• Kolejny konkurs SKO „Zadania do rozwiązania” rozstrzygnięty!

• 4.12.22

Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła kolejny konkurs – „Zadania do rozwiązania.” Tym razem dla klas trzecich. Zadaniem uczniów było uważne przeczytanie tekstu o symbolu oszczędzania- czyli popularnej skarbonce. Dzięki niemu dzieciaki poznały jej historię, a także dowiedziały się jak zmieniały się skarbonki na przestrzeni czasu. Następnie należało wyszukać informację w tekście i odpowiedzieć na podane pytania. Spośród dostarczonych kart wylosowano 7 szczęśliwców, którzy otrzyma drobne nagrody. Są to: Gabriela Donaj- 3 a, Aleksandra Szkółka – 3 a, Maks Luka -3 b, Anna Górny- 3 b, Kaja Jankowska -3 c, Ola Helińska -3 c, Milena Czyż -3 c.

Gratulujemy! Następny konkurs już w styczniu.

Znów będzie szansa na zdobycie upominków.

Opiekun SKO - Ewa Najda

• Zajęcia z psychologiem szkolnym w świetlicy

• 04.12.2022 r.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach prowadzonych przez psychologa szkolnego. Pani Katarzyna opowiedziała o swoim zawodzie oraz wprowadziła uczniów w tematykę relaksacji. Uczestnicy dowiedzieli się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i jak niwelować stres. Odbyły się zajęcia oddechowe oraz ćwiczące koncentrację uwagi. Na koniec spotkania wysłuchaliśmy kojącej opowieści dźwiękowej. Dziękujemy serdecznie Pani Katarzynie za poświęcony czas i zorganizowane zajęcia.

• Przygoda z archeologią

• 03.12.2022 r.

2 grudnia klasa IV a wybrała się do Spichlerza, aby uczestniczyć w warsztatach pt. „Przygoda z archeologią”. Uczniowie podczas prezentacji dowiedzieli się na czym polega praca archeologa oraz czym są wykopaliska.
            W części warsztatowej dzieci same poszukiwały w piasku fragmentów dawnej ceramiki, a później własnoręcznie metodą wałeczkową wykonały gliniane naczynia. Uczniom bardzo podobały się zajęcia w Spichlerzu, więc
            z pewnością tam wrócimy.

Karolina Karlińska-Warszawska

• Klasy drugie mikołajkowo w Kinie Helios

• 2.12.22

W czwartek 1 grudnia klasy drugie wybrały się do kina Helios na film pt.:,,Nel i tajemnica Kurokota". Z ciekawością obejrzeliśmy przygody dziewczynki, która była sierotą. Otrzymaliśmy również cenną lekcję dotyczącą życia i wartości takich jak: przyjaźń, współpraca, poleganie na innych. Najważniejszym wnioskiem, który wyciągnęliśmy po obejrzeniu przygód Nel było jednak spostrzeżenie, że relacje międzyludzkie nie zależą od statusu majątkowgo, a od tego czy potrafimy okazać pomoc innym.

• Pierwsze klasy w kinie "Helios"

• 2.12.22

Z okazji zbliżającego się święta mikołajek, klasy pierwsze udały się do kina. Uczniowie wybrali się do kina "Helios" na film "Świąteczna niespodzianka". Było to pierwsze tego rodzaju wyjście najmłodszych klas. Dzieci poznały historię o niesamowitym misu. Przedstawiono w niej niezwykłą przyjaźń dziewczynki z... przytulanką, która potrafi mówić! Seans dostarczył najmłodszym wiele humoru oraz wzruszeń. Pomimo zabawnych wątków, z filmu płynie bardzo ważna nauka. Wprowadza  on także świąteczny nastrój, który dzieci uwielbiają. Po seansie, dzieci w wesołych nastrojach udały się do szkoły.

Julia Stanicka

• Medaliści są wśród nas!

• 02.12.2022 r.

Jakub Klaś uczeń klasy 5c zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju JUDO w kategorii dzieci. Turniej odbył się 20 listopada, brało w nim udział około 370 uczestników z kilku krajów. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Paulina Pałczyńska

• 1.12.22

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Wprost stworzony do przytulania i zasypiania. Tego dnia nasi uczniowie zabrali swojego przyjaciela do szkoły.