• Uwaga! Lubuski Konkurs Fotograficzny 2022!

• 04.03.2022 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież do udziału w Lubuskim Konkursie Fotograficznym organizowanym przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury. Konkurs ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2022.

Jako placówka możemy zgłosić maksymalnie 3 osoby z jednej kategorii wiekowej. Jeśli w jednej kategorii będzie mniej chętnych, można wykorzystać to miejsce dla uczestnika innej kategorii wiekowej.

TEMAT: NIEMOŻLIWE – Podobno wszystko jest możliwe pod pewnymi warunkami. Ale czy na pewno? – stwórz swoją interpretację tematu.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej w celu otrzymania regulaminu konkursu oraz załączników, które muszą zostać wypełnione przez rodziców/opiekunów prawnych uczestnika. Na zgłoszenia, czyli dostarczenie wypełnionej dokumentacji czekamy do 11 marca br.

Pracę konkursową – zdjęcie – należy przesłać na adres e-mail: b.szkolnasp4@gmail.com do 21 marca br.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń - ostatecznie zostaną wybrane najlepsze prace konkursowe.

Główne zgłoszenie nasza placówka dokona w dn. 24 marca br.

Szczegóły Lubuskiego Konkursu Fotograficznego są dostępne na stronie:

• Nie chcemy wojny!!!

• Godzina wychowawcza w VIIc

3.03.22

Nie unikajmy rozmów z dziećmi, młodzieżą na temat wojny w Ukrainie. Dzieci widzą, słyszą, czują, przeżywają, obserwują, komentują między sobą to wydarzenie. I mają do tego prawo, tak jak i my dorośli, dlatego dzisiaj na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o wojnie na Ukrainie. Zrobiliśmy kotyliony w barwach Ukrainy a Włodek, który pochodzi spod Odessy, powiedział nam co oznaczają poszczególne barwy na fladze. Kolor żółty to łąka a niebieski to niebo. Następnie rozmawialiśmy o solidarności i pomocy. Po przeczytaniu uczniom bajki filozoficznej "Ślepiec i paralityk", źródło: M. Piquemal, "Bajki filozoficzne", Muchomor 2004, doszliśmy do wniosku, że siłą ludzi jest wzajemna pomoc, solidarność nie jest tylko indywidualna a także między osobami i powinna również łączyć narody. Zastanawialiśmy się: W jaki sposób nasze społeczeństwo, nasz kraj zwracają na to uwagę w dzisiejszych czasach? Jak my możemy pomóc dzisiaj Ukrainie?

W pewnym azjatyckim mieście żyło dwóch nieszczęśników. Jeden był niewidomy, drugi miał sparaliżowane nogi. A obydwaj byli biedni. Tak biedni, że każdego dnia prosili niebiosa o odebranie im życia. Po co żyć w tak ciężkim położeniu?

Zdarzyło się jednak pewnego dnia, że ślepiec, gdy żebrał na targowisku, usłyszał krzyki paralityka. Jego błagania wzruszyły go do głębi. Oto znalazł w końcu współbrata w cierpieniu. Usiadł przy nim zatem. Porozmawiali. I kilka godzin starczyło, aby stali się przyjaciółmi.

- Ja mam moje cierpienia, a ty twoje. Połączmy je - zaproponował niewidomy- staną się wtedy mniej okropne.

- Cóż my możemy?- odpowiedział mu paralityk. - Ja nie mogę zrobić nawet jednego kroku, a ty nic nie widzisz. Czemu miałoby służyć połączenie tych dwóch nieszczęść?

- Czemu miałoby służyć?- powtórzył ślepiec. - Ależ to proste- służyłoby nam obydwóm. Przecież razem mamy wszystko, czego nam potrzeba: ja nogi, ty oczy. Ja będę cię niósł, a ty mnie poprowadzisz. Ja będę szedł za ciebie, a ty będziesz za mnie widział.

I podjęli decyzję w parę minut. I poszli, jak droga prowadzi na spotkanie nowego życia, z twarzą rozjaśnioną przepięknym uśmiechem.

Na koniec wykonaliśmy piękne plakaty przeciwko wojnie.

wychowawca Beata Ejma

• Geografia z "walizką" 🌍

• 2.03.22

Na ostatniej lekcji uczniowie klasy 8c przynieśli "walizki", czyli pudełka, do których zapakowali wiele różnych przedmiotów charakteryzujących dany kraj. W walizce znalazły się m.in.: makarony, oliwa, granaty, banany, winogrona, papryka, tulipany, waluta, masło orzechowe, herbata, kawa, pankejki, syrop klonowy, sery, przyprawy, kosmetyki, sałatki, soki, czekolady, ciastka, karty, zabawki, kakao i wiele innych. Następnie uczniowie wykorzystując zawartość walizki i zebrane informacje prezentowali wybrany przez siebie kraj. Po prezentacji był czas na degustację produktów. Uczniowie mocno zaangażowali się w realizację projektu i stwierdzili, że to bardzo dobry sposób na rozszerzenie wiadomości o poznawanych państwach.

• Nasze bale w karnawale

• 1.03.22

We wtorek 1 marca w ostatni dzień karnawału dzieciaki z 1 c spotkały się na balu karnawałowym. Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się ich marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we w różnych przebraniach. Ale nie stroje okazały się najważniejsze – tylko świetna zabawa ! Oprócz tańców były także konkursy i zabawne tańce na gazetach! A na zmęczonych tancerzy czekał pyszny poczęstunek. Nasze pociechy z wielkim apetytem zajadały smakołyki przygotowane przez rodziców. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń! Kolejny bal karnawałowy już za rok. Już nie możemy się go doczekać!

• POMOC DLA UKRAINY

• 1.03.2022 r.

Społeczność naszej szkoły nie pozostaje obojętna wobec dramatycznej sytuacji w Ukrainie. Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę, która potrwa do 3 marca. Dary będzie można zostawić w wyznaczonym miejscu w holu naszej szkoły.

Poniżej spis bardzo potrzebnych rzeczy:

żywność długoterminowa, woda w zgrzewkach, koce, śpiwory, kołdry, artykuły higieniczne (szczoteczki do zębów, pasty, papier toaletowy, podpaski, pieluchy), a także latarki, baterie, termosy, zapałki, zapalniczki.

Za okazane wsparcie z góry serdecznie dziękujemy!