• Konkurs o wielkich Polakach
          • Konkurs o wielkich Polakach

          • 15.06.2023

            12 czerwca uczniowie klas trzecich przystąpili do konkursu, podczas którego musieli wykazać się swoją wiedzą o wielkich Polakach. Była to okazja do przybliżenia wybitnych postaci oraz ich dziedzictwa.

            Bohaterami konkursu byli m.in.: polscy nobliści, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Jan Matejko, Karol Wojtyła.

            Trzecioklasiści wykazali się świetną wiedzą  i znajomością osiągnięć znanych Polaków.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            1 miejsce:

            • Beata Dobrowolska – kl. 3c

            2 miejsce (ex aequo):

            • Zofia Maksymiak – kl. 3b
            • Wojciech Woźniak – kl. 3b

            3 miejsce ((ex aequo):

            • Julia Brzezińska – kl. 3a
            • Aleksandra Szkółka – kl. 3a
            • Wiktoria Ulatowska – kl. 3b

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Maria Czernielewska

        • Mamo, tato kocham Cię....
          • Mamo, tato kocham Cię....

          • 14.06.2023

            Dzisiejsze popołudnie uczniowie klasy 2b spędzili na klasowym spotkaniu integracyjnym wraz ze swoimi rodzicami. Wspaniałą ku temu okazją były dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Ojca, a mama i tata to dla każdego dziecka dwie najważniejsze i ukochane osoby. Dzieci przedstawiły okolicznościowy program artystyczny pięknie recytując wiersze i śpiewając piosenki, za co otrzymały wielkie brawa od swoich najbliższych. Rodzice byli dumni ze swoich dzieci, a piękne słowa skierowane do nich bardzo ich wzruszyły. Emocjonujące było również składanie życzeń i wręczanie prezentów. Rodzice otrzymali narysowane przez dzieci portrety i rękodzieło z wikliny - dekoracyjne wózeczki, które wykonały podczas wycieczki do Mniszek.
            Nasz klasowy Dzień Rodzica będziemy mile wspominać :)
            Wszystkim rodzicom życzymy "Sto lat!".
             

            Renata Baczuń

        • Pierwsza pomoc
          • Pierwsza pomoc

          • 13.06.2023r.

            13.06.2023r. w klasie 3c zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze "Uczymy ratować ludzkie życie" -  mające na celu naukę wzywania pomocy na miejsce wypadku, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poznanie łańcucha przeżycia. Oprócz wiedzy teoretycznej związanej z udzielaniem pierwszej pomocy  uczniowie w praktyce ćwiczyli w parach ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz uciski klatki piersiowej na fantomach. Wszyscy pamiętają także numery alarmowe, by wezwać pomoc w razie zagrożenia życia lub zdrowia oraz rozumieją, że nie można obojętnie przechodzić obok osoby, która zasłabła. Uczniowie wyposażeni w takie wiadomości i umiejętności  na pewno w razie potrzeby uratują ludzkie życie.

            Barbara Muszytowska

        • Na tropie kolejnej cnoty rycerskiej
          • Na tropie kolejnej cnoty rycerskiej

          • 13.06.23 r.

             

            Od samego rana klasa VII a uczestniczyła w zajęciach dotyczących etykiety dworskiej, szczególnie skupiając się na zachowaniu przy stole. Kolejny blok zajęć przeznaczony był na zajęcia kulinarne. Siódmoklasiści wcielili się w piekarzy, wykonując własnoręcznie bułki i chleb, które potem zjedli podczas kolacji. Spożywany dzisiaj obiad uczniowie przygotowali własnoręcznie, a była to pizza. Dzieci ugniatały i rozwałkowywały ciasto, by potem okrasić je ulubionymi dodatkami. Po obiedzie przyszedł czas na krótki odpoczynek nad wodami jeziora. Popołudniowe zajęcia rozpoczęły się w pracowni plastycznej, a tu uczniowie wcielili się w rolę garncarzy, wykonując swój własny wyrób w glinie. Następnymi zajęciami była zabawa terenowa związana z historią zamczyska i jeziora Morzycko, po której uczniowie wraz z opiekunami udali się do miasteczka na pyszne lody. Kiedy wrócili do ośrodka, czekali na nich instruktorzy, by dać im lekcję gry w szachy.  Dzisiaj uczniowie zdobyli kolejną cnotę rycerską, którą okazało się uznanie w oczach innych. Jutro znowu czeka ich intensywny wysiłek, którego celem jest nauczenie się życia zgodnego ze średniowiecznymi zasadami rycerskimi.

            Anna Kamińska

        • Spacer integracyjny klasy 2a
          • Spacer integracyjny klasy 2a

          • 13.06.2023

            Klasa 2a z wychowawczynią wybrała się dzisiaj na spacer. Spacer był dodatkową atrakcją, ponieważ głównym naszym celem było miłe spędzenie czasu w swoim towarzystwie. Wybraliśmy się Mostem Lubuskim do pizzerii, by świętować zbliżający się koniec roku szkolnego :). Był to dla nas bardzo ciekawy i intensywny rok! Wróciliśmy nadwarciańskim bulwarem, przy okazji pozdrawiając słynnego Janusza! 

            Życzymy dobrych, pełnych zabawy i beztroski wakacji!

            Agnieszka Fabicka 

        • Szkolne konkursy polonistyczne w klasach trzecich
          • Szkolne konkursy polonistyczne w klasach trzecich

          • 13.06.2023

            Na początku czerwca uczniowie klas trzecich przystąpili do konkursów polonistycznych. Każdy uczestnik musiał wykazać się czujnością ortograficzną oraz umiejętnością zastosowania poznanych reguł poprawnego pisania , a także napisać  opowiadanie „W starej skrzyni na poddaszu…” lub „Piątek trzynastego…”.

            Wyłoniono następujących zwycięzców:

            Ortografia :

            I miejsce – Wiktoria Bieniarz 3b

            II miejsce – Wiktoria Wierzbicka 3c , Anna Górny 3b

            III miejsce – Pola Zawierucha 3b

            Opowiadanie:

            Nagroda : Milena Mazurczyk 3a, Anna Górny 3b, Ola Helińska 3c

            Wyróżnienia : Aleksandra Szkółka 3a, Antonina Mokrzycka 3b, Wojciech Woźniak 3b,  Wiktoria Ulatowska 3b .

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Jolanta Musiał

        • Archeologiczny dzień klasy VII a w Moryniu
          • Archeologiczny dzień klasy VII a w Moryniu

          • 12.06.23 r. 

             

            12 czerwca 2023 r. uczniowie klasy VII a brali udział w warsztatach archeologicznych, wykopując i przesiewając ziemię, by wydobyć z niej przedmioty, które świadczyłyby o średniowiecznej metryce zamku. Następnie udokumentowali miejsce wykopaliska, robiąc jego rzut na papierze milimetrowym. W dalszej części zajęć na terenie ośrodka poszukiwali QR kodów i wykonywali związane z nimi zadania. Potem  siódmoklasiści udali się do zamkowego muzeum, by zapoznać się z historią twierdzy, obejrzeć przedmioty znalezione podczas wykopalisk  oraz  zagrać w strategiczną grę karcianą pt. ,,Zdobywanie zamku”. Kolejne warsztaty dotyczyły sposobów spędzania wolnego czasu w średniowieczu. Uczniowie zagrali w dawne gry, a także poznali stare zawody związane z budownictwem szachulcowym. Ukoronowaniem dnia były rozgrywki sportowe pomiędzy grupami uczniów z różnych szkół. Pobyt uczniów w Moryniu związany jest ze zdobywaniem cnót rycerskich. Do zdobytej wczoraj cnoty uczciwości dołączyła zdobyta dzisiaj cnota wierności.

             

            Marek Pawlicki

        • WE ARE THE BEST
          • WE ARE THE BEST

          • 12.06.23

            W pierwszym tygodniu czerwca odbyła się ósma, ostatnia sesja comiesięcznego konkursu językowego We Are The Best. Przez cały rok szkolny różni przedstawiciele wszystkich klas zmagali sie z testami językowymi i kulturoznawczymi  gromadząc punkty do klasyfikacji generalnej. Wszyscy uczniowie biorący udział w poszczególnych testach otrzymali punkty z zachowania, natomiat pierwsze trzy zwycięskie klasy otrzymają dodatkowe nagrody. Oto klasyfikacja końcowa konkursu w roku szkolnym 2022/2023:

            1. 8B – 199 pkt.

            2. 8D – 181 pkt.

            3. 5A – 153 pkt.

            4. 8C – 141 pkt.

            5. 7A – 135 pkt.

            6. 5B – 129 pkt.

                   7. 5C i 8A – 112 pkt.

            8. 6C – 108 pkt.

            9. 6A – 106 pkt.

            10. 6B – 95 pkt.

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

                                                                                                         Zespół Językowców

             

            Rafał Zelek

        • Lekcja otwarta  plastyki
          • Lekcja otwarta plastyki

          • 12.06.23 r.

            19.05.2023 r. p. Anna Kamińska zorganizowała lekcję plastyki, na którą zaprosiła innych nauczycieli, by potem móc usłyszeć informację zwrotną na temat przeprowadzonych zajęć. Pod okiem nauczyciela młodzi artyści wykreowali surrealistyczne obrazy z pogranicza jawy, snu oraz fantazji, które burzyły logiczny porządek rzeczywistości i dały im możliwość poczucia mocy twórczej. Jako kolega po fachu, czyli nauczyciel plastyki, podziwiałem warsztat pracy młodszej koleżanki, którego  dowodem okazały się przepiękne prace uczniów klasy 5c.

            Marek Pawlicki

        • Cudowny zachód słońca
          • Cudowny zachód słońca

          • 12.06.23 r.

            11 czerwca 2023 r.  klasa VII a dotarła  nad przepiękny półwysep nad jeziorem w Moryniu. W pierwszy dzień pobytu uczniowie poznali legendę o ośmiu cnotach rycerskich, a dziewiątą z nich, która jest kluczem do odnalezienia skarbu, poznają ostatniego dnia pobytu na starym zamczysku, więc z niecierpliwością czekają do piątku.  Następnie biesiadowali przy ognisku, by potem rozegrać emocjonujący mecz w zbijaka ze swoimi opiekunami. 

            Marek Pawlicki

        • 🤩 5b - tym razem południe Polski…🤩
          • 🤩 5b - tym razem południe Polski…🤩

          • 07.06.2023

            31 maja 2023r. uczniowie klasy 5b pojechali na trzydniową wycieczkę na południe Polski.

            Energyladia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26ha. Uczniowie klasy 5b mieli okazję 31 maja odwiedzić i wyśmienicie się bawić w tym niesamowitym parku. Mimo wyjazdu o godzinie 1.00 uczniowie dotarli do Energylandii pełni sił i chęci do zabawy. „Najodważniejsi” zaczęli od strefy bajkolandii, ciuchci i myszki Miki. Kolejny krok to strefa familijna, było tam kilka Roller Coasterów. Uczniowie na własnej skórze przekonali się ile adrenaliny i emocji można przeżyć na spływach wodnych, kolejce widokowej, czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom. Ale Energylandia to głównie strefa eksremalna i to tu działo się najwięcej, już przy wejściu znajduje się najnowsza atrakcja Mega Coaster HYPERION, rozrywka dla ludzi o silnych nerwach, takich u nas nie brakowało, potem Mayan – od samego patrzenia zapierało dech, Aztec Swing, Space Booster i Tsunami Dropper, to one powodowały dreszcze i myśli w stylu: „co ja tu robię”… Na szczęście każdy znalazł coś dla siebie, każdy kto wyjeżdżał miał uśmiech od ucha do ucha i przekonanie, że jest herosem, bo pokonał największego wroga – swój strach. 🎢 🎡 🎢 🎡 🎢

            Drugi dzień to zwiedzanie Krakowa. Na początku uczniowie udali się na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską, miejsce koronacji i pochówku królów Polski. Następnie pokłonili się przed Grobami Królewskimi oraz wdrapali się na wieżę Katedry Wawelskiej, by zobaczyć z bliska Dzwon Zygmunta. Zobaczyli również Smoka Wawelskiego, który jest ważnym symbolem miasta. Kolejnym etapem wycieczki było Stare Miasto. Przeszli tutaj traktem królewskim i dotarli do krakowskiego rynku. Zwiedzili wnętrze Kościoła Mariackiego oraz oglądali Ołtarz Wita Stwosza. Następnie zobaczyli Ratusz i Sukiennice. Odwiedzili także dom Jana Długosza i dziedziniec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie wolnym mieli czas na zakup pamiątek,  lodów i innych smakołyków krakowskich np. precli. 🥨 🥨 🥨 Wycieczka do Krakowa pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę historyczną oraz dostarczyła ogromnych wrażeń.

            Trzeciego, ostatniego dnia udali się do Kopalni Soli „Wieliczka”, jednego z najcenniejszych zabytków, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Podążając za przewodnikiem pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135m pod ziemię. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji zachowane wraz z maszynami i sprzętem górniczym. Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi. To niewiarygodne, jak wiele rzeczy można było zrobić z soli kamiennej. Podczas wędrówki uczniowie poznali ciekawe historie i tajemnice Kopalni. Usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solnych jezior. Po wyczerpującej wędrówce zjedli pyszny obiad w jedynej na świecie podziemnej restauracji położonej 125m pod ziemią! Wycieczka do Kopalni Soli zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie i pozostanie na długo w pamięci.

            Trzydniowa wycieczka do Energylandii, Krakowa i Wieliczki, choć intensywna, okazała się niezwykłą przygodą. To  świetna okazja by spędzić wspólnie czas ze znajomymi z klasy, lepiej się zintegrować i poznać oraz przeżyć super przygodę. 🤩

            Agnieszka Chmurak

        • Wycieczka Energylandia, Kraków, Wieliczka
          • Wycieczka Energylandia, Kraków, Wieliczka

          • 7.06.23 r.

            31 maja 2023 roku uczniowie klasy VIIIc pojechali na trzydniową wycieczkę do Energylandii, Krakowa i Wieliczki.

                Pierwszym etapem wycieczki była rozrywka, czyli całodniowa zabawa w parku rozrywki Energylandii. Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Krakowa. Najpierw udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę w kryptach wawelskich przy grobach znanych nam Polaków z lekcji historii i języka polskiego, jak np. Józef Piłsudski, Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki. Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. Odwiedziliśmy także dom Jana Długosza i dziedziniec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie wolnym mieliśmy czas na lody i i inne smakołyki krakowskie. Zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcia upamiętniające wycieczkę. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Wieliczkę, słynną na cały świat kopalnię soli. Byliśmy 135m pod ziemią. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, dzięki której poznaliśmy historię wydobycia soli oraz trud górniczego fachu. 

                Ciężko było nam wracać, gdyż była to nasza ostania klasowa wycieczka.

            wychowawca Beata Ejma

             

        • Dzień Mamy i Taty
          • Dzień Mamy i Taty

          • 6.06.23 r.

            Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Uczniowie z klasy 3b postanowili w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 5 czerwca zaprosili rodziców na uroczyste spotkanie. Część artystyczną stanowiła scenka rodzajowa o historii poznania rodziców oraz piosenki i żartobliwe wierszyki.  Po występach rodzice rozpoznawali siebie na portretach przygotowanych przez ich pociechy. Wszyscy świetnie się bawili. 

            Jolanta Musiał

        • Szlakiem gorzowskich zabytków - klasa 4b
          • Szlakiem gorzowskich zabytków - klasa 4b

          • 6.06.23 r.

            1 czerwca uczniowie klasy razem z wychowawczynią wyruszuli na szlak, który wyznaczyły najważniejsze zabytki naszego miasta. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się: nasza chluba - Katedra p.w. Najśiętrzej Marii Panny, mury miejskie, "Biały Kościółek" inaczej "Kościół zgody", zespół willowo-parkowy czyli Lubuskie Muzeum i oczywiście Teatr im. Juliusza Osterwy.

            W wielu miejscach uczniowie byli pierwszy raz, a niektóre z tych miejsc poznali z zupełnie innej, dotąd nieznanej im strony.

            Były także lody z okazji Dnia Dziecka.

            Krystyna Zalewska

        • Wycieczka klasy 4b do Poznania
          • Wycieczka klasy 4b do Poznania

          • 6.06.23 r.

            26 maja 2023 r. klasy 4b i 6c odwiedziły stolicę Wielkopolski - Poznań. Bogaty plan zwiedzania rozpoczęła wizyta na stadionie "Kolejorza", czyli KKS LECH-a Poznań. W towarzystwie przewodnika zobaczyliśmy zakamarki poznańskiej areny sportowej.

            Odwiedziliśmy także Rogalowe Muzeum, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach i poznali historię najsłynniejszego rogala w Polsce - rogala świętomarcińskiego.

            Na zakończenie spędziliśmy prawie trzy godziny w świecie LEGO. W "Historylandzie" podziwialiśmy zbudowane z wielu setek tysięcy klocków Lego rekonstrukcje wydarzeń historycznych i zabytków z Polski i nie tylko. Uczniowie uczestniczyli także w zorganizowanych przez pracowników warsztatach.

            Wycieczka sprawiła, że apetyt na poznawanie Polski został wyrażnie zaostrzony.

            Kryztyna Zalewska

        • Rodzina, ach rodzina...
          • Rodzina, ach rodzina...

          • 05.06.2023

            Światowy Dzień Rodziców to święto ustanowione przez ONZ w 1994 roku. Obchodzimy je wraz z Międzynarodowym Dniem Dziecka w dniu 1 czerwca.


            Z tej okazji  5 czerwca uczniowie klasy 3a zaprosili swoich rodziców na uroczystość związaną z Dniem Mamy i Taty.

            Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowali dla rodziców część artystyczną, po której wręczyli zrobione przez siebie upominki.

            Wspólnie spędzonym chwilom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i przede wszystkim ogromna duma rodziców ze swoich pociech.

            Maria Czernielewska

        • Szkolny konkurs matematyczny
          • Szkolny konkurs matematyczny

          • 05.06.2023r.

            Dzisiaj rozstrzygnięto Szkolny konkurs matematyczny uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 28 trzecioklasistów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce: Wojciech Wożniak 3b.

            II miejsce:  Milena Mazurczyk 3 a, Wiktoria Wierzbicka 3c, Aleksandra Helińska 3c, Kacper Stefański 3c, Beata Dobrowolska 3c.

            III miejsce: Emilia Czyrwony 3a, Filip Malinowski 3a, Pola Palejczyk 3a, Dominik Staszczak 3a, Aleksandra Szkółka 3a, Anna Kocimska 3b, Szymon Majewicz 3b, Dominik Bara 3c, Milena Czyż 3c, Konrad Stefański 3c .

             Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Barbara Muszytowska

             

        • Muzyczna księga dżungli
          • Muzyczna księga dżungli

          • 5.06.2023r. 

            W poniedziałek 5 czerwca odbył się ostatni koncert z cyklu Pro Musica. Brali w nim udział uczniowie klas 1 i 2 c. Tym razem uczestnicy udali się w podróż do dżungli. W towarzystwie tygrysa dzieci wyruszyły w krainę baśni i dźwięków. Podczas spotkania wysłuchały brzmienia instrumentów, które pojawiały się w ciągu całego roku szkolnego. Bajkowe opowieści były wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań muzyką oraz zapoznania uczniów z różnymi instrumentami i ich brzmieniem.

            To były wyjątkowe lekcje muzyki!

            Julia Stanicka 

        • Dzień Dziecka pierwszoklasistów
          • Dzień Dziecka pierwszoklasistów

          • 5.06.2023r.

            Dzień Dziecka to bardzo wyjątkowy dzień. Tak też spędzili go uczniowie klas 1. Wbrew zasadom panującym w klasie - ZDROWO JEM!!! dzień rozpoczęliśmy słodkim poczęstunkiem. Kolejnym etapem świętowania były gry planszowe i zabawy w klasie. Kiedy słonko zaświeciło wszyscy uczniowie wyszli na szkolny plac zabaw, gdzie podczas pikniku na kocykach nie zabrakło wesołych gier i zabaw. Dziewczynki bawiły się lalkami, a chłopcy  rozegrali mecz piłki nożnej na boisku szkolnym przy licznej publiczności klas starszych. Pierwszaki słysząc głośny doping kibiców wytrwale grali  nie zważając na zmęczenie i upadki. Wszyscy byli dziś roześmiani i szczęśliwi😊😁😀🤗 Dzień Dziecka to wspaniała okazja do radosnego spędzania czasu, uczniom klas 1 udało się to perfekcyjne👏👏👏

             

            Katarzyna Wyka

        • Certyfikat za udział w projekcie ogólnopolskim "Europa i ja"
          • Certyfikat za udział w projekcie ogólnopolskim "Europa i ja"

          • 05.06.2023 r.

            31 maja br. zakończyliśmy udział w projekcie edukacyjnym ,,Europa i ja”, którego celem było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Każda zaangażowana grupa wybrała jedno państwo, my zdecydowali się na Szkocję. Podczas zajęć w bibliotece zostały wykonane wszystkie zadania ujęte w projekcie, które przybliżyły uczniom kulturę, tradycję i zabytki omawianego państwa. Za udział otrzymaliśmy dyplomy. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w projekcie.

            Dyplom dla placówki -> tutaj.

            Joanna Freliga

    • Kontakty

      • tel/fax: 957 239 621
      • ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp. Poland
      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    • Logowanie