08.03.2018r. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy IV d przygotowali dla koleżanek z klasy poczęstunek, prezenty a nawet tańce. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni przy zabawie integracyjnej.
Dorota Wawrzyn
08.03.2018r. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy IV d przygotowali dla koleżanek z klasy poczęstunek, prezenty a nawet tańce. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni przy zabawie integracyjnej.
Dorota Wawrzyn
8 marca ponownie spotkaliśmy się z muzykami Agencji Artystycznej ProMusica. Tym razem poznaliśmy najpiękniejszy instrument świata - ludzki głos. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy musicalu Przygody myszki Tralaliszki w wykonaniu artystów ze Szczecina.
Ewa Andrzejewska
Klasa 3b podczas zajęć muzyczno- ruchowych ORIGAMI BAJE w Bibliotece Pedagogicznej wykonała interesujące prace plastyczne. Połączenie literatury, muzyki, ruchu i działalności plastycznej to świetna zabawa, podczas której działają wszystkie zmysły. Uczniowie zapoznali się również z płaskimi technikami sztuki origami-koło, kwadrat. Przy okazji odwiedzili ponownie plac zabaw przy ul. Dąbrowskiego.
Ewa Andrzejewska
5 marca uczniowie z klasy 1a i 1b wybrali się do kina „Helios” na film pt. „Jaskiniowiec”. Dzieci obejrzały pełną szalonych przygód historię małego Duga, który musiał zjednoczyć swą ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. Film bardzo się podobał, wszyscy pękali ze śmiechu, oglądając jaskiniowców uczących się zasad gry w piłkę nożną.
Maria Czernielewska
W środę, 28.02.2018 r. bibliotekę szkolną odwiedziła grupa przedszkolna „0”.
Wizyta upłynęła w miłej atmosferze, a co najważniejsze, biblioteka szkolna zyskała nowych czytelników.
Serdecznie zapraszamy przedszkolaków z rodzicami, aby wypożyczać i czytać książki najmłodszym.
Więcej szczegółów -> tutaj.
Serdecznie zapraszam chętnych uczniów z klas I – VII do wzięcia udziału
w Szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka świąteczna”.
Prace w formacie A4, wykonane samodzielnie dowolną techniką plastyczną należy podpisać i dostarczyć do opiekuna koła plastycznego (D. Frieske) do dnia 16 marca 2018 r.
Koordynator konkursu: Danuta Frieske
2 marca 2018 uczniowie klasy IIIb wzięli udział w ciekawych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. W formie gier i zabaw uczyli się programowania. Układali sekwencje, tworzyli proste algorytmy i programowali siebie nawzajem.
Ewa Andrzejewska
1 MARCA
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1944- 1963
WIECZNA PAMIĘĆ BOHATEROM
W tym dniu uczniowie kl III c oddali cześć Bohaterom odświętnym biało-czerwonym strojem, minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego. Wykonali również patriotyczne zakładki do ksiązęk .
Ewa Strzyżykowska
Joanna Freliga
W lutym, tuż przed feriami biblioteka szkolna zorganizowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zadaniem uczniów było przygotowanie kartek z wybranym najtrudniejszym słowem i zaprezentowanie go przez cały dzień w szkole. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Należy przyznać, że każdy z wyborów uczniów prezentował daną trudność. Wymowa, jak i pisownia może stwarzać dla nas nie lada wyzwanie. Wówczas stajemy przed dylematem. Zastanawiamy się czy ó lub u, ż czy rz, kiedy pisownia małą lub wielką literą. Język polski naszpikowany jest trudnymi głoskami i czasem sprawia nam trudność w wymowie np. Szczebrzeszyn, chrząszcz, Gibraltar itd. Dlatego należy przyznać rację prof. Jerzemu Bralczykowi, że musimy nauczyć się "mówić poprawnie, lecz swobodnie". :-)
Więcej szczegółów -> tutaj.
Biblioteka szkolna
Uczniowie klas I i II kolejny raz uczestniczyli w koncercie muzycznym z cyklu Pro Musica. Tym razem w baśniowy świat muzyki wprowadził dzieci Baśnioludek, który opowiedział piękną historię o zaginionych znakach muzycznych i czarownicy Dysharmonii. Ponadto uczniowie poznali budowę i brzmienie klarnetu basowego i chimsów. To była świetna zabawa połączona z nauką.
Małgorzata Giżycka
26 lutego 2018 r. uczniowie klas III wzięli udział w kolejnym turnieju sportowym, tym razem walentynkowym. Rozgrywki międzyklasowe składały się z dziesięciu konkurencji, w których nasi sportowcy musieli wykazać się szybkością, zwinnością i dobrą koncentracją. Każda z klas walczyła o jak najwyższą lokatę w turnieju, a wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasy 3b i 3e
III miejsce – klasa 3d
IV miejsce – klasa 3c
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za sportową rywalizację.
Renata Baczuń
W lutym odbył się konkurs plastyczny „Banknot SKO dla Gorzowa”. Zadaniem dzieci z klas 1-3 było zaprojektowanie banknotu z symbolem naszego miasta. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Komisja konkursowa oceniała oryginalność, staranność, estetykę oraz samodzielność wykonania.
Na poziomie klas I nagrody otrzymali: Maksymilian Kowalczyk - kl. 1 a, Natasza Deszko- kl. 1 b, Maria Wałkowska – kl. 1 c
Wśród klas II zwyciężyli: Ksawery Wojciechowski – kl. 2 a, Liliana Brzozowska – kl. 2 b
W klasach III nagrody przyznano: Robertowi Krzeszowskiemu- kl. 3 a, Idze Wydłowskiej- kl. 3 d oraz Bartoszowi Boczkowskiemu z kl. 3 d
Wyróżnienia otrzymali: Kaja Bukowska - kl. 2a, Hanna Jankowska – kl. 3a, Aleksander Kowalczyk – 3a, Magda Krzeszowska – kl. 3a, Patryk Olender - kl. 3e, Witoria Pykało- kl. 3e.
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu! Wszystkich zachęcamy do udziału w konkursach SKO. Następny już w marcu.
Opiekun SKO Ewa Najda
W lutym Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła kolejny konkurs – „Zadania do rozwiązania” dla klas drugich. Labirynty, zagadki i zadania matematyczne poprawnie rozwiązało 19 uczniów. Spośród nich wylosowano 5 szczęśliwców, którzy otrzymali drobne nagrody. Są to:
Kaja Bukowska – 2a
Maria Kalinowska – 2 a
Marika Matowska – 2 b
Katarzyna Piątek – 2 a
Rosi Tasman – 2 b
Gratulujemy! Następny konkurs już w marcu. Znów będzie szansa na zdobycie upominków.
Opiekun SKO - Ewa Najda
Dziś, 14 lutego obchodzimy święto zakochanych - walentynki. Z tejże okazji, tuż przed feriami, w naszej bibliotece zagościł kącik tajemniczych książek. Pod patronatem akcji czytelniczej "Randka w ciemno z książką" uczniowie wypożyczali wylosowaną przez siebie książkę. Ogromne podziekowania należą się uczestnikom kółka bibliotecznego, którzy aktywnie pomagali w organizacji czytelniczego wydarzenia.
Więcej szczegółów -> tutaj.
Biblioteka szkolna
Uczniowie klasy IV d podczas lekcji wychowawczej rozmawiali o Tłustym Czwartku i zgodnie z tradycją rozpoczęli dzień od słodkiego poczęstunku - pączków, które przyniosła jedna z uczennic. Jednogłośnie stwierdzili, że mogą tak codziennie zaczynać lekcje :)
Dorota Wawrzyn
W czwartek 8 lutego kl. III c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum im. Jana Dekerta. Uczniowie dowiedzieli się kto to jest Archeolog, czym się zajmuje i co odkrywa, a także osobiście doświadczyli pracy archeologicznej. W Spichlerzu każdy brał udział w czynnościach wykopaliskowych i odnalazł cenny dla nauki fragment dawnego przedmiotu.
Ewa Strzyżykowska
Uczniowie z klasy 2b nawiązali znajomość z dziewczynką Rojin Orak z Turcji. Napisali do niej list, w którym opisali szkołę, swoją klasę i podzielili się wrażeniami z balu karnawałowego. Pnadto wykonali swoje portrety, które wraz z pocztówkami z Gorzowa dołączyli do listu. Następnie wszyscy wybrali się na pocztę, aby kupić znaczki i wysłać list. Teraz z niecierpliwością czekają na odpowiedź z Turcji.
Małgorzata Giżycka
W minioną środę uczniowie klas 3a, 3b, 3d oraz 3e wraz z wychowawcami wybrali się do kina "Helios". Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera - Tedi'ego. Za sprawą tego filmu, uczniowie mogli przekonać się, co oznacza przysłowie "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".
Wychowawcy klas III:
Magdalena Wójcik, Ewa Andrzejewska, Renata Baczuń, Grażyna Matlak, Ewa Strzyżykowska.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowkiego dokonali przeliczenia monet, które zostały zebrane w ramach ogólnopolskiej akcji Towarzystwa NASZ DOM. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej zebraliśmy 10 kilogramów różnych monet. Dało to kwotę 174 złotych i 84 groszy.
BARDZO DZIĘKUJEMY!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Krystyną Zalewską
W piątek 2 lutego odbył się czwarty test comiesięcznego konkursu z języka angielskiego – We Are The Best. Tematem była TECHNOLOGIA. Poziom był wyrównany - aż trzy drużyny uzyskały po 31 punktów.
Oto punkty uzyskane przez przedstawicieli klas: 6C, 7A i 7B-31, 6B-28, 6A-27, 5A-24, 5B i 5C-23.
Klasyfikacja generalna po czterech konkursach: 1.7B-129,5 2.6A-125 3.6B-111 4.7A-104 5.5A-103,5 6.6C-99 7.5B-90,5 8.5C-86
Tematem kolejnej sesji konkursu po feriach będzie NATURA.
Rafał Zelek
Powered by aSc EduPage