Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicz w Gorzowie Wielkopolskim od wielu lat realizuje zadania programowe zdrowego stylu życia. Jest to miejsce, gdzie wszyscy pracownicy, uczniowie i rodzice podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się żyć zdrowiej i tworzyć wokół siebie zdrowe środowisko. Zapewnione są tu dogodne warunki, by stymulować prawidłowy rozwój psychofizyczny. Na podstawie obserwacji określono cele i działania, które mają za zadanie propagowanie zdrowego stylu życia całej społeczności szkolnej.
Zespół ds. promocji zdrowia
Paulina Pałczyńska- szkolny koordynator ds. promocji zdrowia
Izabela Sinkowska, Julita Zamłynna
Warsztaty terenowe z języka polskiego – dzień II
08.06.2021r.
Dziś uczniowie klasy 6d szukali gorzowskich smoków i wykonywali zadania polonistyczne. Wykazali się przy tym pomysłowością i udowodnili, że są zgranym zespołem klasowym.
Słoneczna pogoda, lekki wiaterek, garść zabawek i…. nasze świetliczaki są w wyśmienitych humorach! Korzystamy z placu zabaw, gramy w siatkówkę, piłkę nożną, czytamy bajki na kocu i odpoczywamy w promieniach słonecznych.
Julita Zamłynna
Warsztaty terenowe z języka polskiego
07.07.2021r.
Uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach terenowych z języka polskiego „W poszukiwaniu gorzowskich smoków”. Dowiedzieli się, że w wielu miejscach Gorzowa, na starych kamienicach, znajdują się rzeźby przedstawiające smoki. Musieli je sfotografować, a następnie wykonać różne zadania, m.in. ułożyć wiersz o gorzowskim smoku oraz nagrać film na podstawie legendy o Bazyliszku. Spacer po naszym mieście trwał 6 godzin, każ
Popołudnie filmowe w klasie 6a
06.06.2021r.
Uczniowie klasy 6a świętowali powrót do nauki stacjonarnej, organizując w szkole popołudnie filmowe. Zamówili pizzę i oglądali filmy, ciesząc się swoim towarzystwem i możliwością bezpośredniego kontaktu. Oby tak już zostało!
Joanna Przybyszewska
Dzień Dziecka
06.06.2021
Uczniowie klasy 7b nie zapomnieli o swoim święcie i spędzili miło czas na wspólnym pikniku w plenerze. Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku.
Renata Jaroszyńska
Dzień Dziecka
01.06.2021
Dzisiaj wszyscy pierwszoklasiści świętowali Dzień Dziecka. W klasach odbyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze pod hasłem "Znam swoje prawa". Następnie dzieci grały w gry planszowe i oglądały ulubione bajki. Na boisku szkolnym wszyscy świetnie bawili się podczas rozgrywek sportowych. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkim działaniom towarzyszył doskonały humor.
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak)
Dzisiejszy dzień był przepełniony różnorodnymi atrakcjami dla naszych świetliczaków. Uczniowie brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, zręcznościowych i quizach. Malowaliśmy na folii piękne krajobrazy, tańczyliśmy do wybranych utworów, oglądaliśmy ulubione bajki. W tym dniu nie mogło również zabraknąć zabaw z balonami oraz szaleństw na placu zabaw ! Każdy z uczestników otrzymał słodkości. Od Pani Izy Sinkowskiej świetliczaki otrzymały również drobne upominki, z których były bardzo zadowolone i za które dziękujemy. Na buziach naszych uczniów przez cały dzień utrzymywał się uśmiech, co pozwoli mi stwierdzić, że Dzień Dziecka był udany!
Julita Zamłynna
Dzień Dziecka w klasach 3
01.06.2021
Tegoroczny Dzień Dziecka w klasach III rozpoczął się turniejem sportowym. Rozgrywki międzyklasowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, więc z niecierpliwością na nie czekali. Zaproponowane konkurencje dostarczyły dzieciom wielu emocji. Mimo rywalizacji panowała radosna atmosfera i liczyła się dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy pracowali na sukces swojej klasy i wykazali się umiejętnościami sportowymi. Dziękujemy za sportową rywalizację i wspaniałą zabawę. : )
Wyniki:
I miejsce – 3b
II miejsce – 3c
III miejsce – 3a
Po rozgrywkach sportowych uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym "Jestem przyjacielem książki".
Renata Baczuń
WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 2
01.06.2021
Z okazji Dnia Dziecka odbył się Konkurs Recytatorski klas 2, który miał służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji. Udział w konkursie wzmocnił zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwolił skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób. Dzieci recytowały wiersze Hanny Niewiadomskiej, które uczą poczucia humoru i kształcą wyobraźnię.
A oto wyniki:
1 miejsce - Barbara Bruździńska kl.2b
2 miejsce - Nikodem Pałczyński kl.2c
3 miejsce- Alicja Mokrzycka 2b
Fabian Stolarek 2b
Gratulujemy zwycięzcom!
Małgorzata Giżycka
Dzień Dziecka
01.06.21r.
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. I tak tez było w klasach 2. Dzień rozpoczęliśmy słodkim poczęstunkiem. Kolejnym etapem świętowania były gry planszowe i zabawy w klasie. Kiedy słonko zaświeciło wszyscy uczniowie wyszli na boisko szkolne, gdzie podczas pikniku na kocykach nie zabrakło wesołych gier i zabaw. Wszyscy byli dziś roześmiani i szczęśliwi. Dzień Dziecka to wspaniała okazja do radosnego spędzania czasu, uczniom klas 2 udało się to perfekcyjne
We wtorek odwiedziła nas Pani Katarzyna, która jest nauczycielem chemii i przygotowała dla dzieci zajęcia z eksperymentowaniem. Uczniowie byli zachwyceni! Pani Kasia wykonała następujące eksperymenty: Lawa lampa, Lokomotywa, Pasta dla słonia. Dzieci również zaznajomiły się z niezbędnym wyposażeniem każdego laboratorium.
Dziękujemy Pani Kasi jeszcze raz za poświęcony czas i za tak edukacyjne oraz interesujące zajęcia!
Julita Zamłynna
Konkurs matematyczny
28.05.2021
28.05.2021r odbył się Szkolny konkurs matematyczny uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 35 pierwszoklasistów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Emilia Czyrwony 1a, Alex Kobylański 1a, Milena Mazurczyk 1a, Zofia Maksymiak 1b, Hanna Kocimska 1b, Milena Czyż 1c, Kaja Jankowska 1c.
II miejsce: Pola Palejczyk 1a, Kacper Biskup 1b.
III miejsce: Jan Szkółka 1a, Wiktoria Ulatowska 1b, Anna Górny 1b, Maksymilian Łuka 1b, Beata Dobrowolska 1c, Jakub Możdżeń 1c, Stanisław Skałecki 1c.
Za udział w konkursie jego uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Barbara Muszytowska
Projekt karty płatniczej SKO
31.05.2021
W maju uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w kolejnym konkursie plastycznym SKO. Zadaniem dzieci było wykonanie projektu „Karty płatniczej SKO” Ocenie podlegała oryginalność, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania. Komisja Konkursowa miała „trudny orzech do zgryzienia,” bo przygotowane projekty były bardzo ciekawe.
Po długich naradach wśród klas drugich nagrodzono Julię Czerniawską z kl. 2 c oraz Lenę Kolańską z kl. 2 c
Na poziomie klas 3 nagrody główne przyznano: Irenie Bobin - kl. 3 a, Jakubowi Majłowskiemu - kl. 3 c oraz Julii Czabarze z kl. 3 a.
Wyróżnienia otrzymują: Mateusz Latoszek – kl. 3 b, Wiktor Latoszek z kl. 3 b, Franciszek Matusiak – kl. 3 a, Rozalia Przybyła – kl. 3 a, Pola Czyrwony – kl. 3 a oraz Helena Pękacz- kl. 3 a.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!
Nagrody w konkursie zostaną rozdane 1 czerwca:)
Opiekun SKO- Ewa Najda
"Z chemią za Pan Brat"
24.05.2021r.
Uczniowie z kółka chemicznego wraz z opiekunem wzięli udział w konkursie pn. "Z chemią za Pan Brat", zorganizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem konkursu było nagranie autorskiego, 120 sekundowego filiku zachęcającego do nauki chemii. Występujący uczniowie wykazali się pomysłowowścią oraz dużym poczuciem humoru:). Każdy doskonale wie, że najlepiej praktykować jest naukę poprzez doświadczenia, dobrze się przy tym bawiąc. Bardzo dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, Katarzynie i Łukaszowi Berdowskim za pomoc w stworzeniu fragmentu z nauczycielem oraz Frankowi Łopuszańskiemu z 8b za montaż całego dzieła:). Zapraszam do obejrzenia naszej "małej produkcji" oraz zostawienie "łapki w górę".
W ostatnich tygodniach w naszej porannej gimnastyce na „dzień dobry” wykorzystujemy chustę animacyjną. Dzieci uwielbiają się bawić w ten sposób. Główne korzyści z używania chusty to integracja grupy i zapewnienie dzieciom wspaniałej rozrywki, rozwijanie koordynacji ruchów oraz refleksu. Podczas zajęć uczą się także współdziałania. Zabawa jest zawsze radosna, bardzo dużo się śmiejemy i cieszymy, tym samym zyskujemy dobry nastrój, a smutek, czy zdenerwowanie, które czasem nam towarzyszy mija.
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz czwarty weźmie udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W jednym wybranym przez siebie dniu między 1-31 października 2021 r. zorganizujemy „Przerwę na czytanie”.
Już teraz, serdecznie zapraszamy do bicia rekordu!
Zeszłoroczny rekord wyniósł w 2020 r. 149 851 osób czytających na przerwie.
Joanna Freliga
SZKOLNI OGRODNICY W AKCJI
12.05.2021
Uczniowie klasy 2b, w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej "I Ty możesz zostać ogrodnikiem, a nawet rolnikiem", założyli w swojej klasie ogródek ziołowo-warzywny w skrzynkach parapetowych. Aby poznać możliwości i sposoby uprawy warzyw i ziół na małej powierzchni, zasadzili w nich pomidory, fasolę, groszek, seler, por, bazylię, szałwię i sałatę. Teraz będą opiekować się nimi i obserwować ich wzrost. Mamy nadzieję, że niedługo doczekają się wspaniałych plonów.
Małgorzata Giżycka
Rozstrzygnięcie konkursu "Prezent dla Ziemi"
06.05.2021
Z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 2 "Prezent dla Ziemi", 5 maja nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Wyniki przedstawiają się następująco:
1 MIEJSCE - Hanna Kazubowska 2b
2 MIEJSCE - Liwia Bandera 2b
3 MIEJSCE - Fabian Stolarek 2b, Julia Czerniawska 2c
Wyróżnienie: Bartosz Golumski 2a
Ggratulujemy nagrodzonym uczniom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzisiejsze zajęcia były dla nas bardzo aktywne. Poznaliśmy nowe techniki i style taneczne, uczyliśmy się rytmu. Uczniowie zatańczyli również do znanych utworów poszczególnych krajów oraz brali udział w zabawach z wykorzystaniem tańca. Czas upłynął nam w bardzo wesołej i tanecznej atmosferze!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-technicznego, organizowanego przez świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim na „EKO instrument muzyczny”.
Uczniowie, którzy znaleźli się na podium:
I miejsce: Oliwia Mucharzewski kl. II a, Zuzanna Mucharzewska kl. III c, Jakub Majłowski kl. III c
II miejsce: Mazurczyk Milena kl. I a, Anna Górny kl. I b, Bartosz Golumski kl. II a, Bartosz Boczkowski kl. VI c
III miejsce: Aleksandra Szkółka kl. I a, Jan Szkółka kl. I a, Szymon Majewicz kl. I b, Wiktor Latoszek kl. III b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy!
Ewelina Wałcerz
Wyniki konkursu InstaLogik
15.04.2021r.
W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne zakończenie II edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2020/2021. To popularyzatorski konkurs dla uczniów klas 4-8 SP organizowany przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas półrocznej rywalizacji uczniowie z całej Polski zmierzyli się z zadaniami logicznymi oraz programistycznymi.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż uczeń kl. 8b Franciszek Łopuszański został Laureatem I stopnia na szczeblu ogólnopolskim w kategorii kl. 8 SP uzyskując jednocześnie najlepszy wynik w województwie lubuskim. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Magdalena Brzozowska
Rowery
15.04.2021
Przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, pierwsza pomoc oraz budowa roweru. To tylko część informacji, jakie zdobywają uczniowie klas 4 na technice. By umilić trochę zajęcia i odpocząć od nauki czwartoklasiści wykonali rowery. Technika wykonania była dowolna, dzięki czemu powstały wspaniałe prace. W galerii możemy odnaleźć rowery z drucików, słomek, kartonów, a nawet z warzyw.
Uczniowie spisali się na medal. Brawo 4 klasy :)
Galeria:
https://photos.app.goo.gl/LESCvMWJnRzHZTiD7
Anna Kamińska
8B wita wiosnę i solidaryzuje się z osobami z Zespołem Downa.
21.03.2021
To właśnie dzisiaj - 21 marca świętujemy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA♥♥♥Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich Rodzinami założyliśmy tego dnia różne, kolorowe skarpetki, także takie z dwóch różnych par. Im bardziej wesołe, tym lepiej ☻ Dołączcie do Nas i załóżcie kolorowe skarpetki ♥♥♥
20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Z tej okazji w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat tego czym jest szczęście dla każdego z nas. Do najczęstszych odpowiedzi należała rodzina, przyjaciele oraz spełnione marzenia. Rozmawialiśmy również o tym jak możemy uszczęśliwić innych oraz wykonaliśmy prace plastyczne ukazujące nasze szczęśliwe chwile.
Julita Zamłynna
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego SKO
09.03.2021
W lutym uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym SKO. Zadaniem dzieci było wykonanie plakatu pod hasłem - „Co możemy oszczędzać?” Ocenie podlegała oryginalność, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania. Komisja Konkursowa miała „trudny orzech do zgryzienia,” bo przygotowane plakaty były bardzo ciekawe. Nagrody główne przyznano: Irenie Bobin - kl. 3 a, Wiktorowi Latoszkowi- kl. 3 b oraz Julii Suchockiej z kl. 3 a.Wyróżnienia otrzymują: Mateusz Latoszek – kl. 3 b, Bartek Baran – kl. 3 a, Zuzanna Mucharzewska – kl. 3 c oraz Helena Pękacz- kl. 3 a.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Nagrody w konkursie zostaną rozdane w przyszłym tygodniu:)
Opiekun SKO- Ewa Najda
Internetowy Teatr TVP dla szkół
26.02.2021
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli transmisję spektaklu "Daszeńka" z Teatru Powszechnego w Radomiu. Z zainteresowaniem śledzili losy małej foksterierki Daszeńki. Poznali, przedstawioną w zabawny sposób, historię dorastania, poznawania reguł i zdobywania doświadczeń przez szczeniaka. Przypomnieli sobie jaka odpowiedzialność wiąże się z posiadaniem zwierzęcia i jak wielka więź łączy człowieka i psa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.
Ewa Andrzejewska
I Ogólnopolski konkurs rękodzieła artystycznego „SKARPETKOSTWORY”
25.02.2021
Uczniowie z klasy 4a wzięli udział w I Ogólnopolskim konkursie rękodzieła artystycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „SKARPETKOSTWORY”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu. Zadanie polegało na stworzeniu pluszowej zabawki ze skarpety. Tematyka konkursu nawiązuje do książek Justyny Bednarek o niesamowitych przygodach skarpetek. W szkolnej bibliotece do wypożyczenia znajdziecie cztery części tych zabawnych historii. Bardzo dziękuję uczniom oraz ich Rodzicom za zaangażowanie, chęć do działania i kreatywność! Powstały pomysłowe, estetyczne i ciekawe prace!
Na zdjęciu Skarpetkostwór: Julii Bik, Karola Jankowskiego, Darii Równej oraz Laury Szambelan.
Dziś w świetlicy szkolnej Marta, uczennica klasy trzeciej opowiedziała nam o swoim zainteresowaniu. Marta trenuje Judo od około półtora roku oraz już zdobyła szary pas, z którego jest bardzo dumna. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak przebiegają jej treningi, jak wygląda profesjonalne kimono oraz zapoznaliśmy się ze stopniami uczniowskimi i mistrzowskimi. Bardzo dziękujemy Marcie za tak ciekawe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów!
Julita Zamłynna
PROJEKT ,,ON-LINOWA EDUKACJA"
Informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie On-linowa edukacja. Jest to projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Osi 8. Nowoczesna edukacja, Działania 8.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych, Poddziałania 8.2.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych – ZIT.
Całkowita wartość projektu (dla gorzowskich szkół samorządowych realizujących kształcenie ogólne, tj. szkół podstawowych i liceów, w tym szkół specjalnych) wyniosła 1 898 719,27 zł, w tym 1 613 911,37 zł dofinansowano ze środków unijnych.
Zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej sprawiają uczniom wielką radość. Dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich organizowanych zabawach, a podczas nich – integrują się, wzajemnie poznają, uczą się współpracy, ćwiczą spostrzegawczość oraz refleks. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej ulubionych form spędzania czasu wolnego. Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnego wyjścia na plac zabaw, obowiązkowo z… kolorową chustą!
Julita Zamłynna
Emocje online...
11.02.2021
Lekcje wychowawcze są bardzo istotne. Dzięki nim mamy okazję do nawiązywania i utrzymywania relacji z uczniami oraz do rozmowy na ważne dla nich tematy. Podczas jednej z lekcji klasa 8c rozmawiała na temat wad i zalet zdalnej nauki. Wymienione wady przez uczniów to m.in.: trudności w nauce, wiele godzin przed komputerem, rozpraszające rzeczy dookoła, brak szkolnych uroczystości. Zalety: późniejsze wstawanie, łatwiejsza odpowiedź ustna, można jeść wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Uczniowie namalowali również swoją wewnętrzną pogodę, czyli stan emocjonalny podczas zdalnego nauczania.
W dniu dzisiejszym uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Skupiliśmy się na netykiecie oraz niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać w Sieci. Oglądaliśmy oraz wspólnie omawialiśmy wybrane kreskówki z serii ,,Owce w sieci”. Przygotowaliśmy również plakat ,,Bezpieczny Internet”. Na koniec zajęć odbył się quiz, który uczniowie rozwiązali bezbłędnie. Wiedza, którą nabyli pozwoli im w przyszłości pożytecznie i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu.
Julita Zamłynna
Kangur Matematyczny
Dnia 18 marca (czwartek) 2021 roku odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.
W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie klas 2-8, którzy deklarują swój udział i opłacą wpisowe – 10 zł. Szczegółowa informacja dotycząca przeprowadzania konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora http://www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady”.
Wpłaty wpisowego na konkurs należy dokonać do dnia 22.01.2021r na konto:
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim
Nr konta 13 8355 0009 0039 0677 3000 0001
Z dopiskiem (tytułem): KANGUR MATEMATYCZNY – imię i nazwisko uczestnika- klasa.
Podczas pobytu dzieci w świetlicy szkolnej często korzystamy ze szkolnego placu zabaw oraz boiska. Gdy tylko ogłaszam dzieciom, że pójdziemy na dwór- słyszę chóralny okrzyk zachwytu! Dostrzegam, ile radości sprawia im swobodne bieganie za piłką czy wspinanie się na placu zabaw. Obserwuję, że uczniowie są bardzo zrelaksowani podczas naszych wyjść, pozbywają się złości, łagodnieją, uspokajają się. Zwykle nie muszę podsuwać im nawet pomysłów na zabawę. Wystarczy kawałek ziemi, dobre towarzystwo, aby wspaniale spędzali czas. Jak to mawiał Ambroży Kleks- propagator aktywności na świeżym powietrzu, dzieci pragną „biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, ruchu wypoczywać”!
Dorota Jabłońska
Uniwersytet Dzieci w klasie 4a
18.01.2021
Od września 2020 roku uczniowie klasy 4a rozpoczęli projekt "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" z Uniwersytetu Dzieci w Klasie". Podczas lekcji wychowawczych realizowaliśmy scenariusze z ww. projektu. Rozmawialiśmy m.in. o tym: Jak uczyć się na błędach? Jakie są nasze mocne i słabe strony? Jak skutecznie działać w zespole? Jak wpaść na świetny pomysł? Jak gimnastykować wyobraźnię? Poruszane poczas lekcji zagadnienia pozytywnie wpłynęły na uczniów, którzy poszerzyli swoją wiedzę, wzmocnili pewność siebie oraz rozwinęli swoją inteligencję emocjonalną. Podczas zdalnego nauczania zastanawialiśmy się także nad netykietą czyli zasadami poprawnego zachowania się w trakcie lekcji online.
Projekt z przyjemnością będziemy kontynuować!
Dorota Jabłońska
"Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
30.12.2020
Słowa Wisławy Szymborskiej przyświecały klasie 4b podczas realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie wykonali metryczki do ulubionych książek oraz sporządzili plakaty zachęcające do czytania. Na zakończenie realizacji zadań zostało zorganizowane wspólne czytanie online, które zaowocowało sporządzeniem przez uczniów ilustracji do opowiadania „O tym, jak Miu i Lu spotkały świątecznego Elfa”.Prace zostały wykonane bardzo starannie, dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Udział w projekcie czytelniczym był bardzo dobrą okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi samodzielne, ciche, głośne, a także wspólne czytanie i dlaczego warto czytać. Książki rozwijają wyobraźnię, przenoszą czytelnika w inny świat, wzbogacają wiedzę, pozwalają z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń.
Maria Kunicka
Grudzień miesiącem walki z AIDS
22.12.2020
Ryzyko zakażenia się HIV dotyczy każdego z nas,dlatego bardzo ważne jest edukowanie młodych ludzi jeszcze przed startem w dorosłe życie. W klasach 7a i 7c realizowane były zajecia, których celem było wyjaśnianie uczniom pojęcia AIDS i HIV oraz kształcenia podstawy tolerancji i akceptacji innych. AIDS to choroba zakaźna przenoszona przez wirusy. Przyczyną zakażenia jest wirus HIV, który w organizmie zostaje do końca życia, a w konsekwencji doprowadza do zesołu chorób jakimi jest AIDS. Najczęściej poprzez kontak z krwią osoby zakażonej, nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej, poprzez kontak płciowy bez zabezpieczenia z osobą zakażoną. Leczenie jest jednak bardzo uciązliwe.Trzeba o regularnych porach zażywać leki, jeździć na badania do szpitala.Osoba zakażona powinna przede wszystkim nie panikować. Powinna znaleźć oparcie w rodzinach i rodzicach i wspólnie powinni podjąć walkę z tą chorobą. Uczniowie poza uzyskaniem elementarnej wiedzy, wykonywali plakaty związane z tą chorobą.
Dariusz Odwrot
Trzecioklasiści czytają - bo lubią!
20.12.2020
W okresie od września do grudnia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowaliśmy projekt czytelniczy pt: „Czytamy, bo lubimy”. Celem projektu było wyrabianie w dzieciach nawyku systematycznego czytania i zachęcanie do częstego sięgania po książki. Rozpoczęliśmy od samodzielnego przeczytania w domu lektury- Detektyw Pozytywka- a następnie po jej omówieniu założyliśmy dzienniczki lektur. W nich dzieci wpisują kolejne lektury oraz samodzielnie przeczytane książki, ustalają bohaterów, czas i miejsce akcji, redagują notatkę zachęcającą innych do sięgnięcia po tę właśnie lekturę oraz ilustrują najciekawsze fragmenty. Każdy z uczniów naszej klasy ma szansę otrzymać tytuł – Najlepszego czytelnika kl. 3 a. Aby zdobyć dyplom i otrzymać nagrodę trzeba wykazać się starannym dzienniczkiem lektur i największą ilością wpisów. Podsumowanie konkursu- już w styczniu – po powrocie do nauki stacjonarnej. Nie możemy się już doczekać, bo wszyscy chętnie sięgają po książki i czytają na potęgę:)
Ewa Najda
Matematyka w bibliotece - projekt edukacyjny
18.11.2020
W ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 7B podczas lekcji wychowawczej zajęli się układaniem zadań matematycznych dotyczących czytelnictwa, książek i biblioteki. Powstał ciekawy zestaw zadań, które to będą mogły zostać wykorzystane podczas konkursów bibliotecznych.
Renata Jaroszyńska
Pośród szelestu kartek i łagodnego głosu lektora, czyli poznajemy na nowo nasze ulubione książki – Projekt edukacyjny
18.12.2020
Dnia 18 listopada 2020 roku odbyła się lekcja wychowawcza online z klasą 4c pt. Pośród szelestu kartek i łagodnego głosu lektora, czyli poznajemy na nowo nasze ulubione książki. Był to projekt edukacyjny, który miał za cel promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych.
Razem z uczniami wypisywaliśmy cechy dobrej książki. Uczniowie mieli za zadanie przyjść na lekcję ze swoimi ulubionymi książkami lub które obecnie czytają i chcieliby polecić je innym. Każdy z uczniów pokazywał swoją ulubioną książkę i starał się jak najlepiej ją zaprezentować. Opowiadali, o czym ona jest, wymieniali głównych bohaterów i skrótowo opisywali przebieg akcji w książce. Tłumaczyli, dlaczego lubią ją czytać i dlaczego jest dla nich ważna oraz kto zachęcił ich do nauki czytania. Odpowiadali na pytanie, czy wolą kupować książki, czy wypożyczać je z biblioteki. Niektórzy uczniowie czytali najciekawsze fragmenty. Dzieci wspólnie próbowały odpowiedzieć na szereg pytań stawianych przez nauczyciela : „Czego może nauczyć nas czytanie książek?”, „Dlaczego czytanie jest ważne i jak wpływa na nasze emocje?”, „Po co czytamy książki i dlaczego dzieci robią to coraz rzadziej?”, „Jak zachęcicie koleżankę / kolegę do czytania?”. Uczniowie zaskakiwali odpowiedziami, twierdząc, że bardzo lubią czytać i robią to chętnie. Uważali, że dzieci oraz nastolatkowie dużo czytają i przede wszystkim książki, które nie są lekturami.
Zadaniem tego projektu było przed wszystkim kształtowanie nawyku regularnego czytania i korzystania z zasobów biblioteki. Lektura poprawia pamięć, uwalnia od stresu i uspokaja.
Magdalena Białowus
Porozmawiajmy o ważnych sprawach! - projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
18.12.2020
Projekt czytelniczy realizowany w klasie 5a oparty był na opowiadaniach D. Combrzyńskiej –Nogali zebranych w książce pt. ,,Pralnia pierza”. Zbiór zawiera 8 opowieści poruszających ważne dla młodych ludzi problemy, ale nie robi tego w sposób nudny ani przesadnie dydaktyczny. Bohaterami historyjek są współcześni nastolatkowie, tacy, których moglibyśmy spotkać na korytarzach naszej szkoły. Zadaniem uczniów było wysłuchanie danego utworu oraz sformułowanie wynikających z niego nauk – wskazówek do codziennego życia. W trakcie trwania projektu rozmawialiśmy więc o przyjaźni, tolerancji, odpowiedzialności, odwadze, zaufaniu i uczciwości. Cykl lekcji realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
MarekPawlicki
Wychowawca klasy 5a
8b i piramida żywienia...
13.12.2020
Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 8b poznawali zasady zdrowego odżywiania, aby jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie szczególnie teraz w okresie pandemii. Układanie PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA z dostępnych w domu produktów sprawiło wiele frajdy i pokazało, jakich mamy kreatywnych uczniów - sami zobaczcie!
Agnieszka Chmurak
Migowelove promuje czytelnictwo w "Czwórce"!
07.12.2020
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020 zaprosiliśmy do współpracy przedstawiciela środowiska lokalnego p. mgr Agatę Zawadzką - trenera/wykładowcę polskiego języka migowego (PJM), z której materiałami możemy zapoznać się na kanale Migowelove w mediach społecznościowych. Pani Agata za pomocą krótkich filmów instruktażowych uczy swych followersów wybranych zwrotów w języku migowym. Za sprawą publikowanych filmów internauci mają możliwość zapoznać się z konstrukcją poszczególnych wyrazów oraz ich efektem końcowym w świecie ciszy.
Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że p. Agata pozytywnie odniosła się do naszej prośby i stworzyła krótki film instruktażowy prezentujący słownictwo związane z czytelnictwem dla naszej społeczności szkolnej. Mamy ogromną szansę zapoznać się z językiem ciszy i spróbować swoich sił w pogłębianiu tematyki PJM. Z całego serca polecamy kanał Migowelove oraz zachęcamy do nauki języka migowego. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i będziemy mogli stworzyć razem jeszcze wiele wspólnych projektów z wykorzystaniem języka migowego.
Projekt czytelniczy ,,Czytanie na śniadanie” był stworzony i realizowany przez nauczycieli świetlicy szkolnej – p. Julitę Zamłynną oraz p. Dorotę Jabłońską w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020 – Priorytet 3. Uczniowie biorący w nim udział byli zapisani do świetlicy szkolnej. Projekt był realizowany w terminie październik – listopad. Odbyło się 9 zajęć podczas których wykorzystywano zbiory biblioteczne.
Celem głównym projektu była promocja literatury i kształcenie nawyków czytelniczych wśród uczniów. Uczestnicy zapoznali się z wybraną literaturą autorstwa J. Brzechwy, H. Ch. Andersena, J. Tuwima, Cz. i A. Centkiewiczów oraz A. de Saint – Exupery oraz z samą biografią pisarzy. Wyznaczone cele programu zostały osiągnięte. Uczniowie podczas spotkań samodzielnie odczytywali utwory literackie i ich fragmenty, nie mieli problemu ze skupieniem uwagi, potrafili analizować przeczytaną oraz wysłuchaną treść, jak i wyciągać z niej wnioski i wskazywać morał. Uczestnicy wyłaniali bohaterów pozytywnych i negatywnych oraz uzasadniali wybór. Rozpoznawali przedstawione w teście emocje oraz wyrażali na forum własne. Nie zabrakło prac plastycznych, które ilustrowały ich ekspresję bądź treść ilustrowaną poznanej książki.
Bardzo dziękujemy uczniom za ich uczestnictwo i zaangażowanie. Praca z książką sprawiła im dużo radości i uśmiechu, dlatego też nie raz do takich form zajęć powrócimy Zapraszamy do zapoznania się z fotograficzną relacją z projektu -> tutaj.
Julita Zamłynna
SPRAW INNYM RADOŚĆ NA ŚWIĘTA
25.11.2020
W czasie pandemii wolontariusze nie mogą uczestniczyć w zbiorkach żywności dla potrzebujących, dlatego proszą, by podczas robienia zkupów ofiarować produkty spożywcze, które otrzymają potrzebujący. Sprawmy, by ich Święta Bożego Narodzenia były bardziej radosne. Niech magia nadchodzących Świąt działa!
Uczniowie klasy 7D z wychowawcą
Małgorzata Smorczewska
8b poznaje... Wrocław :)
18.11.2020
9 października zamiast na lekcje klasa 8b wraz z 6c i wychowawczyniami pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie zaczęliśmy od pięknego Starego Miasta i Rynku, później mieliśmy chwilę na zakup pamiątek i pójście do pobliskiej kawiarni ukrytej wśród malowniczych kamienic. Spacerując spotykaliśmy figurki… krasnali. Kolejny punkt to Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS. Poznaliśmy tam historię wody oraz jej przeróżne zastosowania i funkcje. Wizyta w tym muzeum była tak interesująca, że Hania – zapatrzona w jedną z wystaw – na koniec się zgubiła. Koło 15.00 dotarliśmy do wrocławskiego Aquaparku. Spędziliśmy fantastyczne dwie godziny na zjeżdżalniach, zewnętrznym basenie i innych ciekawych atrakcjach! Potem pojechaliśmy już do Pałacu w Pawłowicach, gdzie czekała na nas kolacja. Resztę wieczoru (nocy?) spędziliśmy razem, zajadając pizzę i długo grając w mafię. Następnego dnia, nieco zmęczeni, konsumowaliśmy śniadanie słuchając występu muzycznego w wykonaniu Tomka. Po śniadaniu, w dobrych humorach ruszyliśmy do słynnego wrocławskiego ZOO. Najpierw odwiedziliśmy Afrykarium, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta, na przykład foki, pingwiny czy żółwie oraz mnóstwo różnych ryb czy hipopotamy. Potem w mniejszych grupach zwiedzaliśmy całe zoo, pełne różnorodnych zwierząt. To był fantastyczny czas! Po obiedzie podjechaliśmy pod najwyższy budynek w Polsce. Bardzo szybką windą wjechaliśmy na 49 piętro Sky Tower, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia. To były niezapomniane widoki! W drodze powrotnej zahaczyliśmy jeszcze o McDonalda i w świetnych nastrojach – prawie całą drogę śpiewając – wróciliśmy do Gorzowa.
Agnieszka Chmurak
STOP AGRESJI! Godzina wychowawcza w 6c
02.11.2020
Agresję najczęściej definiuje się ją jako świadome i zamierzone działanie, mające na celu wyrządzenie komuś szeroko rozumianej szkody. Mówiąc o agresji, mamy dodatkowo na myśli relację między osobami o zbliżonych możliwościach fizycznych i psychicznych. Agresja może prowadzić do przemocy – w pewnych warunkach incydenty agresji zmieniają się w trwały wzór regulowania relacji międzyludzkich za pomocą zachowań agresywnych (kto silniejszy, ten ma rację), a ten wzór z kolei szybko przeradza się w proces przemocy między konkretnymi grupami czy jednostkami. Właśnie o tym rozmawialiśmy na zdalnej godzinie wychowawczej w zeszłym tygodniu. Po lekcji mieliśmy wykonać plakat: STOP AGRESJI!
wychowawca Beata Ejma
Twórcze działanie!
20.10.2020
Uczniowie klasy 1a zamienili się w prawdziwych artystów! Każdy z uczniów stworzył własny „kolorowy dywan”. Do jego stworzenia wykorzystywali wcześniej poznane litery: „o ” i „O”. Powstały prace abstrakcyjne, różnorodne i wyjątkowe! Byłam pod wielkim wrażeniem skupienia, ale i swobody oraz radości z jaką dzieci tworzyły swoje dzieła! Byli i tacy, którzy pomimo niechęci do malowania farbami plakatowymi, po tym twórczym działaniu, pokochali je!
Dorota Jabłońska
„Woda wokół nas”
20.10.2020
W ramach Kampanii edukacyjno- informacyjnej Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego „Woda to życie- dbajmy o nią”, uczniowie klas: 1a, 2a oraz 3a tworzyli prace plastyczne dotyczące szeroko pojętego tematu wody. Aby bliżej przyjrzeć się tematowi obejrzeliśmy film pt. „Po co mi woda?” z cyklu: Nauka. To lubię. Porozmawialiśmy o ogromnej roli wody w naszym życiu i środkowisku, a następnie zabraliśmy się do pracy! Uczniowie mieli bardzo różne pomysły na swoje obrazy, co widać na załączonej fotografii!
Dorota Jabłońska
Sportowe osiągnięcia naszych uczniów!
19.10.2020
Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali w rozgrywkach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Pod opieką pana Edwarda Borysewicza w Indywidaualnych biegach przełajowych zdobyli:
II miejsce-Kacper Idzi (kl.8a)
IIImiejsce-Zofia Ciołek (kl.6a)
IIImiejsce-Sebastian Boniecki(kl.6c)
oraz w Sztafetowych biegach przełajowych:
II miejsce-reprezentanci: J.Boboń,F.Głażewski,K.Idzi,F.Kondarewicz,S.Krawczyński,M.Nowak,B.Reczulski,J.Żbik
GRATULACJE za piękną walkę i godne reprezentowanie szkoły!
Izabela Sinkowska
Wycieczka 6c do Wrocławia
16.10.2020
W piątek 9 października klasa 6c wraz z 8b i wychowawcami udała się na dwudniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Po przyjeździe udaliśmy się w okolicę Rynku. W trakcie półtoragodzinnego spacerowaliśmy po Rynku, podziwiając zabytkowe kamienice i szukaliśmy wrocławskich krasnali. Stamtąd udaliśmy się do Hydropolis, czyli CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ, gdzie zwiedziliśmy 7 stałych stref tematycznych. Odkrywaliśmy miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele! Po tej naukowej uczcie, nastał czas relaksu we wrocławskim AQUA PARKU. Szaleństwo zjeżdżalni, basenów zewnętrznych i fal morskich nie miało końca. Na nocleg udaliśmy się do kompleksu pałacowego w Pawłowicach. Czuliśmy się jak u siebie.
Po pysznym śniadaniu odwiedziliśmy Afrykarium i ZOO, bardzo pozytywne wrażenia wynieśliśmy ze świata roślin i zwierząt. Na koniec szybką windą chcieliśmy dojechać do nieba a udało nam się tylko na 49 piętro SKAY TOWER, ale też było warto. Panorama Wrocławia była nasza. Niestety czas było wracać do domu.
Wychowawca Beata Ejma
PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA - PODSUMOWANIE
16.10.2020
W poprzednim tygodniu zakończyliśmy akcję "Pełna miska dla schroniska". Wspólnymi siłami udało nam się zebrać prawie 200 kilogramów karmy mokrej i suchej oraz koce i ręczniki. Dyrekcja, pracownicy oraz wolontariusze gorzowskiego schroniska dla zwierząt "Azyl" - dawnego "Azorki", składali nam najszczersze podziękowania. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za pamięć o naszych braciach mniejszych!
Ewelina Wałcerz
POLA NADZIEI - PODSUMOWANIE
16.10.2020
Kolejny raz Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na wsparcie działalności gorzowskiego hospicjum im. św. Kamila. Przy pokoju nauczycielskim sprzedawaliśmy cebulki żonkili, które są od lat symbolem tej akcji. Jako opiekun SU wyrażam szczere podziękowania wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem, własnymi inicjatywami i wrażliwością serca, włączali się w tę szlachetną akcje.
Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest w Polsce od 2004 r. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zorganizowano zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci dowiedziały się o zagrożeniach związanych z korzystaniem z komputera oraz o zasadach bezpiecznego, zdrowego i prawidłowego ich użytkowania.
05.10-07.10.2020 r. wzięliśmy udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWY NA CZYTANIE”.
W wyznaczonym terminie, każdego dnia na czytanie przeznaczyliśmy trzy przerwy. Organizacja wydarzenia była zgodna z warunkami reżimu sanitarnego. Organizator dostosował termin oraz czas wydarzenia do pracy placówki oraz zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie mogli czytać w dwóch wyznaczonych miejscach w szkole, m. in. w bibliotece lub w świetlicy. Wstępnie uczniowie zostali podzieleni na kilka grup czytelniczych, aby nie tworzyć skupisk oraz by wypożyczenia i spotkania czytelnicze były podyktowane konkretnej klasie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie kl. 4b, 5a, 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8b.
Udział w akcji był dobrowolny. Podczas akcji każdy uczestnik próbował zachęć do czytania inne osoby. Za sprawą akcji wypożyczono w sumie 120 woluminów. Część uczestników na tę okoliczność przyniosło swoją książkę.
I chociaż od akcji minął zaledwie jeden dzień, to wciąż o wydarzeniu jest głośno. Uczniowie pytają się o kolejny termin czytania. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni.
W sumie w naszej akcji wzięło udział 143 osoby, to o czterdzieści osób więcej niż w zeszłym roku. Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew i udział w naszej trzydniowej akcji.
Spisaliście się na medal! Podziękowania kieruję również w stronę nauczycieli, którzy czytali w młodszych klasach wybrane nowości czytelnicze np. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Czas Meteorów”.
Zatem CZYTAJMY książki, bo naprawdę warto!
Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach promujących czytelnictwo. Najbliższa taka akcja to konkurs „Mistrz nad Mistrzami-Plaga Cytatów” dla kl. II – VIII i oczywiście, WIRTUALNA NOC BIBLIOTEK, którą poprzedzą biblioteczne eliminacje Będzie się działo!
Joanna Freliga
Dzień Uśmiechu w klasach III
03.10.2020
Dzień Uśmiechu to dzień radości, o którym podobnie jak w poprzednim roku nie zapomnieli uczniowie klas III. W piątkowe południe z wielkim zapałem wykonali piękne, uśmiechnięte kwiatki i słoneczka, które można podziwiać na klasowych planszach. Mają codziennie przypominać, że uśmiech ma wielką magiczną moc.
Niech uśmiech i radość towarzyszą nam każdego dnia.
Uśmiech jest bardzo ważny w naszym życiu. Naukowcy przekonują, że ma on pozytywny wpływ na nasz organizm. Dlatego też w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy Dzień Uśmiechu. W tym roku był on obchodzony 2 października. Pomysłodawcą święta był Harvey Ball, który stworzył wszystkim znaną i uśmiechniętą buźkę na żółtym tle. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek, uczestniczyły w zabawach tematycznych oraz zaprojektowały własne uśmiechnięte buźki. W tym dniu zdecydowanie nie zabrakło nam uśmiechu!
Julita Zamłynna
Młodsi sprawdzili, czy starsi tabliczkę mnożenia znali
02.10.2020
W piątek w naszej szkole odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił podczas egzaminu z tabliczki mnożenia. Wielu z nich skorzystało z okazji i dzięki temu zdobyli zaszczytny tytuł Mistrza, który mogli z dumą przykleić na koszulkach. Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału. Gratulacje dla najlepszych egzaminatorów z klasy 4c, którzy poprowadzili całą akcję. Spisaliście się na medal.
Magdalena Białowus
Światowy Dzień Uśmiechu w klasach 2
02.10.2020
„Bez uśmiechu człowiek nigdy nie jest kompletnie ubrany” taka złota myśl przyświecała uczniom klas 2, którzy 2 października świętowali Światowy Dzień Uśmiechu . Z tej okazji nie tylko ubrali się wyjątkowo kolorowo ale przede wszystkim przyoblekli się w piękne, szczere, płomienne uśmiechy. Każdy uczeń samodzielnie wykonał uśmiechniętą emotkę, którą sam zaprojektował. Pomysłów było bez liku, a każda emotka przepiękna. Uśmiechnięta buźka była dodatkową ozdobą ubioru przez resztę dnia. Radości było co niemiara, a została ona uwieczniona na zdjęciach, Pamiętajmy by uśmiech zawsze, a nie tylko od święta gościł na naszych buziach.
Katarzyna Wyka
JESIENNE SAŁATKI
30.09.2020
W ramach promocji zdrowia, dzieci z klasy 2b postanowiły zrobić sałatki z darów jesiennego sadu i ogrodu. Uczniowie bowiem wiedzą, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe i należy je spożywać w różnych postaciach. Każdy z zapałem zabrał się do pracy i po chwili cała klasa wypełniła się pięknym zapachem owoców i warzyw. Wszystkie sałatki były bardzo kolorowe i smakowały wyśmienicie. Zachęcamy wszystkich do samodzielnego wykonania jesiennych sałatek "Chrup owoce, jedz warzywa - to na zdrowie świetnie wpływa!"
Małgorzata Giżycka
Światowy Dzień Zwierząt
29.09.2020
"Pies jest jedyną istotą na ziemi,
która kocha cię bardziej,
niż siebie samego." - Josh Billings
Światowy Dzień Zwierząt przypada na 4 października. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na los zwierząt, a w szczególności naszych braci mniejszych, którym nie dane jest zamieszkiwanie ciepłego domu wśród kochających właścicieli. Z tego tytułu w naszej szkole przy pomocy Samorządu uczniowskiego, organizuje się zbiórkę dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt ,,Azorki".
Schronisko potrzebuje:
karmę suchą oraz mokrą
ręczniki
koce
pościele (nie puchowe)
metalowe miski
Dary dla zwierząt zbieramy do 9.10.20 r., w gabinecie 07 u Pani Eweliny Wałcerz oraz Pani Anny Kamińskiej.
Ewelina Wałcerz
POLA NADZIEI
21.09.2020
Wzorem minionych lat nasza szkoła angażuje się w realizację ogólnopolskiego programu Pola Nadziei mającego na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej, uwrażliwianie młodzieży na potrzeby osób chorych oraz pozyskiwanie pieniędzy na funkcjonowanie Hospicjum im. św.Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają
nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Nasza szkoła posiada 200 szt. cebulek żonkili. Koszt jednej to tylko 2 zł (można wpłacać więcej).
Cebulki będą do nabycia od 22.09.2020 r. w holu na 1 piętrze (obok pokoju nauczycielskiego) oraz w świetlicy szkolnej u Pani Doroty Jabłońskiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli możliwa jest jeszcze skuteczniejsza pomoc potrzebującym.
Anna Kamińska
Dzień Kropki w 3 a
15.09.2020
15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki – czyli święto kreatywności, odkrywania talentów i pokonywania trudności. Historia małej Vashti, która dzięki jednej, małej kropce uwierzyła w siebie, stała się inspiracją do prac plastycznych w klasie 3 a. Każdy potraktował kropkę w inny sposób i miał na nią swój własny pomysł. Powstały bardzo różnorodne i interesujące ilustracje, które pokazały, jak bogatą wyobraźnię i wspaniałe możliwości twórcze mają nasi trzecioklasiści. Kropka była także inspiracją do różnych zadań matematycznych. Dzieciaki obliczały nietypowe zadania związane z kropkami oraz bawiły się w matematyczne, kropkowe Bingo. To był wspaniały dzień! Dzięki niemu nasze dzieciaki odkryły, że twórcza praca daje dużo satysfakcji i radości, a w każdym z nas drzemie mały artysta!
Ewa Najda
BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM
15.09.2020
Serdecznie zapraszam uczniów klas 5-8 do udziału w zajęciach z zakresu BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.
Zajęcia skierowane są do wszystkich uczniów szkoły podstawowej, którzy:
interesują się zagadnieniami dotyczącymi ruchu drogowego,
lubią wykonywać prace plastyczne związane z ruchem drogowym,
interesują się zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy,
chcą brać udział w konkursach BRD oraz reprezentować szkołę.
Nasza szkoła posiada dostosowany plac do nauki jazdy i trenowania do różnych konkursów oraz nowe rowery i znaki drogowe.
Szczególnie zachęcam uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach koła BRD, zdobywali uprawnienia do kierowania rowerem i w poprzednich latach motorowerem oraz zajmowali dobre lokaty w Ogólnopolskich Turniejach BRD.