• WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!
          • WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

          • 30.04.2022 r.

            Witaj Maj! Piękny Maj, u Polaków błogi raj!

            Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. Waga święta została podkreślona m.in. uczynieniem tego dnia wolnym od nauki i pracy. W kraju organizuje się szereg uroczystości i pochodów, które mają przypomnieć, jak istotne było uchwalenie tejże Konstytucji 3 maja 1791 roku. Uczniowie klas 3  także uczcili to wydarzenie śpiewając pieśni narodowe, oglądając prezentacje multimedialne i filmy oraz wykonując plakaty patriotyczne. W klasach panował nastrój powagi, zadumy i refleksji, a to uświadomiło dzieciom, jak ważna jest Polska - nasza ojczyzna. 

            Małgorzata Giżycka 

        • Z archeologią za pan brat
          • Z archeologią za pan brat

          • 28.04.2022

            Piękna pogoda sprzyjała temu, aby wybrać się dziś na wiosenny spacer do Spichlerza. Uczniowie klasy 2a wzięli tam udział w warsztatach „Przygoda z archeologią”, podczas których szukali odpowiedzi na pytania: Co robi archeolog? Jakich narzędzi używa archeolog? Czego szuka archeolog? Uczniowie dowiedzieli się, że archeologię podzielono na trzy rodzaje: lotniczą, eksperymentalną i podwodną.

            Po dawce wiedzy dzieci przystąpiły do zadań praktycznych. Tak jak prawdziwi archeolodzy, za pomocą pędzelków, wydobywały ukryte w piasku przedmioty i składały w całość rozcięte obrazki. Na samym końcu zmierzyły się ze sztuką garncarską. Każdy wykonał swoją glinianą miseczkę lub kubek.

            Kto wie, ilu drugoklasistów zamarzyło po dzisiejszych zajęciach, aby w przyszłości zostać Indianą Jones’em i odkrywać archeologiczne skarby, prowadzić życie pełne przygód oraz odbywać podróże do różnych zakątków świata?

            Maria Czernielewska

             

        • Podziękowania za udział w Światowym Dniu Wody z PAH
          • Podziękowania za udział w Światowym Dniu Wody z PAH

          • 28.04.2022 r.

            Nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej akcji ,,Światowy Dzień Wody z PAH” mającej na celu podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz zaangażowanie do działania na rzecz powszechnego dostępu do wody na świecie. Uczniowie brali aktywnie udział w zajęciach edukacyjnych oraz konkursie plastycznym, zorganizowanym przez świetlicę szkolną – ,,Woda źródłem życia”. Za zaangażowanie w akcję oraz przesłanie raportu z realizacji otrzymaliśmy dyplom oraz podziękowania.

            Dyplom - tutaj

            Julita Zamłynna

        • Sukces Macieja Wójcika
          • Sukces Macieja Wójcika

          • 26.04.2022r.

            Miniony weekend był dla  Macieja Wójcika pracowity i jednocześnie szczęśliwy. Uczeń kl. 7a brał udział w V Pucharze Polski w brazylijskim jiu – jitsu i  zajął I miejsce w kategorii „Młodzik”. Gratuluję sukcesu!

            Joanna Przybyszewska

             

        • Militaria moją pasją!
          • Militaria moją pasją!

          • 26.04.2022r.

            O swojej pasji do militariów opowiedzieli uczniowie klasy 7a: Marcel Buńkiewicz i Robert Krzeszowski. Chłopcy przedstawili historię broni palnej, pojazdów wojskowych i sprzętu militarnego. Pochwalili się też swoimi zdobyczami, np. hełmem, maską gazową, elementami ubioru. Swoją przyszłość być może zwiążą z Wojskiem Polskim. Oby brali udział wyłącznie w misjach pokojowych.

             

             

             

             

             

            Joanna Przybyszewska

             

        • "Wirtualny Konkurs Wielkanocny" - wyniki
          • "Wirtualny Konkurs Wielkanocny" - wyniki

          • 25.04.2022 r.

            Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczestnicy „Wirtualnego Konkursu Wielkanocnego” otrzymują nagrodę - dziesięć punktów dodatnich z zachowania. We wszystkich kategoriach uczestnicy zajęli ex aequo I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Link do wszystkich prac konkursowych -> tutaj.

            I bardzo dziękujemy za tak duży odzew. Bardzo cieszy nas fakt, że tak dużo uczniów bierze udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę oraz świetlicę szkolną.

            Dekoracja wielkanocna (jedna): Hanna Bruździńska kl.7c, Alicja Karwowska kl.1b, Marcel Szkudlarek kl.2c,  Tymon Bandera kl.1b, Liwia Bandera kl.3b, Bartosz Boczkowski kl.7c, Adam Kononowicz kl.5b, Natalia Kononowicz kl.8b, Oskar Pawłowski kl.7c, Patryk Olender kl.7a, Oskar Bojarski kl.5c, Piotr Trojański kl.1c, Oliwia Bojarska kl.8a

            Praca plastyczna pt. „Najciekawsze zwierzątko wielkanocne”: Antoni Szwed kl.1c, Zuzanna Mucharzewska kl.4c, Barbara Bruździńska kl.3b

            Kratka świąteczna: Oliwia Mucharzewska kl.3a, Aleksandra Burda kl.4b, Kacper Zarychta kl.2a

            Dekoracja stołu: Kacper Zarychta kl.2a, Oskar Pawłowski kl.7c, Kacper Jajdelski kl.5c, Emilia Mazurczyk kl.1c

            Joanna Freliga

            Julita Zamłynna

        • Dzień Ziemi w 3b
          • Dzień Ziemi w 3b

          • 24.04.2022 r.

            Dzień Ziemi jest największym, bo świętowanym w aż 194 krajach wydarzeniem na świecie. Jest to święto na cześć naszej planety i jej środowiska naturalnego oraz okazja, by rozmawiać o ochronie natury i promować wiedzę na ten temat. Każdego roku Dzień Ziemi obchodzony jest pod konkretnym hasłem przewodnim. W tym roku hasło to "Inwestujmy w naszą planetę". W związku z tym uczniowie klasy 3b postanowili wykorzystać opakowania po różnych produktach i stworzyć "coś z niczego". Inwencja twórcza dzieci była bardzo bogata, powstały auta, rakiety, motyle, lalki, przyborniki na biurko, węże, koty i wiele innych ciekawych obiektów. Wszyscy byłi dumni, że mogli zwykłym, niepotrzebnym odpadom dać drugie życie.

            Małgorzata Giżycka

        • Konkurs plastyczny - „Jestem przyjacielem Ziemi”
          • Konkurs plastyczny - „Jestem przyjacielem Ziemi”

          • 22.04.2022

            W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie plastycznym. Wykonywali plakaty tematyczne pod hasłem „Jestem przyjacielem Ziemi”. Mogli w ten sposób pokazać jak możemy dbać o naszą planetę. Do pracy przystąpili z dużym zaangażowaniem, co przełożyło się na efekty. Powstały bardzo ciekawe prace konkursowe, które dzieci wykonywały zespołowo, w każdej z klas. Wyróżniono prace trzech zespołów. Gratulujemy! Oto ich autorzy:

            1a  – Agata Marciniszyn, Marieta Matychowiak
            1b  – Maja Pawlak, Lena Kamińska, Liliana Szustak
            1c  – Józef Maculewicz, Sebastian Michniewicz, Kornel Kotowicz

            Renata Baczuń

        • Dzień Ziemi w 2a
          • Dzień Ziemi w 2a

          • 22.04.2022

            Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy naszej planety.

            Uczniowie klasy 2a włączyli się do obchodów tego święta. Obejrzeli kilka ciekawych filmów edukacyjnych, dzięki którym mogli wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszego globu. Dowiedzieli się, jakie Ziemia ma dla nas dary, co ją zatruwa i niszczy. Utrwalili wiedzę, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię, dbać o czyste powietrze.

            Drugoklasiści poznali sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne, potrzebę podejmowania działań proekologicznych w szkole i we własnym domu. Przypomnieli zasady zachowania w lasach i parkach narodowych.

            Dzisiaj w klasie pojawiły się również: roboty, lalki, pojazdy, zwierzęta - a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych surowców wtórnych.

            Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia przyczynią się do mądrego postępowania wobec naszej Matki Ziemi. Wystarczy jedynie zmienić codzienne przyzwyczajenia, by Dzień Ziemi trwał przez cały rok.

            Maria Czernielewska

        • Wyniki konkursów przedmiotowych
          • Wyniki konkursów przedmiotowych

          • 22.04.22

            Otrzymaliśmy wyniki konkursów przdmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratuluję licznych sukcesów naszym uczniom, którzy uzyskali zaszczytne tytuły laureatów i finalistów tych wymagających zawodów. Dziękuję również za efektywną pracę nauczycielom wytrwale motywującym młodzież SP4 do wysiłku i podejmowania ambitnych wyzwań.

            Wynik pozwalający na uzyskanie tytułu laureata otrzymali:

            Paweł Pękacz - Laureat Konkursu Przedmiotowego z Historii
            Kornel Zawierucha - Laureat Konkursu Przedmiotowego z Historii
            Aleksander Chodór - Laureat Konkursu Przedmiotowego z Historii
            Olga Möglin - Laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
            Martyna Cłapka-Laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
            Maja Szurkało - Laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

             

            Zachęcam do zapoznania się z licznym gronem finalistów po kliknięciu w link: Osiągnięcia uczniów  (edupage.org)

             

            Piotr Talaska - dyrektor szkoły

             

        • Pierwszaki w teatrze
          • Pierwszaki w teatrze

          • 21.04.22

            Uczniowie klas pierwszych mieli dziś okazję przeżyć w teatrze fantastyczną przygodę z małą Shu-Hin. Twórcy spektaklu zabrali małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie była zabawna i nieustraszona dziewczynka. Zrobiła ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełniła wszelkie jego fantastyczne życzenia i przyprowadziła do swojego domu magicznego żółwia, tygrysa, a nawet smoka! Wszystkim nam bardzo się podobało! A aktorzy otrzymali owacje na stojąco! To był wspaniały dzień!

            Ewa Najda

        • Podziękowania
          • Podziękowania

          • 20.04.2022 r.

            Otrzymaliśmy podziękowania od Fundacji World Wide Fund for Nature za wspieranie działań mających na celu mobilizowanie społeczeństwa do ochrony środowiska naturalnego w Polsce.

            Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji ekologicznej ,,Godzina dla Ziemi WWF”. Razem dbajmy o naszą planetę!

            Julita Zamłynna

             

             

        • Moja pasja – gitara elektryczna
          • Moja pasja – gitara elektryczna

          • 19.04.2022r.

            Godzina wychowawcza w kl. 7a tuż przed przerwą świąteczną była równie ciekawa co poprzednia. Tym razem Wiktoria Sojka opowiedziała nam o swojej pasji – grze na gitarze elektrycznej. Wiemy już dokładnie, z jakich elementów składa się ten instrument i ile czasu trzeba poświęcić na naukę. Największe wrażenie zrobiło na nas wykonanie przez Wiktorię utworu  hardrockowej grupy AC/DC. Było głośno, a ostre brzmienie gitary elektrycznej wprowadziło nas w świat muzyki lat siedemdziesiątych.

            Joanna Przybyszewska

        • Bierzemy udział w akcji "Żonkile"
          • Bierzemy udział w akcji "Żonkile"

          • Biblioteka szkolna ponownie przyłączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" organizowanej po raz dziesiąty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku jej tematem przewodnim jest miłość. W ramach akcji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na pracę plastyczną pt. "Żonkil symbolem pamięci". Ktoś zapyta: Dlaczego żonkil, a nie inny kwiat? Otóż, żonkil stał się symbolem pamięci za sprawą Marka Edelmana, jednego z ocalałych, który w każdą rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów. Stąd żonkil stał się symbolem wiedzy oraz pamięci o powstaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratulujemy zwycięzcom!

            Poniżej zamieszczamy listę osób wyróżnionych:

            I miejsce – Liwia Bandera kl.3b

            II miejsce – Jan Szkółka kl.2a

            III miejsce – Aleksnadra Szkółka kl.2a

            Zwycięzcy otrzymają punkty dodatnie z zachowania.

            Joanna Freliga

        • Przed Wielkanocą w klasie 1A
          • Przed Wielkanocą w klasie 1A

          • 15.04.22

            Klasa 1a wprowadziła świąteczny nastrój do swoich serc. Najpierw zapoznaliśmy się z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy. Porozmawialiśmy o święceniu palmy i poszukaliśmy różnic między pisanką, a kraszanką. Wykonaliśmy wielkanocnego zająca, przy małej pomocy naszej Pani Agnieszki - skarpety nie do pary nie mogą się przecież marnować :) Na koniec otrzymaliśmy zadanie od zająca: kto przeliczy pisanki i wykona poprawnie obliczenia, otrzyma słodki upominek zajączkowy!

            Życzmy wspaniałych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

            By w te święta ważny był człowiek i rozmowa z nim.

            Wesołych Świąt!

            Agnieszka Wiszniewska

        • Turniej wielkanocny pierwszaków!
          • Turniej wielkanocny pierwszaków!

          • 15.04.22

            W środę w dużej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 1, by wziąć udział w wielkanocnym turnieju. Dzieci przenosiły wielkanocne pisanki na łyżkach, tak aby żadna nie upadła na ziemię, bo co to za jaja, które są stłuczone? Potem kicały wielkanocne zajączki, by sprawdzić swoje stawy skokowe :) i gotowość do rozdawania wielkanocnych niespodzianek. Dużo można by pisać o wielkanocnym turnieju, który dostarczył nam mnóstwa emocji. Bawiliśmy się świetnie! Jak podczas wszystkich rozgrywek sportowych!

            Pierwsze miejsce zajęła klasa 1B, drugie klasa 1C, a trzecie 1A. Najważniejsza jednak była fantastyczna zabawa!

            Wesołego Alleluja!

            Agnieszka Wiszniewska

        • Wielkanocne przygotowania w klasie 4a
          • Wielkanocne przygotowania w klasie 4a

          • 13.04.2022

            Podczas dzisiejszej godziny wychowawczej uczniowie klasy 4a przygotowali przepiękne świąteczne ozdoby: kartki, pisanki i inne ozdoby wykonane z papieru. Wszyscy wykazali się talentem i kreatywnością. Ozdoby z pewnością będą miłym akcentem w domach uczniów. W czasie wykonywania prac uczniowie słuchali prezentacji dotyczącej tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi w Polsce i na świecie. Wiele zwyczajów okazało się bardzo zaskakujących, jak na przykład staropolskie "pogrzeb żuru i śledzia", "siuda baba",  "walatka" lub grecki "rzut pulą" czyli garnkami, patelniami i innymi naczyniami czy włoski obrzęd pochodzący z Florencji zwany "eksplozją wózka". Udało nam się także porozmawiać o zwyczajach panujących  w naszych domach i rodzinach. To była ciekawa lekcja.

            Justyna Boboń

        • Gratulujemy sukcesu!
          • Gratulujemy sukcesu!

          • 12.04.2022 r.

            Ogromne brawa i gratulacje należą się Oldze Möglin z kl.8b, która uzyskała tytuł laureatki konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Na szczeblu wojewódzkim uczennica naszej szkoły zdobyła 37 punktów (92,5%) i uplasowała się na drugim miejscu w całym województwie lubuskim, natomiast na pierwszym miejscu w rejonie. 

            Tematyka konkursu była w tym roku wyjątkowo trudna. Tym bardziej, gratulacje należą się również Michalinie Gościńskiej z kl.8c, która  uzyskała tytuł finalistki. Niestety trochę jej zabrakło punktów i szczęścia w tegorocznej edycji konkursu.

            Szczególne podziękowania należą się również rodzicom obu uczennic, gdyż bez ich wsparcia i pomocy prawdopodobnie nie doszłoby do sukcesu.  Mamy nadzieję, że  wyniki  naszych ósmoklasistek będą dla innych uczniów naszej szkoły  motywacją do pracy.

            Dorota Wawrzyn

        • „Wielkanocna pisanka” –  podsumowanie konkursu dla klas I
          • „Wielkanocna pisanka” – podsumowanie konkursu dla klas I

          • 12.04.2022

            W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadaniem konkursowym było wykonanie pisanki wielkanocnej według własnego pomysłu i w dowolnej technice. O pomysłowości i kreatywności uczestników świadczą ich prace - piękne, oryginalne i bardzo kolorowe pisanki, wykonane z różnych materiałów. Można je podziwiać na wystawce w holu naszej szkoły. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia, które rozdamy jutro.

            NAGRODY otrzymują:
            Liliana Raniewicz – 1a, Liliana Szustak – 1b, Antonina Cyran –1c

            WYRÓŻNIENIA:
            kl.1a – Franciszek Sawicki, Tomasz Takuszewicz, Jan Wosik, Marcel Kraszewski
            kl.1b – Maja Klaś, Aleksandra Drozdowska, Julia Jodełło, Stanisław Modrzewski, Tymon Bandera, Lena Kamińska, Alicja Karwowska
            kl.1c – Irena Wróbel, Piotr Trojanowski, Antoni Szwed, Nadia Smykowska, Zuzanna Kisielewska, Emilia Mazurczyk, Piotr Dobrzelecki

            Gratulujemy uczniom i dziękujemy za udział w konkursie!

            Renata Baczuń

        • Sukces polonistyczny naszych uczennic!
          • Sukces polonistyczny naszych uczennic!

          • 12.04.2022r.

            Z ogromną radością informuję, że uczennice naszej szkoły: Martyna Cłapka z kl. 8a i Maja Szurkało z kl. 7c zostały laureatkami  konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tym samym są zwolnione z pisania egzaminu z języka polskiego i zostaną przyjęte do każdej szkoły średniej, którą wybiorą w naszym mieście lub województwie. Gratuluję wiedzy oraz pracowitości i pokory podczas przygotowań.

            Joanna Przybyszewska

             

             

    • Kontakty

      • tel/fax: 957 239 621
      • ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp. Poland
      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    • Logowanie