Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją nie spróbowanie pączka w tłusty czwartek przynosi pecha, to też Samorząd Uczniowski w naszej szkole zatroszczył się o samopoczucie swoich koleżanek oraz kolegów i zorganizował „Kiermasz Pączkowy”. Słodkości ze stoiska znikały błyskawicznie.

Dzieci również zatroszczyły się o pracowników szkoły, i każdemu wręczyły pączusia na pięknym talerzyku.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWA

Dnia 13.02.2020 roku (czwartek) w godzinach 16301830 odbyła się dyskoteka walentynkowo- karnawałowa dla klas IV-VII .

Było wiele ciekawych konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski  i oczywiście tańce. Przez całą zabawę działał bufet, w którym uczniowie mogli kupić coś do jedzenia i picia. Nie zabrakło również konkursu na króla i królową balu .

Podczas dyskoteki bawiliśmy się doskonale i już nie możemy doczekać się następnej imprezy.

Samorząd Uczniowski informuje,że rozpoczynamy zabawę w „Szczęśliwy numerek”.

W każdą środę rano zostanie wylosowany numer i umieszczony na tablicy samorządu. Uczeń posiadający numer w dzienniku taki, jak wylosowany, zostaje w tym dniu zwolniony z odpytywania, kartkówek i niezapowiedzianych sprawdzianów.

Regulamin „Szczęśliwego numerka”

Każdy ma prawo do szczęścia.

1. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
  • niezapowiedzianych kartkówek
  • niezapowiedzianych odpowiedzi
  • zadanych zadań domowych
  • odpowiedzi ustnej na ocenę;
  1. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:
  • zaplanowanych sprawdzianów
  • zaplanowanych kartkówek
  • zaplanowanego pytania
  • bieżącej pracy na lekcji oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek. Odmowa pracy w czasie zajęć powoduje utratę przywileju Szczęśliwego Numerka (decyduje nauczyciel danego przedmiotu);
  • wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego.
  1. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.
  2. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.
  3. Szczęśliwy Numerek nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.
  4. W przypadku, gdy uczeń wylosuje szczęśliwy numerek, ale nie zachowuje podstawowych norm społecznych oraz nie wypełnia obowiązków uczniowskich zarówno na lekcji jak i na przerwach nie może skorzystać z praw przysługujących szczęśliwemu numerkowi.

Samorząd Uczniowskismiley

GÓRA GROSZA

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza ”. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie funduszy na pomoc dla dzieci najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników przynosili drobne monety. Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 403,98zł.Pieniądze zostaną wysłane na adres organizatora.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji też będą chętnie brali udział.

Opiekun SU: Anna Kamińska

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W czwartek 28 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, migoczącą światłami salę disco. „Wróżki” z Samorządu Uczniowskiego przepowiadały chętnym przyszłość. Uczestnicy andrzejkowych zabaw z niecierpliwością przekuwali papierowe serca, by odczytać imię swojej sympatii albo poznać zawód przyszłości.

Zregenerować siły i dostarczyć energii można było przy stoisku z łakociami ,które również przygotował Samorząd Uczniowski.

Wszyscy bawili się wesoło, a przepowiedziana szczęśliwa przyszłość niech się spełnia.

W imieniu Samorządu dziękuję Pani Izebeli Sinkowskiej oraz Panu Bartoszowi Masłowskiemu za pomoc w organizacji.

Opiekun SU: Anna Kamińska

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

Z okazji tego szczególnego dnia  uczniowie  przygotowali plakaty pt. „Oderwij i podaruj!”, które zostały roziweszone po całej szkole . Każdy, mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły.

„Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.

Dużo emocji wzbudziła szkolna „Skrzynka Życzliwości”, do której uczniowie mogli włożyć napisane przez siebie karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla kolegów i koleżanek.

Tego dnia pokazaliśmy , że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

smileywraz z opiekunem