Nawigacja

 • Wycieczka klas 5a i 6c do Trójmiasta...

  15.06.2018

  k14  i 15 czerwca klasy 5a i 6c wybrały sie na wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie zwiedzali wiele atrakcji Sopotu, Gdyni oraz Gdańska. Pierwszego dnia przespacerowaliśmy się po Molo w Sopocie i zwiedziliśmy port oraz Akwarium w Gdyni. Drugiego dnia zobaczyliśmy katedrę w Oliwie i wysłuchaliśmy koncertu organowego, następnie pojechaliśmy na Westerplatte, a potem spacerowaliśmy po Gdańsku i podziwialiśmy marinę, Żurawia, Kościół Mariacki oraz fontannę Neptuna. Wycieczka była bardzo ciekawa. Uczniowie mieli też okazję do lepszego poznania swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy wrócili do Gorzowa troszkę zmęczeni, ale zadowoleni.

  Justyna Boboń

 • Klasa 5a w teatrze...

  12.06.2018

  12 czerwca uczniowie klasy 5a wybrali się na przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru im. J. Osterwy. Spektakl był adaptacją powieści Lucy Maud Montgomery, którą uczniowie czytali niedawno jako lekturę szkolną. Dzieci miały okazję porównać przeczytaną książkę ze sztuką teatralną, którą zaliczyć można do gatunku musicalu. Niewątpliwie widzowie nie nudzili się oglądając tak interesujący spektakl, który przeplatany był piosenkami i występami tanecznymi. Uczniowie podziwiali także bardzo ciekawą scenografię. 

  Justyna Boboń

 • Spotkanie integracyjne z rodzicami w Bogdańcu

  18.06.2018

  W  piątek 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy 7b  ze swoimi rodzicami i wychowawcą wybrali się do Muzeum chleba w Bogdańcu. Dużo radości wszystkim sprawiło wspólne biesiadowanie  przy ognisku oraz samodzielne  pieczenie  kiełbasek. Piękna sceneria lasu i wody otaczająca  zagrodę  starego młyna sprzyjała żartom i zabawie ale też i poważnym rozmowom.

  Dariusz Odwrot

 • Malujemy zwierzęta świata

  18.06.2018

  W maju uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym „Zwierzęta świata”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 21 w Gorzowie Wlkp.

  Nagrodę otrzymały: Julia Nyc – kl. VIc, Julia Łotarewicz – kl. VIa

  Wyróżniono prace: Martyny Dominiak – kl. Vb i Julii Bobin – kl. VIa

  Serdecznie gratulujemy!

  Danuta Frieske

 • Wycieczka klas 4a i 4c do Poznania

  18.06.2018

  12 czerwca klasy 4a i 4c wraz z wychowawcami, odwiedziły gród Mieszka I i Bolesława Chrobrego - Poznań. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o początkach państwa Polskiego. Odwiedziliśmy najstarszą w Polsce świątynię chrześcijańską jaką jest poznańska Katedra. To właśnie tam,  w podziemiach, znajdują się groby Mieszka I i jego syna, pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. Panie z "Bramy Poznania" oprowadziły nas po Ostrowie Lednickim, wyspie na której zanajdował się dawny gród Polan.

  Wesoło było w Rogalowym Muzeum, gdzie uczniowie poznawali tajniki wypieku słynnych rogali marcińskich, a przy okazji poznawali tajniki gwary poznańskiej.  Mieliśmy także możliwość spróbowania ich wspaniałego smaku. W drodze powrotnej został przeprowadzony konkurs na mistrza gwary poznańskiej. Najlepszą specjalistką okazała się Michalina Gościńska z klasy 4c. Gratulujemy.

  Wychowawcy:

  Krystyna Zalewska 

 • Integracja klasy 4c

  17.06.2018

  16 czerwca w Różankach odbyło się spotkanie integracyjne klasy 4c. Na boisku spotkali się rodzice z uczniami oraz wychowawca klasy. Spotkanie okazało się świetną zabawą a przebiegało w duchu sportowej rywalizacji. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję sprawdzić się w następujacych konkurencjach: gry i zabawy, bitwa o flagę, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny. Spotkaniu towarzyszyła rodzinna atmosfera a emocje towarzyszące podczas gier i zbaw zapadną w pamięci na długo.

  Bartosz Masłowski

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  17.06.2018

  Zbliżają się wakacje, czas przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa. Zaproszeni strażacy omówili program "Kręci mnie bezpieczeństwo". Świetliczaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, padło wiele pytań, a nasi uczniowie wykazali się wiedzą na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania, każdy mógł zobaczyć całe wyposażenie wozu strażackiego, o którym opowiadali panowie oraz wsiąść do pojazdu. Dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie. 

  Paulina Pałczyńska

 • Uczymy się ratować ludzkie życie

  15.06.2018

    W maju i czerwcu uczniowie klas drugich i trzecich realizowali  program „Uczymy się ratować ludzkie życie”. Każda klasa odbyła po 2 lekcje utrwalające wiadomości i umiejętności zdobyte w ubiegłym roku szkolnym. Dzieci przypomniały sobie 5 etapów postępowania w „łańcuchu przeżycia”.  Wymieniają  numery alarmowe i wiedzą, jak poprawnie przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia. Bez problemu  potrafią sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha oraz ułożyć go w pozycji bocznej - bezpiecznej.  Potrafią także prawidłowo  wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkie zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i zaangażowanie dzieci. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się wszystkim podczas wakacyjnych wędrówek.

  Ewa Najda

 • Przygoda z kajakarstwem

  16.06.2018

  15 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili klub sportowy G- Power. przy ulicy Fabrycznej. Zaprosiła nas p. Karolina Głażewska, znana gorzowska kajakarka i trenerka. Najpierw każdy miał niepowtarzalną okazję do spróbowania swoich sił pływając kajakiem, oczywiście musieliśmy mieć kapoki. Pływaliśmy pod czujnym okiem trenerek i sportowców z tego klubu. Następnie zwiedziliśmy klub, zobaczyliśmy ergometry na których sportowcy trenują zimą, siłownię. To spotkanie rozbudziło sportowe zainteresowanie uczniów  kajakarstwem.  Niektórzy zgodnie orzekli, że byłą to przygoda życia.

  Grażyna Matlak

 • Wymiana listowna

  15.06.2018

  Już po raz ostatni napisaliśmy listy do naszych kolegów z zaprzyjaźnionej klasy w Białogardzie. Tym razem mogliśmy sami decydować o czym napiszemy w liście. Wysłaliśmy sobie  także małe własnoręcznie wykonane upominki oraz nasze zdjęcie klasowe. Był to ciekawy projekt edukacyjny. Dzięki niemu mieliśmy możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami innego miasta a może nawet się z nimi zaprzyjaźnić oraz zapewniło to nam radość z oczekiwania na list. Okazało się, że wymiana listowna to świetna zabawa dla dzieci żyjących w dobie komputerów i Internetu, gdzie coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.

  Grażyna Matlak

 • "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni"

  15.06.2018

  Uczniowie klas pierwszych i drugich poraz ostatni uczestniczyli w bajkowym koncercie z cyklu Pro Musica. Koncert nosił tytuł "Wakacyjna wyprawa zielonych słoni " i  przeniósł dzieci do krainy śmiechu i zabawy, gdzie przy pomocy gitary elektrycznej i saksofonu mogły przeżyć wakacyjne przygody.

  Małgorzata Giżycka

 • WYCIECZKA DO POZNANIA

  15.06.2018

  Dnia 15 czerwca uczniowie z klas  4b i 4d  byli na wycieczce w Poznaniu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Rogalowego, gdzie uczestniczyliśmy w wyrobie tradycyjnych rogali świętomarcińskich. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu tego pysznego smakołyku – wiemy , bo próbowaliśmy – a także poznaliśmy elementy gwary poznańskiej. Następnie udaliśmy się na Stadion Miejski – arenę piłkarskiego Euro 2012. Zobaczyliśmy Korytarz Sław, szatnię gości, ławki rezerwowych oraz lożę prezydencką. Kolejnym etapem wycieczki było Laboratorium Wyobraźni– centrum nauki dla dzieci i młodzieży. Tutaj poczuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy – przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia, a nawet stworzyliśmy własne perfumy, uczyliśmy się dzięki interaktywnym eksponatom oraz obejrzeliśmy ciekawy film  w Planetarium. Wycieczkę zakończyliśmy  spacerem pod czułym okiem Bamberki po Starym Rynku. Tu mieliśmy trochę czasu na kupienie pamiątek i wspólne zdjęcie. W drodze powrotnej oczywiście odwiedziliśmy McDonalda. Zmęczeni, lecz zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do Gorzowa.

  Renata Jaroszyńska 

   

 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wlkp.

  14.06.2018

  Uczniowie klas 4a i 4 b,  5 czerwca 2018r.  uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW  w Gorzowie Wlkp. Podczas  wycieczki uczniowie  mogli się przekonać, co dzieje się z wodą, która opuszcza nasze  domy. Poznali proces oczyszczania ścieków , aż do chwili gdy ściek staje się czystą wodą. Dowiedzieli się również, że do oczyszczania ścieków można   wykorzystać            mikroorganizmy, np. bakterie. Na  pytania  uczniów odpowiadali eksperci oprowadzający uczniów po oczyszczalni. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały drobny upominek od organizatorów. Wizyta w oczyszczalni była bardzo ciekawa i pouczająca.

  Dariusz Odwrot

 • Wycieczka do Poznania

  14.06.2018

  Dnia 12 czerwca uczniowie z klasy 3a i 3b byli na wycieczce w Poznaniu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego. Pan przewodnik, mówił o tym, jak powstał gród i jak wyglądało miasto w początkach swego istnienia. Oprowadził nas po katedrze i jej podziemiach, widzieliśmy miejsce pochówku pierwszych Piastów. Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański z jego największą atrakcją – koziołkami na wieży ratuszowej. Następnie byliśmy w Muzeum Rogalowym – jednym  z największych hitów turystycznych Poznania. Wspólnie z Mistrzem Rogaowym przygotowaliśmy najsłodszy symbol Poznania – Rogala Świętomarcińskiego. Pokaz prowadzony był z niezwykłym humorem i z wykorzystaniem elementów gwary poznańskiej. Po obiedzie w McDonaldzie zwiedziliśmy jeszcze Palmiarnię. Wycieczka bardzo nam się podobała, tym bardziej, że mieliśmy czas na  wspólne klasowe zdjęcie z „koziołkami”, i na kupienie pamiątek.

  Grażyna Matlak

 • Mała Akademia Jazzu

  13.06.2018

  Dziś klasy czwarte poraz ostatni w tym roku szkolnym brały udział w Małej Akademii Jazzu. Miały okazję podziwać znanego w Polsce i na świecie skrzypka i kompozytora Adama Bałdycha, który pochodzi z Gorzowa Wlkp. Wszystkim koncert się podobał, a uczniowie pożegnali artystę gromkimi brawami.

  Dorata Wawrzyn

 • Szkolny Konkurs Matematyczny

  13.06.2018

  Dnia 08.06.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Jego zwycięzcą został Filip Kramm z klasy I b, zajmując I miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęli: Maja Wojciechowska z klasy I b oraz Wojciech Sidor i Marcel Górka z I c. Trzecie miejsce w konkursie zajęli: Piotr Drzewiecki i Sebastian Kuczera z klasy I a.  Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy.

  Barbara Muszytowska

 • Nocka w szkole

  12.06.2018

  8 czerwca z okazji Dnia Dziecka w klasie 3a odbyło się spotkanie klasowe na placu zabaw. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek i smakowite, pieczone kiełbaski. Były wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz gra terenowa. O  21.00 zaczęła się nasza nocna zabawa w budynku w szkole. Najlepszą atrakcją  tego wieczoru był spacer po szkolnych, ciemnych korytarzach w domowych kapciach, z latarką w ręku. To był wspaniale spędzony czas.

  Grażyna Matlak

 • NOC BIBLIOOTEK

  12.06.2018

  Z 8 na 9 czerwca br. w naszej szkole odbyła się NOC BIBLIOOTEK. Jest to ogólnopolski projekt, w którym wzięło udział ponad 1700 bibliotek w całym kraju. Idea akcji odpowiada za promocję czytelnictwa. Dzięki takim wydarzeniom biblioteka, jako instytucja może otworzyć się na potencjalnego czytelnika i zaprosić go do świata literatury polskiej i obcej poprzez zabawę oraz inne ciekawe projekty. W ramach tejże akcji w naszej bibliotece stworzono escape room oraz dokonano projekcji filmu - Tarapaty.

  Joanna Freliga

 • Pasowanie na czytelnika kl.1

  12.06.2018

  7 czerwca br. odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika”, na którą przybyli zaproszeni goście: rodzice, uczniowie oraz nauczyciele kl.1. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zdali wyśmienicie egzamin biblioteczny. Poprawnie odpowiedzieli na pytania dotyczące wypożyczania książek. Następnie obejrzeli smerfne przedstawienie pt. „Dlaczego warto czytać książki?”, które zostało przygotowane przez nauczyciela-bibliotekarza. W przedstawieniu brali udział uczniowie kl. 5, 4 oraz 3. Występ bardzo spodobał się pierwszoklasistom. Historia przedstawiona przez SMERFY przybliżyła uczniom początki drukowanej książki oraz literatury polskiej. I co najważniejsze, rozbawiła każdego widza. Na zakończenie uroczystości sfotografowano każdą klasę pierwszą w towarzystwie baśniowych postaci.

  Bardzo dziękuję wszystkim smerfnym aktorom za zaangażowanie w ten smerfiastny projekt.

  Joanna Freliga

 • Pierwsza pomoc

  12.06.2018

  W maju i w czerwcu bieżącego roku we wszystkich klasach pierwszych zrealizowany został program Uczymy ratować ludzkie życie. W każdej klasie przeprowadzone zostały 3 godz. zajęć teoretycznych i praktycznych. W związku z tym uczniowie znają numery alarmowe i potrafią prowadzić rozmowę z dyspozytorem. Nauczyli się oceniać stan poszkodowanego i ułożyć go w pozycji bocznej ustalonej. Potrafią także udzielić właściwej pomocy poszkodowanemu i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wymienić wszystkie czynności, które składają się na łańcuch przeżycia. Tematyka zajęć wzbudziła ogromne zainteresowanie i dużą aktywność uczniów. Teraz wszystkie pierwszaki są ratownikami.
  Barbara Muszytowska
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621