• Rok szkolny 2016/2017

        • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

          ROK SZKOLNY 2016/2017
           

          PRIORYTET DZIAŁAŃ:

          ZDROWA DIETA UCZNIÓW I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
           JAKO PODSTAWY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

           

          CELE:

          • POSZERZENIE WIEDZY UCZNIÓW NA TEMAT WŁAŚCIWEGO ODŻYWIANIA, JEGO WPŁYWU NA ZDROWIE I PRZECIWDZIAŁANIE OTYŁOŚCI

           

          • ROZWIJANIE SAMODZIELNOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI KULINARNYCH UCZNIÓW POPRZEZ ORGANIZOWANIE ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH W KLASACH

           

          • WYRABIANIE NAWYKU  ZDROWEGO ODŻYWIANIA POPRZEZ PROWADZONE W SZKOLE DZIAŁANIA

           

          • WDRAŻANIE DO SYSTEMATYCZNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ POPRZEZ ORGANIZACJĘ WIELU ZAJĘĆ SPORTOWYCH

           

          • KSZTAŁTOWANIE WŁAŚCIWYCH POSTAW I ZACHOWAŃ-JAKO WARUNKU ZDROWIA UCZNIÓW

           

          W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 4 nadal realizujemy zaplanowane działania w zakresie szeroko pojętej promocji zdrowia. Są one długofalowe, a do ich realizacji włączamy całą społeczność szkolną, uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników naszej szkoły. Współpracujemy również z  instytucjami, które wspomagają nas w dążeniach do zrealizowania postawionych celów. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć zamierzone efekty, na których szczególnie nam zależy jako Szkole Promującej Zdrowie.
              Kolejny rok nasze zadania skupiają się wokół trzech obszarów:

          • zdrowego odżywiania
          • aktywności fizycznej
          • bezpieczeństwa uczniów i kształtowania właściwych postaw
             

          Nadal również kontynuujemy realizację programów, które służą zdrowiu naszych uczniów, poszerzają ich wiedzę w tej dziedzinie oraz rozwijają umiejętności w zakresie bezpieczeństwa własnego i innych. Należą do nich:

          • Szklanka mleka  (program całoroczny dla klas 1-6)
          • Owoce i warzywa w szkole (program całoroczny dla klas 1-3)
          • Cukierki – (cykl zajęć dotyczących wczesnej profilaktyki, cel: przekazanie uczniom podstawowych informacji dotyczących środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi oraz nauka postaw asertywnych wobec osób nieznajomych)
          • Uczymy ratować ludzkie życie
          • Nie pal przy mnie, proszę
          • Bieg po zdrowie
             

          Poza wymienionymi programami nasze działania prozdrowotne skupiają się w różnorodnych formach zajęć, w których uczestniczą uczniowie. Są to:

          -zajęcia warsztatowe – rozwijające umiejętności praktyczne (kulinarne)

          -zajęcia lekcyjne – poszerzające wiadomości uczniów na temat zdrowia

          -koła sportowe – wdrażające do systematycznej aktywności fizycznej,
                                         rozwijające zainteresowania sportem i aktywnym stylem życia 
                                        (dla klas 1-3, 4-6)

          -rozgrywki  sportowe – dla klas 1-3, 4-6; dla uczniów i rodziców

          -zajęcia na basenie „Słowianka”- dla klas 2 (nauka pływania)

          -spotkania ze specjalistami - (m. in. pedagogiem, psychologiem, pielęgniarką,
                                                               dietetykiem, sportowcem) - poszerzające wiedzę
                                                               na temat zdrowia dzieci

          -konsultacje dla rodziców - (m. in. pedagogiem, psychologiem)

          -konkursy - (wiedzy, plastyczne, prezentacje multimedialne)

          -wycieczki klasowe, zajęcia w terenie – kl.1-6

          Renata Baczuń

           

          NASZE DZIAŁANIA PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA

          PROJEKT "EPISCHOOL - POKONUJEMY BARIERY RAZEM"

                    

             Certyfikat odebrała p.Danuta Frieske uczestnicząca w szkoleniu pod hasłem "Edukacja i wspieranie uczniów z chorobami przewlekłymi - chorzy na padaczkę" zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

          LEKCJA Z PSZCZELARZEM W 3C

               

             Dnia 26 października klasa 3c z wychowawcą p.Jolantą Musiał gościła podczas zajęć pszczelarza. Podczas spotkania uczniowie poznali tajemnice i zwyczaje z życia pszczół. Pan pszczelarz zaprezentował ul i jego budowę. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat tych niesamowitych owadów i ich roli w życiu człowieka. Ta interesująca lekcja zakończyła się miłym akcentem. Uczniowie otrzymali drobny upominek w postaci słoiczków pysznego i zdrowego miodu.


          KOLACJA W SZKOLE – NOCKA W SZKOLE KL.4C

            Dnia 4 listopada 2016r. klasa 4c nocowała w szkole. Najważniejszym punktem miłego klasowego spotkania była zdrowa kolacja. Uczniowie z panią Eweliną Osuch przygotowali pożywne i pyszne kanapeczki z ciemnego, wieloziarnistego pieczywa, wędlin i serów. Zrobili także kolorowe sałatki pełne witamin. Na stole dominowały pachnące świeżością warzywa. Pokrojone marchewki, ogórki i pomidory stanowiły super przekąskę na oczekiwany film.


          "ŚNIADANIE DAJE MOC” – 8.11.2016

            8 listopada 2016 w ramach promocji zdrowia w naszej szkole zorganizowano  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. W ten sposób kolejny raz, jak w poprzednich latach Szkoła Podstawowa nr 4 włączyła się do ogólnopolskiego programu „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tym dniu każda klasa 1 – 3 z wychowawcą przygotowywała zdrowe śniadanie według własnego pomysłu -  kanapki, sałatki. Klasy 4 -6 robiły zdrowe śniadania 9.11.2016 podczas lekcji wychowawczej.
          Miało być pożywnie, zdrowo i kolorowo. Nie zabrakło owoców i warzyw. Uczniowie wraz z wychowawcami chętnie i aktywnie zaangażowali się w „tworzenie” smacznego  i zdrowego śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia. Wspólna degustacja w klasie była miłym zakończeniem zajęć. Efekty swoich prac kulinarnych przedstawiają kucharze z klasy 2b
          z panią Ewą Andrzejewską.


          SAŁATKOWE PYSZNOŚCI DZIECI I RODZICÓW W KLASACH III

            Pyszne i zdrowe sałatki warzywne i owocowe to ważny punkt w naszej codziennej diecie. Zawierają mnóstwo witamin. Dnia 29 listopada 2016r. uczniowie klas III i ich wychowawcy zaprosili rodziców na wspólne zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywali sałatki według różnych przepisów. Wspólna praca dzieci i rodziców w szkole była dla nich ciekawym i nowym doświadczeniem. Było wesoło i pracowicie, a efekty pracy to pachnące i pożywne sałatkowe pyszności.


          PROGRAM PROFILAKTYCZNY „CUKIERKI”

           W klasach trzecich realizowany jest cykl 8 zajęć warsztatowych, które prowadzi pedagog szkolny pani Alicja Kamola. Celem spotkań z uczniami jest:

          §  przekazanie uczniom podstawowych informacji dotyczących środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych

          §  kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi

          §  nauka postaw asertywnych wobec osób nieznajomych

          Podczas zajęć z pedagogiem uczniowie poznają bajkę profilaktyczną Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”, pracują w grupach, odgrywają scenki dramowe i wykonują prace plastyczne. Realizacja zajęć: listopad 2016 - styczeń 2017.


          SPOTKANIA Z POLICJANTEM

             W dniach 22.11 - 25.11.2016r. klasy II z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniach z policjantem. Pogadanki przeprowadzone z dziećmi poszerzyły ich wiedzę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię i sprawdził znajomość numerów alarmowych. Nasi uczniowie dowiedzieli się również jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi, by być bezpiecznym.

          BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

             Podczas spotkania z panią policjantką zorganizowanego 14.12.2016r. przez wychowawcę kl.3c p.Jolantę Musiał uczniowie oglądali film „Zwierzaki w sieci – przygoda Lee i Kim” oraz prezentację multimedialną dotyczącą oznaczeń na grach komputerowych.Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie korzystać z Internetu (m.in. nie należy podawać informacji dotyczących danych osobowych i nie otwierać plików nieznanego pochodzenia). Ta wiedza zapewne przyda się każdemu uczniowi, bo bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne.


          AKADEMIA PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI W 2C

            Taki tytuł nosi autorski program nauczycielki naszej szkoły pani Danuty Frieske. Jest on realizowany w klasie 2c. Tym razem podczas zajęć praktycznych uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, których tematem były „Kolorowe i zdrowe kanapki”. Dzieci uczyły się samodzielnie przygotować zdrowy posiłek korzystając z przygotowanych przez rodziców produktów. Pod okiem pani Danuty wyszło świetnie. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem robili kanapki, a później je z apetytem degustowali.

          Renata Baczuń

           TRENUJ Z "G - POWER" 

          W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli klubu sportowego G- POWER. Opowiadali o kajakarstwie, o obozach sportowych . Mogliśmy zobaczyć zdjęcia z treningów, zawodów i mistrzostw sportowych oraz fotografie bazy klubu. G-POWER zachęcali uczniów do trenowania kajakarstwa, opisując zalety i mocne strony tego sportu. Po części opisowej przeszliśmy do części pokazowej. Zawodnicy klubu zademonstrowali  jak trenują zimą na ergonometrach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności kajakarskich, symulując pływanie na maszynie treningowej.

          Ewelina Osuch

          "TALERZ ZDROWIA"

          Na przełomie lutego i marca uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Talerz zdrowia" zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy. Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania się. Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką talerza pełnego zdrowych produktów. Ocenie podlegała pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania pracy. Komisja Konkursowa w składzie: Grzegorz Gracz, Ewa Strzyżykowska oceniła pracę w trzech kategoriach. 

          Klasy I
          - 1 miejsce: Filip Chmielewski z 1b
          - wyróżnienie: Agata Maraszek z 1 a oraz Jakub Wiącek z 1b 
          Klasy II
          - 1 miejsce: Bartosz Boczkowski z 2d
          - wyróżnienie: Aleksander Kozaczyk z 2 a oraz Kornelia Pawlukowiec z 2c
          Klasy III 
          - 1 miejsce: Amelia Stradeło z 3 c
          - wyróżnienie: Marika Misztur z 3b oraz Maja Frelich z 3a.

          Więcej zdjęć na szkolnym facebook'u. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. 

          Grzegorz Gracz

           

          SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

           

           17 marca uczniowie klasy 2d uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Marią Andrzejewską, która poszerzyła ich wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci utrwaliły sobie prawidłowy sposób mycia zębów poprzez udzieloną fachową instrukcję, poznały produkty sprzyjające zdrowym zębom oraz dowiedziały się jak ważne są systematyczne wizyty u stomatologa i leczenie zębów. Pani Maria wyjaśniła również jak istotną rolę spełnia fluoryzacja zębów, którą przeprowadza wśród naszych uczniów.

          Renata Baczuń

          PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - NA SPORTOWO

           

           Uczniowie klas drugich przywitali nową i długo oczekiwaną porę roku - wiosnę biorąc udział w szkolnym korowodzie i w rozgrywkach sportowych. Wyścigi rzędów, w których zaprezentowali swoją szybkość i zwinność dostarczyły im wielu emocji. Dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji. Po wyścigach odbyły się rozgrywki klas II w "Dwa ognie". 

          Renata Baczuń

          WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „Lubuski Dzielnicowy bliżej dzieci”

             W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Lubuski Dzielnicowy bliżej dzieci”. Konkurs zorganizowano dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych województwa lubuskiego. Tematem prac był wizerunek dzielnicowego czyli policjanta pierwszego kontaktu ze społecznością lokalną. Tematyka konkursu wiązała się więc z jednym z celów - bezpieczeństwem uczniów - który przyświeca naszym działaniom z promocji zdrowia. Uczniowie wykonywali prace na zajęciach plastycznych, a koordynatorem konkursu była pani Danuta Frieske. Wykonane prace konkursowe przekazano Komendzie Miejskiej Policji. Tu prezentujemy jedną z nich.

          R.Baczuń 

          "BIEG PO ZDROWIE" - PROGRAM PROFILAKTYCZNY

           

            Bieg po Zdrowie to program o problematyce palenia tytoniu. Od marca 2017 r. jest realizowany na lekcjach wychowawczych w klasie 4c przez wychowawcę. W ramach podejmowanych działań poruszane są tematy dotyczące korzyści wynikających z niepalenia papierosów. Warsztatowa forma zajęć sprzyja wzmocnieniu poczucia własnej wartości. Uczy dokonywania właściwych wyborów oraz wyrażania własnych oczekiwań i zdań na konkretny temat bez obawy o poczucie odrzucenia  przez rówieśników. Istotą działań jest także promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, wolnego od dymu papierosowego.

          Ewelina Osuch

          SPOTKANIE UCZNIÓW Z DZIELNICOWYM - TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

             11.04.2017 odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym, który przeprowadził w naszej szkole Test Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „LUPO” w klasach IV – VI (eliminacje wewnątrzszkolne). Maksymalną ilość punktów uzyskali uczniowie kl. VI b Milena Stroińska i Jakub Tiuchtiej. Zwycięzca będzie reprezentował Szkołę Podstawową nr 4 w rozgrywkach powiatowych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie”. 
          R.Baczuń

          ZAJĘCIA Z TRENEREM GOLFA

           20.04.2017 gościliśmy w naszej szkole trenera golfa Pana Wojciecha Waśniewskiego. Na 8  stanowiskach były zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Piłeczką musieli trafić do celu, przerzucić ją przez przeszkodę. Poznali również nazwy poszczególnych kijów do gry i ich przeznaczenie. W treningu wzięli udział uczniowie klas : 4C, 6A, 3 A, 3 B, 3 D. Na koniec zajęć każdy uczeń dostał od pana Wojtka zaproszenie na pole golfowe.  
          Osuch Ewelina

          "HIGIENA OSOBISTA - JAK JEJ PRZESTRZEGAĆ?"

           

             Zajęcia dotyczące higieny odbywały się w kwietniu 2017r. na lekcjach przyrody w klasach czwartych. Celem zajęć było uświadomienie uczniom potrzeby przestrzegania higieny osobistej oraz utrwalania odpowiednich nawyków w tej sferze. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do przestrzegania higieny osobistej i oraz poprawnej dbałości o nią. Prace uczniów zostały ocenione, a z wyróżnionych wykonano wystawę pod hasłem „Higiena osobista – jak jej przestrzegać?” Oto jedna z prac uczniów.
          Dariusz Odwrot

          "KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO"

          Wtorek 25 kwietnia  to szczególny dzień dla uczniów klas młodszych. Na boisku szkolnym zaroiło się bowiem od policjantów, strażaków oraz przedstawicieli ratownictwa medycznego. Wszystko to za sprawą kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo.” Jej głównym zadaniem jest  nauczenie dzieciaków, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. W zbudowanym specjalnie do tego celu miasteczku ruchu drogowego maluchy poznawały zasady bezpiecznego przejścia dla przez ulicę i  jazdy na rowerze. Oprócz tego mogły sprawdzić, jak działają pasy w samochodzie i co grozi ludziom, którzy ich nie zapinają  podczas jazdy. Utrwaliły także zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania podczas pożaru.  Było wiele trakcji!  Najważniejsze jest jednak to, że oprócz świetnej zabawy dzieciaki utrwaliły i zdobyły wiele nowych wiadomości i umiejętności. Wierzymy, że dzięki tym zajęciom będą bardziej czujne i ostrożne na drodze.

          Dziękujemy serdecznie policjantom, strażakom i ratownikom medycznym, którzy zorganizowali dla naszych uczniów tak wspaniałe zajęcia. :)

          Ewa Najda

          "SPACERKIEM PO GORZOWIE"- konkurs plastyczny

          25 kwietnia gościliśmy w naszej szkole małych twórców z klas I - III gorzowskich szkół podstawowych. Tematem przewodnim konkursu był "Sport w naszym mieście".  Dzieci w trzyosobowych zespołach przedstawiały ważniejsze wydarzenia sportowe - mecze żużlowe Stali Gorzów, mecze koszykówki AZS PWSZ Gorzów oraz kajakarstwo. Podczas konkursu zaprezentoway się również dziewczęta z klasy VI , które przedstawiły bardzo ciekawe układy gimnastyczne z szarfą. Dziewczęta do wystepu przygotowała p. Ewelina Osuch.

          Przyznano nagrody nastepującym zespołom: z SP- 20, SP- 6 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego. Wyróżnienia otrzymały: SP-4, SP- 9 i Pierwsza Szkoła Podstawowa Montessori. 

          Danuta Frieske, Grażyna Matlak

           

          "DOGOTERAPIA" - zajęcia edukacyjne w IId

          15 maja uczniowie klasy  II d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z udziałem psów, które  prowadziła kynoterapeutka pani Agata Lewandowska z firmy BRAMS. Uczniowie poznali rasę Berneński pies pasterski i poszerzyli swoją wiedzę na temat właściwych zachowań wobec  psów. Instrukcje prowadzącej zapewne przydadzą się dzieciom, by zachować bezpieczeństwo w kontakcie z obcym psem, a spotkanie z Karmą i Amber na długo pozostanie w pamięci uczniów.

          Renata Baczuń

          "W - F JEST OK" - SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM W VIb

          16.05.2017r. naszą szkołę odwiedziła Karolina Naja - medalistka olimpijska w kajakarstwie. Pani Karolina  przeprowadziła lekcję w klasie 6b w ramach akcji „ W-F JEST OK”. Uczniowie po rozgrzewce mogli spróbować swoich sił i umiejętności  na obwodzie stacyjnym. Dominowały ćwiczenia  równoważne i wzmacniające obręcz barkową, typowe dla kajakarstwa. Pani Karolina opowiadała o swoich treningach i o dążeniu do celu. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali dyplomy i zdjęcie z autografem  sportowca.   

          Osuch Ewelina

          POZYTYWNYCH STRON SKAKANIA NA GUMIE JEST WIELE...

          Podczas skakania na gumie bardzo wzmacniają się mięśnie nóg. Już podczas pierwszych skoków, po kilku minutach, można poczuć, że nasze nogi są „zmęczone”, ale zmęczone w pozytywny sposób.

          Ręce oczywiście też nie próżnują. Choć spełniają dużo mniejszą rolę, to i tak podczas podskoków są w ruchu. Wykonując nimi nieznaczne ruchy, przyczyniamy się do tego, że ich mięśnie stają się silniejsze.

          Podczas skakania na gumie, trzeba być bardzo skupionym, aby nogi skoczyły na odpowiednią linię oraz, żeby się nie zaplątać. W związku z tym, łatwo stwierdzić, że poprawia się podczas tej aktywności nasza koncentracja. A jest ona szalenie ważna w pracy, w szkole, czy przy robieniu zwykłych, domowych czynności.

          W okresie dorastania nie wolno zapomnieć, aby nasze pociechy dbały o prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej. Nie zrobią tego lepiej jak skacząc na gumie. 

          Ewelina Osuch

           

          WYCIECZEK CZAS...

          CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ W MNISZKACH



          23 maja uczniowie klasy 2d i 2e odwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i poznały ginące zawody. Podczas warsztatów samodzielnie wyplatały wiklinowe wózki, wykonywały gliniane wazoniki i woskowe świece. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło wspólnego ogniska. Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Gorzowa.

          Renata Baczuń, Danuta Frieske

          SUKCESY SPORTOWE

          GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY W LA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

          W dniu 24 maja 2017 r uczniowie naszej szkoły brali udział w Indywidualnych zawodach LA Szkół Podstawowych gdzie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Srebrny medal w sztafecie 4x100 m. zdobyli: Mateusz Maliszewski, Filip Szafrański, Kamil Plackowiak, Konrad Pawłowski. Srebrny medal w biegu na 600 m. zdobył Konrad Pawłowski. Brązowy medal w biegu na 60 m zdobył Kamil Plackowiak oraz Zuzanna Palejczyk. Srebrny medal w biegu na 300 m zdobyła Natalia Jaworek. Drużynowo naszej ekipie chłopców udało się zająć IV miejsce. Serdeczne gratulujemy osiągniętych wyników sportowych. 

          Edward Borysewicz

          PIERWSZA POMOC
          PROGRAM "UCZYMY RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE"

          Jak co roku, wszyscy uczniowie klas I-III zostali objęci realizacją programu "Uczymy ratować ludzkie życie", które odbywa się pod patronatem WOŚP, a zostały przeprowadzone przez Barbarę Muszytowską i Ewę Najdę. Uczniowie poznali i utrwalili następujące wiadomości i umiejętności:

          1. Sprawdzanie przytomności.
          2. Wezwanie pomocy-numery alarmowe.
          3.Sprawdzanie oddechu.
          4.Pozycja boczna ustalona.
          5. Wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej.
          6. Łańcuch przeżycia.
          Zajęcia teoretyczne i praktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem.

          Barbara Muszytowska, Ewa Najda

           

          DZIEŃ DZIECKA W KLASACH II - DNIEM PROMOCJI ZDROWIA

           

          OD

          Klasy II połączyły świętowanie Dnia Dziecka z promocją zdrowia. Głównym punktem programu był bal wiosenny –Witaminkowo, do którego dzieci przygotowywały się wykonując opaski z ulubionymi owocami i warzywami. Świetnej, pełnej radości zabawie uczniów towarzyszyły znane i lubiane piosenki - „Jarzynowa gimnastyka”, ”Gruszka” czy „Olimpiada w Jarzynowie”. Kolejną atrakcją były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wykonywały sałatki owocowe. Trzeba przyznać, że coraz lepiej radzą sobie przygotowując zdrowy posiłek. Miłym zakończeniem świątecznego dnia była wspólna zabawa drugoklasistów na placu zabaw, której nie mogło zabraknąć, bo przecież zdrowy styl życia to także aktywność fizyczna.  

                    

          Renata Baczuń 

          SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM - PANIĄ KAROLINĄ GŁAŻEWSKĄ

          P6 czerwca 2017 dzieci z klasy 2d i 2b uczestniczyły w spotkaniu z panią Karoliną Głażewską, gorzowską kajakarką i trenerką z Klubu Sportowego G-POWER Gorzów. Pani Karolina ciekawie opowiadała uczniom o swojej karierze sportowej i osiągniętych sukcesach w kajakarstwie oraz zachęcała do zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione przez nią medale. To spotkanie zapewne rozbudziło sportowe zainteresowania naszych uczniów i na długo pozostanie w ich pamięci.
           

          Renata Baczuń, Ewa Andrzejewska

          WO

          DZIEŃ RODZICA NA SPORTOWO

             

          Tegoroczny Dzień Rodzica klasy II spędziły na sportowo. Dzieci wraz z Rodzicami brały udział w 10 konkurencjach sportowych przygotowanych przez wychowawców. Mimo zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili, a dobry humor dopisywał. Rozgrywki wygrała klasa 2e, której serdecznie gratulujemy! Wszystkie klasy II otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, że licznie przybyli i aktywne w naszych międzyklasowych rozgrywkach uczestniczyli.   
          Renata Baczuń

          „ W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” - KONKURS

          Konkurs skierowany był do uczniów klas IV- VI. Zadaniem było nakręcenie krótkiego filmu, który łączy aktywność fizyczną ze zdrowym odżywianiem. 
              Cele konkursu:
          Propagowanie wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia.
          Nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.
          Wspomaganie rozwoju dzieci w przyjaznym i zdrowym środowisku.
          Stworzenie sytuacji do kształtowania w uczniach postaw prozdrowotnych.
          Nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie.
          Kształtowanie aktywnej postawy wobec zdrowia swojego i innych.

          I miejsce     Maria Dąbrowska, Zosia Stankowska, Hannah Nowicka  z kl. 4b
          II miejsce    Ola Kałasz - kl. 6a
          III miejsce  -Julia Bobin - kl. 5a

          Wyróżnienia:  Jakub Worach - 4c,
                                 Mateusz Nowak - 4a
                                 Julia Żejmo - 6a

          Dziękujemy  uczniom za udział w konkursie, a „Jatomi Fitness” za nagrody dla uczestników konkursu.

          Osuch Ewelina

          WYCH

          OWYCHZOWSKA 

    • Kontakty

      • tel/fax: 957 239 621
      • ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp. Poland
      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    • Logowanie