• Warsztaty Wielkanocne w klasie Ic

• 4.04.2023r.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to bowiem święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. W naszej szkole przed Wielkanocą również nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Z tej okazji w klasie 1c zapanował przedświąteczny klimat.

W poniedziałkowe popołudnie 3 kwietnia nasza sala lekcyjna zamieniła się w pracownię pełną małych i dużych Artystów.

Podczas warsztatów uczniowie wraz rodzicami oraz młodszym rodzeństwem, wykonali piękne wielkanocne dekoracje. Dzieci ozdabiały styropianowe jaja, robiły wielkanocne koszyczki i zajączki.

Spotkanie dało możliwość współpracy i współdziałania rodziców i dzieci oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni. Rodzinne spotkanie było niezwykle radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Przy okazji uczniowie mieli możliwość przekazania rodzicom zdobytej wiedzy w ramach projektu ”Zdrowo jem, więcej wiem” na temat roli zdrowego I i II śniadania oraz zaprezentowania wykonanych plakatów (Stop!Marnowaniu żywności!) i projektów (księga zdrowych zestawów śniadaniowych).

Dziękuję Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i naszej klasy. Wszystkim obecnym na warsztatach Rodzicom i dzieciom dziękuję za wspólnie spędzony czas.

• Sukces w Lubuskim Konkursie Fotograficznym na etapie powiatowym

• 04.04.2023 r.

Z przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice osiągnęły sukces w Lubuskim Konkursie Fotograficznym PRO ARTE 2023 na etapie powiatowym z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Zadaniem uczestników było przysłanie fotografii wpisującej się w hasło: "WIOSNA Z PERSPEKTYWY..."

Rada Artystyczna postanowiła nominować do finału wojewódzkiego Julię Czerniawską z kl.4a oraz wróżniła prace konkursowe Liwii Dubowskiej z kl.5b i Moniki Nowak z kl.8b.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!

Ogłoszenie wyników konkursu -> tutaj.

(źródło fot. -> pixabay.com)

• STOP!!! MARNOWANIU!!!

• 31.03.2023r.

Uzniowie klasy 1c w ramach projektu “Zdrowo jem więcej wiem” dowiedzieli się jak postępować by ograniczyć marnowanie jedzenia.

Odpowiedź na pytanie, jak nie marnować jedzenia, wcale nie jest trudna, a pozwoli wykorzystać żywność do końca i ograniczyć domowe wydatki. Wyrzucamy głównie dlatego, że kupujemy za dużo i nie jesteśmy w stanie dopasować ilości kupowanego jedzenia do rzeczywistych potrzeb. Uczniowie klasy 1c dowiedzieli się, jak ograniczyć marnowanie jedzenia, wykorzystać je do końca, a przy tym oszczędzić.

Wśród sposobów na zapobieganie marnowaniu żywności możemy wymienić:

1. Planujemy posiłki i zakupy

2. Nie kupujemy na zapas

3. Żywność przechowujemy prawidłowo

4. Stosuj zasadę FIFO (First In, First Out), czyli pierwsze weszło, pierwsze wyszło. Oznacza to, że produkty, które kupiliśmy dawniej zużywamy w pierwszej kolejności.

5. Nadmiar żywności zamrażamy lub dzielimy się z potrzebującymi.

6. Wykorzystujemy resztki – szukajmy sposobów na zużycie produktów

PAMIĘTAJMY: Marnowanie żywności to bardzo poważny problem. Warto wiedzieć jak planować posiłki, robić zakupy oraz wykorzystać jedzenie do samego końca.

Pierwszoklasiści swoją wiedzą chcą się podzielić prezentując własnoręcznie wykonane plakaty.

• "PRL - świadomi historii" - wystawa historyczna

• 03.04.2023 r.

Organizatorem akcji kulturalnej jest biblioteka szkolna / nauczyciel bibliotekarz – Joanna Freliga.

W związku z organizacją tego wydarzenia, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o użyczenie bibliotece szkolnej starych zbiorów, pamiątek np. medale, plakaty, monety, fotografie, telefony itd.

Każda rzecz jest na wagę złota. Gwarantuję, że materiały przez Państwa przekazane będą godnie przechowywane i zostaną 28 kwietnia br. oddane w nienaruszonym stanie. Podczas wystawy zbiory będą zabezpieczone przed ewentualnym zniszczeniem przez osoby trzecie oraz opatrzone imieniem i nazwiskiem właściciela (ucznia).

Osoby zainteresowane proszone są o dostarczenie zgody rodzica/opiekuna prawnego na użycie materiałów w czasie trwania wystawy.

Zbiórka zbiorów trwa do 21 kwietnia 2023 r.

(źródło fot. - pixabay.com)

• ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR DYREKTORA SP4

• 03.04.2023 r.

25 marca 2023 r. odbyły się Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej (w kategorii dziewcząt i chłopców) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza.

Z przyjemnością publikujemy wyniki zawodów.

w kategorii dziewcząt:

I miejsce - Monika Nowak