiego
  12.03.2020

  Poezja jest wszędzie - poeci są blisko" - pod takim tytułem odbył się Szkolny Konkurs Poetycki dla uczniów klas 5-8.  Bardzo duża liczba uczestników przeszła nasze oczekiwania , co udowadnia, że w dobie ogromnego rozwoju technologicznego młodzi ludzie także lubią bawić się słowami tworząc wiersze. Treść nagrodzonych utworów można przeczytać na gazetce ściennej przy szkolnej bibliotece. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: osobno klasy 5-6  i  7-8. 

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  klasy 5-6:

  I miejsce: Zofia Ciołek z klasy 5a,

                  Monika Nowak z klasy 5b,

  II miejsce: Maja Palczak z klasy 6c,

                  Julia Freliga z klasy 6d,

  III miejsce: Kacper Targowski z klasy 5a,

                    Filip Lisowski z klasy 6d.

  wyróżnienia: - Martyna Bieleń z klasy 5a,                       

                        - Hanna Czarnecka z klasy 5a,

                        - Olga  Möglin z klasy 6c

  klasy 7-8:

  I miejsce: Błażej Sienkiewicz z klasy 8a,

  II miejsce: Oliwia Michalak z klasy 7a,

  III miejsce: Alicja Kościuszko z klasy 8a

  wyróżnienia: - Julia Bobin z klasy 8a,

                       - Aleksander Janicki z klasy 8a,

                       - Mateusz Porada z klasy 8a,

                       - Laura Maliszewska z klasy 8b 

  Wszystkim młodym poetom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Nagrody książkowe i dyplomy czekają. 

  Dorota Wawrzyn

 • Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego 

  Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego 
  12.03.2020

  04 marca 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 5-6.  Oprócz tradycyjnego dyktanda, uczestnicy konkursu musieli  rozwiązać rebusy z trudnościami ortograficznymi, wyjaśnić zasady pisowni w podanych wyrazach, odgadnąć zagadki  i przejść przez labirynt  uzupełniając luki w pisowni wyrazów. 

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce - Oliwia Sus z klasy 6b,

  II miejsce- Amelia Stradało  z klasy 6c,

  III miejsce - Amelia Łotarewicz z klasy 5c.

  wyróżnienia :

  - Martyna Bieleń z klasy 5a,

  - Jagoda Gaść z klasy 5a,

  - Julia Freliga z klasy 6d.

  I miejsce drużynowe otrzymała reprezentacja z klasy 6c: 

  - Amelia Stradało ,

  - Michalina Słapczyńska. 

  Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe  i dyplomy 

  Dorota Wawrzyn

   

 • klasa 6d świętowała w kinie  Dzień Kobiet

  klasa 6d świętowała w kinie  Dzień Kobiet
  09.03.2020

  09 marca z okazji Dnia Kobiet  uczniowie klasy 6d wybrali się do kina Helios na film pt.  „ Zew krwi”, jednej  z najsłynniejszych opowieści napisanych przez Jacka Londona.  Pod przykrywką historii psa imieniem Buck pisarz uchwycił niepokoje i obsesje amerykańskiego społeczeństwa przełomu XIX i XX wieku: gorączkę złota wydobywającą z ludzi wszystko co najgorsze, postęp technologiczny prowadzący do dewastacji przyrody, zachwyt dziką, pierwotną naturą oraz tęsknotę za prostszym życiem i harmonią.  Ekranizację tej słynnej powieści wyreżyserował  Chris Sanders, który stworzył piękną opowieść o przygodzie i odkrywaniu własnego "ja".

  Uczniom klasy 6d przygody Bucka bardzo się podobały. Wzruszeni losami psa i zachwyceni filmem wszyscy poszliśmy na lody.  

  Dorota Wawrzyn

 • Dzień Kobiet w 3c

  Dzień Kobiet w 3c
  09.03.2020

  Chłopcy z 3 c pamiętali o Dniu Kobiet i przygotowali dla swoich koleżanek i wychowawczyni niespodzianki. Mikołaj K. wykonał samodzielnie dla każdej dziewczynki oraz pani kwiatka z kolorowych elementów, a Bartek umilił ten dzień lizakami. Dodatkowo wszyscy  chłopcy głosowali na „Najsympatyczniejszą koleżankę” z klasy. Takie akcenty są bardzo miłe i przyjemne. Dziękujemy.

  Jolanta Musiał

 • Wizyta w kinie

  Wizyta w kinie
  09.03.2020

  Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 6b wybrali się do kina, by obejrzeć zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi”. Film opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Było miło i całkiem wesoło. Po kinie udaliśmy się na lody.

   

  Renata Jaroszyńska

 • Dzień kobiet w klasie 7c

  Dzień kobiet w klasie 7c
  09.03.2020

  Z okazji Dnia Kobiet koledzy zaprosili koleżanki do kina Cinema3D.Uczniowie wybrali się na film"Hejter" przedstawiający świat,który nie jest tak tolerancyjny i liberalny,jak sądzimy. Celem wycieczki było między innymi utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejsach publicznych,integracja grupy oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich.

  Izabela Sinkowska

 • DZIEŃ KOBIET

  DZIEŃ KOBIET

  Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej naszej szkoły, Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia.

  Zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

  Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.

   

   

   

 • ,,Staluś" zaprasza...

  ,,Staluś" zaprasza...

  Nasza szkoła od wielu lat należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Poza wieloma działaniami mającymi na celu wyposażenie uczniów SP4 w wiedzę na temat zrównoważonej diety, umiejętności radzenia sobie ze stresem i zdrowego stylu życia, propagujemy szczególnie aktywne spędzanie czasu wolnego. W piątek, 6 marca pomagał nam w tym również ,,Staluś", klubowa maskotka Stali Gorzów. Przedstawiciele zaprzyjaźnionego z nami klubu zapraszali na mecze piłkarzy ręcznych i zachęcali do aktywności fizycznej. Dziękujemy na spotkanie!

 • Spotkanie z Azją

  Spotkanie z Azją
  06.03.2020

  W piątek uczniowie klasy 2 a mieli ciekawe spotkanie z p. inż. Kocimskim- ojcem Antka. Zaproszony gość opowiedział dzieciom, jak wyglądała i na czym polegała jego praca  na kontynencie azjatyckim. Wspólnie z Antkiem przedstawił nam także wiele interesujących ciekawostek na temat Singapuru - miasta, w którym pracował przez 3 lata. Mieliśmy okazję obejrzeć nie tylko atrakcje turystyczne, ale także poznać zwyczaje i tradycje tego wielokulturowego państwa. Na zakończenie dzieciaki oglądały książki i układały puzzle, dzięki którym mogły zobaczyć jak wygląda pismo w tym kraju. Bardzo nam się podobało! Już marzymy o wycieczce do tego egzotycznego państwa! A dzieciaki już wiedzą, że warto się dobrze uczyć- by w przyszłości znaleźć świetną  pracę!  

  Ewa Najda

 • Rodzice czytają, uczniowie chętnie słuchają!

  Rodzice czytają, uczniowie chętnie słuchają!

  05.03.2020r.

  Kolejni rodzice uczniów klasy 4b odwiedzili nas w szkole, by uczestniczyć we wspólnym czytaniu.Tym razem była to mama Antka i Maksymiliana.Słuchaliśmy opowieści "Mikołajka" i śmialiśmy sie z jego przygód.Atmosfera była domowa i aż szkoda, że czas tak szybko minął...

  Joanna Przybyszewska

 • Klasa 4b aktywnie integruje się!

  Klasa 4b aktywnie integruje się!

  05.03.2020r.

  Aktywnie spędzają czas uczniowie klasy 4b, którzy odwiedzili Park Trampolin w "Fun Jump".  Wszyscy uczniowie znakomicie bawili się wspólnie przy dźwiękach relaksującej muzyki. Takie wyjście trzeba powtórzyć!

  Joanna Przybyszewska

 • Popołudniowy relaks w kinie

  Popołudniowy relaks w kinie

  5.03.2020 r.

  Klasa 4a udała się dzisiaj na film pt. ,,Sonic. Szybki jak błyskawica”.  Okazał się on  dla czwartoklasistów niezłą rozrywką, chociaż niepozbawiony był też przesłania. Myślę, że uczniowie zapamiętają z niego to, że zło zawsze przegrywa, a dzięki współpracy z innymi można rozwiązać wiele problemów. Wszyscy czwartoklasiści na koniec seansu zgodnie stwierdzili, że na pewno wybiorą się do kina na kolejne przygody Sonica.

  Marek Pawlicki

 • Wyjście do teatru na sztukę "Hamlet"

  Wyjście do teatru na sztukę "Hamlet"
  05.03.2020

  Dnia 28 lutego klasy 8a i 8b wybrały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. Hamlet - najbardziej zagadkowej  z tragedii Szekspira,  która  daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji.   Uczniowie mieli okazję obejrzeć historię duńskiego księcia mierzącego się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością.  Hamlet  to sztuka pokazująca, iż na świecie istnieje jednocześnie dobro i zło, i że są one jednocześnie obecne w każdym naszym czynie i w każdym człowieku. Problemy egzystencjalne księcia Hamleta wynikają poniekąd stąd, iż nie potrafi on - z początku przynajmniej - zaakceptować owej dwoistości i tego, że człowiek nie jest jedynie dobry, że jest jednak w swojej konstrukcji ułomny.   Reżyser - Błażej Peszek ukazał ten  arcydramat w  nowatorskiej   odsłonie,  która wydaje się bliższa młodym widzom. Nie wszyscy uczniowie na pewno zrozumieli całą treść spektaklu, gdyż jest to trudna sztuka. Natomiast wśród nich byli i tacy, którzy z zachwytem patrzyli się na zmagania tytułowego Hamleta.  Większość uczniów  była bardzo zadowolona z wizyty w teatrze.

  Dariusz Odwrot

 • Budujemy domki i hotele dla owadów

  Budujemy domki i hotele dla owadów
  04.03.2020

  Uczniowie z klasy 2a uczestniczyli  w kolejnej już edycji warsztatów artystycznych z cyklu „Karuzela.” Tym razem poprowadziła je Agata Skowrońska. Tematem zajęć były „Miasta w miastach, czyli budowanie przestrzeni ochronnych dla owadów.” Ich celem było budowanie więzi z ekosystemem i poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Do realizacji działań twórczych posłużyły rzeczy niepotrzebne, zniszczone oraz surowce wtórne. Dzieciaki budowały mikro-domy, hotele, pensjonaty i schroniska dla naszych najmniejszych przyjaciół - owadów. Dzięki naszym milusińskim różne „robaczki” będą miały  swoje domki. Dzieci obiecały, że umieszczą je w swoich ogrodach, na balkonach, tarasach i będą obserwować, jak żyją ich mali mieszkańcy. To była świetna  i pożyteczna zabawa!

  Ewa Najda

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621