• Nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego

• 12.09.2022 r.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego ogłasza nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego (na przewodniczącego, zastępcę, sekretarza oraz członków).

Wszyscy uczniowie z klas IV – VIII, którzy chcieliby kandydować i posiadają świadectwo z wyróżnieniem w poprzednim roku szkolnym, proszeni są o zgłoszenie się do Pani Anny Kamińskiej.

Zadaniem kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego jest przygotowanie prezentacji swojej osoby.

Prezentacja powinna zawierać:

- fotografię

- imię i nazwisko

- klasę

- zainteresowania

- umiejętności

- plan działań w Samorządzie Uczniowskim (pomysły na uatrakcyjnienie życia szkolnego, itp.)

- format minimum a3

Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2022 r.

Plakaty można zostawiać w pokoju nauczycielskim lub gabinecie 07.

Wybory odbędą się 07.10.2022 r.

• Akcja ogólnopolska „Czytamy z sercem” II edycja

• 12.09.2022 r.

Z przyjemnością informujemy, że bierzemy udział w akcji ogólnopolskiej „Czytanie z sercem” II edycja, której nadrzędnym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik. Poprzez udział w akcji uczeń rozwija swoją wrażliwość  na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz uczy się jak można zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Akcja w naszej placówce zaplanowana jest na ostatni tydzień września br., będzie trwać od 26 września do 29 września br.

Finał akcji jest przewidziany na dzień 29 września, gdyż właśnie wtedy świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. W tym dniu również weźmiemy udział w spotkaniu z Panem Wojciechem Widłakiem – polskim pisarzem tworzącym książki dla dzieci.

Szczegółowy program opublikowany zostanie bliżej terminu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję!

• Projekt edukacyjny ,,Gramy zmysłami”

• 07.09.2022 r.

Świetlica w tym roku szkolnym dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Gramy zmysłami”, którego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach, podczas których poszerzą i wzbogacą wiedzę na temat integracji sensorycznej. Projekt rozpocznie się od października i będzie realizowany do końca roku szkolnego.

Koordynator projektu,

• Konferencja naukowo-metodyczna z okazji "40 Rocznicy Gorzowskiego Sierpnia '82"

• 02.09.2022 r.

31 sierpnia 1982 roku  mieszkańcy naszego miasta wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko stanowi wojennemu. Konferencja naukowo-metodyczna, która odbyła się 2 września 2022 r. była właśnie poświecona temu wydarzeniu. Gorzowska młodzież miała okazję nie tylko poznać fakty historyczne związane z realiami życia w stanie wojennym, ale także spotkać się z bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń jakie miały wtedy miejsce. Na konferencji reprezentowały naszą szkołę: Antonina Stankowska, Agata Janus i Maria Kalinowska pod opieką Krystyny Zalewskiej.