Nawigacja

 • To "nie szata zdobi" książkę - przeznaczenie literackie

  14.02.2018

  Dziś, 14 lutego obchodzimy święto zakochanych - walentynki. Z tejże okazji, tuż przed feriami, w naszej bibliotece zagościł kącik tajemniczych książek. Pod patronatem akcji  czytelniczej "Randka w ciemno z książką" uczniowie wypożyczali wylosowaną przez siebie książkę. Ogromne podziekowania należą się uczestnikom kółka bibliotecznego, którzy aktywnie pomagali w organizacji czytelniczego wydarzenia.

  Więcej szczegółów -> tutaj.

  Biblioteka szkolna

 • Tłusty Czwartek w kl. IV d

  09.02.2018

  Uczniowie klasy IV d podczas lekcji wychowawczej rozmawiali o Tłustym Czwartku i zgodnie z tradycją rozpoczęli dzień od słodkiego poczęstunku - pączków, które przyniosła jedna z uczennic. Jednogłośnie stwierdzili, że mogą tak codziennie zaczynać lekcje :)

  Dorota Wawrzyn

 • Wizyta w Muzeum

  09.02.2018

  W czwartek 8 lutego kl. III c uczestniczyła w zajęciach  edukacyjnych w  Muzeum im. Jana Dekerta. Uczniowie dowiedzieli się kto to jest Archeolog, czym się zajmuje i co odkrywa, a  także osobiście doświadczyli pracy archeologicznej. W Spichlerzu każdy brał udział w czynnościach  wykopaliskowych i odnalazł cenny dla nauki  fragment  dawnego przedmiotu.

  Ewa Strzyżykowska

   

 • LIST DO TURCJI

  08.02.2018

  Uczniowie z klasy 2b nawiązali  znajomość z dziewczynką Rojin Orak z Turcji. Napisali do niej list, w którym opisali szkołę,  swoją klasę i  podzielili się wrażeniami z balu karnawałowego. Pnadto wykonali swoje portrety, które wraz z pocztówkami z Gorzowa dołączyli do listu. Następnie wszyscy wybrali się na pocztę, aby kupić znaczki i  wysłać list. Teraz z niecierpliwością czekają na odpowiedź z Turcji.

  Małgorzata Giżycka

 • WSPÓLNE WYJŚCIE DO KINA KLAS III

  08.02.2018

  W minioną środę uczniowie klas 3a, 3b, 3d oraz 3e wraz z wychowawcami wybrali się do kina "Helios".  Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera - Tedi'ego.  Za sprawą tego filmu, uczniowie mogli przekonać się, co oznacza przysłowie "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".

  Wychowawcy klas III:

  Magdalena Wójcik, Ewa Andrzejewska, Renata Baczuń, Grażyna Matlak, Ewa Strzyżykowska.

   

 • Podsumowanie akcji charytatywnej "Góra Grosza"

  07.02.2018

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowkiego dokonali przeliczenia monet, które zostały zebrane w ramach ogólnopolskiej akcji Towarzystwa NASZ DOM. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej zebraliśmy 10 kilogramów różnych monet. Dało to kwotę 174 złotych i 84 groszy.

  BARDZO DZIĘKUJEMY!

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Krystyną Zalewską

 • We Are The Best

  07.02.2018

  W piątek 2 lutego odbył się czwarty test comiesięcznego konkursu z języka angielskiego – We Are The Best. Tematem była TECHNOLOGIA. Poziom był wyrównany - aż trzy drużyny uzyskały po 31 punktów.

  Oto punkty uzyskane przez przedstawicieli klas: 6C, 7A i 7B-31, 6B-28, 6A-27, 5A-24, 5B i 5C-23.

  Klasyfikacja generalna po czterech konkursach: 1.7B-129,5   2.6A-125   3.6B-111   4.7A-104   5.5A-103,5   6.6C-99   7.5B-90,5   8.5C-86

  Tematem kolejnej sesji konkursu po feriach będzie NATURA.

  Rafał Zelek

 • WYNIKI KONKURSU "MASKA KARNAWAŁOWA"

  06.02.2018

  Dziękujemy za zainteresowanie konkursem na maskę karnawałową. Komisja w składzie: wicedyrektor Katarzyna Skoczylas, Danuta Frieske, Julita Madalińska, Barbara Muszytowska i Paulina Pałczyńska, wyłoniła osoby nagrodzone: Bartosz Boczkowski, Zuzanna Hoffmann, Aleksandra Mucha-Sieroń, Aleksandra Wochniak, Iga Wydłowska, Julia Żejmo, Oliwia Michalak.  Wyróżnienia otrzymują: Amelia Łotarewicz, Ewa Ochej, Julia Ozimek, Alicja Ptak, Tymon Tajchman, Krzysztof Tokarski, Maria Wałkowska.  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do świetlicy po odbiór nagród i dyplomów.
  Paulina Pałczyńska

 • W „Spiżarni wyobraźni”

  05.02.2018

     W poniedziałek 5 lutego dzieci z klasy 2 a uczestniczyły w kolejnych już warsztatach artystycznych z cyklu Karuzela. Tym razem spotkały się ze Stefanem Hanćkowiakiem, artystą z Zielonej Góry, który zabrał je do „Spiżarni wyobraźni.” Za pomocą techniki collage maluchy przedstawiały swoje fantastyczne sny i marzenia. Powstały wspaniałe prace inspirowane nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią. To była wspaniała i bardzo ciekawa lekcja plastyki.

  Ewa Najda

 • Niech żyje bal...

  05.02.2018

  5 lutego odbył się długo oczekiwany przez uczniów klas pierwszych i drugich bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, Darth Vader'ów i innych barwnych postaci. Rozrywkę uczestnikom balu umiliła grupa "Balonowe ZOO", która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Tegoroczny bal dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

   

  Maria Czernielewska

 • Co katedra widziała?

  04.02.2018

  26 stycznia klasy czwarte  zaprosiły całą społeczność szkolną na przedstawienie poświęcone naszemu miastu. W ciągu kilkudziesięciu minut wybraliśmy się w podóż w czasie. Przedstwiliśmy kto i kiedy założył Landsberg i jak toczyło się życie jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Pokazaliśmy, jak Landsberg stał się Gorzowem Wielkopolskim, a także poznaliśmy jego słynnych mieszkańców. Mamy nadzieję,że poszerzyliśmy waszą wiedzę o naszym pięknym mieście nad Wartą i że dobrze się przy tym bawiliście.

  Krystyna Zalewska, Dorota Wawrzyn, Renata Jaroszyńska i Bartosz Masłowski

 • OPEN THE DOOR

  24.01.2018

  5c w OPEN THE DOOR.
   Graliśmy w  grę typu "escape the room" , która posiada walory edukacyjne.  W atrakcyjny i kreatywny sposób spędziliśmy wspólnie czas. Elementy rywalizacji połączone z działaniem pod presją czasu, współpracą, wykorzystaniem logiki, sprytu i spostrzegawczości czynią  grę nie tylko rozrywką, ale i pożyteczną nauką. Bawiliśmy się wspaniale.

  Osuch Ewelina

 • KONCERT MUZYCZNY

  25.01.2018

  To już kolejny, czwarty koncert muzyczny z cyklu Pro Musica, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich.  Tym razem poznali brzmienie trzech ciekawych instrumentów - fletu, puzonu i klarnetu. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o „Nowym Roku i dwunastu miesiącach”. Nastepne spotkanie przy muzyce już w lutym.

  Renata Baczuń

   

 • GORZÓW - MOJE MIASTO NAD WARTĄ

  25.01.2018

  Uczniowie klasy 2b poraz kolejny uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Spichlerzu. Tym razem zajęcia dotyczyły historii naszego miasta, jego zabytków, legend i ważnych postaci historycznych. Oprócz interesującej prezentacji dzieci oglądały bajki, rozwiązywały krzyżówki, i bawiły się w kalambury. To były bardzo ciekawe zajęcia.

  Małgorzata Giżycka

 • Klasy szóste w teatrze

  24.01.2018

  W czwartek 18 stycznia klasy szóste udały się z wizytą do teatru na przedstawienie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina „Wirus Świrus i cała reszta”.  Była to bajka z wieloma barwnymi bohaterami przeżywającymi niesamowite przygody. Głównym jej przesłaniem było ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem uzależnienia od telefonu. Przedstawienie było żywe, pełne energii i wypełnione muzyką. Wszystkim widzom bardzo się podobało.  Aż szkoda było wracać do szkoły …

  Rafał Zelek

 • Z wizytą w przychodni weterynaryjnej

  24.01.2018

  W dniu dzisiejszym klasa IVc odwiedziła przychodnię weterynaryjną DogVet. Uczniowie mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy wterynarzy. Wizyta była okazją do zapoznania się z metodami leczenia zwierząt. Można było dowiedzieć się na czym polega czipowanie, a nawet obserwować zabieg. Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje, a wizyta z pewnością pozostanie w pamięci na długo.

  Bartosz Masłowski

 • Warsztaty - Pro Musica

  22.01.2018

  W poniedziałek 22 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w kolejnych już warsztatach muzycznych z cyklu Pro Musica. Tym razem  dzięki opowieści o „Nowym roku i dwunastu miesiącach” dzieci poznały brzmienie takich instrumentów jak flet, klarnet i puzon.   Lubimy takie  muzyczne  lekcje!

  Ewa Najda

 • Dzień Babci i Dziadka

  23.01.2018

  19 stycznia w naszej szkole uczniowie klas I z wychowawcami przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka, na który zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków. Były piękne wiersze, piosenki i życzenia oraz chwile wzruszenia.

  Kochamy Was i zawsze o Was pamiętamy.

  Barbara Muszytowska

 • Z wizytą w Ośrodku Sportu i Rekreacji

  22.01.2018

  W poniedziałek 22 stycznia uczniowie klasy 1c brali udział w zajęciach sportowych  w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dzieci uczestniczyły w  grach i zabawach ruchowych prowadzonych przez studentów AWFu. Uczniowie ze skupieniem wysłuchiwali i stosowali się do poleceń i instrukcji wydawanych przez przyszłych nauczycieli wychowania fizycznego. Taka lekcja, choć nieco wyczerpująca bardzo podobała się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Mamy nadzieję, że takie spotkanie jeszcze się kiedyś powtórzy.

  Jolanta Musiał

 • "Zaczytane klasy" - I okres

  22.01.2018

  Serdecznie zapraszam do zapoznania się z rankingiem (podium) w nowej odsłonie. W klasach 4-7 nie odnotowano wielkich zmian. W dalszym ciągu prowadzi V c.  Natomiast w  rankingu kl.1-3 zaszła niespodziewana rotacja. Klasa II b z  3 miejsca wskoczyła na miejsce 1. Więcej szczegółów ---> tutaj. 

  Wszystkim należą się gratulacje i wciąż serdecznie zapraszam do dalszej czytelniczej rywalizacji. 

  Biblioteka szkolna

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
  ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp.
 • tel/fax: 957 239 621