Nawigacja

 • Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

  Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji!
 • Uprawa warzyw i owoców w mieście - wyniki konkursu

  Uprawa warzyw i owoców w mieście - wyniki konkursu
  25.06.2021

  Miło nam ogłosić, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces w miejskim konkursie plastycznym realizowanym w ramach ekologicznej kampanii edukacyjnej. 

  • Maria Kalinowska – II miejsce „Miejska uprawa warzyw i owoców”
  • Amelia Stradało – III miejsce „Sadź warzywa i owoce w mieście”

  Poza nagrodami indywidualnymi Laureaci wygrali dla swoich klas warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Gastronomicznych, które odbędą się we wrześniu.

  Link do informacji o projekcie:  https://um.gorzow.pl/edukacja-ekologiczna.html?news_id=740

 • Uczniowie klasy 8b ze stypendiami Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego :)

  Uczniowie klasy 8b ze stypendiami Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego :)
  22.06.2021

  Z dumą informuję, że 2 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2020/2021. Są to: Zosia Stankowska i Franek Łopuszański. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w Filharmonii Gorzowskiej. Serdecznie gratuluję dotychczasowych sukcesów, a także życzę kolejnych.

  Agnieszka Chmurak

 • W Polskę ruszamy...

  W Polskę ruszamy...
  21.06.2021

  Kończy się rok szkolny. Każdy niedługo wyruszy na wakacyjne wojaże. Zanim jednak to nastąpi, uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi Polski. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą, między innymi na temat legend, symboli narodowych, zabytków oraz znanych miejsc w Polsce.

                                   Mistrzowską wiedzą wykazali się (zdobyli maksymalną ilość punktów):

  Milena Czyż – kl. 1c,

  Alex Kobylański – kl. 1a.

                                   Wyróżnienia otrzymali:

  - Magdalena Ratajczak – kl. 1a,

  - Aleksandra Szkółka – kl. 1a,

  - Wiktoria Bieniarz – kl. 1b,

  - Anna Górny – kl. 1b,

  - Maksymilian Łuka – kl. 1b,

  - Zofia Maksymiak – kl. 1b,

  - Beata Dobrowolska – kl. 1c,

  - Kaja Jankowska – kl. 1c.

                                              Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  Maria Czernielewska

 • Wycieczka klas 8a i 8c do Wrocławia

  Wycieczka klas 8a i 8c do Wrocławia
  18.06.2021

  14 czerwca klasy 8a i 8c zwiedzały stolicę Dolnego Śląska - Wrocław. W upalny dzień zaczęliśmy zwiedzanie od przejazdu kolejką gondolową Polinka nad Odrą, następnie podziwialiśmy multimedialny pokaz fontann przy dźwiękach muzyki klasycznej. Fontanny usytuowane są obok słynnej Hali Stulecia, o której dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek od naszego przewodnika, pana Tomasza. Następnie statkiem Wiktoria popłynęliśmy w krótki rejs po Odrze i dotarliśmy na Ostrów Tumski. Tutaj podzieliliśmy się na grupy i nasz przewodnik wyjaśnił zasady gry miejskiej, dzięki której poznaliśmy Ostrów Tumski oraz Stary Rynek. Pytania w grze nie były łatwe, ale jednej drużynie udało się niemal bezbłędnie ułożyć hasło. Później wszyscy udaliśmy się na obiad i krótki odpoczynek. Do Gorzowa wracaliśmy kibicując Polakom podczas meczu piłkarskiego na Mistrzostwach Europy. To był udany wyjazd, wszyscy stęskniliśmy się już za sobą po tylu miesiącach zdalnego nauczania...

  Justyna Boboń

   

 • Konkurs 16.06.2021

  Konkurs 16.06.2021
  18.06.2021

  Klasowy konkurs "Szlakiem gorzowskich pomników"

  W środę na godzinie wychowawczej toczyliśmy zaciętą rywalizację na polu, kto zapamiętał najwięcej informacji z naszej wycieczki po mieście szlakiem gorzowskich pomników. Konkurs był drużynowy, wyniki bardzo wyrównane ale najlepsze okazały się Marta Mazurczak i Zuzanna Donaj. Ten duet wygrał a wszystkim uczestnikom gratuluję. 

  Beata Ejma

 • Szlakiem gorzowskich pomników

  Szlakiem gorzowskich pomników
  16.06.2021

  Historia to nie tylko nauka o przeszłości. To także fundament i korzenie naszej tożsamości narodowej. To coś co kształtuje nasz patriotyzm, w tym ten lokalny, gorzowski.

  Wczoraj klasa VIc wybrała się na wycieczkę "Szlakiem gorzowskich pomników". Poznaliśmy kawałek pięknej historii naszego miasta poprzez postacie dawnych mieszkańców, nie tylko Polaków, jak Bronisławę Wajs-Pauszę, Edwarda Migosia, Jana Korcza, Ernsta Henselera, Edwarda Jancarza, Wilhelma Plutę, Pawła Zacharka, Szymona Giętkiego.

  Na naszej trasie nie zabrakło przystanku przy najlepszych lodach w Gorzowie Wlkp., "do wyboru, do koloru" przy parku 111 i Górka & Kulka. Był to ciekawy dzień, choć nóżki bolały.

  Beata Ejma

 • Wycieczka 6b do Wrocławia

  Wycieczka 6b do Wrocławia

  16.06.2021

   

   W dniach 14 i 15 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami zwiedzali Wrocław. Dzięki słonecznej pogodzie zrealizowaliśmy cały program wycieczki: zobaczyliśmy stadion piłkarski, poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy zoo ze słynnym Afrykarium oraz przejechaliśmy się kolejką linową Polinka. Nie obyło się również bez wrażeń estetycznych: pokazu fontann oraz liczenia krasnali. Po tak wyczerpującej części naszego pobytu przepłynęliśmy w okolice mostu Tumskiego statkiem rejsowym podziwiając po drodze wiele elementów architektury np. Wieże Ciśnień, Most Grunwaldzki, budynek Urzędu Wojewódzkiego. Na koniec zobaczyliśmy miasto z wysokości Sky Tower, po czym zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

  Anna Kamińska 

 • Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

   Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”
  16.06.2021

    Zapraszam do aktywnego udziału w czerwcowej zabawie i kręcenia kilometrów. Powalczmy o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pokażmy, że to Gorzów Wielkopolski zasługuje na ten tytuł. Akcja trwa do 30 czerwca. Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści ( mali i duzi) pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości.Każdy kilometr zbliża nas do podium. 

  Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny! 

  Link do aplikacji:  https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz

   

  Anna Kamińska

   

 • Pierwsza pomoc

  Pierwsza pomoc
  16.06.2021

  W dniach 14-16.06.2021r. we wszystkich klasach pierwszych zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze "Uczymy ratować ludzkie życie" -  mające na celu naukę wzywania pomocy na miejsce wypadku, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poznanie łańcucha przeżycia. Oprócz wiedzy teoretycznej związanej z udzielaniem pierwszej pomocy  uczniowie w praktyce ćwiczyli w parach ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz uciski klatki piersiowej na fantomach. Wszyscy pamiętają także numery alarmowe, by wezwać pomoc w razie zagrożenia życia lub zdrowia. Pierwszoklasiści wyposażeni w takie wiadomości i umiejętności  na pewno w razie potrzeby uratują ludzkie życie.

  Barbara Muszytowska

 • „JESTEM PRZYJACIELEM KSIĄŻKI”

  „JESTEM PRZYJACIELEM KSIĄŻKI”
  16.06.2021

  1 czerwca uczniowie klas III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Jestem przyjacielem książki”. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali prace o tematyce czytelniczej. Komisja konkursowa oceniła wykonane prace biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania. Wyniki konkursu:

  Nagrody otrzymują:
  Zuzanna Szumik –  3a
  Hanna Dobrowolska – 3c
  Marta Kowalska – 3b

  Wyróżnienia:
  Rozalia Przybyła – 3a
  Irena Bobin – 3a
  Anna Antoniak – 3b
  Martyna Czernuszewicz – 3b
  Julia Pienio – 3c
  Zuzanna Mucharzewska – 3c

  Gratulujemy!

  Renata Baczuń

 • Szkolni ogrodnicy w akcji

  Szkolni ogrodnicy w akcji
  16.06.2021

  W ramach edukacji przyrodniczej i projektu „Szkolni ogrodnicy w akcji” uczniowie klasy 3b założyli hodowlę kiełków. Najpierw poznali instrukcję, jak należy posiać kiełki i je podlewać, by urosły. Potem wysiali je w specjalnym naczyniu – profesjonalnej kiełkownicy. Przez kolejne dni dbali o swoją hodowlę kiełków, podlewali ją i obserwowali zmiany, czyli wzrost nasion roślin. Okazało się, że stworzenie odpowiednich warunków ma duży wpływ na uprawę roślin i daje oczekiwane efekty. Dzieci poszerzyły również swoją wiedzę na temat wartości odżywczych kiełków roślin i korzyści płynących z ich spożywania.

  Renata Baczuń

 • Życie na wagę złota

  Życie na wagę złota
  15.06.2021

  We wtorek 15 czerwca uczniowie klasy 3a  przeznaczyli  swoje lekcje na naukę pierwszej pomocy. Utrwalaliśmy numery alarmowe i ćwiczyliśmy, jak rozmawiać z dyspozytorem pogotowia. Dowiedzieliśmy się także, prawidłowo sprawdzić, czy osoba poszkodowana oddycha. Nauczyliśmy się układać ofiarę wypadku w pozycji bezpiecznej  oraz prowadziliśmy resuscytację ćwicząc na fantomie „little Anne”. To była bardzo ciekawa lekcja. Dzięki niej wiemy, jak możemy uratować ludzkie życie.

  Julia Czabara – uczennica kl. 3 a

   Ewa Najda

 • SZLAKIEM GORZOWSKICH POMNIKÓW

  SZLAKIEM GORZOWSKICH POMNIKÓW
  15.06.2021

  W ramach realizacji projektu zwiazanego z poznawaniem własnego regionu uczniowie klasy 7a odbyli spacer ulicami Gorzowa Wielkopolskiego . Trasę spaceru wyznaczały pomniki zdobiące nasze miasto. Uczniowie poznali postacie, które tworzyły powojenną historię naszego miasta. Takimi osobami byłi miedzy innymi: Papusza, Jan Korcz, Szymon Gięty, Edward Jancarz czy biskup Wilhelm Pluta. Odwiedziliśmy także naszego wieszcza Adama Mickiewicza i Marszałka Józefa Piłsudskiego, a nad Wartą uczniowie dowiedzieli się kogo upamietnia orzeł z rozpostartymi do lotu szkrzydłami.

  Krystyna Zalewska

 • Nie wyrzucaj – wykorzystaj!

  Nie wyrzucaj – wykorzystaj!
  14.06.2021

  Każdy z nas produkuje śmieci. Średnio jest to około 350 kg śmieci rocznie na osobę.

  Uczniowie kl. 4b potraktowali różne odpady jako surowiec i wykorzystali je do produkcji zabawek. Wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Efekty ich pracy są zaskakujące.

  Maria Kunicka

 • Mistrz tabliczki mnożenia

  Mistrz tabliczki mnożenia
  14.06.2021

  W poprzednim tygodniu uczniowie klasy 2b rywalizowali ze sobą w konkursie matematycznym "KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA". Po dwóch dniach zmagań wyniki przedstawiają się następująco:

  Miejsce I - Hanna Kazubowska

  Miejsce II - Hanna Ciołek

  Miejsce III - Alex Biniewski, Alex Jackiewicz, Piotr Kieler

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Małgorzata Giżycka

 • SZKOLNI OGRODNICY W AKCJI - podsumowanie projektu

  SZKOLNI OGRODNICY W AKCJI - podsumowanie projektu
  14.06.2021

  Przez miesiąc uczniowie klasy 2b uprawiali w klasie, w skrzynkach parapetowych, różne warzywa. Hodowla roślin odbywała się w ramach miejskiego projektu "Szkolni ogrodnicy w akcji". Dzieci bardzo sumiennie pracowały w grupach i pielęgnowały swoje rośliny. Oprócz tego przygotowały etykiety z nazwami sadzonek, krótkie informacje na ich temat i prace plastyczne. Końcowym etapem projektu było wykonanie plakatów i prezentacji multimedialnej na temat "Mali ogrodnicy" z wykorzystaniem zgromadzonych  materiałów.

  Udział w projekcie nauczył dzieci, że nie trzeba mieć ogródka, aby móc uprawiać zioła i warzywa, wystarczy trochę dobrych chęci i skrzynki parapetowe, czego dowodem są nasze piękne rośliny - pomidor, fasola, groch, cebula, seler, sałata, por, papryka, mięta, bazylia, szałwia i majeranek. Zachęcamy wszystkich do założenia własnego ogródka parapetowego. Naprawdę warto!

  Małgorzata Giżycka

   

 • 8b relaksuje się w Tarnowskich Termach :)

  8b relaksuje się w Tarnowskich Termach :)
  10.06.2021

  Są takie dni w tygodniu, że wszystko się nam układa i nawet szkoła nie jest taka zła…

  Zwłaszcza wtedy, gdy mamy zaplanowaną wycieczkę. Nawet taką krótką, jak 10 czerwca, kiedy to udaliśmy się do Tarnowa Podgórnego na basen. Tego miejsca nie trzeba reklamować. Było świetnie, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie. Spragnieni relaksu odprężaliśmy się w wodach termalnych, masowani przez bicze i leżanki wodne. Pragnący aktywniejszego wypoczynku, korzystali z basenu pełnego niespodzianek, strumieni i kurtyn wodnych, gdzie z zaskoczenia figlarne małpki wylewały wodę na przechodzących pod palmą gości. Były też… zjeżdżalnie. Każdy relaksował się tak, jak lubi najbardziej. Po wodnym szaleństwie, wygłodniali udaliśmy się do McDonalda. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem  do domu.

  Agnieszka Chmurak

 • Piramida zdrowego żywienia oraz zdrowe posiłki w 4c

  Piramida zdrowego żywienia oraz zdrowe posiłki w 4c
  10.06.2021

  Uczniowie klasy 4c postanowili pokazać innym, że warto zdrowo się odżywiać. Przygotowali mnóstwo kolorowych, smacznych i przede wszystkim - zdrowych posiłków. Wśród nich znalazły się pożywne kanapki, pyszny obiad czy zimny owocowy shake. Dodatkowo, niektórzy uczniowie stworzyli piramidy zdrowego żywienia z produktów, które mieli w domach. Warto brać z nich przykład. Pamiętajmy - w zdrowym ciele zdrowy duch!

  Galeria :

  https://photos.app.goo.gl/8eFpCyYuyvL3VX279

  Magdalena Białowus

 • Wyjazd na basen klasy VIc

  Wyjazd na basen klasy VIc

  Termy Tarnowo Podgórne

  10.06.2021

  10 czerwca w ramach integracji po zdalnym nauczaniu wybrała się klasa VIc z wychowawcą na basen do Term w Tarnowie Podgórnym. Był to już drugi wyjazd na basen w takim składzie, ale i tak przed wyjazdem uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z basenu, z regulaminem kąpieli, aby bezpiecznie i miło wykorzystać ten czas. Na basenie uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji zjeżdżalnię, brodzik, jacuzzi, basen z biczami wodnymi, ,,rzekę z prądem”. Chodź i tak wychowawczyni, bacznym okiem obserwowała zapewniając nam bezpieczeństwo. Nad bezpieczeństwem czuwali także ratownicy , którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni. Z wycieczki wszyscy wrócili wszyscy w radosnych nastrojach, jednogłośnie stwierdzając, że było świetnie i chcą na basen jeździć  częściej.

  Beata Ejma

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621