Nawigacja

 • Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień IV

  Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień IV

  10.06.2021r.

  Dziś ostatni dzień warsztaów terenowych z języka polskiego. Uczniowie z klasy 6c znakomicie poradzili sobie z wykonaniem wszystkich zadań. Wykazali się kreatywnością podczas pisania utworu lirycznego o gorzowskich smokach.  Pracując w grupach, nagrali film o Bazyliszku oraz zredagowali przepis na niewidzialność, aby uwolnić księżniczkę uwięzioną w wieży zamku, której strzegł smok.

  Joanna Przybyszewska

 • Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień III

  Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień III

  09.06.2021r.

  Tym razem klasa 5a uczyła się języka polskiego w terenie. Uczniowie z radością wykonywali zadania, poradzili sobie z odczytaniem mapy, znalezieniem rzeźb smoków, napisaniem wiersza i nagraniem filmu.

  Marek Pawlicki

 • Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień II

  Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień II

  08.06.2021r.

  Dziś uczniowie klasy 6d szukali gorzowskich smoków i wykonywali zadania polonistyczne. Wykazali się przy tym pomysłowością i udowodnili, że są zgranym zespołem klasowym.

  Marek Pawlicki

 • DZIEŃ DZIECKA W 7A

  DZIEŃ DZIECKA W 7A
  07.06.2021

  Po wielomiesiecznym okresie nauczania zdalnego wreszcie mogliśmy się spotkać w "realu". Dzień Dziecka - czyli święto wszystkich dzieci i tych "dużych" i trochę "mniejszych" stało się pretekstem do spotkania uczniów klasy 7a w czwartkowe popołudnie 2 czerwca 2021r. Wspólnie z wychowawczynią zobaczyliśmy, wybrany wcześniej film. Rodzice zadbali o słodkości. Oprócz seansu filmowego wszyscy czerpali mnóstwo radości z przebywania wreszcie w swoim towarzystwie. W przyszłym roku takie spotkanie koniecznie trzeba będzie powtórzyć.

  Wychowawczyni Krystyna Zalewska

 • Warsztaty terenowe z języka polskiego

  Warsztaty terenowe z języka polskiego

  07.07.2021r.

  Uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach terenowych z języka polskiego „W poszukiwaniu gorzowskich smoków”. Dowiedzieli się, że w wielu miejscach Gorzowa, na starych kamienicach, znajdują się rzeźby przedstawiające smoki. Musieli je sfotografować, a następnie wykonać różne zadania, m.in. ułożyć wiersz o gorzowskim smoku oraz nagrać film na podstawie legendy o Bazyliszku. Spacer po naszym mieście trwał 6 godzin, każdy uczeń zrobił 18.000 kroków. Brawo!

  Joanna Przybyszewska

 • Popołudnie filmowe w klasie 6a

  Popołudnie filmowe w klasie 6a

  06.06.2021r.

  Uczniowie klasy 6a świętowali powrót do nauki stacjonarnej, organizując w szkole popołudnie filmowe. Zamówili pizzę i oglądali filmy, ciesząc się swoim towarzystwem i możliwością bezpośredniego kontaktu. Oby tak już zostało!

  Joanna Przybyszewska

 • Dzień Dziecka w 3 a

  Dzień Dziecka  w 3 a
  06.06.2021

  Dzień Dziecka to święto, które czekają wszystkie maluchy:) W klasie 3 a nie zabrakło tego dnia niespodzianek. Były słodkości, rozgrywki sportowe, konkurs plastyczny i lody, ale... Główną atrakcją stało się spotkanie ze znanym youtouberem- piosenkarzem i aktorem- Mateuszem Ciawłowskim- absolwentem naszej szkoły. Nasz gość nie tylko zaprezentował swoje utwory, ale także odpowiadał na pytania uczniów. A było ich wiele!! Na zakończenie każde dziecko otrzymało zdjęcie oraz autograf Mateusza i... liczba jego fanów zdecydowanie wzrosła:) To był wesoły i ciekawy dzień!

  Ewa Najda

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka
  06.06.2021

  Uczniowie klasy 7b nie zapomnieli o swoim święcie i  spędzili miło czas na wspólnym pikniku w plenerze. Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku.

  Renata Jaroszyńska

 • Wyniki KANGURA MATEMATYCZNEGO

  Wyniki KANGURA MATEMATYCZNEGO

  6.06.2021r.

  W dniu 22 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie klas 2-8 przystąpili do Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY.

   

  Wynik BARDZO DOBRY otrzymała:

  Monika Nowak – kl. 6b, kategoria Beniamin (n-l uczący Renata Jaroszyńska)

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  KATEGORIA ŻACZEK – brak wyróżnień (uczniowie pisali zdalnie i nie podlegali ocenie przez organizatorów)

  KATEGORIA MALUCH

  Marcel Górka  - kl. 4c, (n-l uczący Magdalena Białowus)

  Mikołaj Kleist – kl. 4c, (n-l uczący Magdalena Białowus)

  KATEGORIA BENIAMIN

  Martyna Wochniak – kl. 5a, (n-l uczący Magdalena Białowus)

  KATEGORIA KADET

  Wojtek Weber – kl. 7d , (n-l uczący Renata Jaroszyńska)

  Mateusz Nowak – kl. 8a, (n-l uczący Magdalena Brzozowska)

   

  Gratulujemy!

  Magdalena Brzozowska

 • Truskawkowe, karmelowe i Nesquiki... ?

  Truskawkowe, karmelowe i Nesquiki... ?
  02.06.2021

  To, że jest się najstarszym rocznikiem w szkole nie przeszkadza w świętowaniu tego wyjątkowego dnia. Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich dzieci uczniowie klasy 8b uczcili zajadając z wielką ochotą pyszne, zimne lody. Zimny poczęstunek sprawił wiele radości i został nagrodzony gromkimi brawami. Drodzy Wychowankowie pamiętajcie, żeby nigdy nie zatracić dziecka w sobie, bo „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 😊

  Agnieszka Chmurak

 • Profile glebowe klas siódmych ;)

  Profile glebowe klas siódmych ;)
  02.06.2021

  Gleba to cienka, zewnętrzna warstwa pokrywająca niemal całą powierzchnię kuli ziemskiej. Ukształtowana została w wyniku procesów glebotwórczych ze zwietrzeliny skalnej w wyniku wietrzenia, czyli długotrwałego oddziaływania: wody, powietrza, zmiennej temperatury i mikroorganizmów. W ramach omawianego na lekcji geografii tematu gleb w Polsce, uczniowie wykonali profile różnych gleb występujących w Polsce. Do ich tworzenia użyli różnych produktów jakie mogli znaleźć w kuchni lub ogrodzie. Efekty pracy można podziawiać na załączonych zdjęciach. Wszystkim uczniom gratuluję kreatywności i pomysłowości.

  Agnieszka Chmurak

 • Prezentujemy swoje talenty

  Prezentujemy swoje talenty
  02.06.2021

  W środę jedna z uczennic klasy 1b Ania Górny prezentowała  koleżankom i kolegom swoje umiejętności gry na skrzypcach. Najpierw Ania przybliżyła rówieśnikom budowę tego wspaniałego instrumentu. Powiedziała również, że nadała strunom imiona, żeby łatwiej można było je rozróżnić. Prezentowała właściwie ustawienie palców i odpowiedni sposób trzymania smyczka. Na zakończenie tej koleżeńskiej lekcji zagrała jeden z przygotowanych utworów. Wszyscy byli zachwyceni prezentacją koleżanki, nagrodzili ją gromkimi brawami.

  Jolanta Musiał

 • Dzień Dziecka w klasie VIc

  Dzień Dziecka w klasie VIc

  „Pyszne lody dla ochłody”

  01.06.2021

  Dzień 1 czerwca to święto, Dzień Dziecka a właściwie Międzynarodowy Dzień Dziecka, gdyż ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca od 1950 roku.. Z okazji więc wybraliśmy się na spacer i pyszne lody. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każdy mógł samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Wspaniale było patrzeć na uśmiechnięte buzie po okresie nauki zdalnej. Wyjście do cukierni było także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren szkoły oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

  Beata Ejma

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka
  01.06.2021

  Dzisiaj wszyscy pierwszoklasiści świętowali Dzień Dziecka. W klasach odbyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze pod hasłem "Znam swoje prawa". Następnie dzieci grały w gry planszowe i oglądały ulubione bajki. Na boisku szkolnym wszyscy świetnie bawili się podczas rozgrywek sportowych. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkim działaniom towarzyszył doskonały humor.

  Barbara Muszytowska

   

 • Dzień Dziecka w klasach 3

  Dzień Dziecka w klasach 3
  01.06.2021

  Tegoroczny Dzień Dziecka w klasach III rozpoczął się turniejem sportowym. Rozgrywki międzyklasowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, więc z niecierpliwością na nie czekali. Zaproponowane konkurencje dostarczyły dzieciom wielu emocji. Mimo rywalizacji panowała radosna atmosfera i liczyła się dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy pracowali na sukces swojej klasy i wykazali się umiejętnościami sportowymi. Dziękujemy za sportową rywalizację i wspaniałą zabawę. : )

  Wyniki:
  I   miejsce  – 3b
  II  miejsce  – 3c
  III miejsce  – 3a

  Po rozgrywkach sportowych uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym "Jestem przyjacielem książki". 

  Renata Baczuń


   

 • WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 2

  WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 2
  01.06.2021

  Z okazji Dnia Dziecka odbył się Konkurs Recytatorski klas 2, który miał służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji. Udział w konkursie wzmocnił zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwolił skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób. Dzieci recytowały wiersze Hanny Niewiadomskiej, które uczą  poczucia humoru i kształcą wyobraźnię. 

  A oto wyniki:

  1 miejsce - Barbara Bruździńska kl.2b

  2 miejsce - Nikodem Pałczyński kl.2c

  3 miejsce - Alicja Mokrzycka 2b

                     Fabian Stolarek 2b

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Małgorzata Giżycka

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  1.06.21r.

  Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. I tak tez było w klasach 2. Dzień rozpoczęliśmy słodkim poczęstunkiem. Kolejnym etapem świętowania były gry planszowe i zabawy w klasie. Kiedy słonko zaświeciło wszyscy uczniowie wyszli na boisko szkolne, gdzie podczas pikniku na kocykach nie zabrakło wesołych gier i zabaw. Wszyscy byli dziś roześmiani i szczęśliwi😊😁😀🤗 Dzień Dziecka to wspaniała okazja do radosnego spędzania czasu, uczniom klas 2 udało się to perfekcyjne👏👏👏


  Katarzyna Wyka

 • Konkurs matematyczny

  Konkurs matematyczny
  28.05.2021

  28.05.2021r odbył się Szkolny konkurs matematyczny uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 35 pierwszoklasistów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce: Emilia Czyrwony 1a, Alex Kobylański 1a, Milena Mazurczyk 1a, Zofia Maksymiak 1b, Hanna Kocimska 1b, Milena Czyż 1c, Kaja Jankowska 1c.

  II miejsce: Pola Palejczyk 1a, Kacper Biskup 1b.

  III miejsce: Jan Szkółka 1a, Wiktoria Ulatowska 1b, Anna Górny 1b, Maksymilian Łuka 1b, Beata Dobrowolska 1c, Jakub Możdżeń 1c, Stanisław Skałecki 1c.

  Za udział w konkursie jego uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Barbara Muszytowska

   

 • Sakrament Bierzmowania

  Sakrament Bierzmowania
  27.05.2021

  We wtorek 25 maja 2021 r., w kościele Chrystusa Króla tegoroczni i ubiegłoroczni ósmoklasiści z naszej szkoły przyjęli z rąk biskupa Tadeusza Lityńskiego kolejny w swoim życiu sakrament - Sakrament Bierzmowania, czyli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Prosili Ducha Świętego o dary: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej; o światło i pomoc w dalszym dojrzałym życiu chrześcijańskim.

  Po wcześniejszej formacji duchowej stali się pełnoprawnymi i odpowiedzialnymi członkami wspólnoty Kościoła. Świadkami uroczystości były bliskie osoby, rodzice, dziadkowie, animatorzy. Uroczystość przygotowana przez księdza Rafała, rodziców i uczniów przebiegała w podniosłej atmosferze.

  Ewa Wysk

 • Projekt karty płatniczej SKO

  Projekt karty płatniczej SKO
  31.05.2021

  W maju uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w kolejnym konkursie plastycznym SKO. Zadaniem dzieci było wykonanie projektu „Karty płatniczej SKO Ocenie podlegała oryginalność, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania. Komisja Konkursowa miała „trudny orzech do zgryzienia,” bo przygotowane projekty były bardzo ciekawe.

  Po długich naradach wśród klas drugich nagrodzono Julię Czerniawską z kl. 2 c oraz Lenę Kolańską z kl. 2 c

  Na poziomie klas 3 nagrody główne przyznano: Irenie Bobin - kl. 3 a, Jakubowi Majłowskiemu - kl. 3 c oraz Julii Czabarze z kl. 3 a.

  Wyróżnienia otrzymują: Mateusz Latoszek – kl. 3 b, Wiktor Latoszek z kl. 3 b, Franciszek Matusiak – kl. 3 a, Rozalia Przybyła – kl. 3 a, Pola Czyrwony – kl. 3 a oraz Helena Pękacz- kl. 3 a.

  Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

  Nagrody w konkursie zostaną rozdane 1 czerwca:)

  Opiekun SKO- Ewa Najda

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621