16.05.2023 r.
Z przyjemnością informujemy, że nowym kierownikiem biblioteki została Nikola Skora.
Wyniki wyborów:
Nikola Skora – 65%
Dominika Dziadosz – 35%
Frekwencja wyborcza wyniosła 36%.
Joanna Freliga
16.05.2023 r.
Z przyjemnością informujemy, że nowym kierownikiem biblioteki została Nikola Skora.
Wyniki wyborów:
Nikola Skora – 65%
Dominika Dziadosz – 35%
Frekwencja wyborcza wyniosła 36%.
Joanna Freliga
16.05.2023 r.
W dniach 8-15 maja br. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im, Henryka Sienkiewicza świętowała “XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”. W ramach akcji ogólnopolskiej w bibliotekach odbyły się różnorodne: akcje, konkursy oraz sondy poświęcone promocji czytelnictwa w środowisku uczniowskim. Dwa konkursy: "Jak dobrze znasz swojego bibliotekarza?" oraz "Dopasuj książkę do nauczyciela!" najbardziej podobały się uczniom. Obchody "XX Tygodnia Bibliotek" zostały zwieńczone lekcją obywatelskich postaw, podczas której zoorganizowano w bibliotece szkolnej wybory na uczniowskiego przedstawiciela biblioteki.
Bardzo dziękujemy za aktywny udział!
Joanna Freliga
14.05.2023 r.
Od 24 do 28 kwietnia br. w bibliotece szkolnej odbywała się wystawa „PRL - świadomi historii”. W naszą akcję zaangażowało się środowisko szkolne oraz społeczność gorzowska. Nad wystawą czuwał nauczyciel-bibliotekarz. Wyeksponowano m. in.: kartę na żywność, kartę z okazji Dnia Kobiet z 1988 r., telefon analogowy, stare banknoty i monety, czapkę górniczą tzw. czako górnicze, odznaczenia PRL, medale strażackie, medal oficerski SIł Zbrojnych z 1960 r., puchar, pudełko ze świeczkami, szklankę z koszyczkiem (uchwytem), radio, wiatrak, klasery ze znaczkami, stare fotografie, akt ślubu, projektor Ania, aparat Zefir, maszynę do pisania Erika, porcelanę, syfony, butelkę na mleko, pluszaka oraz książki wydane przed 1989 r. Niewątpliwie wszystkie eksponaty budziły ciekawość oglądających. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dwa przedmioty: maszyna do pisania oraz telefon – aparat analogowy. Uczniowie kl. 1-8 mieli szansę zapoznania się z obsługą urządzeń. Była to bardzo cenna lekcja dla młodego pokolenia, które wiele urządzeń i przedmiotów zobaczyło po raz pierwszy.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza oraz swoim, bardzo dziękuję uczniom: Antoniemu Kazikowskiemu, Katarzynie Wolańskiej, Kamilowi Kwaśnemu, Zuzannie Hoffman, Julii Wisowatej, Julii Papiernik, Janowi Wojnarskiemu Piotrowi Trojanowskiemu, Annie Frelidze, Oliwierowi Depczyńskiemu, Milenie i Emilii Mazurczyk, Piotrowi Gaściowi, a także p. Joannie Siergiej za zaufanie i udostępnienie rodzinnych pamiątek na naszą wystawę.
Mam nadzieję, że ta akcja zainspiruje młodych do kultywowania pamięci o naszej przeszłości.
13.05.2023 r.
W bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję ,,Światowy Dzień Wody z PAH”. Uczniowie uczęszczający do świetlicy uczestniczyli w zajęciach, których głównym celem było zwiększenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz zaangażowanie do działania na rzecz powszechnego dostępu do wody na świecie. Za udział szkoła otrzymała dyplom.
dyplom -> dla szkoły
zaświadczenie -> dla nauczyciela
Julita Zamłynna
12.05.23r.
9 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju sportowym w Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie przygotowywali się do zawodów podczas zajęć wychowania fizycznego
Pierwszoklasiści w trakcie turnieju wykazali się olbrzymim zaangażowaniem. Brali udział w licznych konkurencjach, które wymagały: skoczności, zwinności, precyzji i szybkości.
Uczniowie bardzo się starali i wszystkie zadania wykonywali z wielkim entuzjazmem. Nie zabrakło też dopingowania kolegów i koleżanek. Włożone starania zaowocowały i... drużyna wygrała półfinał! Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie.
Z niecierpliwością czekamy na finał, który odbędzie się już w najbliższy wtorek.
Brawa dla wszystkich zawodników!
Julia Stanicka
11.05.2023r.
„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym. W tym tygodniu, uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dietetyków. Ich celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat składników odżywczych. Wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania ze zdrowych produktów było smaczną formą zdobywania wiedzy oraz promocji zdrowia.
Paulina Pałczyńska
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8d – Antonina Stankowska odniosła podwójny sukces w konkursach Lubuskiego Kuratora Oświaty w tym roku szkolnym na szczeblu wojewódzkim. Nasza uczennica z języka polskiego uzyskała tytuł laureatki, zdobywając 90% punktów i z historii uzyskała tytuł finalistki, zdobywając 76% punktów. Opiekunem i nauczycielem Antoniny z języka polskiego był pan Marek Pawlicki a z historii pani Beata Ejma. Nasze gratulacje, oby więcej takich uczennic zawitało w progi naszej szkoły. Dla Antoniny to tym bardziej wyróżnienie, gdyż tym samym zostanie przyjęta do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej w województwie lubuskim i jest zwolniona z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
Beata Ejma
8.05.23
27 kwietnia uczniowie klas trzecich udali się do Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach, gdzie poznali warsztaty ginących zawodów, zobaczyli najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego, narzędzia i maszyny rolnicze i wiele, wiele innych eksponatów niezbędnych do codziennego życia.
Podczas zwiedzania prowadzącego przez specjalnie przygotowane stanowiska: od kowala poprzez warsztat bednarsko – stolarski, rybaka, pszczelarza, szewca, praczki, do składu kolonialnego i wnętrza dawnej kuchni, czy klasy szkolnej,dzieci mogły dotknąć oraz wykonać niektóre czynności robione wcześniej przez rzemieślników. Ponadto w pracowni wikliniarskiej każdy własnoręcznie zrobił wózek wiklinowy, a w pracowni stolarskiej – ryczkę czyli mały stołeczek. Co więcej swoje wytwory uczniowie zabrali ze sobą do domu.
Jolanta Musiał
06.05. 2023 r.
W bieżącym roku szkolnym świetlica brała udział w ogólnopolskim projekcie ,,Zakamarek – ekotriki na kąciki”. Głównym celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości ucznia, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania na jej rzecz działań. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących między innymi kształtowania i utrwalania zachowań proekologicznych oraz poznawali przyrodę poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie. Za zrealizowanie zadań ujętych w projekcie otrzymaliśmy certyfikat.
Certyfikat -> dla szkoły
Certyfikat -> dla koordynatora szkolnego
Julita Zamłynna
03.05.2023r.
Miło mi poinformować, że uczennica klasy 8c - Amelia Łotarewicz została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tym samym zostanie przyjęta do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej w województwie lubuskim i jest zwolniona z pisania egzaminu ósmkoklasisty z języka polskiego.W takiej samej sytuacji jest Maja Szurkało, która w tym roku szkolnym otrzymała tytuł finalistki, a w ubiegłym laureatki. Ona również jest w komfortowej sytuacji, gdyż wie, że każda szkoła średnia przyjmie ją z otwartymi ramionami.
Dziewczyny, jestem z Was dumna!
Joanna Przybyszewska
01.05.2023r.
Maj to szczególny okres dla wszystkich Polaków. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy ważne święta narodowe.
Dlatego 27 kwietnia 2023r. uczniowie klas szóstych zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie przypominające wszystkim historię naszego kraju. Wspomnieli, że 232 lata temu, czyli w 1791r. uchwalono pierwszą w Europie konstytucję i na pamiątkę tego wydarzenia , 3 maja ustanowiono świętem narodowym oraz , że 19 lat temu, czyli w 2004 r. ustanowiony został przez Sejm Dzień Flagi.
Młodzież przedstawiła okoliczności uchwalenia konstytucji oraz historii flagi biało-czerwonej. Podczas apelu uczniowie doskonale odegrali swoje role i zaprezentowali umiejętności aktorskie wcielając się np. w postacie historyczne - króla Stanisława Augusta Poniatowskiego czy Izabellę Branicką. Na scenie można było również podziwiać szlachtę , dziennikarzy czy państwa zaborcze. Apel przeniósł wszystkich widzów do XVIII wieku. Inscenizację wzbogacały pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich uczniów przygotowanych przez Panią Ewelinę Wałcerz oraz wspaniała scenografia, którą wykonała Pani Anna Kamińska.
Bardzo dziękuję uczniom klas 6 za zaangażowanie i żywą lekcję historii.
Dorota Wawrzyn
Powered by aSc EduPage