• 02.01.2024r.

W dniach 21 i 22 grudnia odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka, które miały nam przybliżyć pamiatkę narodzin Jezusa. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy IVc oraz uczennica klasy VIIIa Nikola, która śpiewem kolęd uświetniła przeżycie tego czasu.

Siostra Sabina Adamowska

• Konkurs na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową

• 02.01.2024r.

21 grudnia zakończył się konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Antoni Szwed 3c

II miejsce - Wojciech Łuka 2a

III miejsce - Franciszek Sawicki  3a

I miejsce - Kuba Majłowski 6c

II miejsce - Martyna Czernuszewicz 6b

III miejsce - Laura Szambelan 7a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za pomysłowe prace i zapraszam na kolejny.

Siostra Sabina Adamowska

• Jadalne profile glebowe 🤩🍴🤩

• 02.01.2024

Uczniowie klas siódmych na lekcji geografii zapoznali się z rodzajami gleb występujących w Polsce. Każdy profil glebowy ma swoje warstwy gleby, odróżniające się od innych konsystencją, barwą czy wielkością. Świetnym sposobem na zgłębienie tematu było stworzenie przez uczniów profili glebowych za pomocą produktów jadalnych. Umieszczone w słoiku: pokruszone herbatniki, ciastka Oreo, biszkopty, płatki, orzeszki, pianki, żelki oraz inne produkty, które się do tego nadawały. Każdy stworzony "profil" został omówiony. Uwieńczeniem zajęć była najbardziej oczekiwana część lekcji - konsumpcja "gleby".