Nawigacja

 • Portret nauczyciela

  Portret nauczyciela
  18.10.2018

  Uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie- „Portret nauczyciela.” Do wykonania swoich prac wykorzystali różne materiały - wełnę, nici, korale i kolorowy papier. Komisja Konkursowa przyznała 6  równorzędnych  nagród.  Otrzymały je:   Kaja Bukowska -  3a,  Agata Janus- 3 a, Maja Skrzypek-3a, Liliana Brzozowska -3 b , Marika Matowska -3 b i Kornelia Pawlukowiec-3 b.

  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastycznych.

  Ewa Najda

 • 1 miejsce w konkursie fotograficznym uczennicy klasy 8A Natalii Pykało

  1 miejsce w konkursie fotograficznym uczennicy klasy 8A Natalii Pykało
  17.10.2018

  Miło nam zakomunikować, iż uczenica klasy 8A Natalia Pykało zdobyła 1 miejsce w konkursie fotograficznym "Szczęście w obiektywie". Konkurs był częścią Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Dzięki nagrodzie Natalia weżmie udział w swojej pierwszej sesji fotograficznej i dodatkowych warsztatach z tym związanych. Gratulujemy !!! 

  Rafał Bagiński

 • Październik miesiącem oszczędzania

  Październik miesiącem oszczędzania
  17.10.2018

  Październik jest miesiącem oszczędzania. W związku z tym zachęcam uczniów klas 1-3 do udziału w konkursach SKO.

  Zadaniem dzieci z kl. 1-2 będzie wykonanie pracy plastycznej- „Oszczędzajmy z żyrafką Lokatką!” – symbolem SKO. Uczniowie klas 3 układają i zapisują na kartce z bloku A4 hasło zachęcające do oszczędzania. Prace należy przynieść do 26 października. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody.

  Szczegółowe informacje w ogłoszeniach  w e-dzienniku.

  Ewa Najda

 • Lekcja doradztwa zawodowego

  Lekcja doradztwa zawodowego
  17.10.2018

  W czwartek 11 października 2018 r. klasa VII c, na zajęciach z doradztwa zawodowego , gościła  przedstawiciela zawodu - krawiec. Uczniowie poznali specyfikę zawodu jak również  ścieżkę  edukacyjno - zawodową.  Pani Karolina  udzielała szczegółowych  odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów ale także udzielała rad i porad w zakresie mody i stylu.  Nie tylko uczennice ale również uczniowie okazywali zainteresowanie jak  ładnie i elegancko się prezentować.

  nauczyciel Ewa Strzyżykowska

 • KONKURS POETYCKI DLA KL.V-VIII "Polska - moja ojczyzna"

  KONKURS POETYCKI DLA KL.V-VIII "Polska - moja ojczyzna"
  16.10.2018

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów kl. V-VIII  do wzięcia udziału w szkolnym konkursie poetyckim "Polska - moja ojczyzna".

  Tematem konkursu jest poetyckie wyrażenie uczuć patriotycznych w formie wiersza z okazji 100-lecia  odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wiersze należy przynosić do nauczyciela j. polskiego uczącego w danej klasie do  31 października 2018r.

  Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem: --> tutaj. 

  Dorota Wawrzyn 

 • WYNIKI KONKURSU ŚWIETLICOWEGO

  WYNIKI KONKURSU ŚWIETLICOWEGO
  16.10.2018

  Wyniki konkursu ,,Mój przyjaciel zwierz":

  * nagrody otrzymują: Maria Kalinowska 3a, Jakub Majłowski 1c, Laura Szambelan 2a

  * wyróżnienia otrzymują: Kornelia Pawlukowiec 3b, Anna Antoniak 1b, Agata Barbasza 2c

  Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy ! smileyPo odbiór nagród i dyplomów zapraszamy do świetlicy szkolnej.

  Julita Madalińska

 • Pasowanie klas I

  Pasowanie klas I
  10.10.2018
   
                                                          6 października pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Uczniowie klas pierwszych w części oficjalnej zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem poznanych piosenek.Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W dalszej części uroczystości odbyło się pasowanie symbolicznym ołówkiem na ucznia naszej szkoły dokonane przez pana dyrektora Piotra Talaskę i panią wicedyrektor Katarzynę Skoczylas. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, rożki ze słodyczami oraz kolorowe czapeczki. Na zakończenie tego dnia odbył się turniej sportowy. Dzieci wspaniale się bawiły i aktywnie uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Był to dzień pełen wzruszeń i przeżyć.
  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

  Grażyna Matlak

 • Wycieczka do Owczogrodu

  Wycieczka do Owczogrodu
  09.10.2018

  We wtorkowy poranek klasy trzecie wybrały się na wycieczkę edukacyjną do "Owczogrodu" w Rudnicy. Dzieci poznały zwyczaje, upodobania i ciekawostki o owcach, mogly głaskać i karmic zwierzęta a takąe zobaczyć prezentację psa zaganiającego Border Collie. Dużą atrakcją było zabawowe dojenie i strzyżenie owiec,gręplowanie owczego runa, poszukiwanie skarbu "Owczogrodu", prace plastyczne z owczej wełny no i oczywiście wielkie szaleństwo w labiryncie z belek siana i pieczenie kiełbasek. Chętnie wybierzemy się tam jeszcze raz.

  Małgorzata Giżycka

 • Światowy Dzień Uśmiechu w klasach 3

  Światowy Dzień Uśmiechu w klasach 3
  08.10.2018

  W tym roku przypada 12 już edycja Światowego Dnia Uśmiechu. Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń i ułatwia kontakty międzyludzkie. Święto to zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli. Uczniowie z klas trzecich postanowili obchodzić je także w naszej szkole. Samodzielnie wykonali  emotikony z uśmiechami. Później rozdali je pracownikom szkoły, rodzicom i swoim koleżankom i kolegom i zachęcali ich do częstego uśmiechania się do innych. Wszystkim nam od razu zrobiło się wesoło!

  Uśmiechnij się! Uśmiech ułatwi  nam życie😊

  Ewa Najda

 • Polak potrafi...

  Polak potrafi...
  07.10.2018

  6 października w Szkole Podstawowej nr 4 wspólnie bawiliśmy się pod hasłem Polak potrafi... W ten sposób włączyliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Rodzinne spotkanie społeczności naszej szkoły składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali kolorowe stoiska. Druga część, to rywalizacja rodzinnych zespołów. Drużyny wykonywały zadania, które wymagały różnorodnych umiejętności, wiedzy i współpracy. Film
  Krystyna Zalewska 

 • Polak potrafi...

  Polak potrafi...
  07.10.2018

  Rywalizacja podczas części sportowo-rekreacyjnej odbywała się w atmosferze fair play. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klas II-IV i V-VIII. Wręczenia nagród dokonała pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Katarzyna Skoczylas. Zwycięzcy w klasach V-VIII zostali wyłonieni dopiero po dogrywce. Natomiast z przyczyn osobistych nagrody w kategorii klas II-IV, w zastępstwie zwycięzców, odebrał starszy brat. Wszystkim uczestnikom naszego sobotniego spotkania składamy podziękowania za zaangażowanie w przygotowaniu stoisk i za wspaniałą zabawę.
  Krystyna Zalewska 

 • Dzień Chłopaka w 5a

  Dzień Chłopaka w 5a
  07.10.2018

  30 września co roku jest obchodzony Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 5a 2 października zorganizowały dla swoich kolegów konkursy i zabawy. Chłopcy mieli do wykonania kilka zadań, z których wywiązali się na medal. Przygotowano także smaczne "co, nieco".  Prezentam dla wszystkich była piłka nożna.

  Krystyna Zalewska

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY
  04.10.2018

  Uwaga!!! Konkurs!!!

  "PATRIOTYCZNA 100" NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Drodzy uczniowie!!! Świetlica szkolna ogłasza konkurs na najciekawszą liczbę 100, która będzie symbolizowała obchodzoną rocznicę. Liczymy na Waszą wyobraźnię! Niech ta liczba kojarzy się z obchodzonym świętem i niech zapadnie w naszej pamięci. Prace w formacie A4 należy składać w świetlicy szkolnej, technika dowolna. Proszę pamiętać o podpisaniu się na odwrocie. Wśród zebranych prac komisja wyłoni zwycięskie, które zostaną nagrodzone. Na Wasze dzieła czekamy do 07.11.2018 roku. Życzymy powodzenia i liczymy na Was...

  Paulina Pałczyńska

 • Dzień Chłopaka w 7B

  Dzień Chłopaka w 7B
  03.10.2018

  Dzień Chłopaka świętowaliśmy w tym roku na lekcji wychowawczej we wtorek 2 października. Dziewczyny znowu stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałą imprezę ku zaskoczeniu wychowawcy i kolegów z klasy. Były słodkie prezenty dla każdego, paluszki, chipsy, lizaki, napoje i przede wszystkim wspaniały tort (widoczny na zdjęciu), który wszystkim smakował. Wszystkim dziewczynom pięknie dziękujemy!

  Rafał Zelek

 • Mało nas do pieczenia chleba...

  Mało nas do pieczenia chleba...
  03.10.2018

  Dzisiaj klasy drugie wyruszyły do Mironic na warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią pieczenia chleba. Poznali rodzaje zbóż i uczyli się je rozpoznawać. Potem ze sporządzonego ciasta formowali pieczywo, które trafiło do foremek. Czekając na jego upieczenie, drugoklasiści zajęli się wykonaniem prac plastycznych, oczywiście związanych z pieczywem. Zwieńczeniem warsztatów była degustacja pysznych i pachnących chlebków, bułeczek i rogalików.

  Maria Czernielewska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5B

  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5B
  02.10.2018

  Dzień Chłopaka jest co roku obchodzony    30 września. Z tej okazji dziewczęta z klasy 5b dnia 2 października zorganizowały swoim kolegom ciekawe konkursy i zabawy. Chłopcy mieli do wykonania kilka zadań, a na koniec otrzymali przygotowane wczesniej medale oraz drobny prezencik w postaci długopisu i słodyczy.

                                                                                                        Renata Jaroszyńska

 • WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS I

  WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS I
  03.10.2018

  W dniu wczorajszym wszystkie klasy pierwsze wspólnie odwiedziały pobliskie Mironice. Wycieczka miała na celu integrację uczniów klas pierwszych. Uczniowie odwiedzili ośrodek "Azyl", w którym próbowali swoich sił podczas warsztatów kulinarnych oraz przy wykonywaniu prac plastycznych. Bez wątpienia świetnie sobie poradzili. Chwilę wytchnienia  złapaliśmy przy ciepłej herbacie oraz  podczas spraceru wśród malowniczego krajobrazu. Wszystkich uczestników z pewnością zachwyciły drzewa, stawy oraz zwierzęta. 

  Magdalena Wójcik

 • Pełna mobilizacja! Konkurs ogólnopolski! Głosuj codziennie!

  Pełna mobilizacja! Konkurs ogólnopolski! Głosuj codziennie!
  02.10.2018

  Zagłosuj na Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim---> tutaj.  

  Uwaga! Pełna mobilizacja!  W imieniu Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim  bardzo proszę o codzienne oddawanie głosów na pracę naszych uczennic z kl. 6b (Martyny Dominiak, Dominiki Gałązki, Weroniki Gałązki i Zofii Stankowskiej).

  Duża liczba głosów jest niezbędna, by zyskać nowy księgozbiór do biblioteki szkolnej. Wartość nagród książkowych od sklepu Empik wynosić będzie 25 000 złotych.

  Wystarczy jedynie twój e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie oddania głosu. Musisz potwierdzić!

  To bardzo ważne, gdyż bez potwierdzenia i kliknięcia w link aktywacyjny, nasz głos nie jest ważny!

  Organizatorzy konkursu zabraniają tworzenia fałszywych kont pocztowych, dlatego bardzo proszę o przestrzeganie regulaminu i uczciwe głosowanie. Może głosować nauczyciel, uczeń, rodzic, ciocia, wujek.... CAŁA RODZINA!

  Jeden e-mail to jeden głos! I tak przez kolejnych 20 dni...

  Wierzę, że mamy jeszcze szansę, jeżeli wszyscy się zmobilizujemy! 

  Aby zagłosować, należy wejść na stronę sklepu Empik i wyszukać pracę naszej szkoły. Wyszukując pracę, należy wpisać wyłącznie "Szkoła Podstawowa nr 4", ponieważ strona całej nazwy szkoły nie akceptuje i nie wyświetli wyników. Wyszukiwarka znajduje się pod "topowymi" pracami. Zgłosiliśmy się, jako jedna z pierwszych szkół, więc jesteśmy na stronie prawie na samym dole galerii prac (w grupie najstarszych). Obok wyszukiwarki można ustawić filtr "od na starszych", tym sposobem praca naszej szkoły będzie w pierwszej dwudziesce. 

  Zagłosuj na Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim---> tutaj.  

  Joanna Freliga  - nauczyciel bibliotekarz 

 • Lekcja Doradztwa Zawodowego

  Lekcja Doradztwa Zawodowego
  02.10.2018

  W poniedziałek  01 października 2018r. na lekcjach z doradztwa zawodowego w klasach VIII a i VIII b gościliśmy przedstawicieli Powiatwego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością urzędu jak również otrzymali wiele informacji  związanych  ze  świadczeniem pomocy przez  Doradców Zawodowych PUP  w  zakresie  :  przeprowadzenia testów predyspozycji zawodowych,  napisania  CV  a  także  pomocy  w  zatrudniuniu  w  czasie wakacji. Panie  przeprowadziły wśród  uczniów  test  orientacji   " nowych zawodów" , które funkcjonują  na  rynku  pracy a  nazwy ich  są  anglojęzyczne. Ku  zaskoczeniu  Pań, nasi  uczniowie  świetnie poradzili sobie z zadaniem. Niewątpliwie do takiego wyniku  przyczyniła się  praca naszych nauczycieli - anglistów   i  wiedza  naszych   uczniów-  Brawoooo!!!   

                n-l Ewa  Strzyżykowska

 • Zagramy w finale

  Zagramy w finale
  02.10.2018

  W dniu dziejszym uczniowie klas 6,7,8 rywalizowali w Igrzyskach dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Na orliku naszej szkoły odbyły się mecze w ramach grupy pierwszej. Dwa zwycięskie pojedynki z SP-5 oraz SP-12 oraz skromna porażka ze Społeczną Szkołą Stowarzyszenia Edukacyjnego pozwoliły na awans finału. Zespół do sukcesu poprowadzili Konrad Ulański i Filip Wawrzyniak.Finały już w przyszłym tygodniu. Trzymajmy kciuki za naszych chłopaków!

  Reprezentacja SP4: Legan, Ulański, Mulczyński, Wawrzyniak, Porada, Krawczyński, Idzi, Kondarewicz, J.Boboń, Sawicki.

   

  Nauczyciel WF Bartosz Masłowski

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621