Nawigacja

Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Szkoła Promująca Zdrowie

Rok szkolny 2019/2020

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicz w Gorzowie Wielkopolskim od wielu lat realizuje zadania programowe zdrowego stylu życia. Jest to miejsce gdzie wszyscy pracownicy, uczniowie i rodzice podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się żyć zdrowiej i tworzyć wokół siebie zdrowe środowisko. Zapewnione są tu dogodne warunki, by stymulować prawidłowy rozwój psychofizyczny. Na podstawie obserwacji określono cele i zadania, które mają za zadanie propagowanie zdrowego stylu życia całej społeczności szkolnej.

Priorytety działań, cele główne i szczegółowe Szkoły Promującej Zdrowie na rok szkony 2019/2020

Zespół ds. promocji zdrowia

Paulina Pałczyńska- szkolny koordynator ds. promocji zdrowia

Izabela Sinkowska, Karolina Waszak-Stasiulewicz , Julita Zamłynna

                                       

 

TERAZ TWÓJ RUCH

TERAZ TWÓJ RUCH

03.12.2019

Pogoda jest zawsze odpowiednia jeżeli są chęci do aktywności fizycznej, rywalizacji, oraz do dobrej zabawy w szkole, w której promuje się zdrowie. Wszystkie te elementy miały miejsce w czasie pierwszego etapu szkolnego konkursu "Teraz Twój ruch". Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wykazać się precyzją w czasie jazdy rowerem, zwinnością oraz szybkością. Kolejny etap wkrótce...

Paulina Pałczyńska

Andrzejkowa loteria i zabawa

Andrzejkowa loteria i zabawa

02.12.2019

 

29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas trzecich połączona z loterią fantową, którą zorganizowali rodzice uczniów klasy III a. Trzecioklasiści świetnie się bawili, a wszyscy uczniowie klas I - III wzięli udział w loterii, w której każdy los wygrywał. Było mnóstwo emocji, ale najważniejsza była wspólna zabawa i integracja uczniów. Teraz wszyscy czekamy na Boże Narodzenie i karnawał, w którym będziemy również dobrze się bawić.

Barbara Muszytowska

GÓRA GORSZA

GÓRA GORSZA

02.12.2019

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem na który zbierane są  monety (o wszystkich nominałach: od 1gr do 5zł), jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. 
Zachęcamy do aktywnego udziału!!!

„Góra Grosza to przede wszystkim Wy! To dzięki Waszej ofiarności możemy tak wiele robić dla innych, dla których los nie zawsze był łaskawy”. 

 

Anna Kamińska

Jesienny Turniej Sportowy klas 1

Jesienny Turniej Sportowy klas 1

02.12.2019

26 listopada klasy pierwsze wzięły udział w Jesiennym Turnieju Sportowym. Uczniowie zmagali się w zdrowej rywalizacji w pięciu konkurencjach m.in. bieg z woreczkiem na głowie, slalom z przeszkodami. Dzieci musiały wykazać się dużym sprytem, szybkością oraz dokładnością. Mali sportowcy świetnie bawili się wśród rówieśników. Na koniec wręczono dyplomy za udział w turnieju.

Katarzyna Wyka

Andrzejkowa zabawa pierwszaków

Andrzejkowa zabawa pierwszaków

29.11.2019

W piątkowy poranek uczniowie klas pierwszych, podobnie jak ich starsi koledzy, bawili się na dyskotece andrzejkowej.  Tego dnia wszyscy byli odświętnie ubrani, bo to przecież wyjątkowy czas przed rozpoczynającym się adwentem.  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i  bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na następny bal.

Małgorzata Giżycka

Dyskoteka andrzejkowa klas II

Dyskoteka andrzejkowa klas II

29.11.2019

29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas drugich. Drugoklasiści z niecierpliwością czekali na to radosne wydarzenie, bo bardzo lubią wspólną zabawę przy muzyce. Dzieci pokazały, że nie tylko świetnie tańczą, ale i śpiewają. Wszyscy dobrze się bawili. Pozostaną więc miłe wspomnienia i oczekiwanie na kolejną zabawę czyli bal karnawałowy.

Renata Baczuń

Sportowa kariera naszego ucznia Oskara Palucha

Sportowa kariera naszego ucznia Oskara Palucha

27.11.2019

Młodzi i gniewni” to autorski projekt redakcji speedwaynews.pl. W sześćdziesiątym czwartym odcinku został przedstawiony nasz uczeń Oskar Paluch. Zapraszamy do ciekawej lektury (link poniżej).

https://www.speedwaynews.pl/aktualnosci/item/66389-mlodzi-i-gniewni-64-oskar-paluch

Tarnowskie termy

Tarnowskie termy

27.10.2019

25 pażdziernika 2019 roku klasa VC wybrała się wycieczkę integracyjno- relaksową do sąsiedniego województwa wielkopolskiego, do Tarnowa Podgórnego, aby spędzić 3 godziny w przepięknych słonych termach.Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych, umożliwiających udział w pływaniu rekreacyjnym oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Podczas 3 godzinnego pobytu w prawdziwym centrum zabaw wodnych, każdy uczestnik wyjazdu mógł skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi, biczy wodnych, basenu zewnętrznego oraz dzikiej rzeki. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami, a czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich uczestników. wychowawca Beata Ejma

  

Turniej SKO kl. 2

Turniej SKO kl. 2

18.10.2019

W piątek 18 października uczniowie klas drugich uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym Mini Turnieju Wiedzy Bankowej.  Dzieciaki rywalizowały w konkurencjach związanych z przeliczaniem pieniędzy i obliczeniami matematycznymi. Musiały się także wykazać umiejętnością dzielenia wyrazów na sylaby oraz sprawnością fizyczną. Zadania wymagały skupienia uwagi i szybkiego podejmowania decyzji. Najwięcej punktów zdobyła klasa 2 c i to ona została zwycięzcą zabawy, II miejsce zdobyła- 2 a, a III miejsce -  2 b. Ale nie to,  kto wygrał było najważniejsze! Najważniejsze, że wszyscy otrzymali nagrodę i dobrze się bawili! Następny Turniej już niedługo!

Opiekun SKO Ewa Najda

Całe ciało tworzy

Całe ciało tworzy

16.10.2019

W środę uczniowie klasy 2 a  wybrali się do MOS w Gorzowie na pierwsze  w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne  z cyklu Karuzela. Zajęcia pt. „Całe ciało tworzy” poprowadziła Kornelia Florczak. Najpierw zapoznała dzieciaki z pojęciem Action Painting-u, a następnie zachęciła je do samodzielnego tworzenia  ekspresyjnych „dzieł.” Dzieci uruchomiły całych siebie, traktując linię jako przedłużenie swojego ciała i swoich myśli. Malowały flamastrami, pędzlami i samymi dłońmi umoczonymi  w farbie. Było przy tym dużo ruchu i zabawy. Zajęcia bardzo się nam podobały. Już nie możemy doczekać się następnych.

Ewa Najda

Twoje zdrowie w Twoich rękach!

Twoje zdrowie w Twoich rękach!

15.10.2019 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk, z tej okazji uczniowie przypomnieli sobie jak ważne jest dokładne wykonywanie tej czynności. W toaletach pojawiły się instrukcje, by przypomnieć jak pawidłowo dbać o higienę.  Warto wiedzieć, że aż 80% infekcji przenoszonych jest przez ręce i to bardzo szybko! Statystycznie 1 osoba może przekazać bakterie z brudnych dłoni aż 14 kolejnym, a każdy cm2 skóry człowieka może pomieścić tysiące, a nawet miliony drobnoustrojów. Sio zarazki z moich dłoni! Zaraz mydło was przegoni.

Paulina Pałczyńska

PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA

15.10.2019

W miniony piątek odbyło się w naszej szkole uroczyste  pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści bardzo przeżywali ten dzień, gdyż złożone przez nich ślubowanie było świadectwem przyjęcia ich w poczet Szkoły Podstawowej nr 4.  Pan dyrektor Piotr Talaska wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Skoczylas dokonali pasowania na ucznia, po którym pełnoprawni już uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości. Po oficjalnej części uroczystości rozegrano zawody sportowe dzieci i rodziców, a na zakończenie wszyscy przeszli do swoich klas na słodki poczęstunek. 

Kochane Pierwszaki!

Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Małgorzata Giżycka

Drugoklasiści w lesie

Drugoklasiści  w  lesie

30.09.2019

W poniedziałek dzieci z klas drugich wybrały się na  pierwszą wspólną wycieczkę do Puszczy Barlineckiej w miejscowości Łubianka. Wędrując ścieżką edukacyjną dzieciaki poznały warstwy lasu oraz rośliny i zwierzęta je zamieszkujące. Nauczyły się rozpoznawać wybrane drzewa i dowiedziały się, jak bezpiecznie zbierać grzyby. Poznały pracę  leśnika i wiedzą, co zrobić  by  w przyszłości uprawiać ten zawód. Na zakończenie wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski pieczone nad ogniskiem, które przygotowali specjalnie dla nas leśnicy. Od nich dostaliśmy też na pamiątkę piękne smycze do uczniowskich szafek! Bardzo dziękujemy! 

To była wspaniała lekcja przyrody! Szkoda tylko, że pogoda nam nie dopisała!

Ewa Najda

5. miejsce w piłce nożnej chłopców

5. miejsce w piłce nożnej chłopców

25.09.2019

23.09.2019 odbył się finał Gorzowskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej klas 4-6. Reprezentacja naszej szkoły, spośród 16 drużyn zgłoszonych do rozgrywek, zajęła 5. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w naszym zespole grało 4 chłopców z rocznika 2009, co jest dobrą wróżbą dla przyszłorocznych rozgrywek.

I miejsce: SP-21 

II miejsce: SP-13

III miejsce: SP-20

IV miejsce: SP-5

V miejsce: SP-4

​​Bartosz Masłowski

Klasa 4b pomaga Zuzi!

Klasa 4b pomaga Zuzi!

23.09.2019 r.

Uczniowie klasy 4b włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, by w ten sposób pomóc Zuzi Kożuszek z Kostrzyna. Dziewczynka urodziła się w marcu 2014r. jako niewydolny oddechowo wcześniak, z wrodzonym zapaleniem płuc, niedokrwistością oraz nieodwracalnymi zmianami mózgu. Cierpi też na obniżone napięcie mięśniowe i jest stale rehabilitowana. Mimo, że ukończyła już pięć lat, to nadal nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Dzięki intensywnej rehabilitacji zaczęła pełzać i to można uznać za sukces!

Uczniowie klasy 4b zachęcają wszystkich do pomocy Zuzi. Dzięki plastikowym nakrętkom dziewczynka otrzyma dodatkową pomoc w postaci rehabilitacji i wózka, dzięki któremu będzie mogła się poruszać.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!

Na razie najwięcej nakrętek zebrał Jan Malinowski. Gratuluję wrażliwości i zaangażowania!

Joanna Przybyszewska

 

Lekcja języka polskiego na świeżym powietrzu!

Lekcja języka polskiego na świeżym powietrzu!

14.09.2019 r.

Czy można sumiennie przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty i jednocześnie miło spędzić czas na świeżym powietrzu?

Uczniowie klasy 8b przekonali się, że można! W piątek 13. września powtarzali zagadnienia dotyczące lektur obowiązkowych na szkolnym podwórku. Podzieleni na 3 zespoły wykonywali zadania sprawdzające znajomość autorów książek, ich tytułów i gatunków literackich. Zdobyli też wiedzę o A. Mickiewiczu, J. Słowackim i I. Krasickim.

Ósmoklasiści wykazali się kreatywnością i pokazali, że potrafią sprawnie pracować w zespole. Ich wspólne działanie zaowocowało wieloma punktami, które zdobyli.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że chcą więcej takich lekcji!

 Joanna Przybyszewska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
  • tel/fax: 957 239 621