• Certyfikat za udział w akcji ,,Zdrowo i Sportowo"

• 03.06.2023 r.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w tegorocznej akcji ,,Zdrowo i Sportowo”, która miała na celu promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci. W ramach jej realizacji odbywały się zajęcia sportowe w świetlicy szkolnej. Uczniowie ćwiczyli swoją koordynację, pamięć i koncentrację oraz poznali zasady fair play.

Certyfikat -> dla szkoły

Certyfikat -> dla nauczyciela

• Dzień Dziecka nad Wartą

• 2.06.2023

6A świętowała Dzień Dziecka na wspaniałym pikniku nad Wartą. Było wszystko, co dzieci lubią najbardziej: lody, słodycze, gry i zabawy z przyjaciółmi, wypoczynek przy muzyce lub przy książce, dyskoteka na świeżym powietrzu, a nawet bitwa na pistolety wodne. Była też cudowna pogoda i wspaniałe widoki na naszą Wartę. Nie wiadomo nawet kiedy zleciał nam czas i trzeba było wracać do szkoły. Nie martwimy się jednak, już za rok powtórka.

• Turniej sportowy klas II

• 2.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas drugich uczestniczyli w turnieju sportowym. Była to jedna z atrakcji. Ta forma aktywności jest dla drugoklasistów jedną z ulubionych, dlatego też z wielką radością dzieci wzięły w niej udział. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali kolejne ćwiczenia pokazując zarazem coraz wyższy poziom swojej sprawności fizycznej. Rozgrywki sportowe jak zawsze dostarczyły wielu emocji, a dzieci dobrze się bawiły i dopingowały swoim kolegom. Oto wyniki turnieju:
             I   m – ce klasa 2b
            II   m – ce klasa 2c
            III  m – ce klasa 2a
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy. To był mile spędzony wspólny czas.

• Dzień Dziecka w 2b

• 2.06.2023

Świętowanie Dnia Dziecka uczniowie 2b rozpoczęli turniejem sportowym ze swoimi rówieśnikami. Było wiele radości i mnóstwo emocji. To był początek dobrej zabawy, która miała również miejsce w naszej klasie. Dzieci spędziły miło czas na wspólnych grach, zabawach i przy słodkim poczęstunku. Bardzo ucieszyły ich również prezenciki – niespodzianki od rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Dzień Dziecka był bardzo radosny. Szkoda, że następny dopiero za rok.

• Dzień Dziecka w Santoku

• 1.06.23

1 czerwca 2023 r. klasa VII udała się do Santoka, by spędzić Dzień Dziecka na terenie miejscowej mariny, czyli przystani dla jachtów. W trakcie pobytu odbyło się ognisko, uczniowie brali udział w grach i zabawach integracyjnych oraz przeprawili się  promem rzecznym na teren średniowiecznego grodziska, skąd mogli podziwiać malowniczą panoramę Santoka. Dodatkową atrakcją był przejazd na miejsce świętowania pociągem, gdyż dla niektórych uczniów była to pierwsza w ich życiu podróż za pomocą tego środka transportu.

Marek Pawlicki

wychowawca klasy VII

• Od grosika do złotówki

• 31 maja 2023

Uczniowie klasy 2 c wzięli udział w realizacji cyklu lekcji „Od grosika do złotówki. Jest to projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa skierowany do drugoklasistów. Jego głównym celem jest nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu. Przez cały rok szkolny w klasie odbył się cykl lekcji podczas których dzieciaki rozwiązywały zagadki, krzyżówki i różne zadania z zakresu edukacji matematycznej i społeczno-przyrodniczej. Poznały też wiele zagadnień związanych z ekonomią. Tę tematykę będziemy kontynuować w klasie trzeciej.

Opiekun SKO

• Projekt ABC ekonomii

• 15 maja 2023

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 wzięli udział w projekcie „ABC Ekonomii”. Jego celem było upowszechnianie edukacji finansowej, ekonomicznej oraz przedsiębiorczości. W ramach realizacji projektu wykorzystana została książka pt.„ABC EKONOMII, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. Zawierała ona 12 opowiadań, z których każde poruszało inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci wraz z jej głównymi bohaterami- Zosią i Maksem dowiedziały się między innymi: Czym są pieniądze i skąd się biorą? Co to jest budżet domowy? Gdzie i w jaki sposób można oszczędzać pieniądze? Jaki wpływ na nasz wybór ma reklama? Prowadzone zajęcia sprzyjały kształtowaniu pojęć matematycznych, rozwijaniu myślenia, wzbogacały słownictwo w bardzo szerokim zakresie, a także kształtowały postawy społeczne.

Podróż z Zosią i Maksem do świata finansów i ekonomii była fascynującą i pouczającą przygodą! Dzięki niej nasi uczniowie zdobyli nową i bardzo pożyteczną wiedzę.

Opiekun SKO