• Rok szkolny 2023/2024

        •  

          Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicz w Gorzowie Wielkopolskim od wielu lat realizuje zadania programowe zdrowego stylu życia. Jest to miejsce gdzie wszyscy pracownicy, uczniowie i rodzice podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się żyć zdrowiej i tworzyć wokół siebie zdrowe środowisko. Zapewnione są tu dogodne warunki, by stymulować prawidłowy rozwój psychofizyczny. Na podstawie obserwacji określono cele i zadania, które mają za zadanie propagowanie zdrowego stylu życia całej społeczności szkolnej.

          Priorytet działań:

          Uczeń bezpieczny w szkole oraz w sieci, aktywnie spędzający czas wolny.

          CEL:

          • poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie bezpieczeństwa w życiu codziennym,
            i w ruchu drogowym,
          • rozwijanie sprawności fizycznej poprzez organizację różnych zajęć sportowych,
          • promowanie zdrowego stylu życia przez wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego uczniów,
          • kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych poprzez nabytą wiedzę,
          • kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno zdrowotnych,
          • higiena pracy umysłowej, radzenie sobie ze stresem,
          • aktywność fizyczna, propagowanie racjonalnego spędzania czasu wolnego, udział
            w zajęciach pozalekcyjnych, organizowanie
          • atrakcyjnych form sportowo-wychowawczych,
          • samokontrola zdrowia i rozwoju, bezpieczeństwo w życiu codziennym,
          • kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi,
          • podstawy udzielania pierwszej pomocy.
          • Kryterium sukcesu: analiza wyników ankiet wskaże, że uczniowie czują się bezpiecznie w szkole, znają i respektują zasady panujące w
          • sieci, potrafią spędzać aktywnie czas wolny.
          • Opracował zespół ds. promocji zdrowia
            Paulina Pałczyńska- szkolny koordynator ds. promocji zdrowia
            Izabela Sinkowska
            Maria Kunicka
            Julia Kanecka
            Julita Zamłynna
      • Wizyta Strażników Lasów

        Wizyta Strażników Lasów
        14.03.2024 r.
        13.03.2024r. odbyło się spotkanie klas drugich oraz trzecich z organizatorami kampanii Laurka dla Strażników Lasów zachęcające uczniów do wzięcia udziału w akcji. Podczas spotkania została przeprowadzona krótka prelekcja o mądrym i odpowiedzialnym zachowaniu w lesie. 
        Ada Marciniak

      • FINAŁY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KL. 7-8 GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

        FINAŁY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KL. 7-8 GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO
        13.03.2024
        12.03.2024 odbyły się finały miasta Gorzowa Wielkopolskiego w piłce ręcznej chłopców dla klas 7-8. Reprezentacja szkoły w składzie: Bojarski Oskar, Cichocki Paweł, Cichocki Piotr, Dubieński Miłosz, Gos Maksymilian, Górka Marcel, Kowalczyk Maksymilian, Koniczek Kacper, Krynicki Hubert, Linkowski Filip, Malarek Mikołaj, Miś Aleksander, Sobkowiak Kacper, Sidor Wojciech, Wojciechowski Ksawery, zdobyła wicemistrzostwo Gorzowa Wielkopolskiego w kategorii klas 7-8. Wielkie brawa dla chłopców!
        Michał Nieradko

      • Z wizytą w Termach

        Z wizytą w Termach
        08.03.2024 r.
        Uczniowie klas 4b i 5b spedzili Dzień Kobiet w bardzo aktywny sposób. Obie klasy wybrały się na wycieczkę do Tarnowa Podgórnego, aby w pięknych wnętrzach Term spędzić miło i na sportowo wspólny czas. Uczniowie korzystali ze strefy sportowej oferującej baseny pływackie, ale przede wszystkim świetnie się bawili na zjeżdżalniach, sztucznej rzece, a także grając w piłkę. Wszyscy stwierdzili, że trzeba będzie taką wyprawę powtórzyć.
        Krystyna Zalewska

      • "Bezpieczne dziecko"

        "Bezpieczne dziecko"
        7.03.2024 r.
        W czwartkowe przedpołudnie uczniów klasy 2b odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Kryminalistyki KMP w Gorzowie. Tematem wiodącym spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo i zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu. Dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem i samochodem, podkreślili także ważność elementów odblaskowych, które każdy uczeń posiadać powinien. Uczniowie mieli okazję dokładnie obejrzeć policyjny strój oraz prawdziwe kajdanki, następnie na specjalnym papierze złożyli odciski palców, które na pamiątkę mogli zabrać do domu.  W ramach prezentów dzieci otrzymały odblaskowe breloczki, taśmy odblaskowe, naklejki i gwizdki policyjne. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli zasiąść za kierownicą nowego radiowozu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, i przez chwilę poczuć się , jak prowdziwi policjanci. Dziękujemy tacie Juliana za zorganizowanie tak miłego spotkania.
        Małgorzata Giżycka

      • III edycja konkursu historycznego - HISTORIA W PUDEŁKU

        III edycja konkursu historycznego - HISTORIA W PUDEŁKU
        05.03.2024 r.
        Kolejny raz nauczycielki historii zaprosiły uczniów i uczennice naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie "Historia w pudełku".Tegoroczna edycja poświecona była polskim artystom i artystkom. Prace, które zostały zgłoszone do konkursu cechowały się ogromną pomysłowością i kreatywnością.
        Krystyna Zalewska

      • TURNIEJ SPORTOWY KLAS 2

        TURNIEJ SPORTOWY KLAS 2
        5.03.2024 r.
        Uczniowie klas 2 uczestniczyli dzisiaj w kolejnych zmaganiach sportowych. Tym razem odbyły się one pod hasłem "Zegnamy zimę". Uczestnicy turnieju musieli wykazać się umiejętnością kozłowania, przenoszenia i układania piłek tenisowych, biegu sztafetowego oraz biegu z woreczkiem na głowie.  Zabawa przebiegała w miłej atmosferze i według zasady fair play.
        Małgorzata Giżycka

      • Nocne zajęcia kulinarne

        Nocne zajęcia kulinarne
        27.02.2024
        9 lutego 2024 r. podczas nocowania w szkole odbyły się kolejne trzygodzinne zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie smażyli naleśniki według własnych przepisów. Podczas zajęć uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria przyszłości. W trakcie smażenia naleśników uczniowie podjęli się challengu, który polegał na  obróceniu naleśnika na drugą stronę i złożenie go z powrotem płasko na dnie patelni. Z obserwacji wynika, że technika obracania naleśników wymaga jeszcze czasu i praktyki. W sumie usmażyliśmy 30 naleśników, a na deser wypiekliśmy dwie blaszki babeczek. Najprzyjemniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem była oczywiście degustacja naszych wytworów kulinarnych.
        Joanna Freliga

      • Bal karnawałowy w trzecich klasach

        • Bal karnawałowy w trzecich klasach
          09.02.2024
          Tradycji stało się zadość! Klasy trzecie bawiły się zacnie!  W trakcie tańców odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę. Oczywiście zgodnie z tradycją karnawałową :) Dziewczęta oraz chłopcy dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej się zaprezentować. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Po dyskotece karnawałowej wspólna zabawa była kontynuowana w gabinetach lekcyjnych. 
          Agnieszka Fabicka

      • Dyskoteka karnawałowa kl.4-8

        Dyskoteka karnawałowa kl.4-8
        09.02.2024
        06.02.2024 r. odbyła się  dyskoteka karnawałowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Po raz kolejny nasi uczniowie bawili się w rytm największych przebojów, wzięli również udział w konkursach. Dwie godziny dyskotekowej zabawy upłynęły w radosnej atmosferze. W czasie zabawy uczennice odtańczyły znane wszystkim układy taneczne: macarenę oraz belgijkę. Śmiechu i radości było co nie miara. Nie zabrakło karnawałowych masek i strojów. Bez wątpienia, wszyscy świetnie się bawili!
        Joanna Freliga

      • Wizyta w muzeum

        Wizyta w muzeum
        8.02.24 r.
        Uczniowie klasy 5c wybrali sie dziś do muzeum, by uczestniczyć w grze nawiązującej do obrazu Księżnej Luizy Ulriki Pruskiej, który znajduje się na ekspozycji w Willi Schoredera. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy kolorystyczne. Każdy zespół otrzymał opatrzony swoim kolorem plan obiektu z naniesionymi 16 pytaniami. Za każdą prawidłową odpowiedź ekipa otrzymywała kopertę w swoim kolorze, a każda zawierała jeden albo dwa puzzle. Gra muzealna zakończyła się ułożeniem na czas puzzli z wizerunkiem Białej Damy. Wszystkie grupy poradziłay sobie zarówno z pytaniami, jak i ułożeniem z puzli z wyżej wymienioną postacią.
        Renata Jaroszyńska

      • Bal karnawałowy klas 2

        Bal karnawałowy klas 2
        8.02.2024 r.
        Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dzisiaj w klasach drugich.  Już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Uczniowie  przebrani były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Pierwsze rytmy wesołej muzyki porwały wszystkich do zabawy.  Na sali zrobiło się gwarno i kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Uczniowie z wielkim żalem opuszczali salę gimnastyczną, bo wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.
        Małgorzata Giżycka

      • "PAJAMA DAY"

        "PAJAMA DAY"
        08.02.2024
        W myśl zasady: kto przebrany nie będzie pytany, Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów oraz nauczycieli do przyjścia do szkoły w piżamach. Akcja odbędzie się 9 lutego 2024 r. 20 pierwszych osób, które zgłoszą się do p.Joanny Freligi (nauczycielki biblioteki) dostaną słony upominek. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację ciężko chorych dzieci, dla których  piżama jest podstawowym ubraniem na szpitalnych oddziałach. Serdecznie zapraszamy! Samorząd Uczniowski
        Joanna Freliga

      • Konferencja językowo-coachingowa Curie Talks

        Konferencja językowo-coachingowa Curie Talks
        05.02.2024
        W czwartek, 1 lutego, dwoje uczniów naszej szkoły Irena Bobin z kl. 6a i Jan Malinowski z kl. 8a udało się do II LO, by wziąć udział w siódmej edycji konferencji językowo-coachingowej Curie Talks. Mieli Oni możliwość przedstawić w języku angielskim swoje krótkie prezentacje, jak i wysłuchać przemówień uczniów z innych szkół. Warto podkreślić, że Irena i Janek byli najmłodszymi uczestnikami konferencji, jedynymi ze szkoły podstawowej. Irena opowiadała o kulturze Japonii, natomiast Janek przedstawił słuchaczom najważniejsze fakty dotyczące II wojny światowej.
        Curie Talks to przedsięwzięcie, którego podstawowym założeniem jest umożliwienie młodym ludziom dzielenia się swoimi pasjami, pomysłami i zainteresowaniami. Celem nie jest rywalizacja, lecz szerzenie idei autoprezentacji, rozwoju osobistego oraz oczywiście praktyka języka angielskiego. Ta konferencja była nie tylko wyjątkową platformą wymiany myśli i poglądów, ale i możliwością sprawdzenia się w formule TED Talk. Irena i Janek wykazali się niesamowitą wiedzą, odwagą i umiejętnościami językowymi. BRAWO!
        Justyna Boboń

      • Co piszczy w belkach gorzowskiego Spichlerza?

        Co piszczy w belkach gorzowskiego Spichlerza?
        01.02.2024
        Spichlerz to jeden z budynków należących do kompleksu Muzeum im. J. Dekerta. Dla naszych wychowanków okazał się on miejscem pełnym emocjonujących wrażeń. W czwartek 1 lutego uczniowie klasy 3 c uczestniczyli bowiem w warsztatach edukacyjnych „Co w belkach piszczy?”. Na początku zostali zapoznani przez p. Wiolettę Amanowicz z krótką historią pięknego zabytku jakim jest gorzowski Spichlerz. Zdobyli więcej informacji na temat budowy, wyglądu i przeznaczenia tego budynku w dawnych czasach. Po krótkiej prelekcji wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich musiała wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem i co najważniejsze umiejętnością pracy w zespole. Rywalizacja była wspaniała! Każda z grup mogła być zwycięska, wystarczyło podać ostatecznie rozwiązanie. Wszyscy doskonale uporali się z przygotowanymi ćwiczeniami i zagadkami. Teraz już wszyscy uczniowie klasy 3 c na pewno wiedzą co piszczy w belkach Spichlerza.
        Ewa Najda

      • Turniej klas II

          Turniej klas II
           31.01.24 r.
           W środę 24 stycznia 2024 r. odbył się w naszej szkole turniej „Dwóch ogni” klas drugich. Rozgrywki odbyły     się według systemu każdy z każdym. Drużyny rozegrały po dwa mecze.Wszystkie zespoły walczyły                bardzo dzielnie i starały się zdobyć jak najwięcej punktów.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.
            Katarzyna Wyka

      • Konkurs ortograficzny dla klas IV-VIII

        Konkurs ortograficzny dla klas IV-VIII
        29.01.2024r.
        15  stycznia 2024 roku w naszej szkole odbył się  konkurs ortograficzny dla klas IV-VIII. O tytuł mistrza ortografii rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV-V  i klasy VI-VIII. Konkurs składał się z dwóch części . Najpierw wszyscy mieli do napisania dyktando ze słuchu a następnie uczniowie musieli zmagać się z wykonaniem   różnych  zadań w zależności od kategorii. Były zagadki, rebusy oraz pytania z zasad ortograficznych.
        Dorota Wawrzyn

      • Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

        Świętujemy Dzień Babci i Dziadka
        29.01.2024
        Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym wiatru i chłodu, to jednak są takie 2 dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To oczywiście Dzień Babci i Dziadka. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z tej ważnej okazji w poniedziałek 29 stycznia w klasie 3 c odbyła się wspaniała impreza. Na początek dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Przy kawie, herbacie i pysznych ciastach przygotowanych przez nasze kochane mamy, zgromadzeni goście obejrzeli także prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów. Każdy slajd zawierał nie tylko piękne zdjęcia z dziadkami, ale także wiele miłych słów pod ich adresem. Największy hit czekał jednak na wszystkich na zakończenie imprezy! To warsztaty z przyszywania guzików. Każdy wnuczek i wnuczka pod czujnym okiem babci uczyli się trudnej sztuki szycia! Było wiele zabawy i śmiechu, ale efekty zaskoczyły wszystkich! Dzieciaki nauczyły się jak to się robi zaskakująco szybko! Mamy nadzieję, że od dzisiaj dzieciaki nie tylko będą z dziadkami oglądać „fajne filmy”- ale także będą zdobywać nowe, potrzebne w życiu umiejętności!
        Ewa Najda

      • Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

        Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej
        28.01.2024 r.
        Klasa 1c odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie miała okazję poznać komiksy dla dzieci. Uczniowie wzięli udział w warsztatach "Dzikie komiksowe opowieści".  Dzieci przekonały się, że komiksy są idealną alternatywną dla zwykłej dziecięcej książki. Dowiedziały się, że podczas czytania komiksu rozwijają wyobraźnię tak samo, jak w przypadku klasycznej książki. Dodatkowo komiks rozwija też wyobraźnię przestrzenną – dziecko musi klatka po klatce odtworzyć historię, którą próbuje poznać. Ponadto komiksy wymuszają na dziecku większą koncentrację. Na rynku dostępne są wartościowe komiksy, często w formie powieści graficznych, które oprócz tego, że bawią, również uczą – nie tylko czytania, ale przede wszystkim wartości, z którymi dziecko powinno być zaznajamiane od najmłodszych lat. Ważne, aby rodzice uświadomili sobie, że komiksy rozwijają zarówno poprzez wartościowe historie z nich płynące, jak również poprzez śmiech i zabawę. Stąd też wniosek, że czytanie komiksów jest gwarantem miłego i kreatywnego spędzania czasu. 
        Ewa Andrzejewska

      • " Gorzów - moje miasto"

        "Gorzów - moje miasto"
        27.01.2024r. 
        W piątek  26 stycznia, w naszej szkole odbył się apel na temat " Gorzów - moje miasto"  przygotowany  przez uczniów klas 7.   
        Podczas przedstawienia młodzi aktorzy przybliżyli społeczności szkolnej historię naszego miasta począwszy od jego powstania do czasów współczesnych.  Uczniowie bardzo dobrze odegrali swoje role wcielając się w różne osoby.   Można było cofnąć się do roku   1257 , w którym to Jan I, margrabia brandenburski z dynastii askańskiej, polecił swojemu rycerzowi - Albrechtowi de Luge założyć miasto nad rzeką Wartą. Można było także dowiedzieć się o tym, kim był  Johan Gottlieb Herman Pauksch  i co zrobił dla Gorzowa . Podczas przedstawienia uczniowie widzieli różne sceny historyczne mające miejsce w naszym mieście. O tym , co działo się w Gorzowie na przestrzeni wieków opowiadała katedra. Uczniowie klas  7  za swoje przedstawienie zebrali gromkie brawa  i gratulacje.
        Dorota Wawrzyn

      • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców

        Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
        26.01.2024
        W czwartek 25.01.2024 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bojarski Oskar, Cichocki Paweł, Cichocki Piotr, Dubieński Miłosz, Linkowski Filip, Kowalczyk Maksymilian, Malarek Mikołaj, Miś Aleksander, Sobkowiak Kacper, Włodarczyk Krystian, Wróblewski Karol, udała się na Mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego w koszykówce chłopców klas VII-VIII. Chłopcy zajęli 3. miejsce i otrzymali brązowe medale. Wielkie brawa dla zespołu!
        Michał Nieradko

      • Konkurs SKO - Bezpiecznie w sieci
        Konkurs SKO - Bezpiecznie w sieci
        23.01.2024
        W poniedziałek w naszej szkole został przeprowadzony konkurs „Bądź bezpieczny w Internecie. ” Jego celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci z klas trzecich do zasobów internetowych. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie materiałów „SKO-owicz bezpieczny w sieci” oraz filmów, spotów, plików muzycznych udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. Trzecioklasiści najpierw poznali zasady bezpiecznego serfowania w Internecie, a następnie rozwiązali test konkursowy, w którym musieli prawidłowo odpowiedzieć na 12 pytań. Dla nich zadanie okazało się proste.
        Ewa Najda

         

      • Warsztaty dla najmłodszych- "Więcej rozumiesz, lepiej segregujesz" 

        Warsztaty dla najmłodszych- "Więcej rozumiesz, lepiej segregujesz" 
        23. 01.2024
        W styczniu uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Więcej rozumiesz, lepiej segregujesz".  Podczas zajęć dzieciaki obejrzały prezentację przedstawiającą skalę zanieczyszczenia naszej planety oraz wybrane akcje jej oczyszczania, np. zbieranie śmieci z  Mont Everestu. Prowadząca - p. Justyna, omówiła także najczęstsze błędy popełniane podczas segregacji odpadów oraz efekty recyklingu. Dla dzieci zaskoczenie stanowił fakt, że nawet niektóre z ich ubrań są efektem przetwarzania plastiku. Wierzymy, że teraz nasi uczniowie będą uczyli w domach swoje rodziny, jak prawidłowo segregować nasze domowe śmieci. To była bardzo ważna lekcja. Przede wszystkim dla naszej planety. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom z każdym rokiem będzie stawała się czystsza i piękniejsza!
        Ewa Najda

      • Wyniki Alfika Matematycznego

        Wyniki Alfika Matematycznego
        22.01.2024
        W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik Matematyczny" wzięło udział 19 uczniów z klas drugich i trzecich. Stanisław Modrzewski zajął 6 miejsce na szczeblu wojewódzkim wśród klas trzecich. W klasach drugich najlepszy wynik osiągnął Władysław Nyc plasując się na 16 miejscu. 
        Źródło ilustracji: https://bialystok.akn.pl/szkolenie/mistrzowie-matematyki-klasa-4/
        Agnieszka Fabicka

      • Wizyta klas 6 w Filharmonii Gorzowskiej

        Wizyta klas 6 w Filharmonii Gorzowskiej
        21.01.2024
        W piątek, 19 stycznia, uczniowie klas szóstych wybrali się do Filharmonii Gorzowskiej na otwartą próbę generalną koncertu symfonicznego "Trąbka w kinie". Występ podzielony był na dwie części: w pierwszej orkiestra zaprezentowała utwory węgierskiego muzyka Zoltana Kodaly'ego, w drugiej natomiast wystąpił francuski trębacz Roman Leleu, który zaprezentował własne interpretacje muzyki filmowej w wersji na trąbkę wraz z  orkiestrą. Uczniowie mogli usłyszeć muzykę z takich filmów jak: "West Side Story" czy "Ojciec Chrzestny". Wyjście do filharmonii było interesującym zakończeniem pierwszego okresu obecnego roku szkolnego.
        Justyna Boboń

      • Wyjście do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

        Wyjście do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
        20.01.2024r.
        Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach poświęconych ich przyszłości zawodowej. Mieli okazję dowiedzieć się, czym należy kierować się, wybierając szkołę ponadpodstawową lub zawód, skąd czerpać wiedzę o szkołach oraz poznali swój typ osobowości. Dowiedzieli się też, że jest wiele ścieżek  edukacyjnych zmierzających do zrealizowania swoich planów na przyszłość oraz zdobycia wymarzonego zawodu. Na końcu uczniów czekał quiz na platformie quizizz.
        Joanna Przybyszewska

      • Porozmawiajmy o hejcie

        Porozmawiajmy o hejcie
        15.01.2024r.
        Jak poradzić sobie z negatywną opinią innych ludzi? Na to pytanie próbowali uczniom naszej szkoły odpowiedzieć Panowie Krzysztof Korsak, Maciej Seń oraz Dzik Gorzowski. Głównym tematem poruszanym na spotkaniu był hejt, czyli nowa odmiana starego problemu jakim jest mowa nienawiści i przemoc werbalna. Celem wykładu było uświadomienie, jakim zagrożeniem jest hejt, jak przeciwdziałać oraz radzić sobie z nim. Na zakończenie spotkania ciekawą atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia samochodu rodem z kultowej gry komputerowej.
        Izabela Sinkowska

      • Kim jest fizjoterapeuta?

        Kim jest fizjoterapeuta?
        12.01.2024
        W piątek uczniowie klasy 3 c mieli okazję się tego dowiedzieć. Spotkali się bowiem z panią Małgorzatą Maculewicz – mamą Józia, która jest fizjoterapeutą. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nasz gość nie tylko wyczerpująco opowiedział uczniom, na czym polega jego praca, z jakimi pracuje pacjentami, ale także zaprezentował sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych. Pani Małgosia zwróciła szczególną uwagę na konieczność dbania o prawidłową postawę ciała oraz aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Dzieci miały też okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach ruchowych, relaksacyjnych oraz oddechowych. Było ciekawie, miło i wesoło! Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy pani Maculewicz za poświęcony nam czas! Na długo zapamiętamy jej rady i postaramy się dbać o nasze sylwetki na co dzień.
        Ewa Najda

      • Karnawałowy Konkurs Recytatorski w klasie 2c

        Karnawałowy Konkurs Recytatorski w klasie 2c
        12.01.2023r.
        W klasie 2c odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Witając Nowy Rok i przezywając szaleństwa  karnawału uczniowie zaprezentowali się w strojach recytując wiersz pt. "Karnawał".  W jury konkursu zasiedli: uczniowie klasy 2c oraz wychowawca klasy. Jury zdecydowało o przyznaniu nagród.
        Katarzyna Wyka.

      • Zdrowo! Kolorowo! Smacznie!

        Zdrowo! Kolorowo! Smacznie!
        11.01.2024
        Podczas czwartkowych zajęć uczniowie klasy 3a przygotowywali zdrowe posiłki. Lekcje rozpoczęliśmy od informacji na temat chorób i warunków im sprzyjających. Czym jest wirus, czym bakteria? Jak im się przeciwstawić? Dowiedzieliśmy się, że najlepszym lekarstwem jest zdrowe odżywianie. Przygotowaliśmy zatem zdrowe sandwicze. Bezwarunkowo do każdej ciepłej kanapki obowiązywało warzywo. Uczniowie klasy 3a z chęcią przyjęli tę propozycję, ponieważ po dobrze zbilansowanym posiłku lepiej się myśli. Polecamy wszystkim !
        Agnieszka Fabicka

      • Lekcja ekonomii w 3 c

        Lekcja ekonomii w 3 c
        10.01.2024
        W środę 10 stycznia uczniowie klasy 3 c uczestniczyli w lekcji ekonomii, którą poprowadzili goście z banku PKO. Dzięki p. Marcie, Izie oraz Natalii dzieci utrwaliły i poznały wiele pojęć, np. lokata, oprocentowanie, czy odsetki. Dowiedziały się także, jak można oszczędzać pieniądze i jak je potem dobrze zainwestować. To była bardzo ciekawa i przydatna lekcja! Rozbudziła dziecięcą ciekawość i dlatego już umówiliśmy się na następną! Nie możemy się doczekać!
        Ewa Najda

      •  "Dwunastu braci"

        "Dwunastu braci"
        9.01.2024 r.
        Uczniowie klasy 2b przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów małą niespodziankę, krótką inscenizację pt. "Dwunastu braci". Przebrani we własnoręcznie przygotowane stroje, odwiedzili dzisiaj wszystkie klasy pierwsze i zaprezentowali swój aktorski talent oraz złożyli noworoczne życzenia. Mamy nadzieję, że niespodzianka była udana, bo mali aktorzy otrzymali duże brawa i podziękowanie w postaci cukierków.
        Małgorzata Giżycka

      • Podsumowanie konkursów plastyczno-językowych

        Podsumowanie konkursów plastyczno-językowych
        8.01.24 r.
        W grudniu uczniowie SP nr 4 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach językowych poświęconych tematyce świątecznej oraz zimowej. Zadania konkursowe obejmowały wykonanie: kartki bożonarodzeniowej w języku angielskim lub niemieckim, lapbooka w języku angielskim lub niemieckim, ilustracji do piosenki świątecznej.
        Celem konkursu było rozwijanie umiejętności językowych, propagowanie tradycji związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.
        Spośród zgłoszonych prac komisja wyłoniła w każdej kategorii trzy najlepsze prace i przyznała wyróżnienia.
        Maria Kunicka

      • Jadalne profile glebowe 🤩🍴🤩

        Jadalne profile glebowe
        02.01.2024
        Uczniowie klas siódmych na lekcji geografii zapoznali się z rodzajami gleb występujących w Polsce. Każdy profil glebowy ma swoje warstwy gleby, odróżniające się od innych konsystencją, barwą czy wielkością. Świetnym sposobem na zgłębienie tematu było stworzenie przez uczniów profili glebowych za pomocą produktów jadalnych. Umieszczone w słoiku: pokruszone herbatniki, ciastka Oreo, biszkopty, płatki, orzeszki, pianki, żelki oraz inne produkty, które się do tego nadawały. Każdy stworzony "profil" został omówiony. Uwieńczeniem zajęć była najbardziej oczekiwana część lekcji - konsumpcja "gleby".
        Agnieszka Chmurak

      • Bardzo dziękujemy za Wasze dobre serca!

        Bardzo dziękujemy za Wasze dobre serca!
        22.12.2023
        Słodkości oraz ozdoby przygotowane własnoręcznie przez naszych uczniów można było kupić na stoisku, które wystawiono w holu szkoły.
        Kiermasz cieszył się ogromną popularnością. Udało się zebrać ponad 2500 złotych, które w całości zostały przeznaczone na zbiórkę dla Mikołaja Małyszki, chłopca z bardzo rzadką wadą genetyczną.
        Szczególne podziękowania składamy uczniom i rodzicom naszej szkoły za ogromne zaangażowanie w organizację kiermaszu oraz uczniom z Samorządu Uczniowskiego za pomoc przy sprzedaży świątecznych produktów.
        Joanna Freliga

      • Dziś składają  wszyscy wszystkim  moc serdecznych życzeń!

        Dziś składają wszyscy wszystkim moc serdecznych życzeń!
        22.12.2023
        Grudzień to czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości jest właśnie wigilia klasowa. Tradycyjnie z tej okazji uczniowie zorganizowali wspólny poczęstunek, składali sobie życzenia oraz śpiewali piękne polskie kolędy przy dźwiękach trąbki, harmonijki i kalimby. O oprawę muzyczną naszej uroczystości zadbali bowiem Józio, Antek i Franciszek. Po poczęstunku odwiedził nas bardzo miły gość - Mikołaj z kartonami prezentów! Na buziach dzieciaków od razu zagościły piękne uśmiechy! Świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim. Na zakończenie wykonaliśmy jeszcze kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. Był to dla nas wszystkich dobrze spędzony czas. Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie 3 c wraz z wychowawcą przesyłają wszystkim z serca płynące życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2024.
        Ewa Najda

      • Wigilia w 7A

        Wigilia w 7A
        22.12.2023
        W środę, 20 grudnia klasa 7A spotkała się przy stole wigilijnym. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Nie zabrakło słodyczy i wspaniałych smacznych potraw. Były kolędy i rozmowy o planach na Święta i Nowy Rok w wesołej atmosferze. Odwiedził nas też Mikołaj. Widocznie wszyscy byli grzeczni w tym roku, gdyż każdy otrzymał wspaniały prezent. Wesołych Świąt!
        Rafał Zelek

      • Spotkanie wigilijne w klasie 2a

        Spotkanie wigilijne w klasie 2a
        22.12.2023r.
        22 grudnia w klasie 2a odbyło się spotkanie wigilijne. Uczniowie przygotowali poczęstunek, którym wzajemnie się podzielili. W atmosferze radości i wspólnego świętowania wszyscy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie serdeczne życzenia. Był to magiczny czas pełen uśmiechów i wzajemnej życzliwości, który na długo pozostanie w naszej pamięci.  Takie chwile ukazują, jak ważne jest wspólne świętowanie i dzielenie się radością w gronie kolegów i koleżanek.
        Julia Kanecka

      • Spotkanie wigilijne w  klasie 7c 

        Spotkanie wigilijne w klasie 7c
        21.12.2023r. 
        Świąteczna atmosfera na dobre zagościła wśród uczniów klasy 7c.  Na ostatnim  spotkaniu integracyjnym w tym roku kalendarzowym odbyła się klasowa Wigilia, podczas której uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia,  śpiewali polskie kolędy, zajadali się tradycyjnymi potrawami i otrzymali od Mikołaja prezenty. Wszyscy byli  bardzo zadowoleni  i w świątecznych nastrojach.
        Dorota Wawrzyn

      • Finał mistrzostw Gorzowa Wlkp. w grach i zabawach klas IV

        Finał mistrzostw Gorzowa Wlkp. w grach i zabawach klas IV
        21.12.2023
        20 grudnia odbyły się finały miasta Gorzowa Wielkopolskiego w grach i zabawach klas IV. Reprezentacja szkoły w składzie: Dziekoła Kornel, Grzyb Jakub, Kwiatkowski Wojciech, Lewicki Nikodem, Łuka Maksymilian, Malinowski Filip, Mioduszewski Filip, Możdżeń Jakub, Mroczkowski Aleksander, Szkudlarek Marcel, doszła do finału, w którym zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowe medale. Wielkie brawa dla chłopców!
        M.Nieradko

      • Spotkanie wigilijne 4c

        Spotkanie wigilijne 4c
        21.12.23 r.
        Oczekiwanie na święta to wyjątkowy czas, kiedy możemy być z bliskimi i cieszyć się pięknem dekoracji oraz zapachów. Warto w pełni przeżyć ten okres, aby umocnić wiarę we własną siłę i pokazać innym, jak ważne są miłość i wspólnota. Dlatego usiedliśmy wspólnie przy stole w gronie klasowym, aby poczuć magię zbliżających się świąt i pozwolić sobie na chwilę zadumy i wzruszenia! Był opłatek, kolędy, słodkości i poznawaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe z całego świata.
        wychowawca Beata Ejma

      • 🎄🎁 „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …” 🎁🎄

        „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …” 
        20.12.2023
        Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w naszej szkole. Wszędzie piękne dekoracje, ubrane choinki. Słychać kolędy. W takich okolicznościach 20 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy 6b.  Choć potraw na stole nie było dwanaście, to zagościła bardzo świąteczna atmosfera. Uczniowie elegancko ubrani, z uśmiechem na twarzy zerkali pod choinkę. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, śpiewania kolęd. Na koniec rozwiana została niepewność, co też znalazło się w prezentach pod choinką. Podczas spotkania panowała ciepła, świąteczna atmosfera pełna wzajemnej życzliwości. 
        Agnieszka Chmurak

      • Spotkanie wigilijne Va

        Spotkanie wigilijne Va
        20.12.2023
        Dziś przy okazji spotkania wigilijnego, klasę odwiedził  tata jednej z uczennic, który jest górnikiem. Pan Łukasz przybliżył uczniom czym zajmuje się górnik, i że górnictwo to nie tylko praca w kopalni. Górnik przybył do nas w stroju galowym, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej – czako. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety przyniesione przez Pana Łukasza i przystąpiliśmy do wigilijnego poczęstunku oraz obdarowywania się prezentami.
        Karolina Karlińska-Warszawska

      • Spotkanie wigilijne

        Spotkanie wigilijne
        20.12.23 r.
        Znowu grudzień i święta. Uczniowie 5c miło spędzili czas na spotkaniu klasowym delektując się łakociami i co ważniejsze wymieniając się przygotowanymi wcześniej prezentami. Z  niecierpliwością  i uśmiechem na twarzach czekamy na Boże Narodzenie.
        Renata Jaroszyńska

      • "Absurd nie czytać" - Noc Bibliotek 2023
        "Absurd nie czytać" - Noc Bibliotek 2023
        11.09.2023
        Z przyjemnością informujemy, że po raz szósty bierzmy udział w akcji ogólnopolskiej „Noc bibliotek”.  Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.Noc bibliotek to wyjątkowy czas! Tegoroczną Noc Bibliotek organizujemy pod hasłem „Absurd nie czytać”, przeniesiemy się do pociągu Orient Express, którym podróżuje Hercules Poirot, słynny detektyw. Czy i tym razem Hercules Poirot podejmie się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród dziewiętnastu współpasażerów? W naszej placówce Noc Bibliotek jest imprezą zamkniętą, przeznaczoną tylko dla „Pomocników biblioteki”, którzy od kilku lat aktywnie działają na rzecz biblioteki. Wstępnie na 6 października br. na godz. 20.00 mamy zarezerwowany bilet ze Stambułu do Calais. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko stawić się na stacji początkowej i wyruszyć w podróż życia!
        Joanna Freliga

      • W oczekiwaniu na święta

        W oczekiwaniu na święta
        19.12.2023
        Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od świat Bożego Narodzenia. Ten przedświąteczny czas warto wykorzystać na kultywowanie tradycji związanej m.in. z wypiekiem i dekorowaniem pierników. Ich zapach i smak kojarzy nam się ze świętami. W związku z tym dzieci z klasy 3b dziś właśnie uczestniczyły w klasowych zajęciach, podczas których ozdabiały świąteczne pierniczki korzystając z różnorodnych ozdób cukierniczych, lukrowych pisaków i kolorowych posypek. Wykazały się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, co dało wspaniały efekt w postaci pięknych pachnących pierniczków, które wszyscy podziwialiśmy.
        Jak dobrze, że święta tuż, tuż...
        Renata Baczuń

      • PRZY KREATYWNYM STOLE

        PRZY KREATYWNYM STOLE
        18.12.2023 r.
        Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla dzieci i dorosłych. Zapach świątecznego ciasta, kolędy  oraz  przystrojona choinka wprawiają nas w magiczny nastrój. Właśnie po to, aby w klasie 2b  zagościła świąteczna atmosfera, w poniedziałkowe popołudnie  odbyły się warsztaty "Przy kreatywnym stole" z udziałem  dzieci i ich  opiekunów. Celem było wykonanie  ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami, to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Wszystkim twórcom czas umilały dźwięki kolęd oraz pyszne ciasteczka.  Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie.
        Małgorzata Giżycka

      • Gwiazdkowy Kiermasz Klas 2

        Gwiazdkowy Kiermasz Klas 2
        18.12.2023r.
        W dniach od 12 do 15 grudnia w naszej szkole odbył się Gwiazdkowy Kiermasz rzeczy używanych przygotowany przez klasy 2. Przyciągnął on liczne grono uczniów i nauczycieli. Kiermasz  okazał się doskonałą okazją do zakupu wyjątkowych prezentów świątecznych, ale także był fantastyczną lekcją matematyki. Atmosfera była radosna i pełna świątecznego nastroju.  Wydarzenie to było prawdziwym sukcesem.. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone OTOZ Animals na leczenie chorych zwierząt. Dziękujemy rodzicom oraz uczniom za zaangażowanie.
        Katarzyna Wyka

      • Kolędowanie w klasie 3a

        Kolędowanie w klasie 3a
        14.12.2023
        W czwartek uczennice i uczniowie klasy 3a zaprosili na wspólne kolędowanie babcie i dziadków. Przybyli również niektórzy rodzice. Największą niespodzianką było przyjście prababci jednej z uczennic. Tym sposobem mogliśmy u siebie gościć cztery pokolenia! Zaprosiliśmy babcie i dziadków, ponieważ to od nich zaczęła się historia dzieci klasy 3a. Uczniowie, jako gospodarze kolędowania, przygotowali się bardzo dobrze! Ustawili, nakryli stoły i przygotowali słodki poczęstunek dla swoich najbliższych. Przy wspólnym kolędowaniu wszyscy razem dekorowali pierniki, które wcześniej przygotowali rodzice. Było mnóstwo uśmiechu, ciepłych słów - poczuliśmy świąteczną atmosferę. Tym sposobem klasa 3a gotowa jest do Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy Wesołych Świąt!
        Agnieszka Fabicka

      • 🎄🍪 Czas na pierniczki… w 6b🍪🎄

        Czas na pierniczki… w 6b
        13.12.2023
        Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. Środa, 13 grudnia była dniem, który wprawił uczniów klasy 6b w świąteczny nastrój. Własnoręcznie upieczone pierniczki dotarły do szkoły i uczniowie przystąpili do ich dekorowania lukrowymi pisakami, barwnymi posypkami i innymi jadalnymi ozdobami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników okazał się małym dziełem sztuki! Po udekorowaniu, każdy skosztował swoje „dzieła”. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki, czekają już na klasową Wigilię.
        Agnieszka Chmurak

      • Świąteczne warsztaty w 3 c

        Świąteczne warsztaty w 3 c
        13.12.2023
        Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym szczególnie celebrujemy rodzinne spotkania i tradycje. Wszystkie przygotowania, strojenie choinki czy dekorowanie pierników budują świąteczny klimat. W środę 13 grudnia świąteczna atmosfera udzieliła się także uczniom klasy 3 c. W tym dniu odbyły się popołudniowe warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Przy dźwiękach świątecznych piosenek i pastorałek wszyscy wykonywali piękne dekoracje, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Na zakończenie wspólnie zagraliśmy na bum bum rurkach świąteczne melodie. Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania dziecięcych zdolności manualnych. Takie spotkania budują wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do spędzania czasu w rodzinnym i klasowym gronie.
        Serdecznie dziękuję rodzicom i uczniom, którzy poświęcili swój czas na nasze spotkanie. To były mile spędzone chwile!
        Ewa Najda

      • Warsztaty ozdób świątecznych w 3b

        Warsztaty ozdób świątecznych w 3b
        13.12.2023
        Przedświąteczny czas to radość z przygotowań do zbliżających się świąt i dobry moment na klasowe spotkanie integracyjne. Dzieci z klasy 3b podobnie jak rok wcześniej uczestniczyły w zajęciach warsztatowych wykonując bardzo ciekawe ozdoby świąteczne według własnego pomysłu. Na stołach pojawiły się różnorodne, błyszczące elementy dekoracyjne, gałązki świerku, z których uczniowie z rodzicami i rodzeństwem „wyczarowali” piękne bombki, choinki, bałwanki, zaprzęg Mikołaja czy błyszczące oryginalne stroiki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i wspaniałymi pomysłami na świąteczne dekoracje, a dzieci były bardzo zadowolone z efektów wspólnej pracy. Było gwarno i radośnie, a wspólnie spędzone popołudnie przy dźwiękach świątecznej muzyki, słodkim poczęstunku i w miłej atmosferze pozostanie dla nas miłym wspomnieniem. Renata Baczuń

      • Warsztaty piernikowe klas 2

        Warsztaty piernikowe klas 2
         11.12.2023 r.
        Uczniowie klas drugich uczestniczyli dzisiaj w piernikowych warsztatach, które poprowadziła pani z cukierni PANI TORCIK. Mali cukiernicy, przy dźwiękach świątecznej muzyki, ozdabiali wcześniej przygotowane pierniki używając jadalnych koralików, kolorowych posypek i lukrów. Każdy uczestnik warsztatów stworzył  niepowtarzalne pierniki, które będą smacznym prezentem lub piękną ozdobą choinkową. To była wspaniała zabawa i wyjątkowo  smaczna  integracja zespołów klasowych. 
        Małgorzata Giżycka

      • Nocne zajęcia kulinarne
        Nocne zajęcia kulinarne
        11.12.2023
        8 grudnia br. podczas nocowania w szkole odbyły się kolejne trzygodzinne zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie własnoręcznie przygotowywali ciasto czekoladowe tzw. brownie oraz pierniczki świąteczne z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria przyszłości. Ostatecznie wypiekliśmy dwie blachy ciasta oraz trzydzieści pierniczków. Najprzyjemniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem była oczywiście degustacja. 
        Joanna Freliga

      • Mikołajki w Soczyście

        Mikołajki w Soczyście
        10.12.23 r.
        6 grudnia klasa 6c odwiedziła kawiarnię "Soczyście", aby wziąć udział w warsztatach zdrowego odżywiania. Właścicielka, Pani Karolina, przygotowała dla uczniów quizy oraz praktyczne porady dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych. Poza zdobyciem wartościowych informacji, uczniowie mieli okazję zobaczyć proces tłoczenia na zimno oleju z sezamu, a także samodzielnie zrobić i posmakować świeżo wyciśniętych soków z owoców. Takie soki zapewniają dużą dawkę energii niezbędnej do nauki i koncentracji oraz, co najważniejsze, wzmocniają odporność. 
        Izabela Sinkowska

      • Mikołajki 5b
        Mikołajki 5b

        • 10.12. 23 r.
          W tym roku z okazji mikołajek uczniowie klasy 5b zrobili sobie wspólny prezent spędzając aktywnie czas w kręgielni CSR "Słowianka". Wśród uczniów znaleźli się tacy, którzy grali w kręgle kolejny raz, ale byli także debiutanci. Oprócz gry w kręgle uczniowie mieli okazję zagrać w bilard, a także w cymbergaja i gry zręcznościowe.
          Krystyna Zalewska

      • Zdrowe śniadanie w klasie 5b

        Zdrowe śniadanie w klasie 5b
        10.12.23 r.
        Uczniowie klasy 5 b z wychowawczynią umówili się na wspólne śniadanie. Śniadanie to miało uświadomić, jak ważne jest, aby każdy dzień rozpoczynać zdrowym, pełnowartościowym posiłkiem, który da energię do pracy na cały dzień.
        Krystyna Zalewska

      • Mikołajki z "Kinie 60 krzeseł"

        Mikołajki z "Kinie 60 krzeseł"
        10.12.2023
        Uczniowie klasy 8a udali się do kina na film pt. „Sokół z masłem orzechowym”. Bohaterem jest Zak -  młody mężczyzna  z zespołem Downa, który chce spełnić swoje marzenie i podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Po drodze spotyka drobnego złodziejaszka, z którym się zaprzyjaźnia. Film momentami zabawny, momentami wzruszający skłania do refleksji, że każdy powinien realizować swoje pasje i znaleźć swoje miejsce na ziemi.
        Joanna Przybyszewska

      • Mikołajkowy Turniej Sportowy klas 3

        Mikołajkowy Turniej Sportowy klas 3
        8.12.2023
        Poza wyjazdem do Filharmonii Gorzowskiej z okazji mikołajek dzieci z klas 3 brały również udział w dzisiejszym turnieju sportowym. Była to kolejna doskonała okazja do wspólnych rozgrywek, które bardzo lubią. Emocje były wielkie, a uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich „mikołajkowych” konkurencjach i sprawnie wykonywali ćwiczenia. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
        I   miejsce – klasa 3b  
        II  miejsce – klasa 3a  
        III miejsce – klasa 3c  
        Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałej sportowej rywalizacji!
        Renata Baczuń

      • Mikołajki w Filharmonii

        Mikołajki w Filharmonii
        08.12.2023
        W środę 6 grudnia klasy 3 wybrały się do gorzowskiej Filharmonii, aby wspólnie z Alicją, goniącym bez końca czas Białym Królikiem, lirycznym Kapelusznikiem, srogą i kapryśną Królową Kier oraz innymi niezwykłymi stworzeniami wskoczyć do Krainy Fantazji. Musical „Alicja w Krainie Czarów” zrobił na nas ogromne wrażenie. Wspaniała scenografia, kostiumy, piękna muzyka i taniec wzbudziły zachwyt wszystkich dzieci! Zwłaszcza, że większość aktorów to ich rówieśnicy! To było wspaniałe przeżycie! Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli tego przedstawienia.
        Ewa Najda

      • Mikołajki i wizyta w Muzeum

        Mikołajki i wizyta w Muzeum
        8.12.23 r.
        6 grudnia po wizycie Mikołaja w naszej klasie, który przyniósł nam worek prezentów, uczniowie klasy 4c udali się na warsztaty  do Muzeum im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej . W czasie tych zajęć dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o historii naszego miasta. Kiedy powstał gród Landsberg, dzięki komu i jak nazwa centrum handlowego Askana  wiąże się z tymi faktami. Poznaliśmy najstarsze zabytki miasta, symbole naszego miasta, czyli herb, flagę i hejnał. Na koniec robiliśmy kotyliony w barwach miasta i rozwiązywaliśmy zagadki o naszym mieście.  Wysłuchaliśmy także ciekawych legend mówiących o historii Gorzowa. W drodze powrotnej spędziliśmy trochę czasu na słodkościach w Nova Park. Dzień był pełen wrażeń.
        wychowawca Beata Ejma

      • Warsztaty piernikowe

        Warsztaty piernikowe
        7.12.2023 r. 
        Mikołajki to przedsmak nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Z tej okazji w klasie 1b odbyły się warsztaty piernikowe, na które zostały zaproszone również mamusie. Dzieci w wesołej i świątecznej atmosferze zamieniły się w prawdziwych cukierników i oddały się prawdziwej sztuce dekorowania pierników. Miłą niespodzianką dla uczniów była wizyta Mikołaja, który wręczył wszystkim prezenty oraz piękny świąteczny tort wykonany przez Panią Katarzynę-mamę Kacpra.
        Anna Kamińska

      • Barbórka 1B

        Barbórka 1B
        7.12.2023 r. 
        Barbórka przypada co roku 4 grudnia, w dniu świętej Barbary. Jest tradycyjnym świętem górników, ale tego dnia świętują również geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych, a wiec także ropy naftowej czy gazu. 5 grudnia klasę 1b odwiedziła Pani Kasia, która jest górnikiem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dzieci miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się czapka zwana – czako. Górnik wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej. Nasz gość miał na sobie czapkę z białym pióropuszem, co oznacza, że jest starszym inżynierem górniczym. Dzieci poznały również historię świętej Barbary – patronki górników. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, a na koniec spotkania wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez gościa drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony czas!
        Anna Kamińska 

      • Mikołajki w 1a

        Mikołajki w 1a
        7.12.23 r.
        6 grudnia dla uczniów klasy 1a był  dniem pełnym wrażeń. Tuż po przyjściu do szkoły okazało się, że w klasie był Mikołaj i zostawił drobne upominki.  Chwilę później odbył się mikołajkowy turniej sportowy, w którym 1a zajęła pierwsze miejsce! Kolejną atrakcją było dekorowanie pierniczków- w tym zadaniu pierwszakom pomogły ich mamy, które umiliły nam wszystkim ten wyjątkowy dzień. Na zakończenie dzieci ubrały choinkę, która będzie zdobiła naszą klasę przez najbliższe dni.
        Katarzyna Figura

      • Mikołajki klas 7

        Mikołajki klas 7
        07.12.23
        Z okazji mikołajek klasy siódme wybrały się do kina na film "Wonka". Rozśpiewany i magiczny film wszystkim się spodobał. Dopisały humory i piękna śnieżna pogoda sprzyjająca radosnemu spacerowi powrotnemu do szkoły. Było dużo śmiechu i radości z mikołajkowego oderwania od codzienności szkolnej. Podczas całej wyprawy czuć już było nastrój zbliżających się Świąt.
        Rafał Zelek

      • Mikołajkowy Turniej Sportowy klas II

        Mikołajkowy Turniej Sportowy klas II
        7.12.23 r.
        7 grudnia uczniowie klas drugich  wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Tradycyjne konkurencje miały związek z nadchodzącymi świętami. Zadania w jakich zmierzyli się uczestnicy to min. turlanie kuli śnieżnej, bieg przez płotki, zapakowywanie i rozpakowywanie prezentów świętego Mikołaja. Dzisiejsze konkurencje w wyjątkowym klimacie to wspaniała okazja do integracji zespołów klasowych, rozwijania sprawności ruchowej uczniów oraz nauki zasad zdrowej rywalizacji. Grupowe turnieje to także doskonała zabawa.
        Julia Kanecka 

      • Mikołajki w 1c

        Mikołajki w 1c
        6.12.23 r.
        W ramach przedświątecznych przygotowań w klasie 1c odbyły się warsztaty dekorowania pierników. Celem warsztatów było przybliżenie najmłodszym uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia oraz zachęcenie do samodzielnego dekorowania pierników. Warsztaty zorganizowali Rodzice uczniów, którzy aktywnie w nich uczestniczyli. Cudne i smaczne pierniczki były malowane polewą lukrową, a następnie ozdabiane kolorowymi posypkami. Efekty swojej pracy można było zabrać do domu, aby zawiesić na choince lub podarować bliskim. Pierniki, a także lukier w różnych kolorach, zostały upieczone i przygotowane przez Rodziców, którzy pomagali nam w pracy, służyli radą i pomocą, za co składamy serdeczne podziękowania. Uczniów 1c odwiedził również Mikołaj z prezentami, co było dla dzieci wspaniałą niespodzianką. Uśmiechy nie schodziły z twarzy! To był cudowny dzień!
        Ewa Andrzejewska

      • Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I

        Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I
        6.12.23 r.
        Ale zabawa! Celem mikołajkowej rywalizacji było rozwijanie, doskonalenie sprawności fizycznej oraz współpracy i współdziałania w zespole. Do turnieju zostały zaangażowane wszystkie dzieci. Rywalizacja odbyła się drużynowo. Konkurencje były bardzo ciekawe i wzbudziły wiele emocji, przede wszystkim pozytywnych.Dzieci wykonywały miedzy innymi takie zadania jak: bieg z prezentami dookoła pachołka, bieg z bombką. Finałem zawodów było ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.
        Ewa Andrzejewska

      • 🎅Mikołajkowe wyjście 6b 🎅

        Mikołajkowe wyjście 6b 
        ​​​​​06.12.2023
        6 grudnia uczniowie klasy 6b udali się do Multikina na najnowszą animację Disneya pt. „Życzenie”. Główna bohaterka Asha mieszka w królestwie Rosas, którego król jest czarodziejem i potrafi spełniać marzenia swoich podwładnych, które ci oddają mu pod opiekę, kiedy kończą 18 lat. Lecz kiedy dowiaduje się, że władca najbardziej na świecie kocha nie swoich poddanych, a samego siebie z pomocą przyjaciół oraz magicznej gwiazdy z nieba stawia czoła złemu władcy, by odzyskać marzenia i ocalić swoją społeczność. Ten pełen magii film pokazuje, że „marzenia to delikatna sprawa” i trzeba je spełniać samemu oraz, że solidarność i jedność są wielką mocą społeczeństwa .
        Agnieszka Chmurak

      • Mikołajki w 3b

        Mikołajki w 3b
        6.12.2023
        Dzisiejszy dzień dla naszych uczniów był pełen emocji i atrakcji. Choć zawsze bardzo oczekiwany, to dziś szczególnie. Najpierw z okazji mikołajek byliśmy w Gorzowskiej Filharmonii na musicalu pt. ”Alicja w Krainie Czarów”, który bardzo nam się podobał. Po powrocie do szkoły poznaliśmy ciekawostki związane z mikołajkową tradycją i odwiedził nas Mikołaj, który zrobił dużą niespodziankę wręczając prezenty – piękne kubki z motywem świątecznym oraz słodkości. Radość na twarzach dzieci gościła cały dzień. I to najważniejsze! Jak miły jest ten przedświąteczny czas... :)
        Renata Baczuń

      • Mikołajki klasy 5c

        Mikołajki klasy 5c
        6.12.23 r.
        Spragnieni wrażeń wybraliśmy się dziś do kina, by świętować mikołajki. Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. 
        Renata Jaroszyńska

      • Mikołajkowe Warsztaty klas 2

        Mikołajkowe Warsztaty klas 2
        6.12.2023r.
        Z okazji mikołajek klasy 2 wybrały się na warsztaty do gorzowskiej manufaktury słodyczy „Babeczki & Cukiereczki”. Mogliśmy na własne oczy obserwować produkcję ręcznie wyrabianych lizaków oraz spróbować sił przy ich tworzeniu. Pani karmelarz zapoznała nas z procesem powstawania lizaków. Najpierw z karmelu przygotowuje się masę na słodycze. Składa się ona z cukru, wody i tajemniczego składnika. Taki karmel podgrzewany jest do 150 stopni, a następnie wylewany na specjalny blat z ramką. Dodaje się do niego aromaty i barwniki. Karmelową masę wyrabia się, kształtuje i nadziewa na drewniane patyczki. Wykonywane przez nas lizaki miały kształt czapki Mikołaja, wyglądały pięknie i smakowały jak guma balonowa. Mikołajkowy dzień możemy zaliczyć do wyjątkowo słodkich. Cukierkowy sklepik przyciąga niepowtarzalnym klimatem, a miła atmosfera, zapach i soczyste kolory sprawiają, że z chęcią tam wrócimy.
        Katarzyna Wyka

      • Turniej Szachowy na poziomie klas 2

        Turniej Szachowy na poziomie klas 2
        6.12.2023r.
        27 listopada w naszej szkole rozpoczął się Szkolny Turniej Szachowy na poziomie klas 2.  Przez kolejne 3 poniedziałkowe spotkania zawodnicy  przestrzegając zasad fair play, w zdrowej rywalizacji sprawdzali stopień opanowania wiedzy szachowej. Rozgrywki dostarczyły uczniom wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Mieli oni ponadto możliwość w sposób ciekawy i kreatywny spędzić czas wolny, a przede wszystkim podnieść  swoje umiejętności gry w szachy. Rozgrywane rundy stały na wysokim poziomie sportowym, a walka o zwycięstwo w całym turnieju  toczyła się do ostatniej partii. Zachęcamy do gry w szachy, bo gra w szachy jest genialna – łączy ludzi, pomaga w nauce koncentracji, buduje pewność siebie, rozwija logiczne myślenie, uczy planować i przewidywać, podwyższa iloraz inteligencji…
        Katarzyna Wyka

      • Kiermasz rzeczy używanych

        Kiermasz rzeczy używanych
        01.12.2023
        W tym tygodniu odbył się w naszej szkole kiermasz rzeczy używanych. Jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Można było kupić zabawki, pluszaki, akcesoria papiernicze, kubki, gry planszowe, puzzle, książki, biżuterię, czapki, a nawet piękny szal zrobiony na szydełku przez p. Wiesławę Cyran. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok!
        Joanna Przybyszewska

      • Z wizytą w Spichlerzu

        Z wizytą w Spichlerzu
        01.12.2023
        W czwartek 30 listopada uczniowie klasy 3 c wybrali się na warsztaty edukacyjne do Muzeum im. J. Dekerta w Spichlerzu. Była to nie tylko ciekawa lekcja historii o naszych narodowych tradycjach, związanych  z obchodami andrzejek. Była to także okazja do wspaniałej zabawy! Wszyscy sobie wróżyliśmy i bawiliśmy się przy tym wspaniale! Takie zajęcia są dla nas bardzo ważne, ponieważ poznawanie i kultywowanie polskich   tradycji i obrzędów sprzyja kształtowaniu u dzieci poczucia przynależności narodowej.
        Ewa Najda

      • Andrzejkowe zabawy  klas 2

        Andrzejkowe zabawy klas 2
        30.11.2023r.
        Wróżby andrzejkowe znane są w Polsce od kilku pokoleń i nie tracą na popularności. Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. 30 listopada 2023 roku odbyła się zabawa andrzejkowa klasy II. Wróżby przygotowane przez wychowawców oraz chętnych uczniów, pobudzały wyobraźnię, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Podczas wróżenia było dużo śmiechu. Każdy mógł poznać swoją przyszłość oraz znaczenie swojego imienia. Sporo zabawy i emocji dostarczył również zorganizowany i przeprowadzony „wyścig butów”. Czas pomiędzy wróżbami urozmaiciła dyskoteka andrzejkowa, a ponieważ zabawy taneczne wpływają pozytywnie na budowanie relacji między rówieśnikami i integrację zespołów klasowych wszyscy świetnie się bawili w rytm muzycznych przebojów. Przygotowany w klasie wspaniały „stół słodkości” był doskonałą okazją do nauki zasad kulturalnego zachowania przy stole.
        Katarzyna Wyka

      • #FakeNoMore: prywatność w sieci.

        #FakeNoMore: prywatność w sieci.
        ​​​​​​30.11.2023
        W środę 29.11 uczniowie klasy 4c uczestniczyli w webinarze Andrzeja Rylskiego eksperta NASK „ #FakeNoMore: prywatność w sieci ”, podczas którego dowiedzieli się jakie zagrożenie niesie z sobą zbyt duże udostępnianie prywatnych informacji w sieci, jak stworzyć bezpiecznie hasło czy w jaki sposób umiejętnie filtrować dostępne treści w Internecie i bronić się przed manipulacją. Inicjatywę zorganizowało Centrum Edukacji Medialnej oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy.
        Karolina Karlińska-Warszawska

      • Dyskoteka andrzejkowa klas 3

        Dyskoteka andrzejkowa klas 3
        29.11.2023
        Andrzejki to doskonała okazja do wspólnej zabawy uczniów. Dziś nasi trzecioklasiści uczestniczyli w kolejnej już w tym roku szkolnym dyskotece, tym razem andrzejkowej. Przy dźwiękach Macareny i wielu innych ulubionych przebojów dzieci świetnie się bawiły. Pokazały, że nie tylko dobrze tańczą, ale i śpiewają.  Było głośno, radośnie i emocjonująco. Pozostaną nam bardzo miłe wspomnienia i oczekiwanie na następną zabawę - bal karnawałowy. 
        Renata Baczuń

      • Alfik Matematyczny

        Alfik Matematyczny
        28.11.2023
        W środę 22 listopada uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik Matematyczny". W konkursie udział wzięło 19 młodych osób, które lubią sprawdzić się w matematycznych potyczkach. Brawo za chęć i próbę sprawdzenia swojej wiedzy! 
        Agnieszka Fabicka

      • Nocne zajęcia kulinarne

        Nocne zajęcia kulinarne
        28.11.2023
        24 listopada br. podczas nocowania w szkole odbyły się po raz kolejny trzygodzinne zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie własnoręcznie przygotowywali pizzę z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria przyszłości. Ostatecznie wypiekliśmy dwanaście pizz! Najprzyjemniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem była oczywiście degustacja. :)
        Joanna Freliga

      • Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

        Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej
        28.11.23
        Uczniowie klasy 5c uczestniczyli dziś w ciekawych warsztatach "Przygladam się światu - zajęcia kreatywne w oparciu o twórczość Wisławy Szymborskiej".  Prowadząca w dostępny sposób przybliżyła postać polskiej noblistki, a realizowane stacje zadaniowe pozwoliły na aktywne uczestnictwo w zajeciach oraz przekazanie kilku ciekawostek o znanej poetce.
        Renata Jaroszyńska

      • Dzień Pluszowego Misia

        Dzień Pluszowego Misia
        27.11. 23 r.
        25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w piątek 24.11. uczniowie klasy 1a przynieśli swoje ulubione przytulanki - te mniejsze, a także te ogromne. Uczniowie opowiadali historie swoich misiów, a później poznali genezę powstania tej niezwykłej zabawki, która towarzyszy niemal każdemu młodemu człowiekowi w codziennym życiu.  Tego dnia w klasie 1a było wiele śmiechu, radości i przytulania!
        Katarzyna Figura

      • "IM BARDZIEJ JESTEŚMY ŻYCZLIWI, TYM BARDZIEJ JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI!"

        "IM BARDZIEJ JESTEŚMY ŻYCZLIWI, TYM BARDZIEJ JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI!"
        23.11.2023
        21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Z tej okazji 22 listopada br. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania. Uczniowie przyszli ubrani na żółto lub mieli w swojej stylizacji jakiś żółty element. Podczas przerw, w bibliotece szkolnej wszyscy mogli wylosować "dobre słowa", by podarować je innej osobie. Bardzo dziękujemy za aktywny udział w życiu szkoły! Samorząd Uczniowski
        Joanna Freliga

      • Z wizytą w Banku PKO

        Z wizytą w Banku PKO
        22.11.2023
        W środę 22 listopada uczniowie kl. 3 c wybrali się do Banku PKO na Górczynie. Pan dyrektor oraz pani kierownik banku oprowadzili nas po placówce i zapoznali ze swoją pracą. Dzieci dowiedziały się, jakie umiejętności są im potrzebne, aby w przyszłości mogły pracować w banku. Poznały historię pieniądza oraz powstania banków. Oglądały maszyny służące do przeliczania banknotów oraz monet. Dowiedziały się również, jak zabezpiecza się banknoty przed fałszerstwem. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki i gadżety z logo PKO. To była bardzo pouczająca lekcja! Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom banku PKO za przemiłą atmosferę, słodki poczęstunek i przekazane informacje.
        Opiekun SKO Ewa Najda

      • Weź ze sobą dobre słowo!

        Weź ze sobą dobre słowo!
        21.11.2023r. 
        21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem była promocja życzliwości, dobra oraz zachęcanie do wzajemnej pomocy. Uczniowie z klasy 2a poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czym jest życzliwość?... Co to znaczy być szczęśliwym?... Jak możemy szczęściem dzielić się z innymi?. W tym dniu uczniowie mogli wylosować sentencję, która miała im towarzyszyć przez dalszą część dnia. Pamiętajmy o czynieniu dobra codziennie, a nie tylko od święta. "Bądź dla innych życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!" 
        Julia Kanecka 

      • Jesienny Turniej Sportowy klas III

        Jesienny Turniej Sportowy klas III
        21.11.2023
        W poniedziałkowe przedpołudnie klasy trzecie wzięły udział w Jesiennym Turnieju Sportowym. Konkurencje były wymagające, ale zawodnicy poradzili sobie z nimi doskonale. Uczniowie mieli za zadanie szybko założyć na siebie dodatkową koszulkę, czy czołgać się niczym żołnierz na poligonie. Najbardziej wymagająca była konkurencja, którą należało wykonać z zawiązanymi oczami. Wszyscy wyśmienicie się bawili!
        Agnieszka Fabicka

      • Śnieg!

        Korzystając z zimowej i śnieżnej pogody, poranek w świetlicy szkolnej spędziliśmy na dworze. Uczniowie lepili bałwana, jeździli na sankach, tworzyli ,,aniołki”, nie zabrakło także bitwy na śnieżki! Było przyjemnie, powoli czujemy ten magiczny i świąteczny czas.
        Julita Zamłynna

      • Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

        Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!
        21.11.2023r. 
        Radośnie i kolorowo klasa 1c obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie wykonali wesołe buźki oraz podzielili się życzliwymi słowami. Obejrzeli ciekawy film motywacyjny, z którego dowiedzieli się, że dobro jest "zaraźliwe". Przypomnieli sobie i innym, że życzliwość i dobre słowo nic nie kosztuje, a może wiele.
        Ewa Andrzejewska

      • Jesienny Turniej Sportowy klas 1

        Jesienny Turniej Sportowy klas 1
        20.11.2023 r.
        17 listopada uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w Jesiennym Turnieju Sportowym. Rywalizacja była na wysokim poziomie, pierwszaki dawały z siebie wszystko. Doping kolegów i koleżanek mobilizował do działania. Najskuteczniejsza okazała się być klasa Ic. Dla każdego zespołu wychowawcy przygotowali pamiątkowe dyplomy.
        Katarzyna Figura

      • Konkurs plastyczny SKO "Wesoła skarbonka"

        Konkurs plastyczny SKO "Wesoła skarbonka"
        20.11.2023 r.
        17 listopada zakończył się drugi konkurs plastyczny SKO dla uczniów z klas 1-3. Zadaniem dzieci było przedstawienie na kartce z bloku A4 wesołej skarbonki. Przy ocenie prac uwzględniono kryteria takie jak: oryginalność, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania.
        Julia Kanecka

      • Zajęcia z robotyki w 1a

        Zajęcia z robotyki w 1a
        20.11.23 r.
        W miniony poniedziałek uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach z klockami LEGO. Budowali foki, pająki, ptaki, a nawet węże. Wszystkie z wymienionych zwierząt dzieci wprawiały w ruch za pomocą silniczków. Ileż było radości! Dla uczniów to doskonała lekcja cierpliwości, kreatywności, współpracy i koncentracji uwagi. 
        Katarzyna Figura

      • "Jestem Polakiem" - konkurs patriotyczny klas IV

        "Jestem Polakiem" - konkurs patriotyczny klas IV
        18.11.2023 r.
        16 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu dla klas IV - "Jestem Polakiem". W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny. Reprezentaci poszczególnych klas musieli rozwiazać różnorodne zadania sprawdzające ich wiedzę o ważnych postaciaciach historycznych, regionach naszego kraju, symbolach narodowych i innych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki historii nasze szkoły: Krystyna Zalewska i Beata Ejma.
        Krystyna Zalewska

      • Turniej sportowo – matematyczny

        Turniej sportowo – matematyczny
        17.11.2023
        Uczniowie klas III również włączyli się w obchody tegorocznego Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w  potyczkach sportowo – matematycznych. Tym razem miały okazję wykazać się znajomością tabliczki mnożenia wykonując różne zadania z nią związane. Choć były to rozgrywki międzyklasowe, liczyła się także dobra zabawa. Na zakończenie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył Pan Dyrektor. Dla dzieci nauka połączona z zabawą i aktywnością sportową był to pełen emocji, ciekawie spęczony czas z rówieśnikami.
        Renata Baczuń

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        17.11.2023
        W tym roku szkolnym obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 17 listopada. Tego dnia w naszej szkole na przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście – tabliczka mnożenia. Na korytarzach szkoły można było znaleźć stacje zadaniowe, a uczennice klasy 7C sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów. Osoby, które bezbłędnie rozwiązały zadania ze wszystkich trzech stacji uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i  niecodzienny sposób, następny taki dzień dopiero za rok.
        Karolina Karlińska-Warszawska

      • Turniej Patriotyczny kl. 3

        Turniej Patriotyczny kl. 3
        15.11.2023
        W środę 15 listopada uczniowie klas 3 uczestniczyli w Turnieju Patriotycznym nawiązującym do obchodów Święta Niepodległości. Podczas zabawy trzecioklasiści wykonywali wiele zadań, w których musieli wykazać się wiedzą o Polsce. Quiz, układanie hasła czy godła z przygotowanych puzzli okazały się dla naszych uczniów łatwymi zadaniami. Zabawie towarzyszyła radość i duże emocje! Zwyciężyła klasa 3 c, a klasy 3a i 3b zdobyły ex aequo drugie miejsce. Turniej zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski. Wierzymy, że wspólne świętowanie było zachętą dla nas wszystkich do wzmocnienia poczucia wspólnoty obywatelskiej, budowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych wśród naszych uczniów.
        Ewa Najda

      • Lekcja biblioteczna w klasach IV

        Lekcja biblioteczna w klasach IV
        15.11.2023
        Wczoraj uczniowie klas czwartych na lekcji języka polskiego odwiedzili naszą szkolną bibliotekę.Poznali zasoby biblioteczne: książki, audiobooki, czasopisma, zbiory specjalne. Dowiedzieli się, jak korzystać z katalogów bibliotecznych, dzięki którym można przejrzeć księgozbiór, sprawdzić dostępność konkretnej pozycji oraz ją zarezerwować. Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z wydarzeniami, jakie nauczycielka biblioteki planuje realizować w najbliższym czasie. Wizyta była doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska działalności naszej biblioteki, jako ważnego miejsca w życiu szkolnym.
        Beata Ejma

      • 105. urodziny Niepodległej

        105 urodziny Niepodległej
        15.11.2023
        "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski 13 listopada br. z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowano w bibliotece szkolnej „105. urodziny Polski”. Doniosła uroczystość miała miejsce podczas długiej przerwy, to wtedy chętni uczniowie odśpiewali piosenki patriotyczne (tj. „Szara Piechota”, „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Legiony”). Zgodnie z urodzinowym rytuałem, pod koniec odśpiewano „Sto lat” naszej Jubilatce. Nie zabrakło również jubileuszowego deseru. Uczniowie za patriotyczną postawę skosztowali tortu niepodległościowego. W akcji wzięli udział: Milan Matowski, Marika Matowska, Nikola Skora, Anna Freliga, Dominika Dziadosz, Amelia Solarek, Oliwia Mucharzewski. Dziękujemy za Wasz aktywny udział w życiu biblioteki!
        Joanna Freliga 

      • "Kolorowe Dni" - akcja SU

        "Kolorowe Dni" - akcja SU
        13.11.2023
        Z przyjemnością informujemy, że Samorząd Uczniowski rozpoczyna akcję "Kolorowych Dni". Zabawa polega na tym, aby uczniowie każdej klasy założyli ubrania w obowiązującym kolorze w danym dniu. Wykonanie tego zadania przez całą klasę gwarantuje uczniom dzień wolny od odpytywania ustnego i niezapowiedzianych kartkówek. Akcja ma także na celu integrację zespołów klasowych. Zapraszamy również wszystkich wychowawców do włączenia się w kolorową akcję. Wstępnie możemy zdradzić, że "Kolorowe dni" będą organizowane z okazji Dnia Życzliwości, mikołajek, walentynek, Dnia ziemi oraz Dnia Dziecka. Ostatecznie data kolorowego dnia zostanie podana do wiadomości uczniów i nauczycieli, przynajmniej z trzydniowym wyprzedzeniem. Uczniowie biorący udział w akcji otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Podsumowanie akcji zaplanowane jest na 5 czerwca 2024 r. Nagrodą główną jest pizza dla najaktywniejszej i najbardziej zintegrowanej klasy. Termin odebrania wygranej jest do ustalenia z wychowawcą. Warto włączyć się w akcję! Życzymy powodzenia! Obraz Bianca Van Dijk z Pixabay.
        Samorząd Uczniowski
        Joanna Freliga

      • Dzień Zdrowego Śniadania w 7c

        Dzień Zdrowego Śniadania w 7c
        10.11.2023r.
        8 listopada został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Zdrowego Śniadania. Jego głównym celem jest propagowanie zasad zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Dlatego uczniowie klasy 7c  na lekcji wychowawczej przygotowali zdrowe śniadanie pod postacią smacznych  sałatek owocowych, które później jedli na lekcji. Było smacznie, zdrowo, kolorowo i wesoło.  Apetyty dopisywały wszystkim uczniom, którzy jednogłośnie stwierdzili, że z chęcią powtórzą taką lekcję.
        Dorota Wawrzyn

      • 105 lat NIEPODLEGŁOŚCI

        105 lat NIEPODLEGŁOŚCI
        10.11.2023r.
        W tym roku to uczniowie klasy 8a przygotowali apel z okazji Święta Niepodległości. Przypomnieli o ważnych wydarzeniach z historii Polski oraz przybliżyli sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Przygotowali również quiz na jego temat, a do wygrania były pyszne „babeczki niepodległościowe” upieczone przez uczennice. 
        Joanna Przybyszewska

      • Uczniowie klas 1- do hymnu!

        Uczniowie klas 1- do hymnu!
        10.11.23r.
        Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdej Polki i Polaka. Dlatego uczniowie klas pierwszych 10 listopada wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". Ten uroczysty moment poprzedzały rozmowy na temat symboli narodowych, patriotyzmu, niepodległości, a także wielkich Polek i Polaków, którzy zasłynęli na całym świecie ze swoich dokonań. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a do domów wrócili dumni, że mogą się nazywać Polakami!
        Katarzyna Figura

      • Zajęcia z psychologiem w 4c

        Zajęcia z psychologiem w 4c
        9.11.23 r.
        8 listopada 2023 roku na godzinie wychowawczej klasa IVc spotkała się z naszą panią psycholog, która przeprowadziła bardzo ciekawe i pomocne zajęcia. Dowiedzieliśmy się jak radzić sobie ze stresem i jak zrobić z niego przyjaciela. Poza tym pani psycholog wyjaśniła nam, że jest to reakcja organizmu na jakiekolwiek stawiane mu wymagania fizyczne i psychiczne. Przyczyną stresu są bodźce, które zmieniają stopień gotowości człowieka do działania i określane są jako stresory. Dzięki nim życie nie jest monotonne, krótkotrwały stres jest zjawiskiem mobilizującym, pomaga nam przezwyciężać trudności. 
        wychowawca Beata Ejma

      • Z wizytą w teatrze

        Z wizytą w teatrze
        09.11.2023r.
        W środę 8 listopada uczniowie klasy 6c mieli okazję obejrzeć w Teatrze im. Juliusza Osterwy najsłynniejszą komedię Aleksandra Fredry pt."Zemsta". Przedstawienie zostało przygotowane przez gorzowskich aktorów
        i okazało się humorystycznym oraz nieukrywającym ludzkich wad obrazem dawnego świata szlacheckiego. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili perypetie porywczego Cześnika, pozornie skromnego Rejenta i tchórzliwego Papkina. To, co miało być ostateczną zemstą-niespodziewanie przynosi zgodę i mnóstwo korzyści. 
        Izabela Sinkowska

      • Spotkanie z pięściarzem

        Spotkanie z pięściarzem
        9.11.2023 r.
        Klasę 2b odwiedził niezwykły gość, tata Alana, który jest pięściarzem. Pan Maciej Słoma jest czterokrotnym mistrzem Polski, zwycięzcą 2 Pucharów Polski, 5 zawodnikiem w Europie oraz trenerem i sportowcem. Dzisiaj przeprowadził specjalne zajęcia i wprowadził dzieci w świat boksu. Uczniowie dowiedzieli się, że pięściarstwo, jak każdy inny sport wymaga wielu lat ciężkiej pracy – codziennych treningów, specjalnej diety i wielu wyrzeczeń w życiu osobistym i rodzinnym. Dzieci miały okazję zobaczyć strój i specjalne obuwie naszego gościa obserwować trening z cieniem, a także przymierzyć kask ochronny i  bokserskie rękawice. Na zakończenie każdy mógł zadać panu Maciejowi pytanie i stoczyć z nim krótką walkę. Bardzo dziękujemy za fantastyczne zajęcia!
        Małgorzata Giżycka

         

      • „Śniadanie Daje Moc”

        „Śniadanie Daje Moc”
        9.11.2023
        Takie hasło przyświecało uczniom klasy 3b podczas Dnia Zdrowego Śniadania 2023. Pamiętając o bardzo ważnej roli śniadania jako pierwszego posiłku w ciągu dnia dzieci przygotowywały tym razem pożywne i pełne witamin sałatki owocowe, które degustowały podczas wspólnego klasowego śniadania. Jak zawsze podczas klasowych warsztatów kulinarnych, które cieszą się uznaniem dzieci było wiele emocji i radości z samodzielnie przygotowanego pysznego i zdrowego posiłku. Apetyty dopisywały wszystkim uczniom. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Kolejne zajęcia praktyczne pokazały, że dzieci świetnie sobie radzą i potrafią przygotować proste danie. Pamiętajmy, by każdy dzień rozpoczynać od śniadania i nie pomijać tego ważnego posiłku :)
        Renata Baczuń

      • Dzień Zdrowego Śniadania  w kl. 3 c

        Dzień Zdrowego Śniadania w kl. 3 c
        08.11.2023
        Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego 8 listopada został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Zdrowego Śniadania. Jego głównym celem jest propagowanie zasad zdrowego żywienia wśród najmłodszych. Uczniowie klasy 3 c włączyli się w obchody tego „święta.” Przygotowali smaczne sałatki owocowe, które później razem degustowaliśmy. Bardzo nam smakowało! Okazało się, że taki wartościowy posiłek można łatwo przygotować w domu samodzielnie! Dzieciaki obiecują, że teraz same przygotują taką sałatkę rodzicom! Trzymamy je za słowo!
        Ewa Najda

      • 🐊„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”🐊

        „Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”

        08.11.2023
        8 listopada 2023 roku uczniowie klasy 6b udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy, aby obejrzeć inscenizację komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Ten dość trudny utwór, bo ukazujący realia, zupełnie obce dzisiejszym młodym ludziom, epoki - schyłek Rzeczypospolitej Szlacheckiej, bardzo się spodobał. Historia dwóch skłóconych ze sobą właścicieli zamku - Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka i ich spór o niszczejący mur graniczny w mistrzowski sposób została przeniesiona na deski teatru. Doskonała gra aktorska sprawiła, że bohaterowie sztuki śmieszyli odbiorców swym sposobem bycia, zachowaniem i wyglądem zewnętrznym. Naszą uwagę przykuł Papkin, niewątpliwie jedna z najciekawszych i najbarwniejszych postaci tego dzieła. Sztuka wszystkim się podobała, mogły świadczyć o tym gromkie brawa na zakończenie przedstawienia.
        Agnieszka Chmurak

      • Z wizytą w schronisku Azorek
        Z wizytą w schronisku Azorek
        06.11.2023
        Przez cały październik w naszej szkole trwała zbiórka karmy, koców i zabawek dla zwierząt z gorzowskiego schroniska „Azorek.” W poniedziałek 6 listopada przekazaliśmy zebrane dary. Dzięki nim bezdomnym pieskom będzie dużo łatwiej przetrwać trudny zimowy okres. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy odpowiedzieli na nasz apel oraz Kasi i Nikoli za poświęcenie czasu na wizytę w schronisku.
        Opiekunowie SKO
        Ewa Najda

      • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

        Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
        02.11. 2023r.
        31 października 2023r. uczniowie klasy 7c  udali się do Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Drzymały na monodram w reżyserii i wykonaniu Marcina Ciężkiego pt. „Dziady samemu” na podstawie utworu pt. " Dziady cz. II" Adama Mickiewicza. Atmosfera tajemniczości i grozy wprowadziła uczniów w klimat pogańskiego święta dziadów, podczas którego wywoływano duchy zmarłych przodków. Dzięki udziałowi w tym spektaklu uczniowie zrozumieli treść lektury dramatu romantycznego.  Mieli też możliwość przeżycia artystycznych doznań oraz zadawania pytań aktorowi, a także spotkania się z aktorką gorzowskiego teatru - panią Anną Łaniewską opowiadającą o życiu i twórczości naszego wieszcza narodowego.
        Dorota Wawrzyn

      • DYSKOTEKA "FANTASY NIGHT"

        DYSKOTEKA "FANTASY NIGHT"
        02.11.2023
        31.10.2023 r. odbyła się pierwsza dyskoteka dla kl.4-8, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się w rytm największych przebojów, było także sporo konkursów i zabaw przy muzyce, które prowadziła DJ ANNA. Tańcom nie było końca – wspólnie zatańczyliśmy zorbę, macarenę, belgijkę i oczywiście słynny "pociąg". Śmiechu i radości było co nie miara. Nie zabrakło fantastycznych strojów, czy muzyki na życzenie oraz poczęstunku w formie stołu szwedzkiego. Wszyscy świetnie się bawili, aż żal było wracać do domu.
        Joanna Freliga

      • Dzień Fantasy w klasie 2c

        Dzień Fantasy w klasie 2c
        31.10.2023r.
        Tyle fantazji u naszych uczniów jeszcze nie widzieliśmy! We wtorek 31 października obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Fantasy". Uczniowie klasy 2c również przyłączyli się do tej inicjatywy. Każdy uczeń mógł przebrać się za ulubioną postać z bajki, filmu lub gry. Były więc liczne księżniczki, smoki, wampiry, jednorożce, spidermany, batmany itd. Na korytarzach szkolnych mogliśmy poczuć się jak w świecie fantasy, gdyż mijały nas różne przedziwne postacie. Dzień był wyjątkowy - FANTASTYCZNY. "Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego".           
        Katarzyna Wyka

      • Warsztaty klasy 6a z panią psycholog

        Warsztaty klasy 6a z panią psycholog
        29.10.2023
        Klasa 6a podczas lekcji wychowawczej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych z psychologiem szkolnym, panią Adą Marciniak. Podczas zajęć zostały poruszone bardzo ważne tematy, takie jak: szacunek, tolerancja i emptia wobec ludzi. Jednym z ćwiczeń, które bardzo spodobało się uczniom było stworzenie sieci dobrych słów. Dzięki tej aktywności uczniowie mogli dosłownie zobaczyć jak dobre słowa skierowane do innych łączą ludzi.
        Justyna Boboń

      • Jesienny Turniej Sportowy klas 2

        Jesienny Turniej Sportowy klas 2
        26.10.2023r.
        W czwartek 26 października odbył się „Jesienny Turniej Sportowy” na poziomie klas 2. Każda klasa stanowiła drużynę. Uczestnicy turnieju mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w  poszczególnych konkurencjach, które dawały dzieciom dużo radości i satysfakcji. W każdej z nich można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz szybkość reakcji. Rywalizacja była ogromna gdyż klasy dzielnie walczyły i dopingowały swoich kolegów i koleżanki do samego końca. Na hali panowała iście sportowa i wesoła atmosfera.  Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 2c. Za ogromne zaangażowanie, wysiłek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
        To był udany i bardzo aktywny dzień.
        Katarzyna Wyka

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO KLAS 2

        ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO KLAS 2
        26.10.2023 r.
        W minionym tygodniu, na poziomie klas 2, odbył się konkurs plastyczny  "Henryk Sienkiewicz - patron naszej szkoły". Wyniki przedstawiają się następująco:
        Miejsce I -  Julia Hamerla kl.2b
                          Noel Roszkowski-Stróżewski kl. 2b
        Miejsce II - Pola Hanysz kl. 2c
                          Ida Dominiak kl. 2b
        Miejsce III - Sandra Słodowska kl. 2b
                           Julian Lewicki kl. 2b
        Gratulujemy zwycięzcom!
        Małgorzata Giżycka 

      • Mecz towarzyski piłki ręcznej

        Mecz towarzyski piłki ręcznej
        26.10.2023
        23 października drużyna piłki ręcznej naszej szkoły złożona z uczniów klas II-V udała się do Szkoły Podstawowej nr 2, aby zagrać serię meczów towarzyskich z tamtejszą drużyną. Nasi chłopcy świetnie się spisali. Mimo, że trenują od niedawna, udało się uzyskać kilka korzystnych wyników.
        Michał Nieradko

      • Wyjście do Filharmonii Gorzowskiej

        Wyjście do Filharmonii Gorzowskiej
        25.10.2023r.
        Uczniowie klasy 6c wzięli udział w jednym z cykli Akademii Muzyki pt. "Na czterech strunach świata". Był to koncert o charakterze edukacyjnym, podczas którego poznaliśmy instrumenty, których na co dzień nie zobaczymy w orkiestrze m.in cajon (drewniany instrument perkusyjny) oraz ukulele. Uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki ludowej z krainy Morza Śródziemnego w wykonaniu zespołu Folkfor. 
        Izabela Sinkowska

      • Po raz szósty bijemy rekord w czytaniu na przerwie!

        Po raz szósty bijemy rekord w czytaniu na przerwie!
        24.10.2023 r.
        Z przyjemnością informujemy, że po raz szósty przystąpiliśmy do bicia rekordu w czytaniu na przerwie! W akcji wzięło udział 300 uczniów. Kolejny raz pobiliśmy rekord w czytaniu na przerwie. W ciągu dnia wypożyczono 57 woluminów. Ponadto również w trakcie przerw uczniowie z klas starszych rozwiązywali literackie sudoku oraz grali w bingo literackie. Z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w akcji promującej czytelnictwo w czasie wolnym od zajęć. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu czytelniczym i zapraszamy za rok!
        Joanna Freliga

      • Od ziarenka do bochenka
        Od ziarenka do bochenka
        16.10.2023 r.
        Bagietka, kajzerka, a może chleb tradycyjny? Dzisiaj fani pieczywa na całym świecie obchodzili swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy 2b, podobnie jak ich koledzy i koleżanki z innych klas drugich, poznawali historię chleba, jego rodzaje i znaczenie. Ponoć nigdzie na świecie chleb nie smakuje tak dobrze jak w Polsce. I coś w tym jest, bo przygotowane dzisiaj przez dzieci zdrowe kanapki znikały z talerzy w oka mgnieniu. Śniadanko było wyśmienite!
        Małgorzata Giżycka

      • Światowy Dzień Chleba w klasie 2c
        Światowy Dzień Chleba w klasie 2c
        16.10.2023r.
        Nie mogło być inaczej! Chleb doczekał się swojego święta. 16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba. Już w starożytnej Grecji znano około 50 gatunków chleba, a w średniowieczu piekarze wypiekali 9 głównych rodzajów chleba. Uczniowie klasy 2c również wzięli udział w świętowaniu. Poznali  proces powstawania chleba, oglądali film edukacyjny "Od ziarenka do bochenka" oraz odwiedzili wirtualną piekarnię, zapoznając się z trudną pracą piekarza. Kulminacyjnym  etapem była "degustacja różnego rodzaju chleba na słodko". Uczniowie mieli okazję spróbować chleba pszennego z makiem, żytniego, razowego ze słonecznikiem, chleba gryczanego oraz na maślance. Dzieci uaktywniły kubki smakowe i okazało się że najbardziej smakował im chleb gryczany oraz z makiem. Każdy mógł posmarować sobie kromkę chleba dżemem, konfiturami, miodem, masłem orzechowym lub czekoladowym. Okazało się, że spora część uczniów po raz pierwszy jadła niektóre z tych chlebów, a niektórzy zachwyceni byli połączeniem chleba z miodem czy masłem orzechowym. Lekcję możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych. Jedno jest pewne żaden uczeń nie wyszedł z lekcji głodny.
        Katarzyna Wyka

      • 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej
        250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej
        15.10.2023 r.
        14 października 1773 roku powołana została pierwsza w Europie instytucja oświatowa, która miała zadbać o edukację młodych Polaków. To właśnie w tym dniu świętujemy każdego roku Dzień Edukacji Narodowej. Z tej właśnie okazji uczniowie klas piątych przygotowali przedstawienie, którym chcieli złożyć podziękowania wszystkim pracownikom naszej szkoły.
        Krystyna Zalewska

      • Szachy drużynowe- Igrzyska Dzieci

        Szachy drużynowe- Igrzyska Dzieci

        12.10.2023r.

        W środę 11 października 2023 roku w Klubie Szachowym "Stilon" rozegrano turniej szachowy klas szóstych. Uczniami reprezentującymi naszą szkołę byli: Dominika Dziadosz, Tymoteusz Gaweł, Antoni Kocimski, Jakub Majłowski . Reprezentacja SP4 zajęła III miejsce.

        Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów!

        Izabela SInkowska

      • Potrawy z Nowego Świata
        Potrawy z Nowego Świata

        11.10.23 r.
        W 1492 roku Krzysztof Kolumb dopłynął do jednej z karaibskich wysp. Postawił pierwszy krok na zupełnie nieznanym dla Europejczyków lądzie. Klasy szóste równieeż zmierzyły się z obszarem dotąd im nieznanym. Zadaniem grup było przygotowanie potraw, których podstawowymi składnikami miały być produkty, które Europejczycy poznali dopiero po odkryciu Ameryk. Uczniowie wywiązali się z tego celująco!

        Krystyna Zalewska

      • Zdrowe i owocowe śniadanie w klasie 2a

        Zdrowe i owocowe śniadanie w klasie 2a
        10.10.2023r. 
        Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest odpowiednia liczba posiłków w ciągu dnia. Pełnowartościowe i zbilansowane drugie śniadanie zapewnia utrzymanie energii, koncentracji oraz dobrego samopoczucia. Uczniowie klasy 2a doskonale o tym pamiętają. Dziś jednak mieli okazję przygotować je samodzielnie. Pojawiły się kolorowe naleśniki, sałatki czy jogurty ze zbożowymi dodatkami. W każdym posiłku przeważały owoce, które bogate są w niezbędne składniki odżywcze. Wspólne śniadanie było bardzo smaczne i dostarczyło wielkiej przyjemności. Takie chwile pomagają w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci :)
        Julia Kanecka

      • Spotkanie integracyjne klasy 2c

        Spotkanie integracyjne klasy 2c
        9.10.23 r.
        6 października 2023 Rodzice uczniów klasy 2c zorganizowali ognisko integracyjne. Miejsce spotkania - jezioro w Karninie oczarowało wszystkich swoim urokiem. Uczniowie świetnie bawili się na placu zabaw oraz spacerowali po plaży. Miłośnicy wędkarstwa mogli podzielić się swoją pasją z innymi na pobliskim pomoście. Podczas ogniska uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią wesoło spędzali czas na rozmowach, piekli kiełbaski, pianki, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem bawili się w różnorodne integracyjne zabawy. Mimo niesprzyjającej pogody spotkanie jak najbardziej się udało, gdyż  organizatorzy - Rodzice, spisali się na medal! W dobrym towarzystwie nawet przy ponurej i deszczowej jesiennej aurze wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili piątkowe popołudnie. Było wesoło i przyjemnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
        Katarzyna Wyka

      • Wyjście klas I do teatru
        Wyjście klas I do teatru
        8.10.23
        4 października uczniowie z klas  I wybrali się do gorzowskiego teatru na spektakl pt. ,,Pchła Szachrajka”. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy tytułowej bohaterki. Dzięki kolorowym kostiumom, wielu piosenkom i tańcom, a także rekwizytom, które urozmaiciły przedstawienie dzieci opuściły teatr z uśmiechem na twarzy. Spektakl pełen humoru na pewno na długo zapadnie w pamięci publiczności.
        Katarzyna Figura


      • Europejski Dzień Języków: wyniki konkursów
        Europejski Dzień Języków
        08.10.2023
        Z okazji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole zostało zorganizowanych kilka konkursów, w których uczniowie licznie wzięli udział. 
        Justyna Boboń

      • Dzień Chłopaka w 7c
        Dzień Chłopaka w 7c
        06.10.2023r.
        Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie i uczennice z klasy 7c wybrali się do kina 'Helios' na film pt." Siła naszych marzeń", który na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów, gdyż porusza tematykę walki o swoje marzenia. Główna bohaterka pokazała, że mimo problemów i nawet po ciężkim wypadku  może realizować swoje plany. Po seansie wszyscy udali się na lody, by miło spędzić czas. Dziewczynki przygotowały również dla chłopców  prezenty i własnoręcznie upieczone ciasteczka. 
        Dorota Wawrzyn

      • "Zdrowo i kolorowo"
        "Zdrowo i kolorowo"
        6.10.2023
        Uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w kolejnych zajęciach kulinarnych. Ich celem było promowanie zdrowego odżywiania, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci oraz doskonalenie umiejętności samodzielnego przygotowania prostego, pożywnego posiłku. Dzieci przyniosły różne rodzaje pieczywa, wędlin, serów oraz  warzyw, z których przygotowały zdrowe i kolorowe, apetyczne kanapki. Wszyscy byli zadowoleni z efektów własnej pracy i z apetytem zjedli swoje drugie śniadanie. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy m.in. od właściwego odżywiania, a śniadanie to ważny codzienny posiłek.
        Renata Baczuń

      • Obrazki warzywno-owocowe
        Obrazki warzywno-owocowe
        6.10.2023 r.
        Uczniowie klasy 2b przez cały tydzień poznawali znaczenie warzyw i owoców w życiu człowieka. Dowiedzieli się, że pełnią one bardzo ważną funkcję w żywieniu. Dostarczają nam wielu witamin i składników mineralnych. Regularne jedzenie warzyw i owoców przyczynia się do zapobiegania chorobom, a także poprawia nasze samopoczucie i… urodę! Na podsumowanie tygodniowej pracy przygotowali więc owocowo - warzywne obrazki, które później z apetytem zostały zjedzone. Niektóre z nich wyglądały jak małe dzieła sztuki. Gratuluję kreatywności w działaniu!
        Małgorzata Giżycka

      • Wspólne śniadanko w klasie 2c
        Wspólne śniadanko w klasie 2c
        6.10.2023r.
        Najlepszy start w nowy dzień to pełnowartościowe śniadanie zawierające sporą dawkę witamin. Uczniowie klasy 2c już wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego też w piatkowy poranek dzieci przyciosły do szkoły produkty, z których zrobiły smaczne i zdrowe śniadanka owocowe. Na wspólnym śniadaniowym stole nie zabrakło naleśników, płatków, musli, jogurtów oraz owoców, które były dzisiaj dodatkiem do każdego dania. Dzieciaki w miłej atmosferze zjadły pyszny posiłek, poznały zasady zdrowego odżywiania i zalety śniadania w codziennej diecie dziecka. Dowiedziały się, że eneria do nauki, lepsza koncetracja podczas lekcji i siły to zabawy to zasługa odpowiej diety. Taka promocja, to jest to!!!
        ​​​​​​​Katarzyna Wyka

      • Dołącz do Klubu Pożeraczy Książek!
        Dołącz do Klubu Pożeraczy Książek!
        06.10.2023
        Zapraszamy do zabawy w „Klub Pożeraczy Książek”. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Serdecznie zapraszamy!  Akcja rusza 9 października br. w naszej bibliotece szkolnej.
        Joanna Freliga

         

      • Wyjście do teatru
        Wyjście do teatru
        4.10.2023r. 
        4 października uczniowie z klas  II wybrali się na spektakl pt. ,,Pchła Szachrajka”. Przedstawienie oparto na wierszowanej i wesołej historyjce mistrza Jana Brzechwy. Opowiada ona o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Tytułowa bohaterka trafia do cyrku i wkracza w świat przygód. Barwne kostiumy, efekty świetlne oraz ciekawe rekwizyty zostaną długo w pamięci publiczności. „Pchła Szachrajka” to sztuka, która bawi i uczy. Dostarcza odbiorcom doskonałej zabawy oraz wielu mądrych rad. 
        Julia Kanecka 

      • Zdrowo, wesoło i aktywnie – wyjazd integracyjny klas 4c na basen
        Zdrowo, wesoło i aktywnie – wyjazd integracyjny klas 4c na basen
        3.10.23
        W piątek, 29 września 2023 roku wybraliśmy się po raz pierwszy do Tarnowa Podgórnego do tamtejszych term. Była to nasza pierwsza wycieczka integracyjna. Głównym celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami, lepsze poznanie się i nawiązanie koleżeńskich relacji między sobą. Zabawom w wodzie nie była końca. Po trzech godzinach głodni i zmęczeniu zaliczyliśmy po drodze Mac Donalda i zadowoleni wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz.
        Wychowawca Beata Ejma

      • Indywidualne biegi przełajowe
        Indywidualne biegi przełajowe
        02.10.23
        W środę 27 września odbyły się Indywidualne biegi przełajowe na błoniach nadwarciańskich. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piotr Cichocki z klasy 7 dobiegł na 3 miejscu zdobywając brązowy medal.
        ​​​​​​​Arkadiusz Ruszczak

      • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
        Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
        02.10.23
        W środę 4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Tego dnia przypominamy wszystkim, że zwierzęta potrzebują naszej miłości i troski. Szczególnie te, które zostały już przez ludzi skrzywdzone. Ogłaszamy więc zbiórkę karmy, koców i zabawek, które zostaną przekazane na rzecz gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorek.” Dary można przynosić do swoich klas lub do gabinetów 42 i 44. Zbiórka trwa od 2 do 30 października. Pamiętajmy! Zwierzęta potrzebują pomocy ludzi- naszej pomocy! Czasami drobny gest z naszej strony może sprawić, że skrzywdzone zwierzątko może zyskać nowe, lepsze życie!
        Ewa Najda

         

      • Dzień Chłopaka w 7A
        Dzień Chłopaka w 7A
        2.10.23
        Z okazji Dnia Chłopaka 7A wybrała się na piknik integracyjny na nadwarciańskie błonie. Były życzenia dla wszystkich Panów od naszych dziewczyn, słodki poczęstunek i zabawy. Każda dziewczyna musiała powiedzieć coś miłego o wylosowanym koledze z klasy. Nie wszystkim poszło to bardzo łatwo, ale w końcu się udało. Bardzo mile spędziliśmy czas. W imieniu wszystkich chłopaków jeszcze raz dziękuję dziewczynom!
        Rafał Zelek

      • 🍁Jesienna integracja 6b🍁
        Jesienna integracja 6b
        01.10.2023
        2
        9 września – tradycyjnie – uczniowie klasy 6b wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Term znajdujących się w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Tarnowskie Termy to wyjątkowy aquapark, który czerpie wodę ze źródeł geotermalnych, wydobywanych z odwiertu o głębokości 1200 metrów, dostarczającego wodę o temperaturze ponad 45 stopni Celsjusza. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas 3-godzinnego pobytu, każdy mógł skorzystać z licznych atrakcji wodnych m.in. dzikiej rzeki, biczy wodnych, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw oraz basenu z wodą termalną, który połączony jest z całorocznym basenem zewnętrznym. Czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą oraz integracją klasy. 
        Agnieszka Chmurak


      • Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

        Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka
        1.10.2023
        Z przyjemnością informujemy, ze od października  będziemy realizować Ogólnopolski Program dla Bibliotek Szkolnych pt. Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny. Zadania będą obejmować różne kategorie działań. Organizatorzy chcą, by były zróżnicowane, ale zarazem dość uniwersalne. Celem programu jest promocja czytania; aktywizacja bibliotek szkolnych, wsparcie wizerunku bibliotek szkolnych oraz oszczędność czasu nauczycieli bibliotekarzy.
        Joanna Freliga

         

      • ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"
        ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"
        01.10.2023
        Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po raz trzeci świetlica szkolna dołączyła do programu. W trakcie roku szkolnego będą organizowane zajęcia oparte o materiały edukacyjne udostępnione przez organizatorów związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
        Nauczyciele realizujący program – p. Julita Zamłynna, p. Jolanta Musiał, p.Ewelina Wałcerz.
        Koordynator projektu,
        Julita Zamłynna

      • Dzień Chłopaka klas trzecich
        Dzień Chłopaka klas trzecich
        29.09.2023
        W piątek klasy trzecie świętowały Dzień Chłopaka. Dzień rozpoczął się wspólną dyskoteką! Dziewczęta zaśpiewały chłopcom sto lat, a następnie rozpoczął się dyskotekowy szał. Makarena rozpoczęła tańce, a potem nowoczesne hity obecnej młodzieży wypełniły swoim dźwiękiem małą salę gimnastyczną. Zmęczeni, roześmiani i szczęśliwi przenieśli się potem do swoich klas, by dokończyć świętowanie :)
        Agnieszka Fabicka

      • Jak gimnastykować wyobraźnię?
        Jak gimnastykować wyobraźnię?
        29.09.2023
        Klasa 3a realizuje projekt pt.: "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?". Pierwsza lekcja z projektu to gimnastyka wyobraźni. Uczniowie najpierw rozmawiali o tym, co to jest myślenie, czemu służy. Potem grali zespołowo w skojarzenia, by chwilę potem przy użyciu chustek animacyjnych zamienić się w smoki... W rytm muzyki smoki podróżowały po świecie, by poczuć na własnej skórze jak to jest latać. Smoki swoją wyobraźnią widziały wodospady, góry, morze... Po czym wylądowały na własnych lądowiskach, które samodzielnie stworzyły. Kolejną zabawą było zamienienie kubka w inny przedmiot użytkowy. Wyobraźnia podsunęła mnóstwo niesamowitych pomysłów! Każdy oryginalny i niepowtarzalny!
        Agnieszka Fabicka

      • 7A w teatrze
        7A w teatrze
        28.02.2023
        2
        7 września klasa 7A wybrała się na spektakl "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" do gorzowskiego teatru. Dopisała nam ciepła i słoneczna pogoda, więc udaliśmy się tam i z powrotem na piechotę. Przedstawienie wszystkim się podobało. Zostały w nim ukazane realne problemy wspólczesnych nastolatków. Akcja toczyła się w żywym tempie, całość została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób. Nie było miejsca na nudę. Wszyscy uczniowie pozytywnie ocenili spektakl.
        Rafał Zelek

      • Dyskotekowy szał !
        Dyskotekowy szał!
        28.09.2023 r. 
        Dzień Chłopaka w Polsce przypada 30 września, jednak chłopcy z klas 2 świętowali już dzisiaj. Z tej okazji  odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Uczniowie świetnie się bawili, śpiewali i tańczyli  w parch, solo i w małych grupach. Wszystkie buzie były szeroko uśmiechnięte. Szkoda, że następny Dzień Chłopaka będzie dopiero za rok.
        Małgorzata Giżycka

      • Sprzątanie Świata 🌍 2023
        Sprzątanie Świata 2023
        21.09.2023
        W dniach 15 - 17  września 2023r. przypadała 30. Akcja Sprzątania Świata - Polska. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki kolejny raz bardzo zaangażowali się w tę akcję. W dniu 15.09.2023r. sprzątali tereny wokół szkoły oraz pobliskie uliczki. Udało się zebrać worki pełne odpadów. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.
        Agnieszka Chmurak

      • Lekcja bankowości w klasie 2a
        Lekcja bankowości w klasie 2a
        20.09.23 r.
        Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie człowieka bez pieniądza. Jest to wielki wynalazek ludzkości. 20 września klasa 2a uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych. Ich celem było zgłębienie wiedzy dzieci na temat finansów. Podczas zajęć omówiono podstawowe zagadnienia związane z pieniądzem i jego znaczeniem w codziennym życiu. W trakcie zajęć poszukiwano odpowiedzi na pytania – czy pieniądze są nam potrzebne, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi, skąd mają pieniądze? Ponadto uczniowie mogli wykazać się posiadaną wiedzą na temat banku i oszczędzania. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali drobne upominki. 
        Julia Kanecka 

      • "Jak mówić o niepełnosprawności?" - projekt edukacyjny
        "Jak mówić o niepełnosprawności?" - projekt edukacyjny
        19.09.2023
        W roku szkolnym 2023/2024 Samorząd Uczniowski będzie realizował ogólnopolski projekt edukacyjny „Jak mówić o niepełnosprawności?”. Celem projektu jest uwrażliwienie na obecność osób z niepełnosprawnościami, zrozumienie ich  potrzeby, rozwijanie empatii wobec nich, kształtowanie tolerancji, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów oraz przygotowanie do wspólnego spędzania czasu. Projekt będzie realizowany od września do maja. 
        Joanna Freliga

      • Projekt edukacyjny ,,Sztuka emocji"
        Projekt edukacyjny ,,Sztuka emocji"
        14.09.2023
        Świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskim projekcie ,,Sztuka emocji”. Głównym celem projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. W trakcie roku szkolnego uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
        Koordynator projektu,

        Julita Zamłynna

      • Eko-upominki dla pierwszaków
        Eko-upominki dla pierwszaków
        11.09.2023 r. 
        11 września 2023 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panią Małgorzatą Domagałą oraz Panem Jackiem Szymankiewiczem - zastępcami prezydenta miasta, z Panią Natalią Marcinkiewicz - dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska oraz Panem Łukaszem Marcinkiewiczem - prezesem spółki INNEKO. Dzieci otrzymały kolorowe woreczki ze Stefanią, w których znajdował się pojemnik na wodę, miód, nasionka oraz książeczka o gorzowskim nosorożcu. Ekologiczne upominki wywołały uśmiechy na dziecięcych twarzach. Maluchy mogły udzielić również wywiadu do gorzowskiej telewizji. Bidony zostały napełnione wodą od razu po przyjściu do klasy i towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Celem spotkania było kreowanie wśród dzieci prawidłowych postaw w odniesieniu do otaczającej ich przyrody.
        Anna Kamińska 

    • Kontakty

      • tel/fax: 957 239 621
      • ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp. Poland
      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    • Logowanie