19 grudnia Rodzice uczniów z klasy 2c zaprosili swoje pociechy na przedstawienie jasełkowe. Aktorzy wcielając się w swoje role przedstawili scene z narodzin Pana Jezusa. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Aktualności
Jasełka w 2c
28.12.2014
Spotkanie opłatkowe w Kuratorium
20.12.2014Dnia 19 XII 2014r. uczniowie klasy Id Zuzanna Wyszyńska i Karol Pawlak uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gorzowie Wlkp. Na ręce Pani Kurator przekazali życzenia świąteczne od Dyrekcji, Nauczycieli i uczniów. Nie zabrakło oczywiście kolęd i pastorałek w wykonaniu Aleksandry Lewandowskiej, która poruszyła serca wszystkich gości swoją przepiękną interpretacją. Do występów przygotowała uczniów p. Krystyna Samborska ,laurkę wykonała p. Gabriela Matuszak, a życzenia świąteczne zredagowała p. Jadwiga Sygier.
Jasełka 3a
19.12.2014Uczniowie klasy 3a zaprosili swoich Rodziców na przedświąteczne spotkanie. Dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe i pięknie śpiewały kolędy. Nie zabrakło słodyczy i pysznych wypieków. Ten wieczór spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze składając sobie życzenia. Wszystkim Państwu życzymy, aby nadchodzące święta były czasem rodzinnego ciepła, spokoju i radości oraz spełnienia marzeń w 2015 roku !
Wizyta kl.2b w Manufakturze Słodyczy "Babeczki & Cukiereczki"
16.12.2014Dnia 15.12.2014 klasa 2b kolejny raz odwiedziła jedyną w naszym mieście Manufakturę Słodyczy. W tym kolorowym, niepowtarzalnym i pełnym słodkich zapachów miejscu dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Pod okiem pań, które udzielały instrukcji piekły i dekorowały babeczki - muffinki. Poznane umiejętności zapewne przydadzą się podczas domowych, świątecznych wypieków. Zaangażowanie, ciekawość i pomysłowość uczniów prezentują zdjęcia w albumie fotograficznym.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
16.12.2014Dnia 10 grudnia 2014 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza otrzymała Certyfikat Lubuskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Jesteśmy w Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Honorowym gościem uroczystości wręczania certyfikatów placówkom oświatowym z województwa lubuskiego była pani kurator Bogna Ferensztajn, która podziękowania uczestnikom za wkład włożony w realizację programu promocji zdrowia. Spotkanie dyrektorów i szkolnych koordynatorów odbyło się w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wlkp. Cieszymy się, że nasze działania w zakresie promocji zdrowia zostały wyróżnione.
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE w "Chlebowym Domu" kl. 4a i 4b.
14.12.201412.12.2014r. klasy 4a i 4b uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się w Marianowie w "Chlebowym Domu". Uczniowie sami wypiekali ciastka i chleb, który wcześniej przygotowali. Dzieci uczyły się jak powstaje ciasto. Każde z nich przygotowywało również świąteczną bombkę na swoją choinkę. Na koniec każdy zajadał się pizzą domowej roboty, przygotowaną przez organizatorów. Wyjeżdżając z "Chlebowej Chaty" uczestnicy warsztatów otrzymywali przygotowane przez siebie wypieki, którymi mogli pochwalić się najbliższym. Więcej zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym.
Kiermasz świąteczny
14.12.2014Dnia 15 grudnia w holu szkoły odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i ciast. Sprzedaż już od 7.30 do 8.00 i podczas przerw.
Serdecznie zapraszamy!
Danuta Frieske, zuchy i harcerze z 4 GDH „Wesołe Niedźwiadki”
Niezapomniane MIKOŁAJKI I D
11.12.2014
Opieka nad dziećmi w okresie przerwy zimowej.
10.12.2014Informujemy, iż szkoła organizuje opiekę dla dzieci potrzebujących w dniach 22,23,24,29,30,31 grudnia oraz 2 stycznia 2015 r. w godzinach od 7.00 do 16.00.
W związku z koniecznością zapewnienia właściwej opieki, obecność dziecka należy zgłosić pisemnie: zapisy w sekretariacie szkoły do 18 grudnia br.
Przypominamy, iż 5 stycznia 2015 r. zajęcia odbywają się normalnie według planu lekcji.
Międzyszkolny turniej sportowy kl. 3
10.12.2014Miło nam poinformować, że uczniowie klas 3 w składzie: Julia Bobin (3a), Alicja Kościuszko (3a), Wanessa Zalewska (3a), Kajetan Hynek (3a), Julia Łotarewicz (3b), Mateusz Porada (3b), Dawid Kordun (3b), Filip Romanowicz (3c), Jakub Półtorak (3c), Aleksander Janicki (3d), Klaudia Dymińska (3d) oraz Julia Jasińska (3d) zdobyli II miejsce w mikołajkowym turnieju gry w "Dwa ognie". Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.
Fotorelacja z turnieju znajduje się w albumie fotograficznym szkoły.
"Czym skorupka za młodu"
09.12.2014Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Edukacyjnym "Czym skorupka za młodu". Lekcje miały na celu rozbudzanie zainteresowań poznawczych naszych uczniów naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, co potwierdzają zdjęcia w galerii naszej klasy.
XXI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Dębnie
08.12.2014
Mikołajkowy Turniej
11.12.20145 grudnia drużyna „Wesołe Niedźwiadki” uczestniczyła w Mikołajkowym Turnieju Drużyn w Gimnazjum nr 4.
W swojej kategorii zajęliśmy 1 miejsce. W nagrodę dostaliśmy dyplom, mikołajki i drobne upominki dla naszej drużyny. Bawiliśmy się super.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Mikołajkowa wizyta niespodzianka!
06.12.2014
Uczniowie klas 3 doskonale się bawili w szkole 5 grudnia. Przed mikołajkami przybyli do naszych wychowanków mistrzowie Stali Gorzów z trenerem Piotrem Paluchem. Panowie wręczyli naszym uczniom słodkie upominki, odpowiedzieli na nurtujące ich pytania i wspólnie zaśpiewali kolędy. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy ten dzień. Serdecznie dziękujemy przybyłym do nas gościom.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Warsztaty w Bibliotece Pana Kleksa IIId
06.12.20144 grudnia br. uczniowie klasy IIId uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Bibliotece Pana Kleksa. Wykonali tam wspaniałe kartki świąteczne w technice 3D. Już niedługo podarują je swoim bliskim....Przygotowania do świąt w naszej klasie rozpoczęte!
Lekkoatletyka w SP 4.
17.11.201414.11.2014 r.odbył się kolejny event lekkoatletyczny w SP 4. W zawodach wzięły udział klasy: II a,II b,III a,III b,III c,III d. Dzieci
rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych:1. konkurencja biegowa
2. wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska
3. skoki w krzyżaku
4. skok w dal o tyczce
5. drabinka koordynacyjna
6. rzut dziecięcym oszczepem
CEL GŁÓWNY IMPREZY:Propagowanie lekkoatletyki jako sportu masowego.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
1. Uczynić lekkoatletykę najczęściej uprawianą dyscypliną indywidualną w Polsce i na świecie.
2. Wykorzystanie różnorodnych podstawowych lekkoatletycznych form ruchu.
3. Promocja zdrowia.
4. Wdrażanie uczniów do współpracy w grupie.
Dzieci świetnie się bawiły. Na koniec podsumowano i ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy.
Święto Niepodległości
11.11.2014Harcerze z 4 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej „Wesołe Niedźwiadki” uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy św. w Katedrze w intencji Ojczyzny wzięli udział w marszu pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam odbywała się dalsza część obchodów z okazji 11 listopada. Uroczystość tradycyjnie zakończyła się apelem pamięci i salwą honorową.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
REGULAMIN KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA
31.10.2014REGULAMIN KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA
klasy IV – VI
§1. Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się „Konkurs przedmiotowy z historii i społeczeństwa”- etap szkolny.
§2. Organizatorem Konkursu na etapie szkolnym jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wlkp.
§3. 1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VI.
2. Uczeń może przystąpić do konkursu po zgłoszeniu swojej kandydatury do dnia 5 listopada 2014 r.
3. Dla uczestników, którzy z różnych powodów nie przystąpią do Konkursu, nie przewiduje się dodatkowego terminu.
4. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników na potrzeby organizacji Konkursu, w tym publikowanie wyników na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Uczestnik ma prawo do dostępu do treści swoich danych , ich poprawiania oraz żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych. Żądanie zaprzestania przetwarzania swoich danych jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w Konkursie.
Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej historii i społeczeństwa II etapu edukacyjnego.
2. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych stopniach Konkursu:
§ 4. 1. Uczestnik konkursu powinien wykazać się wiedzą i umiejętnościami zawartymi w podstawie programowej kształcenia ogólnego poszerzoną o informacje zawarte w lekturze obowiązkowej.
Uczestnik konkursu:
- posługuje się podstawowymi określeniami czasu historycznego, przyporządkowuje fakty historyczne datom; oblicza upływ czasu między wydarzeniami historycznymi i umieszcza je na linii chronologicznej; dostrzega związki teraźniejszości z przeszłością.
- odpowiada na pytania postawione do tekstu źródłowego, planu, mapy, ilustracji; pozyskuje informacje z różnych źródeł oraz selekcjonuje je i porządkuje.
- tworzy krótką wypowiedź o postaci i wydarzeniu historycznym; posługuje się poznanymi pojęciami; przedstawia własne stanowisko i je uzasadnia.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na I stopniu Konkursu – treści nauczania:
- Ojczyzna;
- Historia jako dzieje;
- Fundamenty Europy;
- Państwo polskie za Piastów;
- Mnisi, rycerze, mieszczanie, chłopi;
- Odkrycie Nowego Świata;
- Mikołaj Kopernik i jego odkrycie;
- Jadwiga i Jagiełło;
- Dwór Jagiellonów;
- Polski szlachcic;
- Rzeczpospolita Obojga Narodów;
- Rzeczpospolita w XVII wieku;
§ 5. Wykaz literatury obowiązującej uczestników i stanowiącej pomoc dla nauczyciela:
- podręczniki szkolne dopuszczone do użytku szkolnego;
- atlasy historyczne;
§ 6. Konkurs przygotowuje i przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora. W skład Komisji wchodzą:
- Piotr Talaska- Przewodniczący;
- Gabriela Matuszak– Członek;
- Rafał Bagiński– Członek
§ 7. Konkurs organizowany jest w dniu 12 listopada 2014 r.
W Konkursie obowiązuje test zawierający zadania otwarte i zamknięte. Na jego rozwiązanie przeznacza się 60 minut.
§ 8. 1. Zawody szkolne przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa powoływana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4.
2. Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Komisją Konkursową zobowiązani są do:
- wyznaczenia terminów organizacji zawodów szkolnych;
- ustalenia zadań obowiązujących uczestników zawodów szkolnych;
- zapoznania nauczycieli, uczniów i rodziców z regulaminem Konkursu;
- przekazania wyników zawodów szkolnych do właściwej Rejonowej Komisji Konkursowej.
3. Po przeprowadzeniu zawodów szkolnych, Dyrektor Szkoły przekazuje protokół zawodów i prace konkursowe uczestników, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia, do właściwej Rejonowej Komisji Konkursowej
w ciągu 5 dni od daty przeprowadzenia zawodów.4. Dyrektor szkoły zgłasza do zawodów rejonowych tych uczniów, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia.
§ 9. 1. Skargi uczestników Konkursu lub ich rodziców (prawnych opiekunów) na niezgodny z regulaminem przebieg zawodów szkolnych rozpatruje Dyrektor Szkoły. Decyzja Dyrektora Szkoły jest ostateczna.
2. Skargi wnosi się w formie pisemnej w terminie 3 dni od dnia przeprowadzenia Konkursu.
3. Skargi rozpatruje się w terminie 7 dni od daty ich otrzymania.
4. Skargi wniesione po upływie terminu, o którym mowa w ust. 3, pozostawia się bez rozpatrzenia.
§ 10. 1. Prace konkursowe udostępnia się do wglądu uczestnikom lub ich rodzicom (prawnym opiekunom), na ich indywidualny pisemny wniosek, skierowany do Dyrektora Szkoły – w terminie 3 dni od daty ogłoszenia wyników etapu Konkursu. Wniosek może być przesłany za pomocą faksu.
2. Przy obliczaniu terminu, o którym mowa w ust. 1, bierze się pod uwagę datę wpływu wniosku do Dyrektora Szkoły.
3. Wnioskodawca w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku otrzymuje informację o miejscu i czasie udostępnienia pracy.
4. Udostępnienie pracy odbywa się w szkole w obecności Dyrektora Szkoły lub Przewodniczącego Komisji Konkursowej (albo upoważnionych przez nich osób) i trwa do 20 minut.
5. Wgląd do pracy konkursowej nie obejmuje możliwości fotografowania lub kopiowania pracy.
§ 11. 1. Uczestnikom Konkursu lub ich rodzicom (prawnym opiekunom) przysługuje odwołanie od oceny pracy konkursowej.
2. Odwołanie powinno być wniesione w formie pisemnej oraz powinno zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów wraz z ich uzasadnieniem.
3. Odwołanie od oceny pracy konkursowej ustalonej przez Szkolną Komisję Konkursową rozpatruje Dyrektor Szkoły. Decyzja Dyrektora szkoły jest ostateczna..
4. Odwołanie wnosi się w formie pisemnej w terminie 3 dni od dnia wglądu do pracy konkursowej. Jeżeli uczestnik lub rodzic (prawny opiekun) nie skorzystał z prawa wglądu do pracy konkursowej, termin do wniesienia odwołania biegnie od dnia, w którym upłynął termin do złożenia wniosku o wgląd do pracy konkursowej.
5. Odwołanie rozpatruje się w terminie 7 dni od daty jego otrzymania.
6. Odwołanie niezawierające elementów, o których mowa w ust. 2, oraz wniesione po upływie terminu, o którym mowa w ust. 3, pozostawia się bez rozpatrzenia.
"Tu jest pamięć i tutaj świeczka"
31.10.2014Uczniowie klasy III a zapalili znicze na grobach znajdujących się na cmentarzu parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego przy
ul. Warszawskiej. Miesca wiecznego spoczynku, które odwiedziliśmy tuż przed dniem Wszystkich Świętych, skłoniły naszych uczniów do zadumy i przemyśleń.
Z wizytą w laboratorium
30.10.2014Dnia 27 października uczniowie klasy 2c i 2d udali się pod opieką swoich wychowawców do laboratorium w Stanowicach na zajęcia chemiczne, które miały miejsce w Klubie Młodego Wynalazcy. Uczniowie mieli okazję poczuć się choć przez chwilę małymi chemikami. Zobaczcie nasze zdjęcia w albumie fotograficznym!
Archiwum Aktualności