• Warsztaty- edukacja żywieniowa
          • Warsztaty- edukacja żywieniowa

          • 11.05.2023r.

            „Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym. W tym tygodniu, uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dietetyków. Ich celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat składników odżywczych. Wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania ze zdrowych produktów było smaczną formą zdobywania wiedzy oraz promocji zdrowia.

            Paulina Pałczyńska

        • Sukces Antoniny!
          • Sukces Antoniny!

          • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8d – Antonina Stankowska odniosła podwójny sukces w konkursach Lubuskiego Kuratora Oświaty w tym roku szkolnym na szczeblu wojewódzkim. Nasza uczennica z języka polskiego uzyskała tytuł  laureatki, zdobywając 90% punktów i z historii uzyskała tytuł finalistki, zdobywając 76% punktów. Opiekunem i nauczycielem Antoniny z języka polskiego był pan Marek Pawlicki a z historii pani Beata Ejma. Nasze gratulacje, oby więcej takich uczennic zawitało w progi naszej szkoły. Dla Antoniny to tym bardziej wyróżnienie, gdyż tym samym zostanie przyjęta do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej w województwie lubuskim i jest zwolniona z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

            Beata Ejma

             

        • Wycieczka do Mniszek
          • Wycieczka do Mniszek

          • 8.05.23

            27 kwietnia uczniowie klas trzecich udali się do Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach, gdzie poznali warsztaty ginących zawodów, zobaczyli najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego, narzędzia i maszyny rolnicze i wiele, wiele innych eksponatów niezbędnych do codziennego życia.
            Podczas zwiedzania prowadzącego przez specjalnie przygotowane stanowiska: od kowala poprzez warsztat bednarsko – stolarski, rybaka, pszczelarza, szewca, praczki, do składu kolonialnego i wnętrza dawnej kuchni, czy klasy szkolnej,dzieci mogły dotknąć oraz wykonać niektóre czynności robione wcześniej przez rzemieślników. Ponadto w pracowni wikliniarskiej każdy własnoręcznie zrobił wózek wiklinowy, a w pracowni stolarskiej – ryczkę czyli mały stołeczek. Co więcej swoje wytwory uczniowie zabrali ze sobą do domu.

            Jolanta Musiał

        • Otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie ,,Zakamarek – ekotriki na kąciki”
          • Otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie ,,Zakamarek – ekotriki na kąciki”

          • 06.05. 2023 r.

            W bieżącym roku szkolnym świetlica brała udział w ogólnopolskim projekcie ,,Zakamarek – ekotriki na kąciki”. Głównym celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości ucznia, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania na jej rzecz działań. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących między innymi kształtowania i utrwalania zachowań proekologicznych oraz poznawali przyrodę poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie. Za zrealizowanie zadań ujętych w projekcie otrzymaliśmy certyfikat.

            Certyfikat -> dla szkoły

            Certyfikat -> dla koordynatora szkolnego

            Julita Zamłynna

             

        • Sukces polonistyczny uczennic z 8c
          • Sukces polonistyczny uczennic z 8c

          • 03.05.2023r.

            Miło mi poinformować,  że uczennica klasy 8c - Amelia Łotarewicz została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tym samym zostanie przyjęta do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej w województwie lubuskim i jest zwolniona z pisania egzaminu ósmkoklasisty z języka polskiego.W takiej samej sytuacji jest Maja Szurkało, która w tym roku szkolnym otrzymała tytuł finalistki, a w ubiegłym laureatki. Ona również jest w komfortowej sytuacji, gdyż wie, że każda szkoła średnia przyjmie ją z otwartymi ramionami.

            Dziewczyny, jestem z Was dumna!

            Joanna Przybyszewska

        • majowe święta narodowe 
          • majowe święta narodowe 

          • 01.05.2023r.

             

            Maj to szczególny okres dla wszystkich Polaków. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy ważne święta narodowe.  

            Dlatego 27 kwietnia 2023r. uczniowie klas szóstych zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie przypominające  wszystkim historię naszego kraju.  Wspomnieli, że 232 lata temu, czyli w 1791r.  uchwalono pierwszą w Europie  konstytucję i na pamiątkę tego wydarzenia , 3 maja ustanowiono świętem narodowym oraz , że  19 lat temu, czyli w 2004 r. ustanowiony został przez Sejm Dzień Flagi.

            Młodzież  przedstawiła  okoliczności uchwalenia  konstytucji oraz historii flagi biało-czerwonej.  Podczas apelu uczniowie doskonale odegrali swoje role  i zaprezentowali umiejętności aktorskie wcielając się np. w postacie historyczne -  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego czy Izabellę Branicką. Na scenie można było również podziwiać szlachtę , dziennikarzy czy państwa zaborcze. Apel przeniósł wszystkich widzów do XVIII wieku. Inscenizację wzbogacały pieśni patriotyczne   w wykonaniu wszystkich uczniów  przygotowanych przez Panią  Ewelinę  Wałcerz  oraz wspaniała scenografia, którą wykonała Pani Anna Kamińska.

            Bardzo dziękuję uczniom klas 6 za zaangażowanie i żywą lekcję historii.

            Dorota Wawrzyn

             

        • II miejsce w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
          • II miejsce w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

          • 28.04.2023 r.

            W dn. 27 kwietnia 2023 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w kategorii wiekowej U12 wzieła udział w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. W finale zmierzyli się z drużyną reprezentującą Szkołę Podstawową nr 21 im. Orląt Lwowskich Gorzów Wielkopolski, której członkowie na co dzień grają w klubie Warta Gorzów. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli II miejsce. Finałowe starcie pokazało charakter drużyny, która z wielkim poświęceniem reprezentowała naszą szkołę w rywalizacji drużynowej.

            Turniej pokazał piękno sportu, były chwile radości i smutku. Nasi chłopcy zostawili swoje serca na murawie pokazując ogromną wolę walki i umiejętności. Każdy z uczestników turnieju został nagrodzony medalem.

            Skład Szkolnego Klubu Czwórki Gorzów:  Kamil Kwaśny (4a), Kamil Kurowski (4a), Tymoteusz Krawczyński (4b), Wiktor Sitarz (4b), Aleksander Linga (4b), Jakub Gaber (5c), Leon Jastrzębski (5b), Jacek Krupski (5c), Szymon Prychoda (5c), Karol Ważowski (5c).

            Jesteśmy niezwykle dumni z naszej drużyny!

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Dyplom -> tutaj.

            Opiekun drużyny:
            Anna Stanisz

        • Henryk Sienkiewicz - rozstrzygnięcie konkursu
          • Henryk Sienkiewicz - rozstrzygnięcie konkursu

          • 28.04.2023r.

            Dziś został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły Henryku Sienkiewiczu. Wzięło w nim udział trzydziestu dwóch uczniów klas III. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy konkursu, bo wykazali się dużą wiedzą na temat patrona szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce - Kaja Jankowska IIIc

            II miejsce - Aleksandra Helińska IIIc, Damian Fiedorowicz IIIc, Milena Czyż IIIc

            III miejsce - Gabriela Donaj IIIa, Hanna Kocimska IIIb

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

            Barbara Muszytowska

        •  Wiosenny turniej sportowy klas I
          • Wiosenny turniej sportowy klas I

          •  

            26.04.2023r. 

            Dziś uczniowie kolejny raz zmierzyli się w sportowych konkurencjach. Wiosenny turniej jednak różnił się od poprzednich, odbył się na dworze. Pierwsza, rozgrzewająca konkurencja polegała na jak najszybszym okrążeniu pachołka. Następnie było kozłowanie oraz "lody". Zabawa polegała na utrzymaniu piłki w pachołku. Konkurencja stanowiła niezwykłe wyzwanie, ale także dostarczyła sporo radości i satysfakcji z wykonania zadania. Najmłodsi z ekscytacją dopingowali swoich przyjaciół. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się olbrzymim zaangażowaniem.  Wyniki dzisiejszego turnieju:

            I miejsce kl. 1c 

            II miejsce kl. 1b 

            III miejsce kl. 1a

            Nadejście wiosny to kolejna okazja do aktywnego wypoczynku. Dzięki wspólnej zabawie w sportowym duchu, uczniowie mieli możliwość radośnie spędzić czas. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            Julia Stanicka

        • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
          • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

          • 26.04.2023r.

            Uczennica klasy 8c – Hanna Bruździńska została laureatką konkursu recytatorskiego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. Tym samym będzie reprezentowała nasze miasto w finale, który odbędzie się 17 maja br. w Kłodawie. Hania pokazała swój kunszt artystyczny, deklamując  wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Nienawiść”.

            Wyróżnienia otrzymali: Ewelina Andrzejewska i Aleksander Borowski.

            Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

            Joanna Przybyszewska

        • Kolejny sukces Macieja Wójcika
          • Kolejny sukces Macieja Wójcika

          • 25.04.2023r.

            Miło mi poinformować, że uczeń klasy 8a – Maciej Wójcik po raz kolejny zajął I miejsce w Pucharze Polski Ju-Jitsu w Stargardzie  w aż dwóch kategoriach: Gi i No-gi.

            Brawo, Macieju!

            Joanna Przybyszewska

             

             

        • Konfrontacje Recytatorskie I-III
          • Konfrontacje Recytatorskie I-III

          • 24.04.2023r.

            Dziś w Sali Widowiskowej MCK poczas eliminacji do wojewódzkich Konfrontacji Recytatorskich naszą szkołę na poziomie klas I-III reprezentowały trzy uczennice; Kalina Raniś z klasy 1c, Antonina Mokrzycka z klasy 3b, Anna Górny z klasy 3b. Dziewczynki przygotowały się perfekcyjnie i wspaniale prezentowały przygotowane teksty. Komisja jednak musiała dokonać wyboru. Wśód uczestników wyróżniona została

            Kalina Raniś, która zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Kłamczucha". 

            Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenie w przyszłym roku.

            Katarzyna Wyka

        • II miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK
          • II miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK

          • 23.04.2023 r.

            Hanna Nowacka kl. 8d uzyskała największą liczbę punktów wśród uczniów klas VI-VIII zajmując tym samym I miejsce w etapie szkolnym Olimpiady Zdrowia PCK. 21 kwietnia odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK, gdzie Hania zajęła II miejsce! Jesteśmy dumni, że nasza przedstawicielka wykazała się wiedzą o zdrowiu. 

            Paulina Pałczyńska

        • DZIEŃ ZDROWIA W SP 4
          • DZIEŃ ZDROWIA W SP 4

          • 23.04.2023 r.

            Klasa 5c zmotywowała społeczność szkolną do akcji prozdrowotnej, która miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie odgadywali zagadki, odpowiadali na pytania przy stacjach zadaniowych. Hanna Nowacka, Aleksander Borowski i Oskar Pawłowski przygotowali pokaz pierwszej pomocy, by przypomnieć jak należy ją poprawnie wykonać. Każdy uczeń, który brał czynny udział w akcji otrzymał zdrową i smaczną przekąskę.

            Paulina Pałczyńska 

        • "Potęga brzmienia" - warsztaty muzyczne
          • "Potęga brzmienia" - warsztaty muzyczne

          • 23.04.23 r.

            20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach muzycznych "Potęga brzmienia".

            Poprzez śpiew można wyrazić bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, gdzie i o czym się śpiewa. Dowiedzieliśmy się, jak, kiedy i dlaczego pisano wielkie, potężnie brzmiące dzieła wokalne zwane oratoriami i zajrzeliśmy pod dachy kościołów, gdzie je wykonywano. Sprawdziliśmy, kto je komponował i ilu wykonawców potrzeba, by w ogóle je wykonać. Były też opowieści o organach, a także o kościelnych dzwonach, ich sercach i dzwonnikach. 

            Krystyna Zalewska

             

        • Wielcy polscy naukowcy i wynalazcy - II edycja "Historii w pudełku"
          • Wielcy polscy naukowcy i wynalazcy - II edycja "Historii w pudełku"

          • 23.04.23 r.

            Bohaterami II edycji szkolnego konkursu "Historia w pudełku" byli wybitni polscy naukowcy i wynalazcy. Zainteresowanie konkursem było badzo duże i oceniające prace nauczycielki historii miały duży problem z werdyktem. Po naradzie postanowiły w tym roku wyróżnić całe grono uczniów i uczennic równorzędnymi nagrodami. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w następnej edycji.

            Krystyna Zalewska

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          • 23.04.23 r.

            16 marca uczniowie klas czwartych przygotowali przedstawienie upamiętniające patrona naszej szkoły, laureata literackiej nagrody Nobla, Henryka Sienkiewicza.  Społeczność szkolną zaproszono do magicznej biblioteki, gdzie spotkaliśmy samego Pana Sienkiewicza, jak i wielu bohaterów jego książek. Wartka akcja, piosenki śpiewane przez chór (podziękowania dla pani Eweliny Wałcerz za przygotowanie tej części uroczystości), a także wspaniała scenografia (dzieło Pani Anny Kamińskiej) zostały wysoko ocenione przez wspaniałą publiczność złożoną z uczniów i pracowników naszej szkoły.

            Krystyna Zalewska

        • Potęga muzyki - warsztaty  klasy 4c
          • Potęga muzyki - warsztaty klasy 4c

          • 20.04.23

            Poprzez śpiew można wyrazić bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, gdzie i o czym się śpiewa. By dowiedzieć się, jak, kiedy i dlaczego pisano wielkie, potężnie brzmiące dzieła wokalne zwane oratoriami, wybraliśmy się do Flharmonii Gorzowskiej, skąd zaglądaliśmy pod dachy kościołów. Sprawdziliśmy przy okazji, kto je komponował i ilu wykonawców potrzeba, by w ogóle je wykonać. Były też opowieści o organach, a także o kościelnych dzwonach, ich sercach i dzwonnikach.

            Renata Jaroszyńska

        • Klasy drugie w Mniszkach
          • Klasy drugie w Mniszkach

          • 19. 04.2023

            W środę uczniowie klas drugich wybrali się w podróż w czasie do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. To fantastyczne miejsce dla najmłodszych na lekcję historii poprzez zabawę. Dzieci miały tu okazję poznać codzienne życie naszych prapradziadków i dziadków oraz zawody, które dawniej wykonywali. Trasa zwiedzania prowadziła przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala, bednarza, stolarza, rybaka, pszczelarza, szewca, praczki do składu kolonialnego, wnętrza dawnej kuchni i klasy szkolnej. Zupełnie inaczej niż w innych muzeach tu Wszystkie eksponaty należało dotknąć, spróbować jak działają, pokręcić, postukać czy przymierzyć ! Oprócz tego dzieciaki uczestniczyły w dwóch specjalnych warsztatach- stolarskim i wikliniarskim. Każdy mógł się sam przekonać, ile czasu zajmuje wykonanie „ryczki”, czyli małego drewnianego stołeczka oraz wypleść wózeczek z wikliny! Wszystkich nas zaskoczył efekt końcowy! Wszystkie prace były piękne! To był wspaniale spędzony czas! Do szkoły wszyscy wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń!

            Ewa Najda

             

        • Bierzemy udział w akcji ogólnopolskiej „Żonkile”
          • Bierzemy udział w akcji ogólnopolskiej „Żonkile”

          • 17.04.2023 r.

            Informujemy, że biblioteka i świetlica szkolna biorą udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, którego organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

            W ramach akcji zrealizujemy zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Zapoznamy uczniów z treścią opowiadań uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz wyemitujemy film „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Celem nadrzędnym akcji jest przybliżenie losów ludności cywilnej w czasie powstania w getcie. Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

            Joanna Freliga

            Julita Zamłynna

    • Kontakty

      • tel/fax: 957 239 621
      • ul. Kobylogórska 110, 66-400 Gorzów Wlkp. Poland
      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    • Logowanie