Nawigacja

 • Mikołajkowy seans

  15.12.2017

   6.12.2017 uczniowie IVd byli w kinie Helios na filmie animowanym "Pierwsza gwiazdka" .

  Dorota Wawrzyn
   

 • Niezwykły gość w kl.4d

  15.12.2017

  W dniu 06.12.2017r. do klasy IVd przyszedł niezwykły gość. Był nim Mikołaj. Rozdał wszystkim dzieciom paczki. Uczniowie nie spodziewali się takiej wizyty, dlatego  byli bardzo zadowoleni.

  Dorota Wawrzyn
   

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy - inauguracja

  14.12.2017

  W dniu dzisiejszym zainaugurowaliśmy ŚwiątecznyKiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie dekoracji świątecznych. Dlatego stoły na kiermaszu były piękne, kolorowe i przyciągały wzrok, a także klientów. Dziękujemy za już i zapraszamy jutro.

  Krystyna Zalewska

 • W IVa już świątecznie

  14.12.2017

  Atmosfera świąteczna zagościła w sali nr 5. Uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą udekorowali świąteczne drzewko. Wykorzystaliśmy ozdoby choinkowe, które powstały podczas warsztatów świątecznych.

  Krystyna Zalewska

 • Świąteczne spotkania z muzyką

  13.12.2017

  W środę 13 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w kolejnych już warsztatach muzycznych z cyklu Pro Musica. Tym razem  dzięki opowieści o „Świątecznych dzwoneczkach i śniegowych bałwankach” dzieciaki poznały brzmienie takich instrumentów jak akordeon i saksofon.  Spotkanie wypełniło także wspólne śpiewanie kolęd. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Z radością czekamy na Boże Narodzenie….

  Ewa Najda, Małgorzata Giżycka, Jolanta Musiał, Maria Czermielewska, Barbara Muszytowska

 • GRUDNIOWA PRO MUSICA KLAS III

  13.12.2017

   

   

   

   

  W dniu dzisiejszym klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w comiesięcznych  warsztatach muzycznych.Opowieść pt." Świąteczny dzwoneczek i śniegowe bałwany" wprowadziła wszystkich uczestników zajęć w świąteczny nastrój. Dzięki prezentacji  kolęd i świątecznych piosenek  poczuliśmy, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż.

  Magdalena Wójcik, Ewa Adrzejewska, Renata Baczuń, Grażyna Matlak,  Ewa Strzyżykowska

 • Mikołajkowy Turniej Sportowy

  12.12.2017

  8 grudnia klasy: 3a, 3b i 3c spotkały się na „Mikołajkowym Turnieju Sportowym”.Uczniowie w mikołajkowych czapkach rywalizowali w kilku konkurencjach (np:, wyścigi reniferów, pakowanie prezentu, ozdabianie choinki). Tym razem najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy III a. W trakcie sportowej rywalizacji panowała znakomita atmosfera, zapał i walka wyzwalały pozytywne emocje i uśmiechy.  Następne takie spotkanie w styczniu pod hasłem „Zimowy Turniej klas III”

  Ewa Andrzejewska, Grażyna Matlak, Ewa Strzyżykowska

 • DOŚWIADCZENIA NAUKOWE KLASY III e

  12.12.2017

  Eksperymenty chemiczne dla dzieci? Otóż tak, w miniony wtorek klasa III e uczestniczyła w warsztatach naukowych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publiczej im. Z. Herberta w Gorzowie. W ramach programu "Ameryka w Twojej bibliotece" - "Przez Amerykę do gwiazd" nasi uczniowie odkryli sporą dawkę wiedzy. Połączyli to oczywiście ze świetną zabawą. Dzieci mogły pod okiem profesjonalistów stać się na chwilę fizykami oraz chemikami. Warsztaty z eksperymentów rozwiały wiele wątpliwosci i pozwoliłyodkryć tajemnicę otaczającego nas świata.

  Magdalena Wójcik

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

  13.12.2017

  Pracowite świetliczaki poświeciły dużo czasu i siły, aby wesprzeć Kiermasz Bożonarodzeniowy. Paluszki bolały od szpilek i innych ozdób, ale świadomość, że wspieramy tym sposobem szczytny cel dodawała nam skrzydeł. Dzięki ciężkiej pracy dzieci aktywnie włączyły się w akcję przygotowaną przez Samorząd Szkolny. Dziękuję Wam za nieocenioną pracę :)

  Paulina Pałczyńska

 • W Kamienicy Artystycznej "Lamus"

  12.12.2017

  11 grudnia uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Druki ulotne". Zajęcia odbyły się w Kamienicy Artystycznej"Lamus" w ramach projektu DZIEDZICTWO – HISTORIA – MIASTO. Dzieci poznały historię druku, papieru a  podczas  zajęć plastycznych stemplowały tradycyjnymi czcionkami drukarskimi. Nie było to łatwe zadanie.

  Grażyna Matlak

   

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  12.12.2017

   

   

   

   

   

  W dniach 14 i 15 grudnia 2017r. w naszej szkole odbędzie się charytatywny 

  Kiermasz Bożonarodzeniowy.

  Serdecznie zapraszamy do zakupu przygotowanych przez uczniów i rodziców naszej szkoły dekoracji światecznych. 

  opiekun Samorządu Szkolnego - Krystyna Zalewska

 • Maraton już za nami...

  12.12.2017

  10 grudnia 2017r. w Międzynarodowym Dniu Obrony Praw Człowieka odbył się finał akcji Amnesty International. W całej Polsce,
  w ramach Maratonu Pisania Listów, napisano ponad 140 tys. pism w obronie osób niesłusznie oskarżonych.

  W tym roku i my dołączyliśmy do tej akcji. Udział w niej był dobrowolny. Sama idea MPL bardzo interesowała uczniów. Ogromne zdziwienie budziły historie przedstawionych postaci.  Uczniowie jednogłośnie przyznawali, że niesłusznie  wymierzano im  kary.

  Zapewne była to wartościowa lekcja człowieczeństwa dla wszystkich.  Czytaj więcej -->tutaj

  Pozostaje nam wyczekiwać następnego maratonu.  W międzyczasie  można wspierać inne akcje Amnesty International. 

  Organizatorzy: J. Freliga, K. Waszak-Stasiulewicz

 • Warsztaty świąteczne w klasie IV a

  12.12.2017

  Uczniowie, rodzice i wychowawca klasy IV a, spotkali się wieczorem 12 grudnia, aby wspólnie wykonać dekoracje świąteczne. Przy dźwiękach kolęd czas płynął szybko i przyjemnie. Owocem tego spotkania były nie tylko kolorowe dekoracje, których część będzie przeznaczona na kiermasz świąteczny, a pozostałe udekorują klasową choinkę.  

  Krystyna Zalewska

 • Konkurs klas III - "Jestem Polakiem"

  12.12.2017

    7 grudnia  odbył sie konkurs zorganizowany przez uczniów, członków koła    historycznego "Wehikuł czasu", pod kierunkiem nauczycielki historii Krystyny Zalewskiej. Rywalizowały ze sobą uczennice i uczniowie klas III. Wszyscy wykazali się wszechstronną wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny. Zadania, które zostały opracowane podczas zajęć kółka, były różnorodne i wymagały wykazania się nie tylko wiedzą, ale także dobrą współpracą członków drużyny.

  Zwycięską drużyną została reprezentacja klasy III c, drugie miejsce zajęła klasa III d,a trzecie klasa III c. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

  Krystyna Zalewska

   

   

   

 • Wrażliwy świat na „Karuzeli”

  11.12.2017

  W poniedziałek 11 grudnia uczniowie klasy 2a  uczestniczyli w kolejnych już warsztatach artystycznych z cyklu „Karuzela”.  Tym razem  poprowadziła je Kinga Dalska, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, która przeniosła dzieci we “Wrażliwy wszechświat”. W różnych zabawach i dramach drugoklasiści uczyli się empatii w stosunku do rówieśników i zwierząt. To była wspaniała lekcja. Na długo pozostanie w pamięci dzieci.

  Ewa Najda

 • Zwycięska droga do finału!

  11.12.2017

  W dniu dzisiejszym reprezentacja klas IV wzięła udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w grach i zabawach dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP-4, SP-10, SP-9, SP Montessori. Zawody składały się z siedmiu konkurencji. Początek rywalizacji nie był dla nas najbardziej udany, jednak dziewczęta z minuty na minutę się rozkręcały. Przed ostatnią konkurencją traciliśmy zaledwie 1pkt do lidera, by w ostatniej rundzie rzutem na taśmę wydrzeć zwycięstwo rywalowi na ostatnich metrach. Dziewczyny pokazały niesamowity charakter i determinację. Wygrywamy eliminacje i w poniedziałkowym finale powalczymy o medale!

  Bartosz Masłowski

 • Mikołajkowa wyprawa do kina IVa

  10.12.2017

  Z okazji mikołajek, 6 grudnia, klasa IVa wybrała się na film - "Świateczna Gwiadzdka".Film wprowadził nas w świąteczny nastrój. Była to piękna opowieść o najwspanialszej nocy Narodzenia Bożego, którą opowiedział nam przemiły osiołek Bo.

  Wychowawca klasy IV a Krystyna Zalewska

 • POLA NADZIEI - podsumowanie

  10.12.2017

  Jak co roku społeczność naszej  szkoły włączyła się w charytatywną akcję wspierającą gorzowskie Hospicjum św. Kamila. Wszystkie cebulki żonkili znalazły swoich nabywców. Dzięki temu przyczyniliśmy się, w miarę naszych możliwości, do polepszenia warunków dla chorych, którymi opiekuje się hospicjum.

  Jeszcze raz dziękujemy!

  Samorząd Szkolny z opiekunem Krystyną Zalewska

   

 • Wspólnie ozdabiamy choinkę

  08.12.2017

      

        Uczniowie klasy 4b  wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się, by wspólnie przygotować ozdoby, które następnie zawiesiliśmy na choince w naszym gabinecie. Miło spędziliśmy czas, a  ślicznie  ozdobione drzewko będzie nas cieszyć i przypominać o zbliżających się świętach.

                             

  Renata Jaroszyńska

 • 07.12.2017

  7 grudnia Święty Mikołaj odwiedził klasę 6B. Każdy otrzymał wspaniałe prezenty. Było dużo śmiechu i radości. Nikt nie dostał rózgi, czyli wszyscy byli grzeczni przez cały rok:)!!!

  Rafał Zelek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621