Nawigacja

 • WYCIECZKA DO POZNANIA

  WYCIECZKA DO POZNANIA
  15.06.2018

  Dnia 15 czerwca uczniowie z klas  4b i 4d  byli na wycieczce w Poznaniu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Rogalowego, gdzie uczestniczyliśmy w wyrobie tradycyjnych rogali świętomarcińskich. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu tego pysznego smakołyku – wiemy , bo próbowaliśmy – a także poznaliśmy elementy gwary poznańskiej. Następnie udaliśmy się na Stadion Miejski – arenę piłkarskiego Euro 2012. Zobaczyliśmy Korytarz Sław, szatnię gości, ławki rezerwowych oraz lożę prezydencką. Kolejnym etapem wycieczki było Laboratorium Wyobraźni– centrum nauki dla dzieci i młodzieży. Tutaj poczuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy – przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia, a nawet stworzyliśmy własne perfumy, uczyliśmy się dzięki interaktywnym eksponatom oraz obejrzeliśmy ciekawy film  w Planetarium. Wycieczkę zakończyliśmy  spacerem pod czułym okiem Bamberki po Starym Rynku. Tu mieliśmy trochę czasu na kupienie pamiątek i wspólne zdjęcie. W drodze powrotnej oczywiście odwiedziliśmy McDonalda. Zmęczeni, lecz zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do Gorzowa.

  Renata Jaroszyńska 

   

 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wlkp.

  Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wlkp.
  14.06.2018

  Uczniowie klas 4a i 4 b,  5 czerwca 2018r.  uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW  w Gorzowie Wlkp. Podczas  wycieczki uczniowie  mogli się przekonać, co dzieje się z wodą, która opuszcza nasze  domy. Poznali proces oczyszczania ścieków , aż do chwili gdy ściek staje się czystą wodą. Dowiedzieli się również, że do oczyszczania ścieków można   wykorzystać            mikroorganizmy, np. bakterie. Na  pytania  uczniów odpowiadali eksperci oprowadzający uczniów po oczyszczalni. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały drobny upominek od organizatorów. Wizyta w oczyszczalni była bardzo ciekawa i pouczająca.

  Dariusz Odwrot

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka do Poznania
  14.06.2018

  Dnia 12 czerwca uczniowie z klasy 3a i 3b byli na wycieczce w Poznaniu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego. Pan przewodnik, mówił o tym, jak powstał gród i jak wyglądało miasto w początkach swego istnienia. Oprowadził nas po katedrze i jej podziemiach, widzieliśmy miejsce pochówku pierwszych Piastów. Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański z jego największą atrakcją – koziołkami na wieży ratuszowej. Następnie byliśmy w Muzeum Rogalowym – jednym  z największych hitów turystycznych Poznania. Wspólnie z Mistrzem Rogaowym przygotowaliśmy najsłodszy symbol Poznania – Rogala Świętomarcińskiego. Pokaz prowadzony był z niezwykłym humorem i z wykorzystaniem elementów gwary poznańskiej. Po obiedzie w McDonaldzie zwiedziliśmy jeszcze Palmiarnię. Wycieczka bardzo nam się podobała, tym bardziej, że mieliśmy czas na  wspólne klasowe zdjęcie z „koziołkami”, i na kupienie pamiątek.

  Grażyna Matlak

 • Mała Akademia Jazzu

  Mała Akademia Jazzu
  13.06.2018

  Dziś klasy czwarte poraz ostatni w tym roku szkolnym brały udział w Małej Akademii Jazzu. Miały okazję podziwać znanego w Polsce i na świecie skrzypka i kompozytora Adama Bałdycha, który pochodzi z Gorzowa Wlkp. Wszystkim koncert się podobał, a uczniowie pożegnali artystę gromkimi brawami.

  Dorata Wawrzyn

 • Szkolny Konkurs Matematyczny

  Szkolny Konkurs Matematyczny
  13.06.2018

  Dnia 08.06.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Jego zwycięzcą został Filip Kramm z klasy I b, zajmując I miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęli: Maja Wojciechowska z klasy I b oraz Wojciech Sidor i Marcel Górka z I c. Trzecie miejsce w konkursie zajęli: Piotr Drzewiecki i Sebastian Kuczera z klasy I a.  Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy.

  Barbara Muszytowska

 • Nocka w szkole

  Nocka w szkole
  12.06.2018

  8 czerwca z okazji Dnia Dziecka w klasie 3a odbyło się spotkanie klasowe na placu zabaw. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek i smakowite, pieczone kiełbaski. Były wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz gra terenowa. O  21.00 zaczęła się nasza nocna zabawa w budynku w szkole. Najlepszą atrakcją  tego wieczoru był spacer po szkolnych, ciemnych korytarzach w domowych kapciach, z latarką w ręku. To był wspaniale spędzony czas.

  Grażyna Matlak

 • NOC BIBLIOOTEK

  NOC BIBLIOOTEK
  12.06.2018

  Z 8 na 9 czerwca br. w naszej szkole odbyła się NOC BIBLIOOTEK. Jest to ogólnopolski projekt, w którym wzięło udział ponad 1700 bibliotek w całym kraju. Idea akcji odpowiada za promocję czytelnictwa. Dzięki takim wydarzeniom biblioteka, jako instytucja może otworzyć się na potencjalnego czytelnika i zaprosić go do świata literatury polskiej i obcej poprzez zabawę oraz inne ciekawe projekty. W ramach tejże akcji w naszej bibliotece stworzono escape room oraz dokonano projekcji filmu - Tarapaty.

  Joanna Freliga

 • Pasowanie na czytelnika kl.1

  Pasowanie na czytelnika kl.1
  12.06.2018

  7 czerwca br. odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika”, na którą przybyli zaproszeni goście: rodzice, uczniowie oraz nauczyciele kl.1. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zdali wyśmienicie egzamin biblioteczny. Poprawnie odpowiedzieli na pytania dotyczące wypożyczania książek. Następnie obejrzeli smerfne przedstawienie pt. „Dlaczego warto czytać książki?”, które zostało przygotowane przez nauczyciela-bibliotekarza. W przedstawieniu brali udział uczniowie kl. 5, 4 oraz 3. Występ bardzo spodobał się pierwszoklasistom. Historia przedstawiona przez SMERFY przybliżyła uczniom początki drukowanej książki oraz literatury polskiej. I co najważniejsze, rozbawiła każdego widza. Na zakończenie uroczystości sfotografowano każdą klasę pierwszą w towarzystwie baśniowych postaci.

  Bardzo dziękuję wszystkim smerfnym aktorom za zaangażowanie w ten smerfiastny projekt.

  Joanna Freliga

 • Pierwsza pomoc

  Pierwsza pomoc
  12.06.2018

  W maju i w czerwcu bieżącego roku we wszystkich klasach pierwszych zrealizowany został program Uczymy ratować ludzkie życie. W każdej klasie przeprowadzone zostały 3 godz. zajęć teoretycznych i praktycznych. W związku z tym uczniowie znają numery alarmowe i potrafią prowadzić rozmowę z dyspozytorem. Nauczyli się oceniać stan poszkodowanego i ułożyć go w pozycji bocznej ustalonej. Potrafią także udzielić właściwej pomocy poszkodowanemu i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wymienić wszystkie czynności, które składają się na łańcuch przeżycia. Tematyka zajęć wzbudziła ogromne zainteresowanie i dużą aktywność uczniów. Teraz wszystkie pierwszaki są ratownikami.
  Barbara Muszytowska
   

 • Dzień sportu

  Dzień sportu
  12.06.2018

           11.06.2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie klas 4-7 rywalizowali w konkurencjach sportowych takich jak: wyścigi rzędów, bieg na 60 m, skok w dal i „Bitwa o flagę”. W tym roku również uczniowie musieli wykazać się wiedzą. Reprezentanci klas w teście o zdrowiu i sporcie „W zdrowym ciele zdrowy duch” musieli odpowiedzieć na 15 pytań. Najważniejsze w tym dniu było propagowanie wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz integracja uczniów klas 4-7. Wszyscy uczestnicy otrzymali zdrową nagrodę w postaci owoców.

  Wyniki:

  Zwycięzcą klas IV jest IVa

  Zwycięzcą klas V jest Vc

  Zwycięzcą klas VI jest Via

  Zwycięzcą klas VII jest VIIa

  Osuch Ewelina

 • Twórczość kółka poetyckiego

  Twórczość kółka poetyckiego
  11.06.2018

  W roku szkolnym 2017/2018 niektórzy uczniowie klas czwartych uczęszczali na kółko poetyckie. Doskonale bawili się słowami tworząc wiersze. Niektóre z nich zostały wywieszone na tablicy holu I piętra. Cieszymy się, że w dobie cyfryzacji są uczniowie, którzy chętnie próbują pisać wiersze. Mamy nadzieję, że zachęci to innych do takiej zabawy w następnym roku szkolnym.

  Dorota Wawrzyn

 • We Are The Best - finał

  We Are The Best - finał
  11.06.2018

  W środę 6 czerwca odbył się ostatni test comiesięcznego konkursu z języka angielskiego We Are The Best, którego tematem były podróże.

  Klasy 5-7 zmagały się z testami o różnej tematyce od października do czerwca. W każdym teście konkursowym brali udział inni przedstawiciele klasy. Najlepsza okazała się klasa 7B. Oto klasyfikacja końcowa i wyniki poszczególnych klas:
  1. 7B - 245
  2. 6A - 213,5
  3. 7A - 209
  4. 6C - 203
  5. 5A - 194
  6. 6B - 172
  7. 5C - 171,5
  8. 5B - 170,5

  Rafał Zelek

 • Piracka przygoda

  Piracka przygoda
  11.06.2018

  11 czerwca klasy pierwsze wybrały się do Mironic, by przeżyć piracką przygodę. Najpierw uczniowie musieli własnoręcznie przygotować ciasto na babeczki, a po ich upieczeniu ozdobić według własnego pomysłu. Następnie wykonali pirackie czapki i pomalowali twarze. Tak przygotowani ruszyli na spacer, aby zwiedzić teren i obserwować zwierzęta i rośliny. Potem, zgodnie ze wskazaniami mapy, piraci ruszyli na poszukiwania skarbu. Po jego odnalezieniu pobiegli w stronę ogniska, by upiec kiełbaski. Po posiłku był czas na gry i zabawy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do szkoły, aby jeszcze długo opowiadać o swoich przeżyciach.

   Maria Czernielewska

   

                                                                                                                           

                                                                                                                        

 • Dzien Rodziców w klasach drugich

  Dzien Rodziców w klasach drugich
  08.06.2018

  W piątek 8 czerwca uczniowie klasy 2 a i 2 b  zaprosili swoich Rodziców na spotkanie integracyjne. Dzieciaki przygotowały zagadki - ilustracje oraz opisy swoich rodziców. Nie było łatwo, ale za to bardzo wesoło! Niektórzy potrzebowali małej podpowiedzi, żeby odgadnąć autorów prac.  Wszyscy świetnie się bawili!  – bo tym razem główną częścią uroczystości były zabawy i konkurencje sportowe- rodzice kontra dzieci.  Świeże powietrze, słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla spowodowały, że panowała wspaniała atmosfera. Każdy rodzic wychodził  z uśmiechem obdarowany przez swoją pociechę własnoręcznie wykonanym prezentem. Już wiemy, że za rok też urządzimy spotkanie na wesoło!

  Ewa Najda, Małgorzata Giżycka

 • FAN JUMP

  FAN JUMP
  08.06.2018

  W piątek klasa 5 c, doskonaliła swoje umiejętności akrobatyczne w Fan Jumpie.  Na ścieżkach gimnastycznych uczyli się nowych trików. Na batutach sportowych doświadczali wysokich lotów. Na trampolinowych ścieżkach zakończonych koszami, trenowali wsady i rzuty. Ćwiczyli salta i inne akrobacje.

   Osuch Ewelina

   

 • Biskupin- osada pierwszych Piastów

  Biskupin- osada pierwszych Piastów
  08.06.2018

  W piątek  08. 06 .2018r. , klasa III c uczestniczyla w wycieczce szkolnej " Poznajemy historię Polski". Uczniowie zwiedzili miejsca historycznie ważne dla Polski. W  Lednicy  uczniowie przeprawili się promem na wyspę, gdzie  zobaczyli  miejsce  Chrztu Polski a w Biskupinie  zwiedzili osadę  pierwszych Piastów. Zadowoleni oraz wyposażeni w akcesoria militarne wojów  piastowskich powróciliśmy do Gorzowa. To o czym uczyliśmy się i widzieliśmy na ilustracjach w podręczniku  mogliśmy teraz zobaczyć i dotknąć : )))

    Ewa Strzyżykowska  

 • DZIEŃ RODZICA 4B

  DZIEŃ RODZICA 4B
  08.06.2018

  Dziś odbyło się kolejne spotkanie integracyjne  zespołu klasowego 4b –  obchodziliśmy Dzień Rodzica. Tym razem dzieci zaprezentowały  krótki program artystyczny, dedykowany właśnie kochanym rodzicom, po czym  wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.  Następnie zespoły rodzinne uczestniczyły w kilku konkursach – rywalizacja przysporzyła wszystkim wiele radości. W międzyczasie raczyliśmy się ciastem i słodyczami. Bardzo miło wspólnie spędziliśmy czas.

                                                                                          Renata Jaroszyńska

 • KONKURS PRZYRODNICZO- ZDROWOTNY KLAS III

  KONKURS PRZYRODNICZO- ZDROWOTNY KLAS III
  08.06.2018

  W minionym tygodniu miał miejsce konkus przyrodniczo-zdrowotny klas III.  Uczniowie pisemnie sprawdzali swoje umiejętności dotyczące zagadnień przyrodniczch oraz wiedzy o zdrowiu. Wsród 20 uczestników przyznane zostały 3 nagrody główne:
  I MIEJSCE- Adrianna Szostak, kl.IIId
  II MIEJSCE- Martyna Bieleń, kl. III e
  III MIEJSCE- Jakub Kłujszo, kl. III b
  Wyróżnienia otrzymali: Hanna Czarnecka z kl III d, Joanna Bartczak z kl. III a, Aleksander Szkwir z kl. III c, Jakub Mackiewicz z kl. III e, Oliwia Lisowska z kl III a.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy.
  Magdalena Wójcik

 • Wycieczka kl. III D i III E do Mironic

  Wycieczka kl. III D i III E do Mironic
  08.06.2018

  Wczoraj klasy III d oraz III e wraz z wychowawczyniami udały się na warsztaty kulinarne do pobliskich Mironic. W ośrodku wypoczynkowym "Azyl" dzieci skorzystały z wielu atrakcji, m.in. wzięły udział w warsztatach kulinarnych, samodzielnie przygotowywały pizzerki, lepiły pierogi oraz wyrabiały swojską kiełbasę. Wsród atrakcji nie mogło zabraknąć przejazdu bryczką. Na zakończenie wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku.

   

  Magdalena Wójcik

 • PIKNIK

  PIKNIK
  06.06.2018

  Uczniowie klasy 5c wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się na pikniku. Był gril, wspólne zabawy, toczenie beli z siana i ćwiczenia na siłowni. Najwięcej emocji wzbudziły rozgrywki w BITWĘ O FLAGĘ. Drużyny, dzieci kontra rodzice zacięcie rywalizowały o punkty.  Wszyscy świetnie się bawili.

  Osuch Ewelina

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621