Nawigacja

 • Rozstrzygnięcie konkursu SKO- „Zadania do rozwiązania”

  Rozstrzygnięcie konkursu SKO- „Zadania do rozwiązania”
  04.03.2020

  W lutym uczniowie  klas drugich wzięli udział w kolejnym już konkursie SKO - „Zadania do rozwiązania”. Celem konkursu było propagowanie idei oszczędzania wśród uczniów. Zadaniem dzieci było wykonanie działań matematycznych oraz rozwiązanie rebusów i diagramów związanych z  oszczędzaniem. Wśród prawidłowo rozwiązanych kart konkursowych wylosowano 6 szczęśliwców, którzy otrzymali drobne nagrody ufundowane przez bank. Są to: Helena Pękacz – 2 a, Dominika Szarzyńska- 2a, Julia Potocka- 2 b, Wiktor Latoszek – 2 b, Jakub Klaś – 2 c oraz Laura Równa- 2c.

  Gratulujemy! Następny konkurs w marcu.  Znów będzie szansa na zdobycie upominków.

  Opiekun SKO - Ewa Najda

 • Podsumowanie I okresu w klasach trzecich

  Podsumowanie I okresu w klasach trzecich
  02.03.2020

  W poniedziałek, 2 marca uczniowie klas 3 spotkali się na apelu podsumowującym pracę w I okresie roku szkolnego 2019/20. Wielu z nich otrzymało dyplomy za wzorowe zachowanie , bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz 100% frekwencję na zajęciach. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy wszystkim jeszcze lepszych wyników w czerwcu.

  Jolanta Musiał

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  01.03.2020

  W dniu dzisiejszym poczet sztandarowy w składzie: Julia Łotarewicz, Melania Trocka, Aleksander Janicki wziął udział w obchodach Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, przemaszerowali ulicami miasta oraz wzięli udział w uroczystościach przy Obelisku Żołnierzy Wyklętych. Dla uczniów naszej szkoły była to bardzo cenna lekcja historii. ,,Naród bez pamięci umiera. Testament, który zostawili Żołnierze Wyklęci to ważny przekaz i świadectwo dla młodego pokolenia" mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

  Bartosz Masłowski

 • Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek - ''Psiakość''

  Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek - ''Psiakość''
  29.02.2020

  Z niecierpliwością uczniowie klas pierwszych oczekiwali na kolejne przedstawienie iTeatru TVP. Tym razem z zainteresowaniem obejrzeli przygody zagubionego psa o niecodziennym imieniu Psiakość. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszyła mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami zrodziła się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie? Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotkali wiele nietuzinkowych postaci m.in. sepleniącego Zaskrońca, stukniętego Lisa, kochliwą Ropuchę. Ta wzruszająca i zabawna muzyczna opowieść o przyjaźni, miłości, nadziei i zaufaniu spodobała się małym widzom. Uczniowie czekają na następny spektakl.

  Ewa Andrzejewska

 • Poczytaj mi, mamo, tato...

  Poczytaj mi, mamo, tato...

  28.02.2020r.

  W klasie 4b tata Janka Malinowskiego zapoczątkował akcję czytania, by zachęcić do kontaktu z literaturą i uwrażliwić na otaczający świat. Zaczęliśmy od  humorystycznej książki „Mikołajek ma kłopoty”, ale na tym nie poprzestaniemy. Czekamy na kolejnego rodzica!

  Joanna Przybyszewska

 • Wyjście do muzeum na warsztaty

  Wyjście do muzeum na warsztaty
  28.02.2020

  26 lutego klasa 5d udała się do Spichlerza na warsztaty „Przygoda z archeologią”. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację, podczas której chętnie odpowiadali i sami zadawali pytania. Podczas zajęć dzieci układały puzzle przedstawiające znaleziska, przy pomocy pędzelka szukały ukrytych w piasku fragmentów ceramiki, a także lepiły z gliny własne naczynia.
   

  „W muzeum (spichlerzu) dowiedziałam się, czym zajmuje się archeolog. Wykopywaliśmy kamienie oraz lepiliśmy z gliny szkolnej. Zajęcia bardzo mi się podobały.” Julia

  W spichlerzu nauczyliśmy się różnych ciekawych rzeczy, np.  że to nie archeolog interesuje się dinozaurami lecz paleontolog. Mieliśmy różne zabawy związane z pracą archeologa. Bardzo mi się podobało.” Patryk

  Magdalena Brzozowska

 • Konkurs "We Are The Best" - wyniki

  Konkurs "We Are The Best" - wyniki
  28.02.2020

  W lutym odbył się kolejny test comiesięcznego konkursu z języka angielskiego „We Are The Best”. Uczniowie rywalizowali w temacie: Space! - The final frontier.

  Punkty uzyskane w konkursie przez poszczególne klasy:

  Klasy 5-6: 1. 5B – 34     2. 6A – 31     3. 6C/6B – 25     5. 6D/5D – 18     7. 5C – 16    7. 5A – 12 

  Klasy 7-8: 1. 7B – 31     2. 8B – 30     3. 7C – 29     4. 8A – 28     5. 7A – 21    6.  8C – 18

  Klasyfikacja generalna po 4 etapach konkursu:

  Klasy 5-6: 1. 6A - 95     2. 6D - 92     3. 6C - 87     4. 6B - 84     5. 5B - 81    6. 5C - 78     7. 5D - 77     8. 5A - 53

  Klasy 7-8: 1. 8A - 130    2. 7C - 128    3. 8B - 124    4. 8C - 106    5. 7B - 105    6. 7A - 92

  Grzegorz Adach

 • Dziewczęta z ,,Czwórki" trzecie w Gorzowie

  Dziewczęta z ,,Czwórki" trzecie w Gorzowie

  27.02.2020

  W dniu dzisiejszym reprezentacja szkoły wywalczyła III miejsce w rozgrywkach czwórek siatkarskich dziewcząt (2007 i młodsze). Finał zawodów rozgrywany był w SP5 i od początku ton rywalizacji nadawała miejscowa drużyna. Dziewczęta z naszej szkoly dzielnie walczyły o każdy metr boiska, a uległy w spotkaniach z SP5 i SP17 dopiero w tie-breaku. Z finałów wracamy z podniesionymi głowami, a w składzie naszego zespołu znalazło się kilka dziewcząt z klas młodszych, co dobrze zapowiada zawody trójek oraz dwójek, które odbędą się już w marcu.

  Klasyfikacja końcowa

  I miejsce: SP5

  II miejsce: SP17

  III miejsce: SP4

  IV miejsce: SP9

  Brązowe medale wywalczyły: O.Bojarska, N.Kononowicz, M.Gościńska, K.Słodowska, W.Raniewicz, Z.Ciołek, W.Kosadka, M.Frelich, N.Kowalewska, W.Cynarska

  Bartosz Masłowski

 • Trening pokazowy w klasach 1

  Trening pokazowy w klasach 1

  25.02.2020r.

  Wtorkowy ranek był  dla uczniów  klas 1 bardzo interesujący. W ramach lekcji wychowania fizycznego  odbył  się  trening  pokazowy piłki  nożnej. Zajęcia  prowadzili trenerzy z Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Zaczęło  się  od obowiązkowej  rozgrzewki, czyli trochę  zabawy w berka, trochę  biegania. Następnie  dzieci zostały  podzielone na grupy. Uczniowie mogli zobaczyć na czym polega trening motoryczny i ćwiczenia  z piłkami. Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom, jak można ciekawie spędzać czas poprzez aktywność fizyczną. Na koniec każdy  z uczestników  otrzymał dyplom oraz zaproszenie do udziału  w treningach Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. 

  Katarzyna Wyka 

 • Dyskoteka karnawałowa w kl. 4a i 4b

  24.02.2020 r.

   

  Karnawał  to okres zimowych balów, zabaw i maskarad. W tym roku kończy się 25 lutego, więc uczniowie klas czwartych postanowili wykorzystać pozostały czas i 24 lutego 2020 r. bawili się na karnawałowej dyskotece. Pląsy z balonami, taneczne zabawy i słodki poczęstunek to tylko niektóre z przygotowanych dla nich atrakcji. Dyskoteka umożliwiła dzieciom i wychowawcom na spędzenie czasu w miłej atmosferze.

  Marek Pawlicki

 • Czytanie na dywanie w klasie 1a

  Czytanie na dywanie w klasie 1a

  24.02.2020r.

  W piątek 21 lutego w klasie 1a odbyło  się  kolejne spotkanie z rodzicem, który odwiedził  dzieci w celu czytania bajek na dywanie. Tym razem była to lektura- "Plastusiowy pamiętnik ". Dzięki  temu, że  dzieci siedzą  na  dywanie atmosfera jest niemal domowa. Taka forma słuchania  bajek służy  budowaniu więzi, rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do książek nawet najbardziej opornych uczniów. Regularne, głośne czytanie dzieciom pomaga w ich rozwoju i sprawia, że  same częściej  sięgają  po  książki korzystając  ze szkolnej biblioteki. Serdecznie dziękujemy p.Bernardowi, ktory zawsze znajduje czas na wspólne "czytanie na dywanie ". 

  Katarzyna Wyka 

 • eTwinning

  eTwinning
  24.02.2020

  W drugim okresie ruszyliśmy z kolejnym projektem programu eTwinning pod nazwą Our Literature In Comics. Tym razem uczniowie biorący udział w projekcie będą tworzyć angielskie komiksy ze znanych dzieł polskiej literatury. Będziemy też wykonywać różne zadania z nimi związane we współpracy z partnerskimi szkołami z Hiszpanii, Turcji i Niemiec.

  Rafał Zelek

 • Moje miasto - Gorzów Wielkopolski

  Moje miasto - Gorzów Wielkopolski
  24.02.2020

  21.02.2020 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony naszemu miastu i ojczyźnie.

  Czym właściwie jest? Jakie ma dla nas znaczenie, a jakie mieć powinien? Czym się charakteryzuje? Na te pytania odpowiedziały dzieci kl. 5B, 6A,7B oraz 7C w trakcie programu artystycznego. Uczniowie przytoczyli wiele tekstów literackich mówiących o Gorzowie. Nie zabrakło również piosenek oraz tańców. Całość dopełniła piękna dekoracja i prezentacje, przedstawiająca Gorzów Wielkopolski dawniej i dziś.

  Anna Kamińska

   

 • Sukces Julii Bobin!

  Sukces Julii Bobin!

  23.02.2020 r.

  Z radością informuję, że uczennica klasy 8a - Julia Bobin zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

  Joanna Przybyszewska

 • Spotkanie z jeżami w klasie Vc

  Spotkanie z jeżami w klasie Vc
  22.02.2020

  Zwykle poruszając kwestię gatunków zagrożonych wyginięciem, mówi się o nosorożcach, lwach lub niedźwiedziach polarnych. Wymierają, bo kłusownictwo jest nie do opanowania oraz z powodu zmian zachodzących w klimacie. Tymczasem obok nas, na naszym podwórku występują zwierzęta, którym grozi wyginięcie. O kim mowa? O jeżach. 19 lutego 2020 roku spotkaliśmy się  z przedstawicielką Fundacji Obrony Praw Zwierząt "Anaconda", która opowiedziała nam wiele interesujących i niesamowitych rzeczy o jeżykach. Na przykład, że to są jedne z najstarszych ssaków na naszej planecie, liczą około 70 mln lat oraz, że są bardzo pożyteczne w naszych ogródkach a przy tym niezwykle bezbronne. Jeżeli nie otoczymy ich opieką za kilka lat mogą zniknąć z powierzchni Ziemi. To była bardzo pouczające spotkanie.

  wychowawca Beata Ejma

 • Zabawa w teatr w klasach 6

  Zabawa w teatr w klasach 6
  21.02.2020

  Dnia 19.02.2020r.  uczniowie klas 6  na lekcji j. polskiego  zaprezentowali   treść bajki pt. „ Przyjaciele” Ignacego Krasickiego w formie krótkiego przedstawienia teatralnego.  Po omówieniu lektury, uczniowie musieli nauczyć się swoich ról na pamięć, przygotować odpowiednie stroje  i układ sceniczny.  Wcielając się w postacie zwierząt doskonale odegrali swoje role i ukazali zawarty w utworze morał. Najlepszymi aktorami w tym przedstawieniu okazali się uczniowie klasy 6a.

  Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że  treść utworu na pewno na długo zapamiętają.

  Dorota Wawrzyn

 • Tłusty czwartek w klasie 6d

  Tłusty czwartek w klasie 6d
  21.02.2020

  "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła i  dobrych pączków nasmażyła” - głosi staropolskie przysłowie.

  Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce około  XVII wieku,  ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały one w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem przez całe życie.

  Dnia 20 lutego 2020r.  uczniowie klasy 6d  również zajadali się słodkimi pączkami, które dostarczyli do klasy  Darek z Fabianem. Chłopcy pomyśleli również o torebkach  papierowych, do których uczniowie mogli schować niezjedzone  pączki.   

  Wszyscy byli bardzo zadowoleni i życzyli sobie wzajemnie słodkiego życia.

  Dorota Wawrzyn

 • W świecie muzyki

  W świecie muzyki
  19.02.2020

   

  19 lutego 2020 uczniowie klas I i II uczestniczyli w kolejnym koncercie z cyklu Pro Musica. Każdy koncert to ważne wydarzenie muzyczne podczas którego dzieci spotykają się z artystami i poznają nowe instrumenty. Tym razem dzieci z przyjemnością wysłuchały koncertu „Na herbatce u wodnika” z towarzyszeniem syntezatora oraz klarnetu. Poznały również ciekawą i wesołą opowieść o wodniku, która bardzo im się spodobała. Nastepny koncert już w marcu.

  Renata Baczuń

 • Podsumowanie I okresu

  Podsumowanie I okresu
  17.02.2020

  14 lutego odbył się apel dla uczniów klas II podsumowujący naukę i zachowanie uczniów w I okresie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia i wzorowego zachowania. Wręczono także  dyplomy za wzorową frekwencję. Następnie p. Joanna Freliga nagrodziła klasy za czytelnictwo. Wszyscy uczniowie z okazji walentynek i zakończenia I okresu dostali także po słodkim upominku. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  Grażyna Matlak

 • Apel klas I

  Apel klas I
  17.02.2020

  W piątkowy poranek wszyscy uczniowie klas I zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w apelu podsumowującym pierwszy okres nauki. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły i recytacji wierszy. Następnie pani dyrektor Katarzyna Skoczylas wręczyła dzieciom dyplomy wzorowego ucznia, wzorowego zachowania oraz za 100% frekwencję. Na zakończenie pani Joanna Freliga obdarowała dzieci nagrodami za udział w konkursach bibliotecznych.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Małgorzata Giżycka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621