• Pro Musica

• 17.01.2022

W piątek uczniowie klas 1 uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. "Karnawał na królewskim dworze". Dzieci miały okazję utrwalić jak zbudowany jest flet poprzeczny, a także poznały nowy instrument o nazwie puzon. Uczniowie chętnie brali udział w koncercie, bawiąc się muzyką oraz ruchem :) Koncert uatrakcyjnił wybór Króla i Królowej karnawałowego balu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert :)

• „Reduta Ordona” w wersji współczesnej

• 17.01.2022r.

Ciekawe, czy Mickiewiczowi spodobałaby się współczesna wersja jego utworu? Pewne jest, że „Reduta Ordona” – utwór obowiązkowy w szkole podstawowej - zyskał w oczach uczniów. Stało się to za sprawą Konrada Kulawieckiego z 8a, który zaprezentował wersję śpiewaną tekstu powstałego w XIX wieku. Niczym profesjonalny muzyk przygotował  podkład muzyczny i rapował! Odpowiednie tempo, dobra akustyka, właściwy rytm i intonacja  oraz ekspresja podczas występu  sprawiły, że słuchający ósmoklasiści byli pod wrażeniem talentu kolegi. Brawo, Konradzie, dzięki Tobie nikt z 8a nie zapomni „Reduty Ordona”!

• Klasa 4a - podsumowanie pierwszego okresu roku szkolnego

• 11.01.2022

Zbliża się koniec pierwszego okresu roku szkolnego, więc czas na podsumowanie. Dla uczniów klasy 4a był to czas nowości: nowe przedmioty, nowi nauczyciele. Przez te kilka miesięcy uczniowie uczyli się pilnie i spędzali razem wspólnie czas, integrując się. We wrześniu dziewczynki przygototwały dla kolegów z klasy wspaniały Dzień Chłopca, w listopadzie uczniowie razem z wychowawczynią zorganizowali andrzejki klasowe. Grudzień obfitował w wiele wydarzeń: najpierw odbyło się mikołajkowe wyjście do kina na film. pt. "Nasze magiczne Encanto", potem wspólna wigilia i kolędowanie, uświetnione przez Helenkę Gradowską, która zagrała na skrzypcach i Helenkę Pękacz, która zagrała na klarnecie. Następnie klasa wybrała się do teatru na sztukę pt." Opowieść Wigilijna" i podziwiała grę aktorów gorzowskiego teatru, a także naszej zdolnej koleżanki Poli Czyrwony. Pierwszy okres roku szkolnego minął bardzo szybko, przed uczniami ferie zimowe, a potem czekają kolejne wyzwania...

Justyna Boboń

• A teatr jest po to,  żeby wszystko było inne niż dotąd.
          • A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.

• 11.01.2022

Bezpośredni kontakt ze sztuką ma kluczowe znaczenie dla kształtowania gustu artystycznego, ale rozwija  również osobowość, wrażliwość  i ekspresję teatralną dzieci i młodzieży. Między innymi z tych powodów Klasa 5b wybrała się w grudniu na spektakl „ Opowieść wigilijna”. Uczniowie byli pod dużym wrażeniem gry aktorskiej i poruszeni wewnętrzną przemianą głównego bohatera. W tym dniu wielu z nas wracało do domu  w zamyśleniu i z postanowieniem ponownej wizyty w teatrze.

Maria Kunicka

• Styczniowe warsztaty sztuki Karuzela

• 10.01.2022r.

Uczniowie klasy 3a kolejny raz wzięli udział w warsztatach sztuki z cyklu Karuzela.

Styczniowe warsztaty poprowadziła Evgeniia Klemba.

Urodzona w 1989 r. w Woroneżu (Rosja), żyje i pracuje w Poznaniu (Polska). Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunkach Fotografia i Intermedia. Pracuje z szeroko rozumianą sztuką wideo, wykorzystując animację 3D i fotografię. W 2020 roku jej film “Śnię o Rosji” miał swoją premierę na festiwalu filmów krótkometrażowych 66 Internationale Kurzfilmtage Oberhausen.

Tematem warsztatów było „Oko niedoskonałe”.

Podczas zajęć uczniowie wspólnie stworzyli animację na przezroczystej folii, którą następnie odtworzyli za pomocą prostego rzutnika z pudełka kartonowego. Dzieci poznały również krótką historię początków animacji. Zajęcia dostarczyły wiele wrażeń a jednocześnie były świetną zabawą.

• Wspólne kolędowanie w 8c

• 04.01.2022

Dla uczniów klasy 8c ostatni dzień nauki stacjonarnej był bardzo świąteczny. Uczniowie wspólnie śpiewali kolędy przy zastawionym wigilijnym stole, na którym pojawiły się pyszne ciasta, owoce i napoje.  Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Oprócz wspólnego kolędowania, uczniowie dzielili się prezentami i miło spędzali czas.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci - podsumowanie

• 4.01.22

W dniach 1-23 listopada 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie ekologicznym ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", który organizowany był we współpracy z firmą Green Office Ecologic.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców zebraliśmy 1856 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W nagrodę szkoła otrzymała bon w wysokości 185 zł do wykorzystania na cele szkolne. Przeznaczyliśmy go na kupno nowej siatki do siatkówki oraz tablicę wyników - numerator.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pozytywnie odpowiedziały na nasz apel zachęcający do udziału w zbiórce.