Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym, który rozpocznie się 6 grudnia w holu szkoły. Będzie można kupić świąteczne ozdoby wykonane przez naszych uczniów. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie świetlicy szkolnej. Kiermasz potrwa do 22 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele świetlicy
Kiermasz bożonarodzeniowy
01.12.2016
Bajkowy Dzień
01.12.2016Wyniki konkursu "Bajkowy Dzień" dla uczniów klas 1-3
I miejsce- Antonina Stankowska klasa 2c
II miejsce Wiktoria Pykało klasa 2e
III miejsce Wojciech Weber klasa 3d
Nauczycielem, który najlepiej wcielił się w postać z bajki jest p. Aleksandra Krzyżanowska.
Serdecznie gratulujemy wygranym.
Nauczyciele świetlicy.
Babeczki i cukiereczki
26.11.2016Uczniowie klasy 2e podczas czwartkowej wycieczki doskonalili swoje praktyczne, kulinarne umiejętności. Dzieci sprawdzały się w roli cukierników i przygotowywały słodziutkie babeczki. Wypieki były również upiększane niezwykłymi dekoracjami, które chłopcy i dziewczynki przygotowywali z masy cukrowej. Zajęcia oczywiście zakończyły się degustacją.
Katarzyna Skoczylas
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
03.10.2017Regulamin I szkolnego przeglądu kolęd i pastorałek
I. Organizatorzy
* Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim.
II. Cel Przeglądu
* doskonalenie pracy wokalnej i artystycznej solistów/uczniów,
* podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży,
* wspólne kolędowanie
III. Miejsce i termin- 09.01.2017r ( poniedziałek) godz. 11.00- I szkolny przegląd kolęd
i pastorałek ( świetlica szkoły lub sala gimnastyczna).
IV. Warunki
* W przeglądzie biorą udział uczniowie klas III- VI;
* Uczniowie zgłaszają swoją kandydaturę z własnym podkładem muzycznym do dnia 09.12.2016r. do nauczyciela muzyki;
* Liczba zgłoszonych kandydatur nie może przekraczać 40 uczniów. Przy zgłoszeniu kandydatury obowiązuje zasada pierwszeństwa;
* 20 uczniów zostaje wyłonionych podczas wstępnych przesłuchań, które odbędą się 14.12.2016r. o godz.10.00, przez nauczyciela muzyki;* Wykonawcy prezentują jedną wybraną kolędę lub pastorałkę w języku polskim nie dłuższą niż 7 minut z własnym podkładem muzycznym;
V. Ocena
Jury powołane przez Organizatorów dokona oceny w kategorii:
*soliści
Jury oceniać będzie:* dobór repertuaru,
*pamięciowe opanowanie tekstu wykonywanego utworu,
*stronę wokalno – muzyczną ( intonację, warunki głosowe, dykcję), *interpretację,
*aranżację ,
* wyraz artystyczny.
Ocena Jury jest niepodważalna i ostateczna.VI. Nagrody
Każdy uczestnik otrzyma dyplom .
Jury może przyznać wyróżnienie.
- 03.10.2017
21 listopada 2016 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbył się finałowy pokaz składający się z występów wszystkich szkół zaproszonych do projektu „Na tropie gorzowskich legend”. Przygotowaną przez nas inscenizację legendy pt. "Smok z jeziora Wielkiego", w reżyserii pana Cezarego Żołyńskiego, mogli obejrzeć rodzice oraz zaproszeni goście. Występ uważamy za udany. W końcu nie ma nic lepszego, jak nauka poprzez zabawę.
Aneta Skubicka
"Basia i wolność"
04.10.2017W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych, klasy 1a i 1b uczestniczyły w wrsztatach edukacyjnych organizowanych prze Bibliotekę Pedagogiczną, w trakcie których dzieci dowiedziały się do czego w codziennym życiu potrzebne są nam różne zasady i wolność. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książkę Zofii Staneckiej "Basia i wolność"
Małgorzata Giżycka, Ewa Najda.
Prawie na finiszu...
04.10.2017Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy zaprosili między innymi naszą szkołę do projektu edukacyjnego zatytułowanego „Na tropie gorzowskich legend”.
Od 7 tygodni, grupa uczniów z klasy 5a, pod kierunkiem pana Cezarego Żołyńskiego - gorzowskiego aktora i pani Anety Skubickiej- wychowawcy klasy, przygotowuje inscenizację legendy "Smok z jeziora Wielkiego". Efek naszej ciężkiej pracy będzie można zobaczyć w teatrze gorzowskim 21 listopada o godz. 17.00. A póki co zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszych prób.https://www.magisto.com/video/M1EbNEMbAC0oUEdpYwt nas
Aneta Skubicka
DZIEŃ TURECKI W 1B
14.11.2016Uczniowie klasy 1b postanowili poznać kraj, z którego pochodzi ich koleżanka Rozerin. Wspólnie oglądali prezentację o Turcji, poznali jej położenie na mapie, symbole narodowe, stroje ludowe, słuchali tureckiej muzyki. Duże wrażenie wywarły na dzieciach tradycyjne tureckie potrawy przygotowane przez rodziców Rozerin: gołąbki w liściach winogron i ciastka w cukrowym syropie.
Małgorzata Giżycka
Zajęcia rozwijające wyobraźnię w Bibliotece Pedagogicznej
13.11.201610 listopada 2016 r. dzieci z klasy 2c uczestniczyły w warsztatach pt. ”Story cubes”. Na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie zostali podzieleni na sześć trzyosobowych grup. Każde z dzieci mało za zadanie wylosować dwie kości opowieści z woreczka. Następnie grupy wkładały kości do plastikowych kubeczków, losując kolejność obrazków na nich umieszczonych. Zadaniem dzieci było ułożenie opowiadania na podstawie sześciu wylosowanych kości. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję współpracować ze swoimi koleżankami i kolegami, tworząc niezwykle ciekawe historie. Dzieci bardzo kreatywnie podeszły do zadania, puszczając wodzę wyobraźni, dzieki czemu powstało sześć naprawdę znakomitych opowiadań. Na koniec wszycy uczestnicy zajęć mieli okazję przekonać się jak z zadaniem uporali się ich koledzy z klasy. Zapewniam, że każda z grup poradziła sobie bardzo dobrze :)
Aleksandra Krzyżanowska
Święto Niepodległości
04.10.2017W czwartek, 10 listopada, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii z okazji Święta Niepodległości.
Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 5c. Inscenizacja, za pośrednictwem wierszy i pieśni patriotycznych, przedstawiała historię odzyskania przez Polaków niepodległości.
Widzowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie. Włączali się do świętowania śpiewając pieśni, a także przynosząc własne flagi i kotyliony.
Rozstrzygnięcie październikowego konkursu SKO
07.11.2016W październiku – miesiącu oszczędzania dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie SKO - „Zadania do rozwiązania”. Krzyżówki, labirynty i zagadki poprawnie rozwiązało 56 uczniów. Wśród nich wylosowano 8 szczęśliwców, którzy otrzymają drobne nagrody. Są to:
-
Amelia Łotarewicz – kl. 2 a
-
Jakub Suchacki – kl. 2 b
-
Wadja Horkow – kl. 2 c
-
Janek Malinowski – kl. 2 c
-
Karol Bałuczyński – kl. 2 d
-
Iga Wydłowska – kl. 2 d
-
Wiktoria Pykało – kl. 2 e
-
Kacper Targowski – kl. 2 d
Gratulujemy! Następny konkurs już w listopadzie. Znów będzie szansa na zdobycie upominków.
Ewa Najda
-
Bezpieczne korzystanie z internetu
07.11.2016Dnia 07.11.2016 r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej pt. ”DZIECI W SIECI – CZYLI CZEGO JESZCZE NIE WIECIE, BY BEZPIECZNIE SERFOWAĆ PO INTERNECIE”, poświęconych problemowi bezpiecznego korzystania z internetu. Zajęcia poprowadzone przez Panią Monikę Markowską miały na celu zapoznanie dzieci ze zjawiskiem cybeprzemocy oraz uświadomienie uczniom tego, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach, kiedy stosowana jest wobec nas agresja elektroniczna. Ważny zagadnieniem poruszonym podczas spotkania było zawieranie znajomości przez internet. Dzieci miały okazję obejrzeć bajki „Owce w sieci” na bazie, których prowadząca nawiązywała do ważnych zagadnień związanych z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń mobilnych.
Aleksandra Krzyżanowska
Dzieci włączają się w obchody Jubileuszu 70-lecia „Czwórki”
03.10.2017W związku z obchodzonym Jubileuszem 70-lecia Szkoły w dniach 26-27.10.2016r. zostały zaplanowane dla naszych uczniów gry i zabawy. Odbył się między innymi turniej rycerski dla wszystkich dzieci. Uczniowie klas 4-6 mieli także za zadanie przygotować grę planszową, związaną z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza. Klasy młodsze tworzyły prace plastyczne – portrety naszego patrona. Dzieci układały również puzzle, przedstawiające dzieła H. Sienkiewicza. Uczniowie byli zachwyceni zabawami i konkurencjami, które zostały zorganizowane w tych dniach. Rywalizowali i walczyli o miano najlepszej klasy, a przede wszystkim dowiedzieli się więcej o swoim patronie i jego dziełach.
WYNIKI KONKURSÓW
„Kolorowe gry planszowe”:
I miejsce- kl. 5c; II miejsce- kl. 6b; III miejsce- kl. 4a;
Wyróżnienia: kl. 5b oraz kl. 4c;
„Portret Henryka Sienkiewicza”:
Klasy I: I miejsce – Marika Matowska (1b); II miejsce – Julia Kamieniecka (1a); III miejsce – Oliwia Stelmach (1b);
Klasy II: I miejsce – Dawid Kasak (2c); II miejsce – Iga Wydłowska (2d); III miejsce – Aleksandra Wochniak (2e);
Klasy III: I miejsce – Estera Kaczmarek (3d); II miejsce – Klaudia Kozub (3b); III miejsce – Jan Jasiński (3d);
Turniej rycerski
03.10.2017Z okazji 70 lecia szkoły uczniowie klas 4-6 uczestniczyli dziś w turnieju rycerskim. Musieli pokonać tor przeszkód, stoczyć walkę "rycerską" oraz uwolnić słonia. Uczniowie zacięcie kibicowali swoim drużynom oraz z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkurencjach.
Patron naszej szkoły
04.10.2017Uczniowie klasy 5a tworzą i testują gry planszowe związane z życiem i twórczością patrona naszej szkoły - Henryka Sienkiewicza.
Film:https://www.magisto.com/video/bVUcJgEMFzw3WhxpYw
Aneta Skubicka
Światowy Dzień Oszczędzania - zaproszenie do konkursu
04.10.2017W związku ze Światowym Dniem Oszczędzania, który przypada 31 października w naszej szkole organizowany jest konkurs pt. „Spełniam marzenia dzięki oszczędzaniu-uczę się oszczędzać”. Celem konkursu jest promowanie oszczędzania wśród najmłodszych. Zapraszamy zatem uczniów z klas 1-3 do narysowania pracy plastycznej formatu A3 w formie komiksu dotyczącego oszczędzania. Prace należy składać do 24 listopada 2016 r. w gabinecie nr 5 u pani Aleksandry Krzyżanowskiej. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. wizyta w banku, książki, bilety do kina, sesja fotograficzna. Regulamin konkursu oraz załączniki potrzebne do złożenia pracy można znaleźć klikając w poniższe linki:
Karta zgloszenia do konkursu plastycznego- 2016
Regulamin konkursu plastycznego - 2016
Załącznik 1-opis prac na odwrocie - 2016
Życzymy powodzenia
Aleksandra Krzyżanowska i Ewa Najda
Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej
04.10.2017We wtorek 25 października klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach czytelniczych „Mam kłopot” zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną. Dzieciaki poznały przygody niesfornego żelazka, które były inspiracją do wykonania prac plastycznych. Plamy z kawy i kleksy z atramentu posłużyły do stworzenia zwierzątek i ludzików. Dzieciaki wykazały się ogromną wyobraźnią i po kilkunastu minutach pracy powstała niezwykła galeria obrazów, których nie powstydziłby się żaden artysta! Zajęcia wyzwoliły kreatywność i pomysłowość naszych dzieciaków. Szkoda, że tak krótko trwały.
Ewa Najda
Małgorzata Giżycka
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych
04.10.2017Przed nami miesiąc listopad, który szczególnie związany jest z pamięcią o świętych, a jeszcze bardziej o zmarłych. Temu poświęcone są również dwa pierwsze dni listopada, kiedy obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zadusznych. Uczniowie z klasy 2e, przygotowując się do zbliżającego święta, odwiedzili cmentarz przy ulicy Warszawskiej. Dzieci zapalały znicze na opuszczonych grobach i opowiadały, jak wygląda dzień 1 listopada w ich domach.
Katarzyna Skoczylas
Zajęcia w filharmonii
26.10.2016Uczniowie klas piątych rozpoczęli warsztaty w filharmonii gorzowskiej. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy sposoby wyrażania emocji w muzyce. Wysłuchaliśmy kilku utworów oraz przypomnieliśmy sobie podstawowe pojęcia muzyczne. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę jesienną.
https://www.magisto.com/video/OlsCZUgLRWsrD0VgCzE
Aneta Skubicka
Pierwszaki w Mniszkach
04.10.2017W czwartek 20 października klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Dzieci miały okazję odwiedzić dawne pracownie – wikliniarza, kowala, stolarza, pszczelarza itp. oraz zobaczyć na czym polegała kiedyś ich praca. Zwiedziły także dawną klasę szkolną i poznały wiele zapomnianych już przyborów szkolnych. Każdy sam wykonał również wózek z wikliny, który był świetną pamiątką z wycieczki. Na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się przy ognisku. Tę wycieczkęzapamiętamy na długo!
Małgorzata Giżycka, Ewa Najda
Archiwum Aktualności